Απελπισμένη, ίσως και τρελαμένη λόγω περιττών κιλών. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 222
  1. #31
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και εγω συμφωνω με γκοθλι!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Για την ακριβεια απεχει 5 κιλα,οχι 4,γιατι ειναι 67 κιλα τωρα,και με τα 5 κιλα,θα ειναι απλως στο μαξιμουμ κανονικο.Αν σκεφτεις οτι ειναι πολυ νεα,και οτι στο μελλον θα εχει γεννες,εμμηνοπαυση,γεροντο παχα κλπ,καλο ειναι (το ιδιο και οι αντρες),να εχει μερικα κιλα περιθωριο,ωστε να μην γινει γουρουνι σε 10 χρονια.


    Ναι σιγα μην ειμαι και ο Πασαρης.Ρε συ,τι μελοδραμα ειναι αυτο?λολ


    Μπορει να ανηκει και η ιδια σε αυτην την κατηγορια,ή να χει μεγαλη περιφερεια,εσυ που ξερεις το αντιθετο?


    Μια χαρα θα ναι αμα αδυνατισει,ειναι τοσο σκληρος ο κοσμος που ζουμε (δεν αποτελω εξαιρεση),που τα κιλα που εχει καποιος,τα ρουχα που φοραει,το υψος του,οι συνηθειες του κλπ,κανουν τη διαφορα αναμεσα στον παραδεισο και την κολαση.Στην ηλικια που ειναι η κοπελα,ισχυει 2 φορες αυτο.Αν καποιοι την απορριπτουν (ερωτικα) λογω κιλων,τι θα καθεται να τους λεει ''αχ ατιμε ντουνια γιατι κοιτας τα κιλα μου και οχι η καρδια μου?''.Τι να γινει,σε ωκεανο ειναι,πρεπει να κολυμπησει,οπως και ολοι μας.

    Ας αδυνατισει πρωτα και μετα αν συνεχιζει να γκρινιαζει,πρωτος θα την κραζω εγω.Δε γινεται ομως ΤΩΡΑ που εχει αντικειμενικο θεμα,να κανω προβλεψεις για το τι θα κανε εαν δεν το ειχε.
    σου εκλεψα ενα κιλο, συγνωμη γερολαδα, δεν θα επαναληφθει :p

    εσυ την ρωτησες ομως αν ανηκει σε αυτη την κατηγορια, πριν την πεις χοντρη, οταν η ιδια σου λεει οτι ειναι χοντρη και νοιωθει απελπισια γι αυτο?
    ουτε εγω το ξερω, αλλα προτιμαω να της πω την αληθεια, δηλαδη οτι τα κιλα της ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΑ, ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΗ, παρα να την πανικοβαλω περισσοτερο, επειδη γνωρισα καποια που δεν βλεποταν και ηταν στα δικα της κιλα, αλλα 20 χρονια μεγαλυτερη η με χαλια προσωπο κι εκανε διαιτες γιατι ηταν το μονο που μπορουσε να ελεγξει....

    δεν υπαρχει καμια περιπτωση καποιος να την απορριπτει για 5 κιλα, ουτε και εσενα, αν ανησυχεις γι αυτο...
    αν μιλουσαμε για ΚΙΛΑ, τοτε ναι, αλλαζει η συζητηση...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οταν καποια τα εχει καλα με την εμφανιση της ,ακομα και αν εχει 5 κιλακια παραπανω δεν νιωθει καμια ζηλια για καποια που αδυνατησε παρα μονο θαυμασμο.
    συμφωνω , οταν μιλαμε για γυναικα αξια θαυμασμου...
    αν ειναι για φτυσιμο ειτε εμφανισιακα , ειτε ως προσωπικοτητα, σιγα μην θαυμασω τα κιλα που θα χασει... μεγαλη δουλεια..
    εγω να δεις ποσα εχω χασει. ουδεποτε θαυμασα τον εαυτο μου γι αυτο..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    συμφωνω με το τελευταιο. το κουραζετε πολυ το θεμα ενω η κοπελα δεν εχει προβλημα με τα κιλα της αλλα με το μυαλο της. και τα κιλα που θελει να χασει μετα θα της φταιει κατι αλλο, το υψος, το στηθος, τα οπισθια, η μυτη. παντα μια δικαιολογια, παντα κατι θα ενοχλει. ετσι συμβαινει οταν εχουμε μαθει να κοιταμε μονο τα αρνητικα και δεν εκτιμαμε τον εαυτο μας.
    ετσι ακριβως...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μωρε ολα θεμα γουστου ειναι..Υπαρχουν και αντρες που τρελενονται για τσουπωτες!Δλδ καμια ρε παιδια δεν παει χαμενη..Τωρα το θεμα ειναι να νιωθει κανεις ομορφα με τον εαυτο του και ας μην μιλαμε τωρα για 5 κιλακια γιατι υπαρχουν κοπελες και ανδρες που εχουν πολυ περισσοτερα κιλα και θα φρικαρουν με την ολη συζητηση!Ολοι οι ανθρωποι ειναι θελκτικοι ανεξαρτητα απο τα κιλα τους.

  6. #36
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    αλαφροισκιωτε, ποσα κιλα εισαι? κ υψος? α κ σωματοτυπο.
    btw η αγαπη δε μετριεται με τα κιλα.
    Δε μετριεται με τα κιλα,αλλα για να σε αγαπησει καποιος/α πρεπει να του/της αρεσεις πρωτα.Το αναποδο δεν εχει συμβει ποτε.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σου εκλεψα ενα κιλο, συγνωμη γερολαδα, δεν θα επαναληφθει :p

    εσυ την ρωτησες ομως αν ανηκει σε αυτη την κατηγορια, πριν την πεις χοντρη, οταν η ιδια σου λεει οτι ειναι χοντρη και νοιωθει απελπισια γι αυτο?
    Δεν μου κανει εντυπωση γιατι υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι που ειναι υπερβαροι και αντιμετωπιζουν διαφορα προβληματα υγειας,ψυχολογικα,κοινωνικ α κλπ.Ειδικα στα σχολικα χρονια αυτοι οι ανθρωποι,οπως και ο καθενας που ξεχωριζει αρνητικα,περνουν πολυ δυσκολα,σε μια ευαισθητη περιοδο,και η κοπελα αυτη λογω μικρης ηλικιας,εχει περασει την περισσοτερη της ζωη στο σχολειο.

    Επισης,κατι που παραβλεψατε οι περισσοτεροι,το πιο ανησυχητικο ειναι οτι χανει κιλα πολυ δυσκολα.Μισο κιλο το μηνα ειναι τιποτα για ενα υγιες νεο ατομο.

    δεν υπαρχει καμια περιπτωση καποιος να την απορριπτει για 5 κιλα, ουτε και εσενα, αν ανησυχεις γι αυτο...
    αν μιλουσαμε για ΚΙΛΑ, τοτε ναι, αλλαζει η συζητηση...
    Δε λεω οτι δεν μπορει να βρει κανενα με αυτες τις διαστασεις,αλλα τα 5 κιλα θα κανουν διαφορα με το υψος που εχει,θα εχει περισσοτερες επιλογες ερωτικα και θα νιωθει καλυτερα με τον εαυτο της.Αφου επιφανειακα κρινει ο κοσμος,η επιφανεια εχει σημασια μας αρεσει δε μας αρεσει.

    ΥΓ Δεν καταλαβαινω την υστερια και τους προσωπικους υπαινιγμους εδω και πολλα ποστ.Εγω δε προσεβαλλα κανενα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Δε μετριεται με τα κιλα,αλλα για να σε αγαπησει καποιος/α πρεπει να του/της αρεσεις πρωτα.Το αναποδο δεν εχει συμβει ποτε.

    Δεν μου κανει εντυπωση γιατι υπαρχουν παρα πολλοι ανθρωποι που ειναι υπερβαροι και αντιμετωπιζουν διαφορα προβληματα υγειας,ψυχολογικα,κοινωνικ α κλπ.Ειδικα στα σχολικα χρονια αυτοι οι ανθρωποι,οπως και ο καθενας που ξεχωριζει αρνητικα,περνουν πολυ δυσκολα,σε μια ευαισθητη περιοδο,και η κοπελα αυτη λογω μικρης ηλικιας,εχει περασει την περισσοτερη της ζωη στο σχολειο.
    Επισης,κατι που παραβλεψατε οι περισσοτεροι,το πιο ανησυχητικο ειναι οτι χανει κιλα πολυ δυσκολα.Μισο κιλο το μηνα ειναι τιποτα για ενα υγιες νεο ατομο.

    Δε λεω οτι δεν μπορει να βρει κανενα με αυτες τις διαστασεις,αλλα τα 5 κιλα θα κανουν διαφορα με το υψος που εχει,θα εχει περισσοτερες επιλογες ερωτικα και θα νιωθει καλυτερα με τον εαυτο της.Αφου επιφανειακα κρινει ο κοσμος,η επιφανεια εχει σημασια μας αρεσει δε μας αρεσει.

    ΥΓ Δεν καταλαβαινω την υστερια και τους προσωπικους υπαινιγμους εδω και πολλα ποστ.Εγω δε προσεβαλλα κανενα.
    ρε συ αλαφροισκιωτε, τι μεταλλαξη ειναι αυτη?
    ωρες ειναι ν αρχισεις να μας γραφεις κανενα αρλεκιν κι εσυ :p

    οχι απλα θα βρει "καποιον" με τα 5κιλα συν (εγω γι αυτο μιλαω παντως.δεν μιλαω ουτε για 10 ουτε για 15). αλλα θα βρει ακριβως τους ιδιους που θα βρει και με τα μειον 5. δεν αλλαζει το ταργκετ γκρουπ στα 5 κιλα οσο και να το τεντωνεις...

    εκανες κατι πολυ χειροτερο απο το να την προσβαλεις αλαφ. και το χειροτερο ειναι οτι δεν εισαι καν σε θεση να το αντιληφθεις.
    λες σε ενα ατομο στα ορια της διατροφικης διαταραχης, αυτο ακριβως που θα τον ριξει με τα μουτρα μεσα. αν δεν μπορεις να το καταλαβεις το πως το κανεις αυτο, δεν θα σε βοηθησει καμια διαιτα.
    δοκιμασε λοβοτομη..

    το οτι χανει κιλα δυσκολα ειναι τελειως διαφορετικη συζητηση απο αυτα που λες μεχρι τωρα.
    ειναι θεμα που πρεπει να ψαξει και δεν λυνεται με διαιτες..

    αν εισαι υπερβαρος παντως, σου εχω πολλες συμβουλες διατροφης πολυ πετυχημενες..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Δε μετριεται με τα κιλα,αλλα για να σε αγαπησει καποιος/α πρεπει να του/της αρεσεις πρωτα.Το αναποδο δεν εχει συμβει ποτε.
    για να του αρεσεις δε χρειαζεται να εισαι σκλεναρικοβα...
    δεν ερωτευεσαι μονο τον 'πατσα' (γιατι ετσι οπως κρινεις το γυναικειο σωμα αυτη η λεξη μου ηρθε) αλλα κ το μυαλο κ την αυρα κ τις αποψεις, κ τα "ολα" που εκπεμπει ο καθενας οταν μιλαει οταν κινειται.
    παντως αν εξαιρεσεις τη θεοφανια που εχει την ιδια αποψη με σενα , πρεπει να σε 'μισουνε' ολες οι γυναικες του φορουμ (οσες διαβασαν αυτα τα ποστ) :D
    δε μας ειπες υψος/βαρος/σωματοτυπο σου... υποπτο..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολοι λιγο-πολυ εχουμε προβλημα με το σωμα μας ... και ειναι φυσικο με ολα αυτα τα "τελεια" σωματα που μας περιβαλλουν στα ΜΜΕ , σε αφισες .... σχεδον παντου. Ομως αυτοι ειναι επαγγελματιες και αυτοι ειναι η δουλεια τους να δειχνουν ωραιοι , περαν της τυχηςισως που τους χαρισε μια φυσικη ομορφια.

    Δεν λεω να μην φροντιζεις τον εαυτο σου και να δειχνεις ωραια (αλλοιμονο) , αλλα υπαρχουν και τοσα αλλα στη ζωη + οτι πρεπει να την απολαυσουμε:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μωρε ολα θεμα γουστου ειναι..Υπαρχουν και αντρες που τρελενονται για τσουπωτες!Δλδ καμια ρε παιδια δεν παει χαμενη..Τωρα το θεμα ειναι να νιωθει κανεις ομορφα με τον εαυτο του και ας μην μιλαμε τωρα για 5 κιλακια γιατι υπαρχουν κοπελες και ανδρες που εχουν πολυ περισσοτερα κιλα και θα φρικαρουν με την ολη συζητηση!Ολοι οι ανθρωποι ειναι θελκτικοι ανεξαρτητα απο τα κιλα τους.
    εκτος απο αυτους που ΔΕΝ ειναι καθολου θελκτικοι, και παλι ανεξαρτητα με τα κιλα τους...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    253
    εγω πιστευω ειναι ολο το πακετο... δηλαδη μια μπορει αν ειναι τσουπωτη αλλα ολο το συνολο να ειναι πολυ ωραιο..ενω η αλλη αν ειναι ψηλη αδυνατη κλπ αλλα να μην σουα ρεσουν τα χαρακτηριστικα..περα απο αυτα ειναι πως θα σου ερθει εκεινη την ωρα... μπορει να εχει κατι ασχημο πανωτης και να μην το βλεπεις και να σου το λενε οι αλλοι απλα επειδη εσυ κολλησες να μην το βλεπεις

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    εγω πιστευω ειναι ολο το πακετο... δηλαδη μια μπορει αν ειναι τσουπωτη αλλα ολο το συνολο να ειναι πολυ ωραιο..ενω η αλλη αν ειναι ψηλη αδυνατη κλπ αλλα να μην σουα ρεσουν τα χαρακτηριστικα..περα απο αυτα ειναι πως θα σου ερθει εκεινη την ωρα... μπορει να εχει κατι ασχημο πανωτης και να μην το βλεπεις και να σου το λενε οι αλλοι απλα επειδη εσυ κολλησες να μην το βλεπεις
    πολυ σωστα.
    και μην ξεχναμε και το μεσα πακετο..

  13. #43
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ρε συ αλαφροισκιωτε, τι μεταλλαξη ειναι αυτη?
    ωρες ειναι ν αρχισεις να μας γραφεις κανενα αρλεκιν κι εσυ :p

    οχι απλα θα βρει "καποιον" με τα 5κιλα συν (εγω γι αυτο μιλαω παντως.δεν μιλαω ουτε για 10 ουτε για 15). αλλα θα βρει ακριβως τους ιδιους που θα βρει και με τα μειον 5. δεν αλλαζει το ταργκετ γκρουπ στα 5 κιλα οσο και να το τεντωνεις...
    Ε νταξει,ολη μερα θα λεω εγω ασπρο,εσυ μαυρο.Δεν καταληγει πουθενα.

    εκανες κατι πολυ χειροτερο απο το να την προσβαλεις αλαφ. και το χειροτερο ειναι οτι δεν εισαι καν σε θεση να το αντιληφθεις.
    λες σε ενα ατομο στα ορια της διατροφικης διαταραχης, αυτο ακριβως που θα τον ριξει με τα μουτρα μεσα. αν δεν μπορεις να το καταλαβεις το πως το κανεις αυτο, δεν θα σε βοηθησει καμια διαιτα.
    Δεν εχει διατ. διαταραχη ειναι υπερβαρη και θελει χασει κιλα.Τι πιο φυσιολογικο.Ας φτασει σε φυσιολογικο βαρος και μετα πες την υπερβολικη.

    το οτι χανει κιλα δυσκολα ειναι τελειως διαφορετικη συζητηση απο αυτα που λες μεχρι τωρα.
    ειναι θεμα που πρεπει να ψαξει και δεν λυνεται με διαιτες..
    Αν δεις το εθιξα απο το πρωτο ποστ μου.

    αν εισαι υπερβαρος παντως, σου εχω πολλες συμβουλες διατροφης πολυ πετυχημενες..
    Ειμαι 11 κιλα κατω απο το υψος μου,ευχαριστω (αφου τοση ωρα ολο απο κει το γυροφερνεις).

    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    για να του αρεσεις δε χρειαζεται να εισαι σκλεναρικοβα...
    δεν ερωτευεσαι μονο τον 'πατσα' (γιατι ετσι οπως κρινεις το γυναικειο σωμα αυτη η λεξη μου ηρθε) αλλα κ το μυαλο κ την αυρα κ τις αποψεις, κ τα "ολα" που εκπεμπει ο καθενας οταν μιλαει οταν κινειται.
    Το Σκλεναρικοβα απο το υπερβαρη απεχει ετη φωτος.

    δε μας ειπες υψος/βαρος/σωματοτυπο σου... υποπτο..
    Οπως δε ζητησα,ουτε εχω ζητησει ποτε στοιχεια για την εμφανιση,και αλλα προσωπικα στοιχεια των αλλων χρηστων,εκτος απο οταν θελω να καταλαβω περισσοτερα για αυτους και να τους βοηθησω.
    Ειναι θεμα παιδειας.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω λεω οτι τοι πιο γοητευτικο σεναν ανθρωπο ειναι μια καλουτσικη/προσεγμενη εμφανιση/ντυσιμο , αυτοπεποιθηση , ναναι χαρουμενος και να ταχει καλα με τον εαυτο του .

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ε νταξει,ολη μερα θα λεω εγω ασπρο,εσυ μαυρο.Δεν καταληγει πουθενα.

    Δεν εχει διατ. διαταραχη ειναι υπερβαρη και θελει χασει κιλα.Τι πιο φυσιολογικο.Ας φτασει σε φυσιολογικο βαρος και μετα πες την υπερβολικη.

    Αν δεις το εθιξα απο το πρωτο ποστ μου.

    Ειμαι 11 κιλα κατω απο το υψος μου,ευχαριστω (αφου τοση ωρα ολο απο κει το γυροφερνεις).

    Το Σκλεναρικοβα απο το υπερβαρη απεχει ετη φωτος.

    Οπως δε ζητησα,ουτε εχω ζητησει ποτε στοιχεια για την εμφανιση,και αλλα προσωπικα στοιχεια των αλλων χρηστων,εκτος απο οταν θελω να καταλαβω περισσοτερα για αυτους και να τους βοηθησω.
    Ειναι θεμα παιδειας.
    προσωπικα δεν ρωτησα κιλα, οχι μονο για λογους προσωπικων δεδομενων, αλλα γιατι δεν με ενδιαφερει καθολου το τι ισχυριζεται ο καθενας πισω απο μια οθονη.
    μπορει τα -11 να ειναι +50, να εισαι αλλα 5 νικ που ισως αντιπαθω κι αντι για κουκλα που παινευεται μονο διαδικτυακα, μια πανουκλα που οποιος την γνωριζει παιρνει δρομο (κι ακομα τρεχει)... δεν μου λενε τπτ τετοιες παινεσιες... εκει εξω ειναι ο στιβος...

    ρωτησα αν εχεις προβλημα βαρους για να σου δωσω διατροφικες συμβουλες που με βοηθησαν εμενα να απαλλαγω , ωστε να μην εχω κομπλεξ και κανω σαν την χηρα στο κρεβατι με το προβλημα βαρους των αλλων ανθρωπων...

    υ.γ. αν και δεν προκειται να συμφωνησουμε το λεω για αλλους που διαβαζουν. η κοπελα θα ηταν μια κοπελα υπερβαρη οπως κομψα λες, που ηθελε να χασει λιγα κιολακια το λεω εγω, αν απλα ελεγε οπως τοσοι αλλοι: 'παιδια θελω να χασω 5-7 κιλα και δυσκολευομαι. πειτε γνωμες, ιδεες κλπ".. το οτι συναρτα τα 5γαμοκιλα με την ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΤΗΣ, ειναι αυτο που το κανει απο προβλημα βαρους, προβλημα διατροφικης διαταραχης (στα ορια λεω εγω, δεν προκειται για διαγνωση). αν και παλι δεν καταλαβες, περαστικα..
    Last edited by Remedy; 08-10-2014 at 21:04.

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 22:33
  2. Εμπόδιο στο χάσιμο κιλών
    By εσωτερική_σήψη in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 79
    Last Post: 30-05-2010, 14:44
  3. χασιμο κιλων
    By comfusio in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 28-03-2009, 20:23
  4. Είμαι χαμένη και τρελαμένη...μια βοήθεια!
    By kalli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 04-02-2009, 00:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •