Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε ννομιζω να βγει καπια ακρη ετσι οπως το πας ειμαι σιγουρος οτι αν εμφανιστει γυναικα που να σ αρεσει θα τα χει κ με καμια φιλη της χωρις να το ξερεις
    υπονοείς ότι θα μ' αρέσουν οι λεσβίες?? ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...

    Θεοφανία αυτό με τον εξορκισμό ακούγεται ενδιαφέρον... :D
    (πλακίτσα)

  2. #17
    ...αυτό με τον εξορκισμό το είπα γι αυτά που έλεγε η μυσπ παραπάνω :Ρ
    Αλέξανδρε, όσο το βλέπεις έτσι, θα χάνεις ποιοτικά χρόνια από τη ζωή σου και ευτυχισμένες στιγμές που δηλητηριάζονται από ξεπερασμένες αντιληψεις και στερεότυπα.
    Άκουσε με και πήγαινε σε έναν ειδικό.
    Αγάπησε τον εαυτό σου και τις επιλογές σου.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    υπονοείς ότι θα μ' αρέσουν οι λεσβίες?? ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
    αμα βγαλεις ακρη ετσι οπως το πας θα ξυρισω το κεφαλι μου κ θα δημοσιευσω φωτο με καραφλα πρωτα μας λες οτι ειχες ερωτικες επαφες με αντρες στη συνεχεια θες να δοκιμασεις με γυναικες ενω δε σε ελκουν στη συνεχεια σου λεω για αμφισεξουαλικες κ εσυ μου λες για λεσβιες (αν βγαλει ακρη κανεις σφυρα μου) επισην αν νομιζεις οτι οι λεσβιες που αναφερεις ειναι τιποτα αντρογυναικες με κορεμα με τη ψιλη κ φοσκομενα μπρατσα εχεις αγρια μεσανυχτα καπιες απο αυτες ειναι τοσο θυλικες κ απο τη πιο θυλικη γυναικα κ τιποτα πανω τους δεν διχνει οτι ειναι λεσβιες γιατο φροντισε να μαθεις επιτελους μερικα πραγματα ξεκολοντας απο ταμπελες κ χαρακτηρισμους.

    εδω πατω εκει πηγαινω αλλου βρισκομαι κ αλλου ξεμενω...

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    αμα βγαλεις ακρη ετσι οπως το πας θα ξυρισω το κεφαλι μου κ θα δημοσιευσω φωτο με καραφλα πρωτα μας λες οτι ειχες ερωτικες επαφες με αντρες στη συνεχεια θες να δοκιμασεις με γυναικες ενω δε σε ελκουν στη συνεχεια σου λεω για αμφισεξουαλικες κ εσυ μου λες για λεσβιες (αν βγαλει ακρη κανεις σφυρα μου) επισην αν νομιζεις οτι οι λεσβιες που αναφερεις ειναι τιποτα αντρογυναικες με κορεμα με τη ψιλη κ φοσκομενα μπρατσα εχεις αγρια μεσανυχτα καπιες απο αυτες ειναι τοσο θυλικες κ απο τη πιο θυλικη γυναικα κ τιποτα πανω τους δεν διχνει οτι ειναι λεσβιες γιατο φροντισε να μαθεις επιτελους μερικα πραγματα ξεκολοντας απο ταμπελες κ χαρακτηρισμους.
    καλύτερα άστο, δεν χρειάζομαι άλλες συμβουλές από σένα.. εγώ μια άκρη προσπαθώ να βγάλω αλλά δεν είναι ανάγκη να με προσβάλουν έτσι... όσο για τις λεσβίες έχω γνωρίσει και ξέρω πως είναι και ξέρω ότι ξεχωρίζονται, όπως ξεχωρίζονται και οι γκέι άντρες...

  5. #20
    Πιστεύω ότι πρέπει να δοκιμάσεις να πας με γυναίκα διότι αυτό θα σε κάνει να βεβαιωθείς ποιο από τα δύο φύλα προτιμάς περισσότερο. Ή ίσως να σου αρέσουν το ίδιο, και τα δύο φύλα.
    Αν τελικά καταλήξεις ότι δεν σου αρέσουν ιδιαίτερα οι γυναίκες, αλλά προτιμάς τους άνδρες, τότε αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να βεβαιωθείς για τις προτιμήσεις σου.
    Αν δεν δοκιμάσεις π.χ. να φας ένα συγκεκριμένο φαγητό, δεν μπορείς να μάθεις τί γεύση έχει ούτε να συμπεράνεις αν σου αρέσει ή όχι. Επίσης, δεν μπορείς να αποφασίσεις αν προτιμάς αυτό το φαγητό, ή αν σου αρέσει περισσότερο κάποιο άλλο, ή αν σου αρέσουν και τα δύο, διότι δεν τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο.
    Πάντως, αυτό θα σε βοηθήσει να σιγουρευτείς όσον αφορά τις προτιμήσεις σου. Θα χαθούν οι αμφιβολίες και η αβεβαιότητα.
    Επίσης, θα αποκτήσεις μια ακόμα εμπειρία. Κάθε είδους εμπειρίες είναι χρήσιμες στην ζωή και μας κάνουν καλύτερους και πιο ολοκληρωμένους ανθρώπους. Εφ' όσον το θέλεις και νιώθεις την περιέργεια για να το κάνεις, κάν' το.
    Είπες ότι είσαι αγχώδης. Βρες έναν αξιόπιστο ειδικό της ψυχικής υγείας και απευθύνσου σε αυτόν. Είναι απαραίτητο.
    Μην επιτρέψεις στο άγχος ή σε οποιοδήποτε άλλο ψυχικό πρόβλημα να κυριεύσει την ζωή σου.
    Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΜΑΣ

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by alexandros2014 View Post
    καλύτερα άστο, δεν χρειάζομαι άλλες συμβουλές από σένα.. εγώ μια άκρη προσπαθώ να βγάλω αλλά δεν είναι ανάγκη να με προσβάλουν έτσι... όσο για τις λεσβίες έχω γνωρίσει και ξέρω πως είναι και ξέρω ότι ξεχωρίζονται, όπως ξεχωρίζονται και οι γκέι άντρες...
    α καλα κ πως ξερεις πιες ειναι? αφου οι περισσοτερες δε το λενε κ πολες μαλιστα ειναι κ παντρεμενες με παιδι. απλα εσυ ακους τις λεξεις γκει κ λεσβιες κ προσβαλεσε μονος σου πριν καν ακουσεις τι θα σου πουνε. αμα ηξερες ποσες λεσβιες τις εχει ποθησει ολος ο αντρικος πλυθισμος χωρις να ξερει την ιδιοτητα τους θα ειχες παθει πλακα.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    α καλα κ πως ξερεις πιες ειναι? αφου οι περισσοτερες δε το λενε κ πολες μαλιστα ειναι κ παντρεμενες με παιδι. απλα εσυ ακους τις λεξεις γκει κ λεσβιες κ προσβαλεσε μονος σου πριν καν ακουσεις τι θα σου πουνε. αμα ηξερες ποσες λεσβιες τις εχει ποθησει ολος ο αντρικος πλυθισμος χωρις να ξερει την ιδιοτητα τους θα ειχες παθει πλακα.
    όταν συζητάς με ένα άνθρωπο καταλαβαίνεις εύκολα τι είναι στα πρώτα λεπτά... επίσης βλέπω ότι συγχέεις τις ομοφυλόφιλες γυναίκες με τις γυναίκες που πιθανόν να δοκίμαζαν κάτι με το ίδιο φύλο... οι περισσότεροι άνθρωποι πιστεύω έχουν έλξη προς το ίδιο φίλο σε κάποια στιγμή της ζωής τους.. τέσπα... όπως και να χει με έχουν κατατοπήσει αρκετά θα έλεγα οι υπόλοιποι αναγνώστες... αν δε δοκιμάσω λοιπόν με γυναίκα δε μπορώ να ξέρω αν μου αρέσουν ή όχι...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως χωρις τη καταληλη δε θα σηκωνωταν ουτε με κλαρκ

    τα προβληματα αρχιζουν με στιγματισμους χαρακτηρισμους που η κοινωνια τους εδωσε προσβλητικο υφος λανθασμενα οπως μου ελεγε μια γνωστη μου οτι για ολα φταιει η περιθοροποιηση κ ετσι ακριβως ειναι οπως τα ελεγε. (κ ειχε κ ενα τεραστιο γκρουπ να την ακολουθει παντου σαν φαν κλαμπ αφου ολοι την αγαπουσαν....)

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επίσης βλέπω ότι συγχέεις τις ομοφυλόφιλες γυναίκες με τις γυναίκες που πιθανόν να δοκίμαζαν κάτι με το ίδιο φύλο...
    εγω ξερω παντρεμενη που μου πε οτι ειναι λεσβια κ εχει κ παιδι σημερα.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μηπως να δοκιμαζες και καμια τρανσεξουαλ πρωτα ?

  11. #26
    Για μένα μην κάνεις τίποτα, μην προσπαθήσεις να "πας" σώνει και ντε με κάποια. Δοκίμασε ένα διάστημα πλήρους αποχής και ηρεμίας για να ξεκαθαρίσεις με τις επιλογές σου. Έχεις φίλες;

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε πιστευω οτι καπιος μπορει να ευτυχισει ενω δεν εχει πλησιασει ποτε γυναικα στη ζωη του. τα υπερβολικα ακρα δεν ειναι καλα.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Για μένα μην κάνεις τίποτα, μην προσπαθήσεις να "πας" σώνει και ντε με κάποια. Δοκίμασε ένα διάστημα πλήρους αποχής και ηρεμίας για να ξεκαθαρίσεις με τις επιλογές σου. Έχεις φίλες;
    Βασικά έχω να πάω με άντρα από πέρυσι.. Γενικά ποτέ δεν ένιωσα ότι έχω ανάγκη το σεξ.. τεσπα, φίλες όχι δεν έχω.. μόνο άντρες στρέιτ.

    ΚΕΝΟ δε νομίζω να βοηθούσε η τρανσέξουαλ.. αν δεν κάνω λάθος κι αυτή αντρικά όργανα έχει, οπότε δε θα βοηθήσει.. αλλά δε θέλω κιόλας.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Νομίζω πως εγκλωβίστηκες στο μεταίχμιο. Δεν αξιοποίησες εν ολίγοις την ευκαιρία που είχες στις δοκιμές σου, αλλά έκανες τις δοκιμές σου ανάγκη. Η έλξη για τους άντρες σε οδήγησε να κάνεις σεξ μαζί τους για να μαζέψεις εμπειρίες και δεν φρόντισες να δουλέψεις την ψυχολογία σου για αυτό που είσαι ή που μπορεί να είσαι. Πως μια παχουλή κοπέλα τρώει και μετά βασανίζεται που έφαγε; Ε η απαγόρευση αυτή που προέρχεται από τη μη αποδοχή του εαυτού της, την οδηγεί στο φαγητό πιο εύκολα και μετά νιώθει τύψεις, χοντρή, άρρωστη κ.τ.λ..

    Η βάση σου είναι εξ' αρχής κακοφορμισμένη και όλη σου η πορεία είναι καταδικασμένη να αποτύχει με αυτήν την πεποίθηση. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι ασθένεια! Ομοφυλόφιλοι δεν είναι μόνο οι θηλυπρεπείς! Ομοφυλόφιλοι δεν είναι μόνο όσοι κάνουν gay ζωή! Με μια γυναίκα δεν κάνεις test drive για να διαπιστώσεις αν είσαι gay, προχωράς επειδή νιώθεις έλξη.

    Με θυμώνει το γεγονός πως δεν κάνεις gay ζωή, μα χρησιμοποιείς στοιχεία της gay κουλτούρας, όπως είναι η εμμονή για την αρρενωπότητα και η χρήση της περιβόητης ατάκας "εκτός gay κυκλωμάτων". Νομίζω πως έχεις όλα τα κατάλληλα εργαλεία για να προχωρήσεις, για να προχωρήσεις όμως, πρέπει να αντικαταστήσεις τις σφαλματικές πεποιθήσεις με πιο υγιείς, με πιο θετικές και νιώθω, πως πρέπει να χτίσεις πεποιθήσεις που κρύβουν περισσότερο αγάπη μέσα τους και προς τα εσένα και προς τους άλλους. Θα ανακαλύψεις αν είσαι ομοφυλόφιλος όταν αποφασίσεις να αποδεχτείς πως η ομοφυλοφιλία δεν είναι ασθένεια κι αυτό θα συμβεί μονάχα όταν εκτεθείς / προβάλεις αυτήν σου την επιλογή. Το γεγονός πως έχεις χρησιμοποίησες πάνω από 2 φορές τα περί θηλυπρέπειας, με οδηγεί στο συμπέρασμα πως είναι επτασφράγιστο μυστικό, όχι επειδή σόνι και ντε πρέπει να είσαι θηλυπρεπής, αλλά επειδή ένας μη θηλυπρεπής, ένας αρρενωπός gay που έχει αποδεχτεί τον εαυτό του, δεν χρησιμοποιεί ως δείκτη ομοφυλοφιλίας τη θηλυπρέπεια! Εφόσον λοιπόν δεν είσαι θηλυπρεπής, μάλλον χρειάζεται να μιλήσεις σε ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπάνε για τους προβληματισμούς σου! Όχι ως ασθενής αλλά ως άνθρωπος. Έτσι αυτό το στοιχείο που δεν σου φαίνεται, θα εκφραστεί λεκτικά και όχι μη λεκτικά, στοιχείο που σε προβληματίζει και ιδιαίτερα. :)

    Ένας άλλος ομοφυλόφιλος που μόνο για χάρη των πολλών αναφορών σου σε αυτά τα στοιχεία, σου επιβεβαιώνει πως είναι αρρενωπός και δεν κάνει gay ζωή. ;)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Να κανω μια ερωτηση..?Εχεις ερωτευτει ποτε?ειτε ανδρα,ειτε γυναικα...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Άρνηση ομοφυλοφιλίας
    By just_be in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-12-2015, 15:26
  2. Φόβος Ομοφυλοφιλίας, συναισθηματικό κενό, πορνό και γω δε ξέρω τι άλλο..
    By OverTheCarpet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 27-04-2014, 17:37
  3. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 14:12
  4. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 14:31
  5. αντιμετώπιση έκφρασης ομοφυλοφιλίας
    By gofast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2007, 10:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •