Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 72
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    α αρχισες κ συ το παιχνιδι των 40 ερωτησεων σα το κερασι χαχα

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Νομίζω πως έχεις όλα τα κατάλληλα εργαλεία για να προχωρήσεις, για να προχωρήσεις όμως, πρέπει να αντικαταστήσεις τις σφαλματικές πεποιθήσεις με πιο υγιείς, με πιο θετικές και νιώθω, πως πρέπει να χτίσεις πεποιθήσεις που κρύβουν περισσότερο αγάπη μέσα τους και προς τα εσένα και προς τους άλλους. Θα ανακαλύψεις αν είσαι ομοφυλόφιλος όταν αποφασίσεις να αποδεχτείς πως η ομοφυλοφιλία δεν είναι ασθένεια κι αυτό θα συμβεί μονάχα όταν εκτεθείς / προβάλεις αυτήν σου την επιλογή.
    Εγώ έχω την άποψη ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι μη φυσιολογικό. Το φυσιολογικό είναι ο αντρας να έλκεται από τη γυναίκα και το αντίστροφο. Τώρα σχετικά με αυτό που λες να προχωρήσω δεν ξεκαθαρίζεις προς τα που να προχωρήσω. Επίσης, εμένα δεν με ενδιαφέρει η θυληπρέπεια και οι συνήθειες των ομοφυλόφιλων, απλά ανέφερα ότι δεν είμαι θυληπρεπής εγώ και δεν έχω συχνές σεξουαλικές επαφές με άντρες.

    mnimonio νομίζω ότι δεν έχω ερωτευτεί ούτε άντρα ούτε γυναίκα. Θεωρώ ότι ο έρωτας είναι κάτι ξεχωριστό και ότι συμβαίνει μία φορά στη ζωή μας.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σου απάντησα προς τα που είναι καλό να προσανατολιστείς κατά τη γνώμη μου...

    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Εφόσον λοιπόν δεν είσαι θηλυπρεπής, μάλλον χρειάζεται να μιλήσεις σε ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπάνε για τους προβληματισμούς σου! Όχι ως ασθενής αλλά ως άνθρωπος. Έτσι αυτό το στοιχείο που δεν σου φαίνεται, θα εκφραστεί λεκτικά και όχι μη λεκτικά, στοιχείο που σε προβληματίζει και ιδιαίτερα.
    Το φυσιολογικό και το μη φυσιολογικό στην κοινωνία έχει σχέση με αυτά που διδάχτηκες, διδάσκεσαι και θα διδάσκεσαι. Αν ζούσες στην Κίνα, θα ήταν φυσιολογικό να τρως κατσαρίδες ας πούμε, εδώ στην Ελλάδα όμως φυσιολογικό είναι να τρως κοτοπουλάκια και κατσικάκια. :D Πάρα ταύτα η φυσιολογικότητα του να τρως αρνίσιο μυαλό στην Ελλάδα, δεν έχει δυναμική στην Γερμανία. Εκεί είναι μη φυσιολογικό γεγονός αυτό. Το τι είναι φυσιολογικό από το τι δεν είναι επομένως, είναι μεγάλη συζήτηση. Για κάποιο λόγο θέτεις αυστηρά πλαίσια και όλες οι καταστάσεις ή είναι φυσιολογικές ή μη. Δεν είναι λειτουργική αυτή η πεποίθηση. Χρειάζεται να γίνεις πιο σφαιρική η οπτική σου, αφού υπάρχουν και ενδιάμεσες καταστάσεις. Ανάμεσα στο άσπρο και το μαύρο, φαντάσου πως υπάρχουν όλες οι αποχρώσεις του γκρι. :)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αν ζούσες στην Κίνα, θα ήταν φυσιολογικό να τρως κατσαρίδες ας πούμε,
    χαχαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ χαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχ αχαχαχαχαχαχ

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by alexandros2014 View Post
    Εγώ έχω την άποψη ότι η ομοφυλοφιλία είναι κάτι μη φυσιολογικό. Το φυσιολογικό είναι ο αντρας να έλκεται από τη γυναίκα και το αντίστροφο. Τώρα σχετικά με αυτό που λες να προχωρήσω δεν ξεκαθαρίζεις προς τα που να προχωρήσω. Επίσης, εμένα δεν με ενδιαφέρει η θυληπρέπεια και οι συνήθειες των ομοφυλόφιλων, απλά ανέφερα ότι δεν είμαι θυληπρεπής εγώ και δεν έχω συχνές σεξουαλικές επαφές με άντρες.

    mnimonio νομίζω ότι δεν έχω ερωτευτεί ούτε άντρα ούτε γυναίκα. Θεωρώ ότι ο έρωτας είναι κάτι ξεχωριστό και ότι συμβαίνει μία φορά στη ζωή μας.
    Δυστυχώς, πολλοί άνθρωποι έχουν καταστρέψει τις ζωές τους και την ψυχική και σωματική υγεία τους, καταπιέζοντας τον εαυτό τους ώστε να ταιριάξουν σε αυτά που τους επιβάλλουν ανώριμες κοινωνίες και προβληματικοί και δυστυχείς άνθρωποι. Σκέψου ότι για κάποιους ακόμη και σήμερα θεωρείται αμαρτωλό και πρόστυχο να έχουν σεξουαλική επαφή πριν το γάμο. Οπότε, εφόσον δεν παντρευτούν θα πρέπει να μην κάνουν σεξ σε ολόκληρη τη ζωή τους. Πόσο (φυσιο)λογικό σου φαίνεται αυτό;
    Νομίζω ότι ο Γάτος τα λέει μια χαρά.
    υγ. Για μένα, σύμφωνα με αυτά που γράφεις, είναι ξεκάθαρο ότι προτιμάς τους άντρες. Είναι κρίμα να ταλαιπωρήσεις τον εαυτό σου και κάποια γυναίκα, επειδή σου είναι δύσκολο να το αποδεχτείς.

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    υγ. Για μένα, σύμφωνα με αυτά που γράφεις, είναι ξεκάθαρο ότι προτιμάς τους άντρες. Είναι κρίμα να ταλαιπωρήσεις τον εαυτό σου και κάποια γυναίκα, επειδή σου είναι δύσκολο να το αποδεχτείς.
    Δεν πρόκειται να αποδεχτώ ότι είμαι ομοφυλόφιλος γιατί δεν είμαι... Που το βλέπεις ξεκάθαρα, εσύ ξέρεις...

    Γάτος δεν καταλαβαίνω απολύτως τίποτα από αυτά που λες... δεν μιλάς ξεκάθαρα και δεν μπορώ να αποκρυπτογραφήσω αυτά που λες... εσύ πιστεύεις ότι είμαι ομοφυλόφιλος και πρέπει να προσπαθήσω να πάω σε αυτή την κατεύθυνση ή πιστεύεις ότι έχω ελπίδες για την άλλη πλευρά???

  7. #37
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Με οσους αντρες εχεις παει το εκανες εκβιαστικα?

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Με οσους αντρες εχεις παει το εκανες εκβιαστικα?
    όχι δεν το έκανα εκβιαστικά, αν και την πρώτη φορά δεν ήξερα τι έκανα... με πίεσε και ο άλλος. αλλά τις επόμενες το ήθελα.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by alexandros2014 View Post
    όχι δεν το έκανα εκβιαστικά, αν και την πρώτη φορά δεν ήξερα τι έκανα... με πίεσε και ο άλλος. αλλά τις επόμενες το ήθελα.
    Αρα λοιπον Αλεξανδρε μου σου αρεσουν οι ανδρες και ναι εισαι ομοφυλοφιλος..Δεν σου αρεσει η ταμπελα?Συμφωνω οκ..εισαι ενας ανδρας που του αρεσουν οι ανδρες..Παει αυτο!Η αποδοχη του εαυτου σου τωρα ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που πρεπει να το παλεψεις.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αρα λοιπον Αλεξανδρε μου σου αρεσουν οι ανδρες και ναι εισαι ομοφυλοφιλος..Δεν σου αρεσει η ταμπελα?Συμφωνω οκ..εισαι ενας ανδρας που του αρεσουν οι ανδρες..Παει αυτο!Η αποδοχη του εαυτου σου τωρα ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που πρεπει να το παλεψεις.
    μέχρι να κάνω κάτι με άνδρα μου άρεσαν περισσότερο οι γυναίκες... αποκλείεις να ξαναεπιστρέψουν οι ίδιες διαθέσεις στο μέλλον για τις γυναίκες???

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι το μονο πραγμα που ειναι μη φυσιολογικο ειναι καπιος να τον ενοχλουν οι ιδιες του οι πραξεις.

    οστοσο υπαρχουν γυναικες που κολαζουν κ πεθαμενους ακομα με τα προσωντα τους οχι μονο ατομα που ψαχνονται στο να κανουν σχεση με γυναικα κ αυτο φυσικα δεν ειναι τυχαιο τιποτα δεν ειναι τυχαιο

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by alexandros2014 View Post
    μέχρι να κάνω κάτι με άνδρα μου άρεσαν περισσότερο οι γυναίκες... αποκλείεις να ξαναεπιστρέψουν οι ίδιες διαθέσεις στο μέλλον για τις γυναίκες???
    Οχι δεν το αποκλειω!Γι'αυτο και σου ειπα δοκιμασε για να καταληξεις..Αυτο ομως που πιστευω εγω ειναι οτι πιθανοτατα εισαι μπαι..Ομως τι σημασια εχουν οι ταμπελες οταν εσυ ο ιδιος δεν αποδεχεσαι την οποια σεξουαλικοτητα σου?

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οχι δεν το αποκλειω!Γι'αυτο και σου ειπα δοκιμασε για να καταληξεις..Αυτο ομως που πιστευω εγω ειναι οτι πιθανοτατα εισαι μπαι..Ομως τι σημασια εχουν οι ταμπελες οταν εσυ ο ιδιος δεν αποδεχεσαι την οποια σεξουαλικοτητα σου?
    θα την αποδεχτώ τη σεξουαλικότητά μου όταν θα είμαι σίγουρος για αυτήν.

    Αλέξανδρε77 δεν είναι τόσο εύκολο να κάνω κάτι με κοπέλα, ιδίως αν δεν είναι εκδηδόμενη. Βασικά δεν έχω καθόλου αυτοπεποίθηση και είμαι πολύ αγχώδης τύπος. Γι' αυτό κολλάω με την παραμικρή επαφή με κοπέλα.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω δε πιστευω οτι υπαρχει δυσκολοτερος σε αυτο το θεμα απο μενα σχετικα με την επιλογη γυναικας αφου για να μ αρεσει καπια θα πρεπει να ναι angel η καπιο φαινομενο δεν ειναι θεμα αυτοπεποιθησης ειναι θεμα ελξης εμενα σαν αγαθος μου μιαζεις ετσι οπως μου φαινεσε.. αφου μονο με ενα συγκεκριμενο ειδος κανει κουκου αλιως καπουτ αν κ πιστευω οτι εχω γυναικεια φυση δεν ακολουθησα αυτο το δρομο γιατι απλα δεν ηθελα.

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    ο άνθρωπος είναι περίεργο πράγμα τελικά

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Άρνηση ομοφυλοφιλίας
    By just_be in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-12-2015, 15:26
  2. Φόβος Ομοφυλοφιλίας, συναισθηματικό κενό, πορνό και γω δε ξέρω τι άλλο..
    By OverTheCarpet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 27-04-2014, 17:37
  3. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 14:12
  4. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 14:31
  5. αντιμετώπιση έκφρασης ομοφυλοφιλίας
    By gofast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2007, 10:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •