Εφιάλτης με νάρκισσο πρώην
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 179
  1. #1

    Εφιάλτης με νάρκισσο πρώην

    Δε θέλω να υπάρχει το θέμα και όλες οι λεπτομέρειες,γι'αυτό έκανα τροποποίηση γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής θέματος.Αφορούσε άτομο νάρκισσο που δεν μου φέρθηκε ώριμα.

    (όσοι δεν γνωρίζετε γι'αυτά τα άτομα,αν ψάξετε στο ίντερνετ το πως φέρονται στις ερωτικές σχέσεις και τι κακό προκαλούν στους άλλους θα καταλάβετε)

    1) http://e-psychology.gr/personality/4...ality-disorder
    2) http://like.philenews.com/el-gr/psyc.../1359/lefkosia
    3)http://psychologein.dagorastos.net/2...11/narcissism/
    Last edited by Τramonto; 03-10-2014 at 20:30.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Χωστου τα να σου φυγουν τ απωθημενα γτ τωρα περνας την ωρα σκεπτομενη τι θα λεγες, τι εγινε κλπ αλλα δε νομιζω να εχει καποιο αντικτυπο. Βασικα ομως βλεπω οτι τρελενεσαι παρα πολυ, ενω ειναι πολυ ανθρωπινο να σε οδηγει η ελξη. Ουτε ειναι τιποτα ανηθικο, μην κοιτας που μας εχουν περασει την αποψη οτι η γυναικα δεν πρεπει να απολαμβανει το σεξ. Με τον αλλον που εισαστε σαν φιλοι ας πουμε μην προχωρησεις σε κατι ερωτικο, θα ναι κριμα, αν τον βλεπεις να σε γουσταρει κοφτου τον αερα γτ θα μπλεχτειτε. Αμα θελει φιλικα οκ.

  3. #3
    ναι.... ωραιο πραμα η ελξη αλλα οταν βλεπεις οτι μετά χαλιεσαι κτλ το κοβεις
    Last edited by Τramonto; 03-10-2014 at 19:02.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εαν θες τη γνωμη μου μη λες τιποτα. Εαν τυχον καπου συναντηθεις ή σε κανενα φβ κλπ, να σαι νορμαλ, οχι μουτρα. Σε λιγο καιρο θα σου χει φυγει γτ κ να του τα πεις δεν θ αλλαξει κατι, αυτος θα σου πει τα δικα του ή δε θα δωσει σημασια. Το πιο καλο που μπορεις να κανεις αν εισαι ξυπνια ειναι να μαθεις απ αυτο ωστε να μη γινει παλι το ιδιο. Αλλωστε δεν ειναι οτι σου ταξε κατι κ δεν το τηρησε, ηξερες οτι ειναι γκομενακιας, δε σου πουλησε δρακο φιονα μοναδικη μου αγαπη. Αν λοιπον βλεπεις οτι θελεις ολο το πακετο που λεγεται σχεση, μπορεις να αξιποιησεις αυτη την εμπειρια για να μαθεις. Πολλα απ αυτα που λες αρχικα ειναι κλασσικα δηλαδη. Να σε ρωτησω πως γνωριστηκατε?

  5. #5
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εαν θες τη γνωμη μου μη λες τιποτα. Εαν τυχον καπου συναντηθεις ή σε κανενα φβ κλπ, να σαι νορμαλ, οχι μουτρα. Σε λιγο καιρο θα σου χει φυγει γτ κ να του τα πεις δεν θ αλλαξει κατι, αυτος θα σου πει τα δικα του ή δε θα δωσει σημασια. Το πιο καλο που μπορεις να κανεις αν εισαι ξυπνια ειναι να μαθεις απ αυτο ωστε να μη γινει παλι το ιδιο. Αλλωστε δεν ειναι οτι σου ταξε κατι κ δεν το τηρησε, ηξερες οτι ειναι γκομενακιας, δε σου πουλησε δρακο φιονα μοναδικη μου αγαπη. Αν λοιπον βλεπεις οτι θελεις ολο το πακετο που λεγεται σχεση, μπορεις να αξιποιησεις αυτη την εμπειρια για να μαθεις. Πολλα απ αυτα που λες αρχικα ειναι κλασσικα δηλαδη. Να σε ρωτησω πως γνωριστηκατε?
    Ακριβώς επειδή ήξερα τι ήταν δεν ήθελα να το συνεχίσω....Εννοείται έμαθα από αυτό. Αυτοί άμα διαβάσεις, θέλουν συνέχεια άτομα να τους επιβεβαιώνουν -κάτι σαν τρόπαια δηλαδή, μετά αφού τους δίνεις ότι θέλουν σου τα γυρνάνε και ψάχνουν άλλη επιβεβαίωση και γενικά είναι περίεργη η φάση τους.
    Last edited by Τramonto; 03-10-2014 at 20:31.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι αν λαβουμε υποψη ολο το σκηνικο βγαινει ενα στυλ οτι σε κυνηγησε πολυ αρχικα κ μολις σ εριξε εχασε το ενδιαφερον κ πουλαει τρελιτσα. Θα σε πω 3 στοιχεια να με πεις αν πεφτω μεσα. Οταν σου μιλαει σε κοιταει στα ματια οχι κατω ή λοξα, σου κανει αστειακια ετσι σαν πειραγματα και εχει πολυ αυτοπεποιθηση εως αλαζονας θα λεγαμε.

  7. #7
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση κατόπιν συνεννόησης με τον θεματοθέτη.
    Last edited by Τramonto; 03-10-2014 at 20:32.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ειμαι ο ιδιος ετσι κοπελα μου! :-P

  9. #9
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ειμαι ο ιδιος ετσι κοπελα μου! :-P
    αχαχαχαχ!

    Μια που σε βρήκα και λες έχεις ίδια στοιχεία, πες εσύ με ποια συμπεριφορά θα είχες λίγο πειραχτεί. Αδιαφορία κτλ;
    Last edited by Τramonto; 02-10-2014 at 05:59.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δεν θελω να απαντησω γτ πρεπει να σε ρωτησω και αλλα πραγματα. Εκτος απ αυτο θελω να σε ρωτησω εγω κατι αλλο να μου πεις. Στειλε μου στο μειλ του γιαχου που βλεπεις στο μωβ εικονιδιο, για να μη το γραψω εδω. Σε αυτα που μπορουμε να πουμε δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση κατόπιν συνεννόησης με τον θεματοθέτη.
    αν χαρηκες το σεξ, ολα καλως καμωμενα. αν προχωρησες σε αυτο με την ελπιδα να ειστε καλυτερα στο μελλον, να κανετε σχεση κλπ, πολυ λαθος κινηση.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αν το μονο που ηθελε ειναι να κανει 1-2 φορες σεξ μαζι σου, οποιαδηποτε συμπεριφορα και να εχεις δεν προκειται να τον πειραξει.
    αν ομως δειξεις οτι ασχολεισαι ακομα, θα χαρει κι απο πανω γιατι συνεχιζεις να επιβεβαιωνεις την ματαιοδοξια του.
    η καλυτερη συμπεριφορα που μπορεις να δειξεις ειναι η πληρης αδιαφορια και να μην ξανασχοληθεις ποτε.

  13. #13
    ...εδώ κολλάει αυτό που έχω γράψει άπειρες φορές στο φόρουμ
    Υπάρχει μια στρεβλή εντύπωση μερικών γυναικών για το σεξ, όπου το χρησιμοποιούν για να κάνουν σχέση, υποβάλλοντας τον άλλο σε ένα εκατομμύριο συναισθηματικά τεστ μέχρι να βεβαιωθούν ότι δεν τις βλέπει σαν @@.
    Το αποτέλεσμα σχεδόν πάντα το ίδιο: ο άντρας που έχει επικεντρωθεί μόνο πως θα πηδήξει και αναγκάζεται να πει ένα κάρο ψέμματα για να το καταφέρει, όταν φτάνει στο στόχο του, απλά πάει παρακάτω.
    Στη δική σου περίπτωση, ούτε καν πούλησε παραμύθι ο τυπος, ξεκάθαρος ήταν.
    Το να μη θέλει σχέση, αλλά να πηδάει από δω και από κει, δεν είναι διαταραχή είναι επιλογή.
    Τι ηλικίες εχετε?

  14. #14
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    .......
    ενας ανθρωπος που επιλεγει να μην εχει σχεση μαζι σου, αλλα "μια απ τα ιδια" που κανει και με πολλες αλλες γυναικες, δεν ειναι αρρωστος .

    Ξέχασα να γράψω ότι το σεξ έγινε γρήγορα σε εμάς στην αρχή.Δεν υπήρχε κάτι να πάρει που δεν είχε πάρει από πριν και οι δυο το ζήσαμε αυτό. Μετά το σεξ κυνήγησε. Η χημεία μας το παραδέχτηκε ότι ήταν πολύ έντονη.Δεν πρόλαβε να γίνει σχεση,ούτε περίμενα κιόλας, αλλά δεν περίμενα τόσο απότομο το κοψιμο γιατί μιλούσαμε για μήνες κτλ.Το άτομο έχει πάρα πολλά ναρκισσιστικά στοιχεία,αλλά είναι κρίμα να ασχοληθούμε με το πρόβλημα του τώρα. Αυτή η επιλογή ζωής που λες δεν σε κάνει άρρωστο αλλά υπάρχουν και άλλα πολλά στοιχεία που μπορώ να πω για τον χαρακτήρα του αλλά πραγματικά βαριέμαι.
    Last edited by Τramonto; 03-10-2014 at 20:36.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Το αν το άτομο αυτό πάσχει από ναρκισσιστική διαταραχή προσωπικότητας είναι άλλο θέμα, πιθανόν ναι, πιθανόν όχι, δε δίνεις αρκετές πληροφορίες,


    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση κατόπιν συνεννόησης με τον θεματοθέτη.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το Χασίς και ο εφιάλτης μου
    By Konstantinoss in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 70
    Last Post: 18-02-2016, 23:38
  2. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 20:26
  3. ο εφιάλτης μου τελίωσε...
    By sweet dreams in forum Κακοποίηση
    Replies: 17
    Last Post: 18-05-2012, 11:31
  4. ζωη-εφιαλτης..
    By nikosss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-11-2011, 16:22
  5. Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ
    By WOLF in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 06-02-2007, 03:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •