μαζι δε κανουμε και χωρια δε μπορουμε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    126
    Φύγε και μην κοιτάξεις πίσω. Οι άνθρωποι που μας αγαπούν, μας ανεβάζουν, μας κάνουν να νιώθουμε όμορφα, δεν μας κάνουν σκουπίδι που του "κάνουν χάρη", ούτε μας δένουν από το πόδι με αλυσίδα... αυτό δεν είναι αγάπη, είναι έλεγχος, χειρισμός και κακώς εννοούμενη, άρρωστη κτητικότητα.
    Στην τελική κι εσύ αυτή είσαι κι άμα του αρέσει. Όχι? Στο καλό.
    [I][SIZE="1"]Well you're up so high, how can you save me when the dark comes here tonight to take me up my front walk and into bed, where it kisses my face and eats my head...[/SIZE][/I]

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    jo zcojc ao ncjaca
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:25.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    daeiod oija foaiiaha
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:25.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    ihi oihn afc oja a
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:26.

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    kjdaoje da oja d na
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:26.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    jdoai doa doaad
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:27.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    ajd a oia jdhf cainfa
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:28.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μας εκανες τα νευρα φλαμπε Μαρια..Θα σε σπασει στο ξυλο ε??Παρε φορα και ελα πες του καραγκιοζη που απο τα 21 του καταντησε αληταρας..Οικογενεια φανταζομαι θα εχεις να του αναψει φυτιλακια στον πισινο ε?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    kdoa daen ca aif
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:28.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΦΥΓΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΜΠΟΡΕΙΣ! εχει παθολογικο προβλημα.ειναι παθολογικος ζηλιαρης και ηδη εχεις γινει ΘΥΜΑ ΤΟΥ.

  11. #26
    Quote Originally Posted by μαρια π. View Post
    ναι σιγουρα θα νιωθω αρκετες ενοχες,αφου μολις αναφερω για χωρισμο η απαντηση ειναι: τι τα παρατας? ετσι απλα..?
    Μα πως μπορεσες τετοιο κελεπουρι?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by μαρια π. View Post
    οχι δν υπαρχει περιπτωση να το ανεχτω εννοειτε,αν και συνεχεια απειλη πως αν γινει αυτο ή το ''ταδε'' θα σε σπασω στο ξυλο και τετοια...εγω του λεω πως τοτε δε θα με ξανα δει και μου απανταει ειρωνικα ναι καλα καλα,τι νομιζεις ετσι ευκολα θα ξεμπερδεψεις απο μενα? εγω δε σαφηνω!
    Quote Originally Posted by μαρια π. View Post
    πιστευω οτι αγαπω τον εαυτο μου,απλως πιστευω πως σε μια σχεση πρεπει να κανεις που και που πισω και να θυσιαζεις καποια πραγματα,δε γινεται να σου ρθουν ολα οπως τα θελεις.
    Quote Originally Posted by μαρια π. View Post
    συγνωμη δεν ειχα τετοια προθεση:3 δε νομιζω ποτε του να το τολμησει,νομιζω πως το λεει ποιο πολυ για να με τρομαξει και να παω με τα νερα του...ναι πιστευω πως αν συμβει κατι τετοιο ειμαι καλημενη,οχι μονο απο τη δικη μου αλλα πιστευω πως και απο τη δικη του οικογενεια δε θα το αφησουν να περασει ετσι.
    μαρια μου, τα μπερδευεις τα πραγματα..

    να κανεις πισω οταν πατε σινεμα και πας στην ταινια που αρεσει σε εκεινον, αντι σε μια που αρεσει σε σενα. το να ανεχεσαι εκδηλωσεις βιας ΔΕΝ ειναι απο τους συμβιβασμους που πρεπει να κανεις σε μια σχεση . για την ακριβεια ειναι ενας συμβιβασμος ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΕΧΕΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ.

    και οι βρισιες και οι απειλες ειναι εκδηλωσεις βιας.το ιδιο και οι υστεριες του. επιπλεον ειναι μικρος. οσο ξεθαρρευει, την βλεπω την φαπα να σου ρχεται.

    δειχνεις αρκετα σταθερη και αποφασισμενη οτι δεν θα ανεχθεις κατι παραπανω και ελπιζω να το τηρησεις , για το δικο σου καλο. παντως εχεις κανει ηδη υποχωρηση στο κομματι αυτο. ειναι ηδη πολυ βιαιος ο τυπος.

    το αλλο ασχημο νεο, ειναι οτι αυτοι που κανουν σαν τρελοι με την ζηλεια και τον ελεγχο, χωρις καμια αφορμη, εκτος απο παρανοικοι και πιθανα βιαιοι, ειναι απιστοι οι ιδιοι...
    αυτα τα περιεργα που κανει με τις εξαφανισεις, να μην εκπλαγεις καθολου, αν ειναι απιστιες. εξαλλου σου λεει οτι απλα κανει οτι κι εσυ. και τι σε κατηγορει συνεχως οτι κανεις εσυ?????? οτι γνωριζεις ανδρες και τον κερατωνεις σε κατηγορει, μαρια...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Εε δεν είναι κι όλες οι παροιμίες ό,τι το καλύτερο για να πιαστούμε και να εξασφαλίσουμε άλλοθι για τις προβληματικές μας σχέσεις!... Κι η συγκεκριμένη λαϊκή ρήση, που έχει βγει επειδή ακριβώς εκπαιδευόμαστε και ζούμε μέσα σε μια χειριστική κοινωνία, το σωστό για μια υγιή σχέση θα ήταν να λέει ότι και μαζί κάνουμε, γιατί πρώτα όμως ξέρουμε να κάνουμε και χώρια, δηλαδή με τον εαυτό μας, έχοντας μια ισορροπημένη σχέση με μας, που είναι αποτέλεσμα αυτογνωσίας. Μετά αυτό το άτομο, ο φίλος σου, έτσι όπως περιγράφεις τις συμπεριφορές του απέναντί σου, μάλλον χρειάζεται επαγγελματική βοήθεια, για να μάθει πως πρέπει να σχετίζεται με το άλλο φύλο.
    Όσο για σένα, δεν αξίζει τον κόπο η προσπάθεια που κάνεις... κι είναι κρίμα να βασανίζεσαι τόσο πολύ, στην αρχή της ζωής σου. Απομακρύνσου το συντομότερο!

    ΥΓ Ένα βιβλίο που ίσως σου δώσει κι επιπλέον απαντήσεις στο θέμα σου, είναι του Δημήτρη Καραγιάννη "Η ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΠΛΗΓΩΝΕΙ"
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    23
    ukf utvfku ku u k
    Last edited by μαρια π.; 11-10-2014 at 02:35.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Κοπελα μου καταρχην να τα παρουμε απ την αρχη τα πραγματα με ηρεμια χωρις να προτρεχεις. Η ζηλεια αυτη που δειχνει το αγορι σου σημαινει οτι ενδιαφερεται πραγματικα για σενα και σε βλεπει σοβαρα. Πιστεψε με δεν υπαρχει αντρας που θα κατσει ν ασχοληθει με σενα εαν δε τον ενδιαφερεις για μελλον κ σοβαρα. Πρεπει επισης να καταλαβεις πως οταν κανεις σχεση δεν μπορεις να εχεις την ελευθερια που θα ειχες λες και ησουνα single. Σιγουρα ο φιλος σου εχει φτασει σε μεγαλο βαθμο αυτη την προστατευτικοτητα, αλλα σκεψου ποσο νοιαζεται για σενα και οταν ενας αντρας νοιαζεται τοσο πολυ θελει να περιφρουρησει τη σχεση για να μη σε χασει κ ειναι αξιοθαυμαστο που αντι με τα χρονια να ρουτινιαζετε το ενδιαφερον του ειναι ακμαιο.

    Γι αυτο και τον ενδιαφερει μηπως στην πεσει κανενας αλλος καποιος ωραιος, μηπως σε παρασυρει καποια φιλη κλπ. Θα μου πεις πρεπει να υπαρχει εμπιστοσυνη κλπ κλπ αλλα αν θες τη γνωμη μου καλο ειναι να πιστευουμε στον εαυτο μας κ στη σχεση μας αλλα ας μην προκαλουμε την τυχη μας! Παιζει ρολο σε τι πειρασμους εκτιθεμεθα και τι επιρροες δεχομαστε. Εσενα θα σου αρεσε να ηταν ο φιλος σου σε ενα χωρο με ωραιες κοπελες συνεχεια και να βγαινει ανεξελεγκτα? Δε νομιζω.

    Και αυτο το θεμα του φβ και του σκαιπ που λες μου κανει εντυπωση. Εχεις εσυ κατι στο φβ που δεν κανει να το δει ο φιλος σου? Πρεπει ολα να ναι στο φως, διαφανα και οπως λεει κ μαι παροιμια καθαρος ουρανος αστραπες δε φοβαται. Εγω στη σχεση μου λεω παρε κωδικους κ εμπα φβ, σκαιπ οπου θελεις, παρτο κινητο μου, βαλε να με παρακολουθησουνε δε με ενδιαφερει καθολου γτ ξερω οτι δεν κανω κατι πονηρο.

    Πρεπει λοιπον να δεις τι τον ενοχλει και κανε ενα διαστημα αυτο που σου λεει κ θα δεις οτι ετσι θα ηρεμησει αν δει οτι κ τον σεβεσαι κ λαμβανεις υποψη τι τον πειραζει. Απ την αλλη αν δε θελεις να δινεις λογαριασμο σε κανενα τι τη θες τη σχεση? Κατσε μονη σου χορευε κ οσο θελεις πηδα. Πανω απ ολα θα πρεπε να εκτιμας ολο αυτο το ενδιαφερον, τα χρονια που εχετε ζησει, αυτα που εχει κανει για σενα οτι σου χει σταθει ποικιλοτροπως κ ας μη λεμε τοσο ευκολα χωρησε και χωρησε κ ειναι μακακας κ αλλα τετοια.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Μπορούμε να κάνουμε υγιή παιδιά?
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 06-01-2014, 02:33
  2. Ώρα για αλλλαγή: 2013_Μαραθών. Μαζί Μπορούμε!
    By giannis94 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2013, 16:51
  3. Replies: 7
    Last Post: 03-02-2011, 11:21
  4. Ολοι μαζι μπορουμε να σωσουμε ζωες εδω!
    By πανος12345 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 164
    Last Post: 04-08-2009, 19:33
  5. Μαζί ή Χώρια???
    By dimi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 12-08-2006, 23:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •