Logical processing, affect, and delusional thought in schizophrenia. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν ξερω...και οταν λεω επικινδυνο...δεν εννοω φυσικα για μενα...αλλα για αυτον...πραγματικα δεν ξερω...ο καθενας διαφορετικος...και στη συγκεκριμενη περιπτωση εχεις κατι πολυ διαφορετικο να αντιμετωπισεις ενα ατομο που περναει τα πανδεινα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμενα δεν θα μου αρεσε...οχι νομιζω magda δεν πρεπει...υποφερει ακομα πιο πολυ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Magda άν αφορά κάποιον δικό σου άνθρωπο και τον ξέρεις καλά και του συμπαρασταθείς δεν νομίζω να είναι επικύνδυνο αυτό αλλά μάλον θα τον βοηθήσει.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    328
    ισως τότε να βοηθούσε αν του λέγαμε ότι ακόμη κι αν υπάρχουν εξωγήινοι δεν θα τον πειράξουν κι ότι η οικογένεια του είναι δίπλα του και θα τους πολεμήσει, και ότι πρέπει να νιώθει ασφάλεια γιατί αυτοί που τον αγπούν θα τον προστατεύσουν και τέτοια..δεν ξέρω....μπορεί να λέω και βλακείες.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι συμπαρασταση...τι αλλο μπορεις να κανεις...τωρα πως θα μπορεσεις να τον πεισεις να...\"δει\"...να παει σε γιατρο...να παρει φαρμακα...δεν ξερω...πολλες φορες σκεφτομαι τι θα περασαν οι δικοι μου...καλα εγω ξερω τι περασα απο τη μερια μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Νομίζω πως καλύτερα ειναι να μην του πείς τέτοια ψέματα αλλά να του συμπαρασταθείς και να ακούσεις το πόνο του.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι και εγω νομιζω η τροφοδοτηση ειναι ασχημη...γιατι μπορει να \"πιαστει\" απο αυτη και να επιδεινωσει τα πραγματα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χαιρομαι που καναμε αυτην τη συζητηση...συνειδητοποιω ορισμενα πραγματα δια μεσου της πορειας της συζητησης...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Συνηδειτοποιω σε μεγαλυτερο βαθμο την σχεση μου με τους υπολοιπους συνανθρωπους μου...και τον τροπο συμπεριφορας τους...σε ορισμενες καταστασεις.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •