Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21

    Θεραπεία Ομοφυλοφιλίας

    Καλησπέρα είμαι 24 ετών και θα ήθελα την άποψή σας για την περίπτωσή μου... Από μικρός ένιωθα έλξη για τις γυναίκες και μου άρεσαν αρκετά. Δυστηχώς ένιωθα και μία μικρότερη έλξη για τους άντρες η οποία με οδήγησε στο λάθος να δοκιμάσω σε ηλικία 17 ετών να κάνω πρώτη φορά σεξ με άντρα, και όχι με γυναίκα. Έπειτα συνέχισα να έχω ερωτικές επαφές με άντρες όχι όμως σε πολύ συχνά διαστήματα.. Δεν είμαι θηλυπρεπείς και επίσης σεξ με άντρα μπορεί να κάνω 2-3 φορές το χρόνο, παρόλο που μου είναι αρκετά εύκολο εξαιτίας του διαδυκτίου. Σεξ με γυναίκα δεν έκανα ποτέ και απ' όταν δοκίμασα με άντρα και μετά η έλξη για τις γυναίκες άρχισε να μειώνεται μέχρι που σήμερα δεν με ελκύουν σχεδόν καθόλου. Μέσα μου ποτέ δεν πίστεψα ότι είμαι γκέι, πάντα έλεγα ότι αμφιφυλοφιλος. Πιστεύω ότι δεν θέλω να συνεχίσω έτσι, θέλω να δοκιμάσω και με γυναίκες, όμως πια δεν με ελκύουν. Δεν ξέρω τι να κάνω, υπάρχει θεραπεία ή κάποιο φάρμακο που θα βοηθήσει τη διάθεσή μου όπως ήταν παλιά;;; Γενικά είμαι πολύ αγχώδης άνθρωπος και μόνο στην ιδέα ότι πλησιάζω μια γυναίκα με πιάνει ιδρώτας..

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα ετσι οπως τα λες εχω την εντυπωση οτι οταν αναφερεσε σε γυναικες ειναι σα να θες να κανεις καταγκαστικα εργα

    εγω θα λεγα οτι θα τεριαξεις με καπια γυναικα αναλογων "προσοντων" που θα της αρεσουν κ τα 2 φυλα. ετσι οπως τα λες παντως δε μπορω να καταλαβω τι σε οδηγησε ως εδω.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τωρα σχετικα με το τιτλο του θεματος σου μου φαινετε τελειος.. ακυρος γιατι η ομοφυλοφιλια δεν ειναι ασθενεια αν κ εγω πιστευω οτι η ομοφυλοφιλια θα ηταν καλυτερη ως αποδραση απο τη συνηθισμενη ζωη που κανει καπιος κ οχι τοσο στο να μινει σε αυτη μια ζωη

    βασικα σκεφτηκες ποτε μηπως απλα δε γνωριζεις πιος θα ηταν αυτος ο τυπος γυναικας που θα σε κανει να λειτουργησεις ως αντρας? εγω πιστευω οτι ξερω εχοντας μια εμπιρια απο αυτο κ θα ηταν αυτη που θα ηταν πολυ γυναικα κ θα ηταν πολυ θυλικη

    περισσοτερα... κατεβατα στο θεμα που χα ανιξει καποτε
    http://www.e-psychology.gr/forum/sho...83%CE%B5%CE%BE

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    αλέξανδρε_77 είναι πολύ πιθανό να μην έχει βρεθεί ακόμα η κατάλληλη κοπέλα, απλά εγώ θεωρώ ότι είναι πρόβλημά μου ότι δεν νοιώθω ερωτική έλξη (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ) από γυναίκες γενικά.... όσο για την ομοφυλοφιλία πιστεύω ότι δεν το χω στο αίμα μου, απλά βρήκα την ευκαιρία να πάω σε κάτι εύκολο χωρίς πολύ προσπάθεια, κάνοντας ζημιά στον εαυτό μου... δεν ξέρω αν είναι ασθένεια, είναι όμως μια ιδιαιτερότητα τέλος πάντων, την οποία πλέον δεν την θέλω στη ζωή μου...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οχι φιλε μου,αν δεν νιωθεις ελξη για το ιδιο φυλο δεν πας πουθενα απλα γιατι ειναι ευκολο!Τι ειναι αυτα που λες τωρα?Ουτε για να αλλαξεις παραστασεις πας,ουτε γιατι το εριξες στους αντρες ετσι απλα..Αν δεν νιωθεις τιποτα για τις γυναικες αυτο δεν μπορει να αλλαξει και αποδεξου τον εαυτο σου!Ειναι απλα τα πραγματα εαν θελεις να καταλαβεις το αν σε ελκυουν οι γυναικες,το γυναικειο σωμα.Δεν υπαρχει λογος να αισθανεσαι ασχημα γι'αυτο και να βαλεις τον εαυτο σου σε καταναγκαστικα εργα.
    Παρολα αυτα ομως ομως προσπαθησε το τουλαχιστον να μην εχεις αμφιβολιες για τις προτιμησεις σου.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by alexandros2014 View Post
    αλέξανδρε_77 είναι πολύ πιθανό να μην έχει βρεθεί ακόμα η κατάλληλη κοπέλα, απλά εγώ θεωρώ ότι είναι πρόβλημά μου ότι δεν νοιώθω ερωτική έλξη (αν καταλαβαίνεις τι εννοώ) από γυναίκες γενικά.... όσο για την ομοφυλοφιλία πιστεύω ότι δεν το χω στο αίμα μου, απλά βρήκα την ευκαιρία να πάω σε κάτι εύκολο χωρίς πολύ προσπάθεια, κάνοντας ζημιά στον εαυτό μου... δεν ξέρω αν είναι ασθένεια, είναι όμως μια ιδιαιτερότητα τέλος πάντων, την οποία πλέον δεν την θέλω στη ζωή μου...
    δηλαδη αν σου πασαρω εγω μια με ενα στηθος να κ ενα πισινο να δε θα σου πει κατι ολο αυτο? αυτες που εχουν παραπανω προσοντα δε σε ελκουν?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κουραγιο φιλε μου πιστευω κ εγω οτι πρεπει να παλεψεις κ να το αλλαξεις ολο αυτο το στρες με τις γυναικες δηλωνει πιθανον οτι δεν βρηκες την καταλληλη για σενα κ οτι εισαι εσωστρεφης ανθρωπος,Εχω διαβασει για την ομοφυλοφυλια σε εκκλησιαστικα κειμενα οτι προκεται για ενα παθος που μπορει να ξεριζωθει με την αναλογη προσπαθεια,Επισης διαβασα οτι προκεται για μεγαλο εγωισμο να ειναι καποιος ομοφυλοφυλος διοτι δεν μπορει να εκτιμησει ενα διαφορετικο σωμα απο το δικο του,Εφοσον θελεις να αλλαξεις μπορεις να τα καταφερεις εισαι μικρος ακομα κ ολη η ζωη μπροστα σου κ με την αναλογη προσπαθεια,Μην φοβασαι το διαφορετικο η καταλληλη γυναικα μπορει να σε ολοκληρωσει κ να μην θελεις τιποτα αλλο,Μην απελπιζεσαι κ προσπαθησε το θα τα καταφερεις

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Κουραγιο φιλε μου πιστευω κ εγω οτι πρεπει να παλεψεις κ να το αλλαξεις ολο αυτο το στρες με τις γυναικες δηλωνει πιθανον οτι δεν βρηκες την καταλληλη για σενα κ οτι εισαι εσωστρεφης ανθρωπος,Εχω διαβασει για την ομοφυλοφυλια σε εκκλησιαστικα κειμενα οτι προκεται για ενα παθος που μπορει να ξεριζωθει με την αναλογη προσπαθεια,Επισης διαβασα οτι προκεται για μεγαλο εγωισμο να ειναι καποιος ομοφυλοφυλος διοτι δεν μπορει να εκτιμησει ενα διαφορετικο σωμα απο το δικο του,Εφοσον θελεις να αλλαξεις μπορεις να τα καταφερεις εισαι μικρος ακομα κ ολη η ζωη μπροστα σου κ με την αναλογη προσπαθεια,Μην φοβασαι το διαφορετικο η καταλληλη γυναικα μπορει να σε ολοκληρωσει κ να μην θελεις τιποτα αλλο,Μην απελπιζεσαι κ προσπαθησε το θα τα καταφερεις
    Μυσπ αν και ξερω ποσο καλες προθεσεις εχεις...σε παρακαλω ομως μην τα λες αυτα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σε καπια απο αυτα εχει δικιο απλα αυτο το θηριο που λεγετε εγωισμος ολοι τον εχουν λιγο πολυ

  10. #10
    Once you go black,you can never go back

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    21
    μυσπ σ' ευχαριστώ φίλε.. βασικά εγώ δεν νοιώθω ομοφυλόφιλος, ούτε κάνω τη ζωή των ομοφυλόφιλων... απλά με τις γυναίκες ήμουν πολύ άτυχος... δεν ξέρω αν υπάρχει επιστροφή αλλά φίλε mnimonio δεν υπάρχει λόγος να με ρίχνεις τόσο...δεν υπάρχει τίποτα να αποδεχτώ σχετικά με μένα... ξέρω τον εαυτό μου. απλά εγώ φταίω για ότι παθαίνω.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ννομιζω να βγει καπια ακρη ετσι οπως το πας ειμαι σιγουρος οτι αν εμφανιστει γυναικα που να σ αρεσει θα τα χει κ με καμια φιλη της χωρις να το ξερεις

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    επισης μου φαινεσε καπος απαιδευτος γιατι φανταζομαι οτι ξερω ποια θα ειναι αυτη που τελικα θα κολησεις μαζι της κ με αυτα που λες θα ειναι τοσο δυσκολη κ τοσο μπερδεμενο μυαλο που θα χρειαστεις ακομα κ σεμιναρια απο αλλες για να μπορεσεις να τη κατανοησεις κ μαθες πως να την αναγνωριζεις εγω ακομα κ σημερα συνεχιζω τα σεμιναρια αφου ακομα το παλευω να καταλαβω αυτο το μυαλο

  14. #14
    ...εγώ θα σου έλεγα καταρχήν να μην αντιμετωπίζεις τις ερωτικές επιλογές σου σαν ασθένεια ώστε να ψάχνεις θεραπεία.
    Αν θες πραγματικα να βρεις τον εαυτό σου, (αλλα όχι όπως το εννοείς εσύ), πήγαινε σε έναν ειδικό.
    Η επόμενη λύση είναι να σου κάνουν εξορκισμό και να βγει το κακό από μέσα σου :p

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    184
    Μπορείς να δοκιμάσεις να πας με γυναίκα και ας μην σε ελκύει τόσο. Δοκίμασε μερικές φορές και μετά βγάλε τα συμπεράσματα σου.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Άρνηση ομοφυλοφιλίας
    By just_be in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-12-2015, 16:26
  2. Φόβος Ομοφυλοφιλίας, συναισθηματικό κενό, πορνό και γω δε ξέρω τι άλλο..
    By OverTheCarpet in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 93
    Last Post: 27-04-2014, 18:37
  3. ΦΟΒΟΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΙΑΣ
    By καλλιοπιτσα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 53
    Last Post: 02-05-2010, 15:12
  4. μυστικό περί ομοφυλοφιλίας, σε λάθος χερια?
    By Anderss in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-04-2009, 15:31
  5. αντιμετώπιση έκφρασης ομοφυλοφιλίας
    By gofast in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 18-09-2007, 11:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •