Του αρέσω ή όχι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 93
  1. #1

    Exclamation Του αρέσω ή όχι;

    Καλημέρα σας,
    Θα ήθελα την άποψή σας και τη συμβουλή σας σχετικά με κάτι που με έχει μπερδέψει τώρα τελευταία. Παρακολουθώ ένα μάθημα σεμιναριακού χαρακτήρα στο πανεπιστήμιο. Συναντιόμαστε δύο φορές την εβδομάδα. Το παρακολουθώ με ενδιαφέρον και οι επιδόσεις μου είναι πολύ καλές. Εκεί είναι ένα αγόρι, με το οποίο συμβαίνει το εξής: ενώ παλιά με χαιρετούσε, τώρα δε με χαιρετάει. Κάνει πως δε με βλέπει, όμως δεν είναι λίγες οι φορές που τον έχω παρατηρήσει να με καρφώνει πολύ έντονα όταν δεν κοιτάω εγώ και να με κοιτάει από πάνω μέχρι κάτω. Όταν περνάει από μπροστά μου κάνει πως δε με βλέπει, αλλά μετά αρχίζει το σκανάρισμα. Στα διαλείμματα όταν είμαστε με άλλα παιδιά παρέα κι αυτός βλέπει ότι πάω να μιλήσω στα άλλα παιδιά κι είναι εκεί κοντά, είτε πάει αλλού είτε κατεβάζει το κεφάλι και δε μιλάει, λες κι εγώ δεν ξέρω τι του έχω κάνει. Θα ήθελα να ρωτήσω: του αρέσω κι αν ναι, γιατί δε μου μιλάει; Εν τω μεταξύ, του έκανα αίτημα φιλίας στο Facebook, ενώ πρόσφατα άλλαξα και τη φωτογραφία προφίλ μου. Έχω λάβει πολύ κολακευτικά σχόλια από άτομα που δεν το περίμενα για τη φωτό αυτή, κι αυτός δεν έχει ακόμη αποδεχθεί το αίτημα φιλίας. Πραγματικά είμαι πολύ μπερδεμένη.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    του αρεσεις αλλα κατι τετιο συμβαινει....

    https://www.youtube.com/watch?v=veGP8LnAjBA

  3. #3
    Μάλλον ναι. Θεϊκό το βίντεο! Αφιερωμένο εξαιρετικά...Είμαι περίεργη να δω εάν θα τη βγάλει έτσι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα ναι ντροπαλο αγορι επομενως πρεπει να κανεις εσυ τις κινησεις, κατσε την επομενη κοντα του κ ρωτα τον κατι για το μαθημα κ καλα. Παιζει κ η περιπτωση να του αρεσες αλλα να χει σχεση οποτε σου λεει αστο καλυτερα να μην μπλεκει.

  5. #5
    ...φοβαται μη τον πληγώσεις :ΡΡΡ

    Ο ραπανάκης μπορεί να έχει δίκιο: ίσως να έχει σχέση.
    Το γεγονός ότι δεν σε αποδέχτηκε στο φεις δείχνει ότι δεν ενδιαφέρεται.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το παθαινω κ γω αυτο αρκετες φορες υπαρχουν ατομα που τα καταλαβαινω πολυ καλα αλλα ειναι τοσο δειλα κ φοβισμενα που ιδρωνω μεχρι να σκεφτω πως θα τους μιλησω κ ενω ξερω πολα για αυτους δεν φαινονται πουθενα σαν φιλοι μου αλλα κατα ενα μυστηριο τροπο τα σκεφτομαι κ με σκεφτονται παντου. (πιο μυστηριο παιθαινεις...)
    να τωρα πχ συναντησα μια κοπελα τυχαια καπου προχτες κ σκεφτομουν πολυ γνωστη καλλιτεχνικη φυσιογνωμια κ αυτη το καταλαβε γιατι τη κοιταζα κ κοιταζε αλλου

    δε νομιζω να ισχυει αυτο οτι δεν ενδιαφερετε απλα ειναι εκνευριστικα δειλος.

  7. #7
    ...και γιατί δεν την αποδέχτηκε στο φεις αλεξ?
    Ντρεπόταν να πατήσει το οκ? :ΡΡΡ

  8. #8
    θεοφανία μπορεί και να μην είναι φαν το φεις ο ανθρωπος... εγώ μπαίνω μια φορά την εβδομαδά και αν... αν είναι και αυτός έτσι θα πρέπει και να το εξηγεί και μπορεί να ντρέπεται να μιλήσει τόσο...
    χαρά κατα πάσα πιθανότητα του αρέσεις... εσένα όμως σου αρέσει?
    χαχαχα σαν να είμαστε στο δημοτικό και να προσπαθούμε να τους τα φτιάξουμε μου φαίνεται...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ντρεποταν κ φοβοταν συγχρωνως!

    (αντε παλεψε το τωρα αν μπορεις...)

    εγω θυμαμαι ενα βραδυ ηταν νυχτα γυρω στις 11.30 βρισκομουν στη σταση του λεοφορειου κ ξαφνικα βλεπω μια κοπελια με μια φιλη της να περιμενουν το λεοφορειου (οχι δεν ειναι μυθιστορημα) επιδη λοιπον μου φανηκε γνωστη φυσιογνωμια εκατσα απεναντι της στο λεοφορειο για να τη βλεπω κ ενω δε φαινοταν τιποτα οτι τη παρατηρουσα αφου ειμαι εξοφρενικα αθορυβος κ διακριτικος κ φαινετε σα να κοιταω αφηριμενος συνηθως κ να μαι στο κοσμο μου αυτη με πηρε χαμπαρι κ κοιταγε αλλου ενω εγω εμιαζα σα να μην ειχα καν επαφη με οτι γινοταν γυρω μου κ ομως αυτη με καταλαβε το πως το εκανε αυτο δε μπορω να το εξηγισω ενστικτο? τηλεπαθεια? διαισθηση..? ισως ολα μαζι...

    δεν αποκλειετε να της θυμισα καπια γνωστη της φατσα....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    μη μπλεκεις με τετοιους ανθρωπους.. ΑΚομα και με λιγοτερο μαλακες και παραξενουσ και φοβιτσιαρηδες απο αυτον μη μπλεκεις. Πρεπει να ειναι πολυυυυυ λιγοτερο απο αυτο που περιγραφεις τωρα για να το σκεφτεις σοβαροτερα. ΑΛλιως και να ειστε μαζι θα βγουν ολα αυτα αργοτερα πολυ εντονα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τωρα μου θυμισες εναν στη σχολη πριν χρονια που ελεγε πω πω ο @@ πιος ειπε να μπλεχνω με βιτσιοζικες γυναικες χαχαχα

  12. #12
    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας. Με βοήθησαν όλα πολύ. Όντως, σα να είμαστε στο δημοτικό, χαχαχαχα. Κοιτάξτε, τα μάτια λένε άλλα κι η συμπεριφορά άλλα. Το γεγονός με το facebook όντως μπορεί να δείχνει είτε ντροπή (το κάνει για να με τσιτσιρίσει) είτε έλλειψη ενδιαφέροντος (απλά δεν του αρέσω), αλλά δεν είμαι σίγουρη ακόμη. Το μόνο πράγμα για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι κάτι θέλει από μένα (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό), γιατί για παράδειγμα, επειδή στο τμήμα είμαστε πολλά αγόρια και κορίτσια, εγώ που δεν έχω πρόβλημα με κανένα αγόρι, τους χαιρετάω όλους και με χαιρετάνε κι ούτε σκύβουν το κεφάλι ούτε αυτές τις βλακείες που κάνει αυτός. Κι αυτός με τα άλλα κορίτσια είναι νορμάλ και μόνο σ' εμένα είναι έτσι. Αν ήταν έτσι δηλαδή σε όλες, τότε ΟΚ, θα ήταν "γεια σου". Υπάρχει τρόπος για να μάθω μια κι έξω τι θέλει; (Δε νομίζω να υπάρχει, αλλά περιμένω και δικά σας σχόλια).

  13. #13
    Ναι, αρκετά.

  14. #14
    Ναι, αρκετά "καθευτη".

  15. #15
    Quote Originally Posted by Hara2014 View Post
    Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλιά σας. Με βοήθησαν όλα πολύ. Όντως, σα να είμαστε στο δημοτικό, χαχαχαχα. Κοιτάξτε, τα μάτια λένε άλλα κι η συμπεριφορά άλλα. Το γεγονός με το facebook όντως μπορεί να δείχνει είτε ντροπή (το κάνει για να με τσιτσιρίσει) είτε έλλειψη ενδιαφέροντος (απλά δεν του αρέσω), αλλά δεν είμαι σίγουρη ακόμη. Το μόνο πράγμα για το οποίο είμαι σίγουρη είναι ότι κάτι θέλει από μένα (δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό), γιατί για παράδειγμα, επειδή στο τμήμα είμαστε πολλά αγόρια και κορίτσια, εγώ που δεν έχω πρόβλημα με κανένα αγόρι, τους χαιρετάω όλους και με χαιρετάνε κι ούτε σκύβουν το κεφάλι ούτε αυτές τις βλακείες που κάνει αυτός. Κι αυτός με τα άλλα κορίτσια είναι νορμάλ και μόνο σ' εμένα είναι έτσι. Αν ήταν έτσι δηλαδή σε όλες, τότε ΟΚ, θα ήταν "γεια σου". Υπάρχει τρόπος για να μάθω μια κι έξω τι θέλει; (Δε νομίζω να υπάρχει, αλλά περιμένω και δικά σας σχόλια).
    Κοίτα, όταν ήμουν φοιτήτρια συνέβαινε κάτι αντίστοιχο με ένα παιδί.... Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα φάει το κόλλημα μαζί του. Τελικά αποδείχθηκε ότι αυτός είχε σχέση. Με ψιλογούσταρε, γιατί πριν κάνει τη σχέση με είχε προσεγγίσει, αλλά τόσο διακριτικά που εγώ δεν το κατάλαβα. Μου το είπε εκ των υστέρων κάποια κοπέλα, αλλά ήταν αργά.

    Όσο είχε τη σχέση μια με χαιρετούσε, μια αδιαφορούσε (σε σημείο αγένειας). Αλλά και εγώ δεν τον πλησίαζα (γιατί είχε σχέση), παρόλο που μέσα μου έβραζα. Τελικά δεν έγινε τίποτα. Κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μάλλον δεν με ήθελε πολύ. Και ίσως να ήμουν και ένα μικρό απωθημένο.

    Άντρας που θέλει, όσο ντροπαλός και να είναι, τις κάνει τις κινήσεις του. Το Facebook θα ήταν μια καλή ευκαιρία για αυτόν. Ίσως έχει σχέση, ίσως έχει άλλα θέματα, αλλά δεν φαίνεται να το προσπαθεί καθόλου..... Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά επειδή έχασα ατελείωτες ώρες, μέρες, μήνες κτλ στο παρελθόν με αντίστοιχη περίπτωση....θα ήθελα να σου πω ότι η ζωή είναι εκεί έξω και δεν περιμένει κανέναν!! Ζήσε κάτι πιο χειροπιαστό!

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δε μου αρεσω!!!
    By alfapark2001 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 93
    Last Post: 22-06-2014, 12:53
  2. Δεν αρεσω στις γυναικες
    By purple_88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 04-07-2013, 12:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •