Ποσοστα αναπηριας για ψυχωσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    Διπολικη συναισθηματικη διαταραχη Π.Α. : 35-67%
    Προγνωση δυνητικα κακη
    αυτο δλδ που λεει ο μαους δεν ισχυει πια?
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    αυριο θα τηλεφωνησω σε κοινωνικο λειτουργο, γιατι εχω ψιλοφρικαρει με τις αλλεπαλληλες τροποποιησεις της νομοθεσιας!!!
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by NeurobiologicallyImpaired View Post
    εγώ έπρεπε να καταθέσω τα χαρτιά μου το αργότερο μεχρι τα 24 μου
    ποιος σου το ειπε αυτο ? κ πως η γνωστη μου πηρε στα 52 φετος τον φεβρουαριο ?
    παντως να ξερεις οτι ο επισημος οδηγος αυτο που ισχυει ειναι το φεκ . αν θες να βεβαιωθεις περαν πασης αμφιβολιας διαβασε το .

    να ξερεις οτι εγω περναω πανω απο 20 χρονια επιτροπη κ πρωτη φορα ακουω τετοια πραμα .... ειτε σου ειπαν λαθος ειτε ψεμματα (το εχουν κανει σε μενα ) ειτε δε καταλαβες καλα . παντως κριμα να χασεις το επιδομα ενω το δικαιουσαι

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by dreamful_woman View Post
    την διαγνωση την εχω, αλλα εχω ελαχιστα ενσημα (εχω εργαστει συνολικα γυρω στα τρια χρονια)
    οπως σου εγραψα στην απαντηση νουμερο 8 σημασια εχει οτι η διαγνωση σου δεν ειναι διπολικη :( αλλα διαφορετικη . πρεπει να γραφει καθαρα οτι εισαι διπολικη
    εκτος αν στην επιτροπη σε δει ψυχιατρος εισαι τυχερη κ ειναι πονοψυχος κ σε δωσει ποσοστο

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    η διαγνωση απο γιατρο κρατικου νοσοκομειου λεει "συναισθηματικη διπολικη διαταραχη"
    το εξιτηριο μονο γραφει "αδιαγνωστος μπλα μπλα μπλα"
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    Quote Originally Posted by dreamful_woman View Post
    η διαγνωση απο γιατρο κρατικου νοσοκομειου λεει "συναισθηματικη διπολικη διαταραχη"
    το εξιτηριο μονο γραφει "αδιαγνωστος μπλα μπλα μπλα"
    τοτε εχεις πιθανοτητες . κ ευχομαι το καλητερο. τα ενσημα δεν εχουν σημασια .μονο αν θες συνταξη αλλα εσυ το πας για επιδομα

  7. #22
    Quote Originally Posted by wstyron View Post
    ποιος σου το ειπε αυτο ? κ πως η γνωστη μου πηρε στα 52 φετος τον φεβρουαριο ?
    παντως να ξερεις οτι ο επισημος οδηγος αυτο που ισχυει ειναι το φεκ . αν θες να βεβαιωθεις περαν πασης αμφιβολιας διαβασε το .

    να ξερεις οτι εγω περναω πανω απο 20 χρονια επιτροπη κ πρωτη φορα ακουω τετοια πραμα .... ειτε σου ειπαν λαθος ειτε ψεμματα (το εχουν κανει σε μενα ) ειτε δε καταλαβες καλα . παντως κριμα να χασεις το επιδομα ενω το δικαιουσαι
    Το παίρνω το επίδομα... Μάλλον είτε δεν θα κατάλαβα καλά ή θα μουν αφηρημένος, πέρασαν και μερικά χρόνια απο τότε :P

    Dreamful Woman εμένα για σχιζοσυναισθηματική διαταραχή διπολικού τύπου με 2 φορές νοσηλείας μου δωσαν επίδομα , φαντάζομαι πάσχουμε από κάτι παρόμοιο το καλύτερο που έχεις να κάνεις πλέον είναι να περιμένεις να περάσεις επιτροπή κανένας δε ξέρει αν σου δώσουν το επίδομα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    ποσο καιρο περιμενες κ σε τι πολη μενεις μικρη η μεγαλη ?ρωταω γιατι κ γω θακανω χαρτια να ξερω εγω ειμαι απο μικρη πολη

  9. #24
    Ένα χρόνο για να περάσω απο επιτροπή αφότου κατέθεσα τα χαρτιά μου και μετά απο 1 χρόνο πήρα τα λεφτά αναδρομικά. Θεσσαλονίκη

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    374
    τοσο περιμενουν περιπου .για ναπαρεις τα λεφτα πολυ περιμενες αλητεια αλλα τι να κανεις στη πολη μου σου δινουν τα λεφτα σε κανα 3 4 5 μηνο .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    ok θα αναμενω λοιπον μεχρι την Πεμπτη, πανω σε αναμενα καρβουνα!!!:mad:
    σαν δεν ντρεπονται λιγο λεω εγω καποια υψηλα ισταμενα προσωπα!!!:mad:
    δεν το συνεχιζω γιατι θα καταληξω σε πολιτικο παραληρημα!!! :mad:
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by maus View Post

    Μαλλον δεν ενδιαφερονται ομως για εμας γιατι ειναι μισανθρωποι αλλα και ουτε καν ανθρωποι (οποιος καταλαβε, καταλαβε).
    πες τα ρε μαους!!!
    δεν φτανει που εχουν ξεφτυλισει το κρατος μας διεθνως ,αλλα βαζουν χερι και σε ανθρωπους που ζουν στο περιθωριο.....σε ανθρωπους "που δεν εχουν φωνη":mad::mad::mad:
    και δεν αναφερομαι μονο στους τωρινους.
    και οι προηγουμενοι καλα ζωα ηταν....ορισμενοι μαλιστα απο αυτους, ειναι ιδιαιτερα καλοθρεμενοι!!!:mad:
    (ο νοων νοειτω....)
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    1,483
    Quote Originally Posted by NeurobiologicallyImpaired View Post
    Για να πάρεις το προνιακό επίδομα πρέπει να έχεις νοσηλευτεί σε δημόσιο νοσοκομείο-όχι σε ιδιωτική ψυχιατρική κλινική(δεν είναι λίγοι που πληρώνουν ιδιώτη γιατρό και μπαίνουν σε ιδιωτικό ψυχιατρείο σκοπίμως για να προσπαθήσουν να πάρουν το επιδομα) και να είσαι κάτω των 24 χρονων με ποσοστό αναπηρίας 67% και άνω. Επίσης τα άτομα 18-24 πρέπει να περάσουν επιτροπή τουλάχιστον 2 φορές ακόμα... ανεξαρτήτως αν η ασθένεια σας είναι μία από τις 43 που εξαιρούνται από τον έλεγχο πιστοποίησης αναπηρίας(σχιζοφρένεια, σύνδρομο Down κοκ). Το σύστημα πάλι άλλαξε, ρώτησα στην Πύλη Αξιού Θεσ/νικης στο αρμόδιο Τμήμα:(
    η σχιζοφρενεια δεν ειναι στις 43 ασθενειες που εξαιρουνται απο τα κεπα.
    Στου κουφου την πορτα, παρ' την πορτα και φυγε!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    εγω εχω χαρτι απο ΑΣΥΕ (ανωτατη στρατιωτικη υγειονομικη επιτροπη) πριν απο το μνημονιο και αναπηρια 70%.

    Αυτο μετραει ;

    Εχω νοσηλευτει μονο μια φορα οταν πηρα το Ι5 σε ιδιωτικη κλινικη, αν και οπως λενε και οι αλλοι επρεπε να παω σε νοσοκομειο και αλλες φορες καθως επαθα υποτροπες πολλες
    οταν πειραζα τα φαρμακα μου αλλα τις εβγαλα στο σπιτι.

    με τα φαρμακα δεν εχω υποτροπες και ειμαι αρκετα λειτουργικος.

    να δουμε..

    αλλα ελεος.. η σχιζοφρενεια ειναι η τριτη χειροτερη αναπηρια μετα την τετραπληγια και ανοια. ειναι χειροτερη και απο την τυφλωση στην επισημη καταταξη.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    εγω εχω σχιζοσυναισθηματικη δ/χη μανιακου τυπου και 4 νοσηλειες εχω πιθανοτητες ετσι δεν ειναι;

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Διπολική διαταραχή - ποσοστό αναπηρίας=>67%
    By raphsssodos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 10-10-2021, 02:51
  2. Ποσοστο αναπηριας και πως καθοριζεται.
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 25-12-2015, 22:21
  3. Επίδομα αναπηρίας
    By Gabrielle in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 77
    Last Post: 11-07-2014, 09:44
  4. Δικαιούμαι ποσοστό αναπηρίας;
    By colaz in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 09-03-2014, 02:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •