Νευρικη ανορεξια ισως... - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 104 of 104
  1. #91
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ενοω οτι ειναι ακομα χειροτερα εφοσον βρισκετε γυρω απο πολα ατομα που δεν ειναι εκει αλλα απουσιαζουν.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    ετσι οπως γραφεις μερικες φορες μπερδευομαι αλεξανδρε...

    εννοεις οτι με την ελλειψη παρεας ειναι χειροτερα ή κ μ αυτήν>?

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μετα απο τοσα κατεβατα ποσο να αντεξει ο εγκεφαλος μου δε σου χει τυχει να βρεθεις σε μια παρεα σε πολα ατομα μαζι κ να ειναι ολοι ξενοι πχ μεσα σε ενα λεοφορειο πχ?

  4. #94
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τωρα αν θες να πας σε ψυχολογους κλπκλπ πηγενε οστοσο να ξερεις οτι οσο περισσοτερα λες τοσο λιγοτερο θα τους χρειαζεσε.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    Σπουδαζω μακρια...
    κ τωρα θ θελω παρακολουθηση αρα δεν με βλεπω ν πηγαινω ακομα...
    το ξερω οτι γινονται αλλα εγω νιωθω χειροτερα με στομαχι κλειστο 3 μερες
    δν μπορω ειναι πανω απ εμενα...=( ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.
    Εισαι καλυτερα σημερα κοπελα μου?Πιστευω πρεπει να κινητοποιηθεις αμεσα κ να αρχισεις να τρως λιγο εστω γαλα που ειναι πληρης τροφη κ ειναι κ υγρο επομενως το τρως ανετα παρα στερεα τροφη,Πηγαινε κ στον ειδικο να παρεις συμβουλες,Παντως πιστευω οτι η μοναξια δεν σου κανει καλο προσπαθησε να εισαι με παρεα

  6. #96
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    14
    σηγνομη για τα παρακατο ορθογραφικα λαθη σινι8ισμενος να γραφο μονο γρεεκενγλισ
    κοπελια παλια πριν 3 χρονια ιχα παθι δισκιλιοτιτα αλα με ειχε σιμβι προτι φορα ιχα να παο τουαλετα 1μισι βδομαδα πιγα νοσοκομιο κα8αρτικα τπτ μετα ιμοθνα σπιτι στο pc κα8ε μερα ειχα ανχος σκεφτομουνα γτ δεν μπορο να παο τουαλετα και αρχισα να σαρονο το ιντερνετ πος κανεισ εσι με τιν ανορεχια ετσι ιμουνα σκατα ιχα χασι τον ιπνο μ 5 ορες τιν μερα και μετα δεν ετρογα κιολας για να μην ζορισο το εντερο πχ νομιζα οτι αμα φαω 8α πεθανο θα φουσκοσι και θα σκασει ιχα ανχοθι πολι με το θεμα σε γερο επιπεδο με το ποθ χιπνοθσα πχ ιμουνα σκατα εμπενα ιντερνετ σε σιτε για το προβλιμα
    με ιχε κοπι ι ορεχι γενικα για πραγματα που μου αρεσαν πχ. μουσικι φαει τσιγαρο ταινιες ι μανα μου με πχ και σε πσιχολογο γαμισετα ιταν... τελος παντον οταν πιγα και εκανα κολονοσκοπισι και δεν βρικαν τπτ ισιχασα πλακο8ικα στ φαει.... κοπελια ολα στο μιαλο μας ινε εσενα επιδι σου ιπε εκινι ι πσιχολογος οτι πεζι να εχις ανορεχια κολισες και οσο το πσαχνις και το σκεφτεσε τοσο πιο πολι 8α ανχονεσε πρεπι να βρεις ενα τροπο να χεφιγι το μιαλο σου απο αυτιν τιν ιδεα.
    Και παλι σορρι για τα ορ8ογραφικα....

  7. #97
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να γραφεις μονο γκρεκενγλις χαχα ενταξει νομιζω οτι τα βασικα ολοι τα ξερουν δεν ειπαμε να κολησουμε σε λεπτομερεις ορθογραφικες κ να γινουμε γραφικοι. αυτο παντως ετσι δε πολυδιαβαζετε.

  8. #98
    ....λογικα ο νατσου τα έγραψε στα γκριγκλις και μετά με κάποιο πρόγραμμα τα μετέφρασε στα ελληνικα :Ρ

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Πραγματικα νατσου εκανε λαθος οπως μ ειπε ...αλλα εγω το πληρωσα!!
    Και αγχωθηκα τοσο γτ εμοιαζαν πραγματι τ συμπτωματα με αυτα π διαβαζα στ ιντερνετ...
    κ πηγα τελικα στ γιατρο...παιδια ΟΥΤΕ ΚΑΝ...αλλο ητν τ θεμα τελικα.
    Παιδια κι εσεις κ ολοι μας ο,τι εχουμε μν ψαχνουμε στ ιντερνετ κ περιμενουμε διαγνωση
    μονο ο γιατρος ξερει...δεν το ξανακανω αυτο στη ζωη μ επαθα φοβερο σοκ...κ ακομα προσπαθω ν τ ξεπερασω!
    ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εχω τετοιο πραγμα...πφφφ
    κ ταλαιπωρησα εμενα αλλα κι εσας εδω ...ειδικα..

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Β612
    Posts
    183
    Κάλιο αργά παρά ποτέ... Αυτή η κίνηση ήταν η πρώτη που έπρεπε να κάνεις... Να απευθυνθείς σε κάποιο ειδικοκαπουκάπου σστην αρχή το μνημόνιο σου το είπε με κάποιο εμεσο τρόπο αλλά δεν κατάλαβες... Ελπίζω να σου πάνε όλα καλα

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Σε ευχαριστω παρα πολυ!!

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    Πραγματικα νατσου εκανε λαθος οπως μ ειπε ...αλλα εγω το πληρωσα!!
    Και αγχωθηκα τοσο γτ εμοιαζαν πραγματι τ συμπτωματα με αυτα π διαβαζα στ ιντερνετ...
    κ πηγα τελικα στ γιατρο...παιδια ΟΥΤΕ ΚΑΝ...αλλο ητν τ θεμα τελικα.
    Παιδια κι εσεις κ ολοι μας ο,τι εχουμε μν ψαχνουμε στ ιντερνετ κ περιμενουμε διαγνωση
    μονο ο γιατρος ξερει...δεν το ξανακανω αυτο στη ζωη μ επαθα φοβερο σοκ...κ ακομα προσπαθω ν τ ξεπερασω!
    ΕΥΤΥΧΩΣ δεν εχω τετοιο πραγμα...πφφφ
    κ ταλαιπωρησα εμενα αλλα κι εσας εδω ...ειδικα..
    Ευγε φιλη μου το γνωριζα οτι ηταν ψυχολογικο αυτο που επαθες ομως το σημαντικο ειναι τωρα που το βλεπεις κ η ιδια,Δεν πρεπει να επηρεαζεσαι απο το ιντερνετ πρωτα θα επισκεπτεσαι γιατρο κ μετα θα βγαζεις συμπερασματα,Εισαι ακρως φυσιολογικος ανθρωπος που βιωσε ενα πανικο που περασε τωρα,σ ολους συμβαινει ομως,Καλη δυναμη απο εδω κ περα κ να μην επηρεαζεσαι!

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Σ ευχαριστω πολυ μυσπουλα! Και για τις προαλλες κ γ τωρα! =)

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    [QUOTE=
    κ εκει π ετρωγα δν εχω ορεξη ΟΥΤΕ Ν φαω τωρα ειμαι κατατρομαγμενη..οτ ερχεται τ τελος....
    φοβαμαι πολυ....που θ βρω τ δυναμη???.[/QUOTE]

    Συνήθως στην νευρική ανορεξία φοβάσαι να μην παχύνεις (αυτό είναι το κύριο μέλημά σου) δεν φοβάσαι ότι έρχεται το τέλος. Στο λέω αυτό επειδή έχω περάσει αυτή την διαταραχή όταν ήμουν 15. Σου λένε όλοι φαε θα σε τρεχουμε στα νοσοκομεία αλλά εσένα σε νοιάζει μόνο μην πάρεις κιλα. Άλλο το να είσαι 10 και βάλε κιλά κάτω από το κανονικό σου βάρος και να συνεχίζεις να μην τρως κι αλλο να έρθει μια περίοδος στην ζωή που λόγω στρες ή στεναχώριας δεν έχεις και πολύ όρεξη να φας. Το πρώτο είναι παθολογικό το δεύτερο όχι.

    Αν πάντως έχεις χάσει αρκετά κιλά και φοβάσαι μην παχύνεις ψάξτο απο επαγγελματική σκοπια. Το σημαντικότερο είναι πάντως ότι το αναγνωρίζεις, γτ πολλες κοπέλες ενω έχουν ανορεξία δεν το παραδέχονται ή δεν θέλουν να το παραδεχτουν. το μόνο που θέλουν είναι να είναι "αδύνατες".

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Εργασία!!! Νευρική Ανορεξία
    By greekspirit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2013, 17:17
  2. Όταν η νευρική ανορεξία σκοτώνει!
    By πιεσμενη in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 29
    Last Post: 21-02-2012, 16:33
  3. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ??
    By nikigirl18 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2006, 16:43
  4. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ
    By stavros77 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-2005, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •