Εφιάλτες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 268
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Αντε τόσο καιρό πέριμενες τη μνιμονιάρα για να αρχίσεις να σκέφτεσαι θετικά.............
    Και βγες λίγο από το σπίτι οκ?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Αντε τόσο καιρό πέριμενες τη μνιμονιάρα για να αρχίσεις να σκέφτεσαι θετικά.............
    Και βγες λίγο από το σπίτι οκ?
    Έχω αρχίσει να ξεμυτίζω σιγά σιγά... :o
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Λοιπον οταν ειμαστε χαλια ψυχολογικα δεν θα δουμε πεταλουδιτσες στον υπνο μας..Εγω Κυκνε ειχα μεγαλο προβλημα με τον υπνο , δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες γιατι δεν θελω να γελανε οι προοδευτικοι του φορουμ..πες την προσευχουλα σου,κανε τον σταυρο σου οπως λεει η ντιανα και προσπαθησε να κανεις ομορφες σκεψεις οσο δυσκολο και αν σου ειναι με την παλιοκαταθλιψη.
    εγω στη ζωη μου συναντησα πολους προοδευτικους που εμαθα απο αυτους αφου τυχαινε να εχουν ενα αρκετα αξιολογο μυαλο αφου ετυχε να γεννηθουν αρκετα εξυπνοι εγω λοιπον τους εντοπισα εξ αρχης κ τους εκανα παρεα συνεχεια κ αυτο τελικα μου εκανε καλο

    υπαρχουν καπιοι που γεννηθηκαν χαρισματικοι.
    κ σαφως δε τους σνομπαρα ουτε συμπεριφερομουν κομπλεξικα αλλα τους ακουγα

  4. #19
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω στη ζωη μου συναντησα πολους προοδευτικους που εμαθα απο αυτους αφου τυχαινε να εχουν ενα αρκετα αξιολογο μυαλο αφου ετυχε να γεννηθουν αρκετα εξυπνοι εγω λοιπον τους εντοπισα εξ αρχης κ τους εκανα παρεα συνεχεια κ αυτο τελικα μου εκανε καλο

    υπαρχουν καπιοι που γεννηθηκαν χαρισματικοι.
    κ σαφως δε τους σνομπαρα ουτε συμπεριφερομουν κομπλεξικα αλλα τους ακουγα
    http://data3.whicdn.com/images/109828568/large.jpg

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    TRAGIC......................

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Tasos75 View Post
    Φρόντισε να απομακρυνθείς από αυτούς που σου προκαλούν ότι σου προκαλούν και θα ηρεμήσεις.
    Συμφωνώ!

    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    κάποια στιγμή πρέπει ν' απομακρυνθώ κι απ' τους γονείς μου αλλά δεν γίνεται στην παρούσα φάση
    μαλλον πρεπει να το κανεις να γινει, αυτα τα πραγματα δε γινονται μονα τους.. ολα εχουν το κόστο τους.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Κοπελα μου δεν γνωριζω εαν πιστευεις ομως οι πατερες της εκκλησιας μας ελεγαν να μην δινουμε μεγαλη σημασια στα ονειρα ειναι για να μας παιδεψουν κ πολυ σπανια ειναι θεοσταλτα κ αξια σημασιας,οσον αφορα το αγγιγμα που λες ισως εχεις τραυματικη εμπειρια απο κατι απο εναν ανθρωπο που λες κ σου βγαινει το στρες οταν κοιμασαι,Εαν ειναι κατι πολυ τραυματικο στο παρελθον σου ισως μακροπροθεσμα θα σε βοηθουσε να το κουβεντιασεις με εναν ειδικο για να εκτονωσεις το στρες που νιωθεις μεσα σου

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    μαλλον πρεπει να το κανεις να γινει, αυτα τα πραγματα δε γινονται μονα τους.. ολα εχουν το κόστο τους.
    Έχεις δίκιο...αλλά πρώτα πρέπει να βρω δουλειά και να δω αν θα μπορώ να ζήσω μόνη με τα χρήματα που θα παίρνω...έπεσα και στην εποχή που να πάρει!
    Αλλά μετά με ανησυχεί μήπως φοβάμαι ακόμα περισσότερο σ' ένα άδειο σπίτι τις νύχτες γιατί το έχω κι αυτό το πρόβλημα...είναι λίγο μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, εκτός κι αν πάρω κανένα σκυλάκι... :)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχεις δίκιο...αλλά πρώτα πρέπει να βρω δουλειά και να δω αν θα μπορώ να ζήσω μόνη με τα χρήματα που θα παίρνω...έπεσα και στην εποχή που να πάρει!
    Αλλά μετά με ανησυχεί μήπως φοβάμαι ακόμα περισσότερο σ' ένα άδειο σπίτι τις νύχτες γιατί το έχω κι αυτό το πρόβλημα...είναι λίγο μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, εκτός κι αν πάρω κανένα σκυλάκι... :)
    Θα σου κάνει καλό να καταπιαστείς με κάτι όμως.............αν όχι οπωσδήποτε δουλειά-κάτι που να δεις ότι σε κάνει χαρούμενη....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Κοπελα μου δεν γνωριζω εαν πιστευεις ομως οι πατερες της εκκλησιας μας ελεγαν να μην δινουμε μεγαλη σημασια στα ονειρα ειναι για να μας παιδεψουν κ πολυ σπανια ειναι θεοσταλτα κ αξια σημασιας,οσον αφορα το αγγιγμα που λες ισως εχεις τραυματικη εμπειρια απο κατι απο εναν ανθρωπο που λες κ σου βγαινει το στρες οταν κοιμασαι,Εαν ειναι κατι πολυ τραυματικο στο παρελθον σου ισως μακροπροθεσμα θα σε βοηθουσε να το κουβεντιασεις με εναν ειδικο για να εκτονωσεις το στρες που νιωθεις μεσα σου
    Ναι, πιστεύω...και ναι, έχω τραυματική εμπειρία από το παρελθόν...αλλά ειδικό βλέπω ήδη, θα συζητήσω αυτό που συνέβη στην επόμενη συνεδρία...ευτυχώς χθες δεν συνέβη το ίδιο κι είχα μια πιο ήρεμη νύχτα...αλλά πράγματι αυτό το γεγονός του παρελθόντος με ταλαιπωρεί σε πολλούς τομείς, παλιότερα κοιμόμουν τη μέρα αντί για νύχτα ώστε να κοιμάμαι όσο το δυνατόν λιγότερο τη νύχτα και να μην βλέπω εφιάλτες...κι ώρες ώρες με πιάνει το παράπονο γιατί να πρέπει να ταλαιπωρούμαι για την κακία κάποιου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Θα σου κάνει καλό να καταπιαστείς με κάτι όμως.............αν όχι οπωσδήποτε δουλειά-κάτι που να δεις ότι σε κάνει χαρούμενη....
    Καλημέρα Ντιάνα! :)

    Προσπαθώ ν' ασχολούμαι με πράγματα που μ' ευχαριστούν αν και καμιά φορά δεν έχω διάθεση να κάνω ούτε αυτά και χρειάζομαι κάτι να με παρακινήσει να κάνω την αρχή αλλά δεν βρίσκω τι...καμιά ιδέα;
    Πάντως σήμερα νομίζω πως νιώθω πιο ορεξάτη για να τα κάνω...θα δείξει...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Μπορώ να σου δώσω πολλές ιδέες,αλλά μπορεί να είναι και λάθος-γιατί σε μένα κάτι μου κάνει καλό και εσένα το ίδιο να μην σου κάνει.
    Αλλά σίγουρα κάτι που να συναναστρέφεσαι και άλλους ανθρώπους.

    Οχι σεμινάρια-πρακτική
    Αλλά ξεκίνα από κάπου και συνέχισε να ψάχνεις μέχρι να βρεις κάτι να σε ευχαριστεί!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Μπορώ να σου δώσω πολλές ιδέες,αλλά μπορεί να είναι και λάθος-γιατί σε μένα κάτι μου κάνει καλό και εσένα το ίδιο να μην σου κάνει.
    Αλλά σίγουρα κάτι που να συναναστρέφεσαι και άλλους ανθρώπους.

    Οχι σεμινάρια-πρακτική
    Αλλά ξεκίνα από κάπου και συνέχισε να ψάχνεις μέχρι να βρεις κάτι να σε ευχαριστεί!
    Πριν δυο χρόνια πήγαινα σε μια λέσχη ανάγνωσης κι ήταν πολύ ωραία αλλά πέρυσι δεν έγινε λόγω φόρτου εργασίας του ανθρώπου που την οργάνωνε...
    Πριν από λίγο έστειλα e mail για να μάθω αν θα γίνει φέτος...μακάρι! Ήταν μια πολύ ευχάριστη απασχόληση και με παρακινούσε να διαβάσω που μου αρέσει πολύ αλλά δεν μπορώ να παρακινήσω μόνη τον εαυτό μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ελα Κυκνακο , βλεπω το παλευεις , καλο αυτο , αλλα , μην φορτωνεις το μυαλουδακι σου με πολλα πρεπει , πρεπει να βρω δουλεια , να φυγω απο το σπιτι , να αρχιζω να ξεμυταω , χαλαρωσε , ενα πραμα την φορα . Αρχισε αποβαλλοντας οσο το δυνατον τις αρνητικες σκεψεις , αυτες σε κατατρωνε , οσο ζοριζεις τον εαυτο σου να συνελθει , τοσο δεν θα συνερχεσαι . Ασχολησου με τον γατουλη σου , αυτο ειναι ευκολο , δες κατι ευχαριστο στην TV , αν σου αρεσει , αλλα οτι κανεις , καντο πολυυυυ χαλαρα .
    Πανω απ ολα , η θετικη σταση , απο κει αρχιζουμε . Ετσι λεω γω !

  15. #30
    Aυτό ακριβώς.Ξεκινάς πρώτα απο κάτι απλό και εύκολο και μετά προχωράς παραπέρα.

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εφιάλτες
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 13-03-2013, 15:54
  2. seroquel και εφιάλτες...
    By angelos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 22-10-2012, 04:48
  3. ΕΦΙΑΛΤΕΣ
    By Dimitra23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 07-06-2008, 00:24
  4. Εφιαλτες
    By gog_magog in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-2007, 18:05
  5. Εφιάλτες
    By Τίνα in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 26-12-2006, 13:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •