"Ο καλοθελητής" ή "Ο κερατάς μαθαίνει πάντα τελευταίος" - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by xart View Post
    Ναι η απάντηση ήταν για σένα. Αν μάθαινες ότι ο άντρας της καλύτερη σου φίλης την κερατώνει θα την έπαιρνες τηλέφωνο και θα της το έλεγες αμέσως. Αν μάθαινες ότι η καλύτερη σου φίλη κερατώνει τον άντρα της θα τον έπαιρνες αμέσως τηλέφωνο να του το πεις;

    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...όχι βέβαια, γιατί μιλάμε για την καλύτερη μου φίλη.
    Με αυτή θα μιλούσα και θα της έλεγα διαφορετικά πράγματα.
    Και εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τι σχέση έχει αυτό με την ηθική;

  2. #17
    Quote Originally Posted by xart View Post
    Και εξακολουθείς να μην καταλαβαίνεις τι σχέση έχει αυτό με την ηθική;

    ...ναι, θες να μου εξηγήσεις?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    170
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γενικη συμβουλη, μην ανακατευεσαι.ποτε δεν ξερεις τι κρυβεται απο πισω οταν κατι δεν σε αφορα αμεσα;)
    Nαι γι αυτό της είπα κι εγώ να μην μιλήσει.

    ΟΜΩΣ... επειδή η σχέση τους μετράει ήδη πολλά χρόνια και είναι αναμενόμενο να υπάρχει η φθορά (συν το γεγονός ότι και οι δύο δεν έχουν τριφτεί με σχέσεις για να ξέρουν πως να τις χειριστούν και πως να συμπεριφέρονται) εκτιμώ ότι από την στιγμή που έχει βγει ο άλλος στο ψάξιμο αργά ή γρήγορα θα βρεθεί το τρίτο πρόσωπο που θα οδηγήσει στον χωρισμό και καλύτερα αυτό να γίνει πριν να έχουμε γεννητούρια.
    Βέβαια αυτό είναι μια δική μου υπόθεση και τίποτα περισσότερο. Μπορεί ο άλλος απλά να τσιλιμπουρδήσει και να μην γίνει τίποτα παραπάνω...
    Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μα τι ωραιο και ενδιαφερον θεμα!!Μα τι φανταστικο..Τωρα θα ερθει και η Λιλιουμ για να πει και για την δικη της κολλητη που την κερατωνει ο ετσι της και θα ανοιξετε μια πολυ βαθια ψυχολογικου περιεχομενου συζητηση!!
    Εν τω μεταξυ οκ λυσαμε τα δικα μας τα προβληματα και εχουμε αρχισει και γραφουμε και των κολλητων μας τα θεματα στο φορουμ!Λολ λολ λολ!
    οχι μπερδευτηκες, δεν κερατωνει κανενας την κολλητη μου, ο κολλητος μου κερατωνει τη μελλουσα συζυγο του. εχεις κατι με τις ιστοριες μου? δεν καταλαβα την αναφορα στο ονομα μου και τα χαζογελα! Ειμαι περηφανη γενικοτερα που εχω φιλες και φιλους και συναναστρεφομαι με κοσμο καθημερινα καθε λογης, αν και πολλες φορες μου βγαινει μοναχικοτητα, ειμαι κοινωνικος ανθρωπος και αγαπω πολυ τους ανθρωπους.. Μοιραζομαι τις ιστοριες μου, και ακουω τις δικες τους, γιατι ετσι μονο μαθαινεις τον εαυτο σου και τους αλλους.. Και αυτος ειναι και ενας λογος που χρησιμοποιω παραδειγματα απο αυτες τις ιστοριες όταν ερχεται η συνθηκη να πω μια γνωμη η να εξηγησω κατι.. Ειναι πιο κατανοητες για τον αλλον ανθρωπο απο το να αραδιαζω θεωριες και φιλοσοφιες.. εσυ πχ εχεις το χιουμορ σου, εγω εχω τις ιστοριες μου.

    κοιτα χαρτ, παλια ημουν και εγω κατηγορηματικη, τι???? κερατο? χωριζεις αμεσως!!!! τωρα πια δεν ειμαι ετσι.. το λεγανε μεγαλυτεροι και δεν τους καταλαβαινα.. συμπερασματικα, συμβουλεψε την κολλητη σου οπως σου βγαινει, κατι που εκανες, και αυτη ας κανει οπως νιωθει. Δεν ειναι απαραιτητο οτι η συμβουλη σου ειναι σωστη η λαθος.. Ποιος θα πει το σωστο και το λαθος σε αυτα.. Και που ξερει αυτη αν δεν εχει και η κοπελα δυο τρεις γκομενους.. Δυστυχως η ζωη ειναι περιπλοκη δεν ειναι απλη.. Και ολα ειναι υποκειμενικα και εξαρτωνται απο τον παρατηρητη, τον παρατηρουμενο και τη μεταξυ τους σχεση.. Δλδ εγω στην κολλητη μου θα το ελεγα αν την κερατωνει ο γκομενος.. Στη γυναικα του κολλητου μου δε νιωωθω καμια τετοια αναγκη.. Αν κερατωνε αυτη τον κολλητο μου παλι δεν ξερω τι θα εκανα, παντα εξαρταται απο τις συνθηκες, τους ανθρωπους, τις σχεσεις μεταξυ τους, τις σχεσεις που εχεις εσυ με καθενα απο το ζευγαρι.. Ειναι απλο τσιλιμπουρδισμα? συμβαινει κατ επαναληψη? τον πληρωνει τον αλλο για να ξεκαυλωνει? ειναι πρωην που ξαναγυρισε σε αυτον? εχουν παιδια? δεν εχουν? θελουν αν κανουν? ο αλλος ειναι πιστος? ειναι στον κοσμο του? εθελοτυφλει? ξερει? μηπως τα θελει και τα παθαινει? της πουλαει ο αλλοσ φουμαρα για μεταξωτες κορδελες και τα χαυει ολα? μηπως βγει ο καλοθελητης μακαλας και αντορχωριστρα στο τελος? ειναι και ο αλλος απιστος? μηπως συμπεριφερεται σκατα? συμπερφιερεται υπεροχα? αυτη θα ηθελε ναξερει για το τσιλιμπουρδισμα? καποιες λενε κανε οτι θες αρκει να μην το μαθω! Ειναι λοιπον πολυ λεπτη η θεση καποιου που ξερει ενα κερατο τι θα κανει με αυτη την πληροφορια.. Για μενα πρεπει να ειναι πολυ διακριτικος και να εχει σεβασμο και οτι κανει να μην το κανει ποτε απλα για να σπειρει τη διχονοια..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αν πρόκειται για πολύ καλή της φίλη πρέπει να το πει.
    Εμένα θα μ' ενοχλούσε να μου κρύβουν κάτι τέτοιο οι κολλητές μου.
    Αν είναι απλά γνωστές και δεν ξέρει τι θα προτιμούσε η άλλη κοπέλα, να ξέρει ή να μην ξέρει, καλύτερα να σωπάσει.
    Αν έχει το θάρρος με την άλλη κοπέλα, θα μπορούσε να ξεκινήσει μια κουβέντα και να δει τις αντιδράσεις της.
    Δηλαδή, να παρουσιάσει την περίπτωση σα να πρόκειται για άλλο ζευγάρι και προβληματίζεται για το τι είναι καλύτερο να κάνει. Ανάλογα πώς θα απαντήσει η άλλη κοπέλα, θα βγάλει τα συμπεράσματά της και θα πορευτεί η φίλη σου. (Αυτό θα έχει πολύ γούστο αν είναι και ο άπιστος μπροστά, αλλά δεν το συνιστώ!)

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    εσυ εισαι εσυ ομως μαριαν!! μην ξεχνας οτι υπαρχουν και αυτες οι γυναικες που το εχουν πιο ευκολο να σε βγαλουν τρελη παρα να αποδεχτουν οτι τρωνε κερατο! Που δεν θελουν να το μαθουνε ποτε καν! για αυτο ας φερθει αναλογα με τον χαρακτηρα της κοπελας, κολλητη της ειναι καπως θα την ξερει... αλλα ναι ο τροπος πρεπει να ειναι πολυ διακριτικος.......
    να*/

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    εγω θα κανονιζα συναντιση.θα τον εκανα μαυρο στο ξυλο και θα του ελεγα πηγενε κατευθιαν σπιτι εξηγησε της τι παιζει γτ σε 2 ωρες που θα σου χτυπησω το κουδουνι για τον δευτερο γυρο θελω να ξερει τα παντα και να της εχεις μια εξιγηση...και τα πραγματα θα λυνοντουσαν τοσο ευκολα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    εσυ εισαι εσυ ομως μαριαν!! μην ξεχνας οτι υπαρχουν και αυτες οι γυναικες που το εχουν πιο ευκολο να σε βγαλουν τρελη παρα να αποδεχτουν οτι τρωνε κερατο! Που δεν θελουν να το μαθουνε ποτε καν! για αυτο ας φερθει αναλογα με τον χαρακτηρα της κοπελας, κολλητη της ειναι καπως θα την ξερει... αλλα ναι ο τροπος πρεπει να ειναι πολυ διακριτικος.......
    να*/
    ε γι' αυτό λέω, αν δεν την ξέρει καλά την άλλη μην πει τίποτα.
    Κι ας καμαρώνει η άλλη τα κέρατα! Έτσι κι αλλιώς, αν δεν εθελοτυφλεί αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει. Αν δεν το' χει καταλάβει ήδη...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    εγω θα κανονιζα συναντιση.θα τον εκανα μαυρο στο ξυλο και θα του ελεγα πηγενε κατευθιαν σπιτι εξηγησε της τι παιζει γτ σε 2 ωρες που θα σου χτυπησω το κουδουνι για τον δευτερο γυρο θελω να ξερει τα παντα και να της εχεις μια εξιγηση...και τα πραγματα θα λυνοντουσαν τοσο ευκολα
    Εσύ ευκαιρία ψάχνεις να πλακώσεις κάποιον στο ξύλο! Άσε καλύτερα!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    αραξτε σπιτι σου και εκει που πηνετε καφεδακι πες της τσεκαρε ενα σαιτ για την καφριλα και παπ πανω εκει που τσεκαρει πετα το προφιλ του δικου της

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    αραξτε σπιτι σου και εκει που πηνετε καφεδακι πες της τσεκαρε ενα σαιτ για την καφριλα και παπ πανω εκει που τσεκαρει πετα το προφιλ του δικου της
    Χα χα, καλό! Μεγάλη ξεφτίλα!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Χα χα, καλό! Μεγάλη ξεφτίλα!
    ειδες γιατι το ξυλο λυνει το προβλημα ;P

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by legalize View Post
    ειδες γιατι το ξυλο λυνει το προβλημα ;P
    Εσύ τι χώνεσαι; Άσε το ξύλο να το φάει από τη γυναίκα του μόλις τον δει τον ξεφτίλα στο σάιτ.
    Βεβαίως η απάντησή του θα είναι "έλα μωρέ πλάκα έκανα, σιγά μην περιμένω να βρω γκόμενα από δω μέσα! Όλες χάλια είναι!"

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    γιατι δεν μπορω να ξερω οτι την δουλευει και να βλεπω τα μουτρα του καθε μερα και να της λεει μλκιες που λενε τα ζευγαρια μεταξυ τους.γιατι ειναι καρακιοζιλικι σκετο ο τυπος

  15. #30
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    κοιτα χαρτ, παλια ημουν και εγω κατηγορηματικη, τι???? κερατο? χωριζεις αμεσως!!!! τωρα πια δεν ειμαι ετσι.. το λεγανε μεγαλυτεροι και δεν τους καταλαβαινα..[..] Δυστυχως η ζωη ειναι περιπλοκη δεν ειναι απλη..
    Απλο ειναι,γιατι προφανως μια σχεση στην οποια υπαρχει η απιστια ειναι χαμηλης ποιοτητας,για να μην πω ανυπαρκτη.Βασικο συστατικο μιας ερωτικης σχεσης,ειναι η αποκλειστικοτητα.

    Το περιπλοκο ειναι το κατα ποσο ο αλλος ειναι διατεθιμενος να συμβιβαστει.Δε νομιζω να υπαρχει ανθρωπος που θα ανεχοταν εναν απιστο συντροφο,αν μπορουσε αμεσα να βρει καποιον αλλο που ειναι πιστος.

    Αλλα μετα μπαινει ο φοβος της μοναξιας,λες που να μενω μονος μου παλι,που να ψαχνω,ας μεινω με το διαβολο που ξερω,παρα να βρω καποιον που δε ξερω.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. Όταν είσαι η "άλλη"κοπέλα"
    By Rhiannon in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 75
    Last Post: 18-12-2012, 17:04
  3. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  4. συγκρουση "θελω"-"φοβαμαι"
    By lightaura in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 16-01-2011, 05:35
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •