Νευρικη ανορεξια ισως... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 104
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    μυσπ δεν ειναι οτ δν ετρωγα γενικα
    τωρα π εμαθα κ καθισα κ εψαξα οτ μαλλον κυλω στην νευρικη ανορεξια
    το επαθα κ μ κλεισε...
    πιστευω ν με βοηθησει..ηπια κ λεξοτανιλ σημερα πρωτη φορα γ ν ηρεμησω εχω παθει φρικη πφφφ

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Ακριβως αυτο θα κανεις πρεπει να τρως εστω κ με το ζορι απο κατι λιγο μην αποδυναμωθει ο οργανισμος σου,Αλλωστε πιστευω οτι αυτο που λες οτι εκλεισε το στομαχι σου πιθανοτατα ειναι απλα ιδεα σου,Οταν βιωνουμε ενταση μεσα μας ψυχολογικα αυτο σωματοποιειται κ νιωθουμε αρρωστοι,οπωσδηποτε το πρωτο βημα που πρεπει να κανεις παρεα με τον γιατρο σου ειναι να δεις τι σε στρεσαρει ετσι κ νιωθεις οτι δεν μπορεις να φας κ μετα ολα τα αλλα θα πανε καλα!
    μυσπ-ουλα... το ξερω οτι το λες καλοπροαιρετα γιατι σε γνωριζω αλλα χαλαρωσε λιγακι γιατι κ γω αυτο σκεφτομουν κ με εβγαλε σε αδιεξοδο..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    πφφ..το ξεπερασες αλεξανδρε ομως απ οτ καταλαβαινω κι αυτο ειναι το θετικο.
    Εγω αν πασχω τελικα το φοβαμαι γτ ειναι θανατηφορο φιλε μου =(

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    καπως ετσι σκεφτομουν κ γω κ ειχα φτιαξει τοτε μια ζωγραφια με ενα .............. γιατι ηθελα να εκτονοθω καπου κ την εχω ακομα

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    σε βοηθησε γιατρος ετσι ?

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    με ειχε παει η μανα μου αλλα δε μπορω να πω οτι με βοηθησε τοσο μαλον εγω βοηθησα εμενα κ ηταν κ καπιοι φιλοι μου που με βοηθησαν αρκετα να μιλαω περισσοτερο κ απο τοτε πηγα καπως καλυτερα γιατι πριν δε μιλαγα καθολου εσυ φιλους εχεις η εχεις μινει μονη?

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    μυσπ δεν ειναι οτ δν ετρωγα γενικα
    τωρα π εμαθα κ καθισα κ εψαξα οτ μαλλον κυλω στην νευρικη ανορεξια
    το επαθα κ μ κλεισε...
    πιστευω ν με βοηθησει..ηπια κ λεξοτανιλ σημερα πρωτη φορα γ ν ηρεμησω εχω παθει φρικη πφφφ
    Κοπελα μου ευτυχως δεν εισαι σε προχωρημενο σταδιο ανορεξιας,Εαν σου προκαλει συγχυση να διαβαζεις για την ανορεξια πρεπει να παψεις να διαβαζεις για αυτο το θεμα,Προσωρινο ειναι κ θα περασει μην στρεσαρεσαι ολοι βιωνουμε πανικο σε ορισμενες φασεις της ζωης μας

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    εχω αλλα στ πολη π σπουδαζω..κ ειναι μακρια...δυστυχως κ δν εχω μιλησει κ στ τηλ γ τις περαιτερω εξελιξεις που διαθεση...

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    μυσπ κι αν ειμαι?? φοβαμαι τοσο..δεν ξερω αν θεραπευεται αποτελεσματικα....
    συγνωμη γ τ πρηξιμο απλα θελω κ παρεουλα γ ν μν φρικαρω μονη μ τελειως ...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    [QUOTE=αλεξανδρος_77;501025]μυσπ-ουλα... το ξερω οτι το λες καλοπροαιρετα γιατι σε γνωριζω αλλα χαλαρωσε λιγακι γιατι κ γω αυτο σκεφτομουν κ με εβγαλε σε αδιεξοδο..[/QUOTE
    Αλεξανδρε το γνωριζω κ εγω οτι οταν εχεις κατι παθολογικο οντως μπορει να κλεισει το στομαχι ομως σε παρα πολλες περιπτωσεις ειναι καθαρα ψυχολογικο το ολο θεμα κ νομιζεις οτι δεν μπορεις να φας ενω το στομαχι σου δεν εχει κλεισει στην πραγματικοτητα

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οχι ενταξει δε μας πριζεις δεν υπαρχει προβλημα εγω εχω συνηθισει να γραφω ωρες..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    μυσπ κι αν ειμαι?? φοβαμαι τοσο..δεν ξερω αν θεραπευεται αποτελεσματικα....
    συγνωμη γ τ πρηξιμο απλα θελω κ παρεουλα γ ν μν φρικαρω μονη μ τελειως ...
    Κοπελα μου ειναι πιθανον να μην εχεις καν ανορεξια,απλα διαβασες για την ανορεξια κ επαθες πανικο στην ιδεα οτι θα παθεις κατι τετοιο,Παντα το μυαλο παιζει περιεργα παιχνιδια,Η νευρικη ανορεξια φυσικα κ θεραπευεται αρκει να εισαι συνεργασιμη κ να μην αποκρυψεις το προβλημα απο τους δικους σου κ τον ειδικο σου,Ειναι θανατηφορα αποκλειστικα σε πολυ προχωρημενο σταδιο οπου εχεις καταστρεψει τον οργανισμο σου κ εχεις απομενει πετσι κ κοκκαλο,Τιποτα δεν θα παθεις αν δεν φτασεις σ αυτο το σταδιο εισαι νεα υγιης απλα φροντισε να πας συντομα εστω αυριο η μεθαυριο στον ειδικο να το κουβεντιασεις

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    αλεξανδρε σ ευχαριστω γ τν κατανοηση κτην συντροφια σου..με βοηθαει πολυ

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    μυσπ μακαρι ν ειναι οπως τα λες...νευρικη πρεπει ν εχω αρχιζω κ τ αποδεχομαι..αν πας κ δεις το αλλο μ θεμα γ ν μν ξαναγραφω θ τ διαπιστωσεις..ειχα εμμονες με τ φαγητο...καθημερινα κ βιωνα εντονο αγχος γ αυτο..θελω ν ειμαι συνεργασιμη τοειπα κ στους δικους μ εννοειται απλα δν ξερω αν θ τ καταφερω...θελει γερη ψυχολογια κι εγω τωρα ειμαι στο πατο.....

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχω βαλει φτερα στο πληκτρολογιο :-) αφου στο κινητο γραφω ακομα κ χωρις να βλεπω τι κουμπια παταω.

    εγω πιστευω οτι ξερω γιατι κανεις αυτες τις σκεψεις κ γω το ιδιο ακριβως εκανα τοτε μιαζει σαν να βλεπω τον εαυτο μου...

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εργασία!!! Νευρική Ανορεξία
    By greekspirit in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-01-2013, 16:17
  2. Όταν η νευρική ανορεξία σκοτώνει!
    By πιεσμενη in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 29
    Last Post: 21-02-2012, 15:33
  3. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ??
    By nikigirl18 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2006, 15:43
  4. ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ
    By stavros77 in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 07-12-2005, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •