Απιστία ενός μετανιωμένου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Location
    thesaloniki
    Posts
    1

    Post Απιστία ενός μετανιωμένου

    Γεια σας έχω σχέση με μια κοπέλα 15 μήνες τώρα ….και την αγαπώ πάρα πάρα πολύ….

    Το θέμα μου είναι ότι την είχα απατήσει με μια άλλη στην αρχή της σχέσης μας
    (δλδ 3 μήνες αφού τα φτιάξαμε) και τώρα σχεδόν 1,5 χρόνο μαζί με την κοπέλα μου αισθάνομαι ακόμα τύψεις όταν μου περνάει από το μυαλό τι έκανα …

    Όταν λέω την απάτησα έγινε το εξής:

    Ήταν μια που με φλέρταρε από την πρώτη στιγμή που με είδε …. Και εγώ δεν έδινα σημασία
    Συνέχισε το φλερτ για μέρες …(ώσπου της είπα ότι είμαι σε σχέση) και σιγά σιγά έλεγε όλο και πιο προκλητικά πράγματα, όσο να είναι άντρας είμαι άρχιζαν να μου επηρεάζει το μυαλό … αλλά κατάφερα να το αντέξω για μέρες …

    Λοιπόν μια μέρα ήπιαμε λίγο παραπάνω με μια παρέα και όταν φεύγαμε δεν μας έβλεπε κανένας και φασωθήκαμε…. μόλις άρχισα να καταλαβαίνω τι μου γίνεται …
    σταμάτησα και πήγα σπίτι μου χωρίς να δώσω συνέχεια.

    Θεώρησα ότι αφού σταμάτησα… όλα τελείωσαν εκεί !

    Όχι…… την προσκάλεσαν μετά από κάτι μέρες κάτι φίλοι και πάλι … να έρθει στην περιοχή μας… και ήρθε.
    Εγώ δούλευα τότε βράδυ και πέρασαν από το μαγαζί …
    Ήπιαμε όλοι μία από τα ίδια και άρχισε να με φλερτάρει πάλι…
    ……τα έφερε έτσι η τύχη που … απομονωθήκαμε ξανά ….
    Και άρχισε να με προκαλεί πάλι… φιλιόμασταν και όταν σταματούσα …και απομακρυνόμουν με προκαλούσε ξανά λέγοντας μου …
    άστο αφού δεν πρόκειται να κάνεις κάτι …!!!

    συνεχίσα ... να φιλιέμαι γιατί εγώ ο βλάκας το θεώρησα εκείνη την στιγμή υποτιμητικό ! και σε δευτερόλεπτα με ξεκούμπωσε και μου έκανε στοματικό!!!

    Σημείωση η κοπέλα μου έλειπε στο εξωτερικό εκείνες της μέρες !

    Εγώ ήμουν σε μια κατάσταση σοκ για αυτό που έγινε … δεν είμαι ο τύπος που κάνει αυτά τα πράγματα!
    τότε λοιπόν είχα πείσει τον εαυτό μου ότι …

    1) Ήταν ένα συμβάν που έτυχε να γίνει …
    2) δεν το προκάλεσα εγώ …
    3) είχα αποδεχτεί όμως την δίκια μου ευθύνη για το συμβάν
    4) το είχα μετανιώσει 100%
    5) Και ότι δεν πρόκειται να το ξανακάνω ποτέ στην ζωή μου !!!!!!!

    Δεν βρήκα το κουράγιο να το πω στην σχέση μου όσο και αν είχα μετανιώσει
    ήξερα ότι θα της ράγιζα την καρδία και ακόμα και αν με συχωρούσε τίποτα δεν θα ήταν το ίδιο ….και θα κάναμε τα πράγματα χειρότερα στην συνέχεια!

    Μετα από 1,5 σχέση μπορώ να πω ότι αν αισθανόμουν κάτι τότε , τώρα την αγαπώ με τα 1000 (και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι η γυναίκα της ζωής μου!)

    όντως δεν έχω κάνει το παραμικρό πέρα από το παραπάνω γεγονός
    (αν και είχα πολλές προκλήσεις …ίδιες και ακόμα χειρότερες)

    Αλλά ακόμα σκέφτομαι το λάθος μου … και δεν μπορώ να κοιμηθώ ήσυχος τα βράδια….
    πείτε την γνώμη σας ……

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ελειπε στο εξωτερικο? πολυ υποπτο φαντασου να εκανε κ αυτη τη ιδιο... αν δε μιαζανε δε θα συμπεθεριαζανε..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ελειπε στο εξωτερικο? πολυ υποπτο φαντασου να εκανε κ αυτη τη ιδιο... αν δε μιαζανε δε θα συμπεθεριαζανε..
    βρε αλέξανδρε... λένε τέτοια πράγματα στον άλλον και μάλιστα στις 3 παρά τέταρτο τη νύχτα?

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    35
    Εφόσον εσύ ο ίδιος αντιλαμβάνεσαι ότι έκανες λάθος και το μετανιώνεις,το καλύτερο που έχεις να κάνεις (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι να συγχωρήσεις τον εαυτό σου και να προχωρήσεις.Δεν έχει νόημα να το πεις στη σχέση σου,το μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να κάνεις τα πράγματα χειρότερα.Όπως και να'χει όμως,οι ενοχές δεν ωφελούν. Ό,τι έγινε,έγινε και αυτό δεν αλλάζει με το να νιώθεις ένοχος. Εστίασε την προσοχή σου στο να το ξεχάσεις και να συγχωρήσεις τον εαυτό σου!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαρκο εσυ αν μαθαινες οτι η δικια σου εχει παρει πιπα απο εναν τυπο πριν κατι μηνες θα θελες να το μαθεις ή οχι? Και τι θα κανες αν στο λεγε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by markos56 View Post
    ......
    Μετα από 1,5 σχέση μπορώ να πω ότι αν αισθανόμουν κάτι τότε , τώρα την αγαπώ με τα 1000 (και έχω αρχίσει να πιστεύω ότι είναι η γυναίκα της ζωής μου!)

    όντως δεν έχω κάνει το παραμικρό πέρα από το παραπάνω γεγονός
    (αν και είχα πολλές προκλήσεις …ίδιες και ακόμα χειρότερες)


    Αλλά ακόμα σκέφτομαι το λάθος μου … και δεν μπορώ να κοιμηθώ ήσυχος τα βράδια….
    πείτε την γνώμη σας ……
    το μονο ελπιδοφορο απο ολο το μηνυμα ειναι το παραπανω...

    κατα τα αλλα, θεωρω οτι δινεις υπερβολικα πολλες δικαιολογιες στον εαυτο σου :

    "εισαι ανδρας καιιιιι ... καταλαβαινουμε"
    "δεν γουσταρες καν, αγαπουσες και σκεφτοσουν την δικια σου, αλλα η αλλη σε παρακαλουσε και φοβηθηκες μην σε πουν μαλακα αν δεν ανταποκριθεις"
    "καπως εγινε και ηπιατε"
    "η δικια σου ελειπε στο εξωτερικο"!!!!!

    εσυ δηλαδη, για να μεινεις πιστος σε καποια με την οποια εχεις δεσμο και δηλωνεις ερωτευμενος, πρεπει να σε αγνοουν, να μην πιεις ποτε μονος σου, και να σε εχει σβερκωμενο η αλλη 24/7 μη και σε βρει εκτεθιμενο καμια απελπισμενη και σε παρακαλαει να σου παρει πιπα....
    απορω και που εμεινες πιστος εκτοτε, ευχομαι να καταλαβες την μαλακια σου και να συνεχισεις

    ολοι εχουμε καποιους που μας κολλανε και μας κυνηγανε να μας στριμωξουν, δεν εχεις την εργολαβια. να εισαι βεβαιος οτι και η δικια σου εχει μερικους...
    αλιμονο αν τους καθομασταν οποτε δεν ειναι απο διπλα ο συντροφος μας...

  7. #7
    ...μαρκο, το μόνο που δεν μας είπες είναι ότι σε βιασε :Ρ
    Αυτό που συνέβη είναι ότι τότε δεν είχες δεθει τοσο με την κοπελα σου και δεν σε χαλασε καθόλου η αρπαχτούλα, ειδικά αφού είχες την πολυτελεια να ρίξεις το βάρος στην άλλη, (αξιοπρεπέσταστο κορίτσι, αν έγιναν όπως τα λες, καλά που δεν σου λείπει και κανένα κομάτι). :ΡΡΡ
    Ξεχασε το, μαλακίες έχουμε κάνει όλοι και κοιτα μη της το πεις, γιατί δεν θα το ξεπερασει ποτέ και στο τέλος θα το διαλύσετε.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mama View Post
    βρε αλέξανδρε... λένε τέτοια πράγματα στον άλλον και μάλιστα στις 3 παρά τέταρτο τη νύχτα?
    αυτη η φραση ειναι ισοδυναμη με τη φραση θα χρησιμοποιω της σιωπη για να εχω ασυλο να κανω οτι θελω υπο τον μανδυα καλων δικαιολογιων κ καθε φορα που θα εξαφανιζομαι θα πασαρω εξηγισεις του στιλ ναι ναι αγαπη μου γλυκια ειμουν σε ενα θειο μου κ εψαχνα στο ιντερνετ λουτρα για τη μεση του.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    απιστιααααα,τι απιστια μεταξυ μας ειμαστε μην γινομαστε και υπερβολικοι.ολοι καναμε μλκιες κοιτα μην το μαθει ή μην κανεις καμια βλακεια και της το πεις σε καμια στιγμη τυψεων και υπερβολικης αγαπης(και μλκιες).καλυτερα να μην μαθει ποτε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    συμφωνω με remedy.
    φουντωσα μολις ειδα το μνμ...αναψοκοκκινισα απο τα νευρα μου..
    κ ερχομαι να πω οτι καλυτερα να μη το μαθει ποτε..κ καλυτερα να μη μαθω κ γω ποτε αν καποια εχει πιπωσει τον συντροφο μου!
    παναγια μου!! δεν θελω να το ξερω...
    θα εφευγα στανταρ!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οχι οχι δεν θα εφευγα...πρωτα θα εφερνα εναν αντρα εκει στο σπιτι του...θα εμπαινα μεσα κ θα τον αναγκαζα να με δει εμενα να φασωνομαι..(αμε.. )
    ωραια θα ταν..κοιτα..ολα εδω πληρωνονται.σορυ που τα πηρα ετσι αλλα δεν την αντεχω την απιστια κ προτιμω να μην ξερω τιποτα κ να μην μαθω τιποτα.
    οποτε κανε κ συ το ιδιο.προχωρα κ μη πεις τιποτα ποτε.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν θελω να το ξερω= ας κανει οτι γουσταρει στα μου

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    @legalize...τι ειναι απιστια?μονο το σεξ?δηλαδη το φιλι κ το φασωμα δεν ειναι απιστια?
    οκ μετανοιωσε κ δεν το ξαναεκανε...οκ το εκτιμω..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    την ψαχνω?
    Posts
    878
    BOOM ολα αυτα που λες ειναι απιστια ακομα και το απλο πεσιμο σε αλλες ειναι απιστια πρωτα απο ολα στην αγαπη που σου διχνει.αλλα απιστια ειναι μονο αυτα που μαθενει η δικια σου.οτι δεν μαθενει ειναι σαν να μην εγινε ποτε.(το ιδιο ισχυει και για τον αντρα και για την γυναικα)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οντως??εκπλησσομαι τωρα..δηλαδη αν εγω παω με καποιον κ δεν το μαθει ποτε ο αντρας μου ..τοτε δεν θεωρουμαι απιστη?
    καλο αυτο, με βολευει κ μου αρεσει..ομως δε συμφωνω.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΓΑΠΗ, ΓΑΜΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ, ΠΑΘΟΣ, ΑΠΙΣΤΙΑ
    By dnikola in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 11-09-2013, 14:13
  2. ημερολογιο ενοσ παρανοικου
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 04-05-2013, 18:00
  3. ΤΙ ΣΑΣ ΘΛΙΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ? Η ΘΕΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΖΩΟΥ?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 08-03-2012, 20:56
  4. Το ημερολόγιο ενός (νεο)άστεγου”…
    By Kat711 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 26-12-2011, 12:41
  5. Με την αγοραφοβία του ενος
    By Wintertimes in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 03-08-2010, 21:19

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •