Πονος Χωρισμου & καταστασεων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    5

    Πονος Χωρισμου & καταστασεων

    Καλησπερα παιδια, και καλως σας βρηκα. Σας βρηκα απο μια τυχαια αναζητηση στο google περι χωρισμου και πονου. Και ειπα να δοκιμασω να γραφτω να βοηθησω και να βοηθηθω.

    Το θεμα μου ειναι θα ηθελα την γνωμη σας, παρηγορια σας. Η οτιδιποτε αλο. Ολα ειναι μπερδεμενα.

    Για να μην μακρυγορω.. Τον τελευτεο χρονο ειχα μια σχεση. Μεσα σε αυτο το χρονο γιναν πολλα σκηνικα και γεγονοτα π μου αλλαξαν την ζωη. Οικογενειακα οσον αφορουν την υγεια, αλα και την σχεση τον γονιων μου τα οποια με επηρεασαν. Σκηνικα οπως και με την δικη μου υγεια. αλα και με την ψυχικη μου υγεια σε σχεση με την δουλεια μου και την σχεση μου. Το τελευτεο 8μηνο με τη σχεση μου σκοτονομουν. Ειμασταν και οι 2 νευρικοι και ΗΛΙΘΙΟΙ. Εγω δουλευα καθε μερα 12ωρα στο δουλεια μου, και το μυαλο μ δν πηγαινε καλα. Οταν εχεις να κανεις με τοσους τρελους πελατες. Οσο νανε σε κολανε λιγο νευρα. Και αμα εισαι και γενικα νευρικος την πατησες.. Γιναν πολλα σκηνικα ασχημα με τη σχεση μου οπου ηταν ψυχοφθορα. Η ζηλια της ειχε δηλιτιριασει το μυαλο, αλα εβγαινε με εναν πονηρο τροπο, οπου δεν τον καταλαβενε και η ιδια . Κοντεψαμε να χασουμε την ζωη μας απο ενα μαλωμα. Και γιναν και πολλα αλα ψυχοφθορα μαλωματα. εχει 4 εβδομαδες κοντα. που μια μερα, μου βγηκε ενστικτοδως και της ειπα χωριζουμε. σαν να μου λεγε το συστημα, ΤΕΛΟΣ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΟ. απο τοτε γενικοτερα ηρεμησε η ψυχολογια μου, σχετικα ολα πανε προς το καλυτερο. το μονο προβλημα ειναι οτι κανω καποια ταξιδια στο παρελθον και με πονανε.. μου μιλαει κιολας ακομα, και καμια φορα λυγιζω και γω και απανταω. Γτ αυτη θελει ακομα αλα εγω, δεν θελω να γυρισω. Και λυπαμαι να την ξεκοψω ετσι αποτομα. Γιατι οσο νανε ξερω πως ειναι να θες πολυ ενα ατομο και να σε ποναει οταν σε γραφει. Και αποφασισα απλα να κρατησω μια επαφη του τυπου τι κανεις κλπ.. Αλα παιδια. Ερχονται στιγμες που με ποναει αυτο το πραμα, και ολο μπαινω σε σκεψεις του τυπου, ανα εκανα καλα π χωρισα, και ισως ξερω γω να υδπαρξει αλλαγη και απ τους 2κλπ κλπ.... Ολα ειναι μπερδεμενα. Αλα ενα κομματι μεσα μου, δεν μπορω να το ελενξω. Ειναι το κομματι που ειπε χωριζω και δεν ξαναγυρναω. Προσπαθω να μην ακολουθω τα αισθηματα μου,παρα μονο την λογικη μου. Αλα χανω που και που την μαχη. Με κυριευουν. Δεν εχω διαθεση να κανω σχεδον τιποτα. Νοικιασα και για πρωτη μου φορα σπιτι μονος, και με κλιμακα 1 προς 10 ο ενθουσιασμος μου ειναι 2. προσπαθω να τα ξαναβρω ολα αυτα τις χαρες κλπ αλα πολυ δυσκολα..Η λογικη μου, ξερει τις απαντησεις σε οσα σας αναφερα ποιο πανω. Αλα θελω να τα ακουσω και απο σας.. Ωρες ωρες νιωθω τοσο δυνατος και εκει π ξυπναω ΤΣΟΥΠ ξαναπεφτω.. Αλα δεν το βαζω κατω. Οποιαδιποτε γνωμη σας ειναι δεκτη. Το τσιγαρο και το ανθυγειηνο φαι, ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ. Οδευω προς την καταστροφη

    Σας ευχαριστω πολυ .

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    To θεμα ειναι οτι δε μπορεις να συγκρατησεις τα νευρα σου απο την πιεσε λογω δουλειας ή αλλων παραγοντων στρες. Οποτε κ να τα ξαναβρειτε, παλι τα ιδια θα γινουν. Πρεπει να δουλεψεις με τον εαυτο σου να μην ξεσπας στον αλλον οσο στρες κι αν εχεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    κοψε τις επαφες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οταν χωριζουμε(στ αληθεια) χρειαζονται 6 μηνες προσαρμογης στην νεα ζωη. σε αυτους τους 6 μηνες δεν πρεπει να εχεις καμια επαφη για να στρωσει η νεα αυτη κατασταση.
    αλλιως αυτο που καταφερνουμε ειναι περισσοτερο μπερδεμα.μονο ετσι χωριζουμε πραγματικα.στην ουσια συντηρεις μια κατασταση κ κλοθογυριζεις τριγυρω της.
    δινεις ελπιδες κ την πονας περισσοτερο.
    αν θελεις να κανεις νεα ζωη τοτε να εισαι αυστηρος με την επιλογη σου, αστην να προχωρησει κ κεινη..οταν επικοινωνεις της δειχνεις οτι δεν εισαι σιγουρος..
    αν η αποφαση σσου να χωρισεις ηταν εν βρασμω..τοτε μεινε μονος σου εντελως(χωρις τηλεφωνα κ πισογυρισματα), για να βεβαιωθεις.
    επικοινωνησε στην κοπελα οτι θελεις χρονο για να δεις τι θα κανεις με την αποφαση αυτη..μεχρι τοτε μεινε εντελως μονος να καθαρισει το κεφαλι σου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    5
    θελω να κοψω καθε επαφη! αλα ρε παιδια. απεναντι απο το μαγαζι μου δουλευει μια φιλη της και παει συνεχεια και με παρακολουθει και σκαει μυτη στη δουλεια μου. το θεμα της εχει ληξει. απλα ηθελα ετσι να σας ανοιχτω να παρω και μια αλη αποψη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε τοτε μηπως θα πρεπε να της πεις για λιγο διαστημα να μην ερχεται?ξερω κ γω..κατι τετοιο?ειναι εφικτο πιστευεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    5
    δεν ακουει. τελος. την ειπα κομμενη καθε επαφη. τελος. και αν ερθει ηρθε τι σκατα να κανω. να κλεισω το μαγαζι μου για παρτη της ? ε οχι.. δεν πα στο διαολο. εχει καταντησει αηδιαστικο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by paschalisbmw View Post
    δεν ακουει. τελος. την ειπα κομμενη καθε επαφη. τελος. και αν ερθει ηρθε τι σκατα να κανω. να κλεισω το μαγαζι μου για παρτη της ? ε οχι.. δεν πα στο διαολο. εχει καταντησει αηδιαστικο
    κατσε βρε πασχαλης.
    μεχρι τωρα αναρωτιοσουν μηπως τυχον εκανες λαθος και τωρα την βριζεις που δεν το παιρνει αποφαση?
    αν εσυ εισαι σταθερος στην αποφαση σου, κανεις δεν μπορει "να μην ακουει"... τι θα πει, δεν ακουει?
    μπορει να εχει κανεις σχεσεις μονος του? πρεπει να θελει κι ο αλλος. αλλιως οσο και να χτυπιεται θα το παρει αποφαση.
    και βεβαια, ο καλυτερος τροπος χωρισμου ειτε μακροχρονιας σχεσης , ειτε προβληματικης σχεσης (ειδικα τοτε), ειναι ΜΑΧΑΙΡΙ.
    ποσα χρονια εισασταν μαζι? συζουσατε?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    5
    Το αναρωτιομουν σε στιγμες αδυναμιες. Που το μυαλο σκευτετε οτι ολα θα μπορουσαν να αλλαξουν κλπ κλπ. Αλα γενικα ηταν παντα καταπιεστικια δεν με εδινε το χωρο μκαι χρονο π χρειαζομουν. ακομα και τωρα. οπως και ναχει παιδια. ΜΑΧΑΙΡΙ. και αν περασει απο εδω. θα το υποστω. δεν μπορω να κανω κτ αλο.
    Οχι δεν συζουσαμε και 1 χρονο και κτ. Απλα δεθηκα πολυ στην αρχη. Αλα γενικα δεν.. μαχαιρι.

Similar Threads

  1. Επαναληψη χωρισμου
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 05-05-2014, 00:38
  2. ΤΡΟΠΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ
    By thanos31 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-08-2012, 21:39
  3. ΛΟΓΟΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥ ( Πραγματικοί Λόγοι Χωρισμού από μια Σχέση)
    By kapetan_s in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 87
    Last Post: 20-03-2009, 17:02
  4. Λόγος χωρισμού?
    By mandyav in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 09-03-2009, 13:08
  5. Γράμμα Χωρισμού..
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-09-2008, 14:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •