Ακομα ενα Σαββατοβραδο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    7

    Χωρις ντροπη

    Για το θεμα της ντροπης που λες afroditi το εχω σκεφτει και εγω αλλα αμα το σκεφτεις καλυτερα ειναι η μονη φορα που θα πας σε μια συναντηση και δεν θα χρειαζεται να προσποιηθεις. Που δεν θα σε ανησυχει το τι θα πεις και το τι θα κανεις.
    Που δεν θα χρειαζεται να αγωνιζεσαι για ενα ολοκληρο βραδυ να κρυψεις τον εαυτο σου και τα προβληματα σου, να γελας σαν χαζος για να δειξεις οτι εισαι σαν ολους τους αλλους και να υποκρινεσαι οτι ολα πανε καλα.
    Που δεν θα αγχωνεσαι αν σε συμπαθουν και αν γινεσαι αποδεκτη.
    Που δεν θα σκεφτεσαι αν μιλας οσο θα επρεπε, αν δειχνεις λιγομιλητη και εσωστρεφης, αν θα πρεπει να ανοιχτεις κλπ κλπ.
    Που θα πεις \"ξερετε εχω αυτο το προβλημα\" και δεν θα σε κοιτανε οι αλλοι σαν εξωγηινο και δεν θα τραβιουνται απο σενα λες και εισαι ο ψυχοπαθης δολοφονος. Και αυτο γιατι ειναι απο τον ιδιο \"πλανητη\" ολοι θα εχουν κατι να τους βασανιζει.
    Ξερεις ποσο κουραστηκα να κανω στη ζωη μου ολα αυτα που σου περιεγραψα;

    Οχι αλλη υποκρισια, απο κανεναν πια. NEVERMORE!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512

    Ξεκαθάρισμα..

    Πάντως , παιδιά, κάτι τέτοιες καταστάσεις μας βοηθάνε να ξεκαθαρίζουμε και ποιος ειναι κοντά μας και ποιος όχι.

    Ολές οι κατστροφές και τα ατυχήματα της ζωης λες κα λειτουργουν σαν καταλύτες για να ξεκαθαρίζει το τοπίο των \"κοινωνικών\", φιλικών και βεβαίως οικογενειακών σχέσεων. Δυστυχώς ο πρώτος που κόβει πέρα σε τέτοιες καταστάσεις ειναι - στατιστκά αποδεδειγμάνα- ο καλός σου / η καλή σου. Αχ αχ!

    Μέσα από το πόνο, τη δυστυχία, την αγωνια αναδεικνύονται οι πραγματικές φιλιές , οι ουσιαστιές σχέσεις και η άδολη αγάπη.

    Λοιπον ας μη μασάμε. Ουτε βέβαια να εκθέτουμε τον εαυτό μας και τα προβλήματά μας σε κάθε τυχαίο. Δεν υπάρχει λόγος. Απλά συνεχίζουμε τη ζωη μας όσο μπορούμε με τον ίδιο τρόπο, και η ζωη θα ξεκαθαρίσει την κατάσταση.

    Ειναι γεγονός πάντως ότι σε αυτές τις καταστάσεις η μοναξιά για ενα διάστημα φαίνεται να ειναι ευεργετική. Πρέπει να σκύψουμε βαθειά μέσα μας και αυτό μόνο μόνοι μπορούμε να το κάνουμε.

    Παιδιά , προχωράμε στη ζωη με τους πραγματικούς φίλους μας. Δεν μπορούμε άλλωστε να είμαστε φίλοι με όλο το κόσμο!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    7

    συναντηση??

    Παιδια θελω να σας γνωρισω.
    Έχουμε πολλα κοινα, ειναι καταπληκτικο.
    Λοιπον? τι λέτε,θα συναντηθουμε?
    ειμαι μεσα και περιμένω...
    Δημήτρης

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    5
    Φιλοι/φιλες , συνταξιδιωτες/συνταξιδιωτισσες
    Θελω να εκφρασω την βαθια συγκινηση που ενιωσα διαβαζοντας εστω και φευγαλεα το topic αυτο , συγκινηση που προηλθε απο το μοιρασμα κοινων εμπειριων και συναισθηματων , που ειμαι βεβαιος πολλοι απο μας ,υποπτευονταν μεν αλλα δεν πιστευαν δε, οτι βιωνουν κι αλλο ανθρωποι εκτος απο τον εαυτο τους.
    Ομολογω πως θελω πολλα να γραψω , αλλα σημερα ειναι μια ειδικη μερα για μενα (λογω περιστασιακου ιδιατερου φορτου εργασιας) και νικιεμαι απο την κουραση
    ...
    Το θεμα ειναι πολυ \"μεγαλο\" για να απαντησω με κατι \"μικρο\" , γραφω ομως εστω κι αυτα τα λιγα λογια για να πω οτι θεωρω καταπληκτικη την ιδεα πιθανης συναντησης και επιφυλασσομαι να πω περισσοτερα ...-ανταξια αυτη την φορα- του θεματος!

    Arivederci

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Καλησπέρα.Είναι το πρώτο μου Post σε τούτο το πολύ ενδιαφέρον site.Τα συναισθήματα που περιγράφετε μου είναι πολύ γνώριμα.Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα μοναξιάς και δυστυχώς τα Σαββατόβραδα τα αρνητικά συναισθήματα είναι πολύ έντονα.Να θες να βγεις έξω , να δεις τα φώτα της πόλης , να μιλήσεις με άλλους , να περνάει η ώρα σε κάποιο όμορφο στέκι...Η αλήθεια είναι πως πολλές φορές βγαίνω έξω μόνος μου , περπατάω , πηγαίνω σε κανά κινηματογράφο αλλά είναι δίκοπο μαχαίρι.Από τη μία το να μείνω σπίτι θα με κάνει να νιώσω άσχημα , παραλύω από την ανεπιθύμητη απραγμοσύνη αλλά και όταν βγάινω μόνος και βλέπω ανθρώπους να είναι μαζί , να συζητάνε , να γελάνε , να είναι κεφάτοι , να διασκεδάζουν νιώθω επίσης πολύ άσχημα.Ζηλεύω για να είμαι ειλικρινής.Νιώθω θεατής ενώ θέλω τόσο πολύ να συμμετέχω...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Φιλε Absolut, καλως ηρθες... Μαλλον εχουμε παρομοιο προβλημα... Ριξε μια ματια και στη δικη μου διαθεση... Εγω βεβαια τη μοναξια την εννοω κυριως ερωτικη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    166
    Ενα εχω να πω εγω: WHY DOES MY HEART, FEEL SO BAD
    WHY DOES MY SOYL, FEEL SO BAD....

  8. #23
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Originally posted by Tασος
    Φιλε Absolut, καλως ηρθες... Μαλλον εχουμε παρομοιο προβλημα... Ριξε μια ματια και στη δικη μου διαθεση... Εγω βεβαια τη μοναξια την εννοω κυριως ερωτικη.

    Καλά , κι εγώ εννοείται πως νιώθω και ερωτική μοναξιά.Το \"μοναξιά\" στη διάθεση από σένα το πήρα , μου φάνηκε καλή ιδέα και φυσικά με εκφράζει.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •