Μπορεί ο πρώην μετά από χρόνια να γίνει νυν;;;;;;;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47

    Μπορεί ο πρώην μετά από χρόνια να γίνει νυν;;;;;;;;;

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες!!!Απευθύνομαι σε σας για κάτι που τον τελευταίο καιρό με προβληματίζει έντονα!!!Πολλοί φίλοι από εδώ με είχαν βοηθήσει πολύ και με είχαν υποστηρίξει και στην κατάθλιψη που πέρασα,ένα εφιαλτικό 9μηνο της ζωής μου και ελπίζω στις καλές σας συμβουλές και πάλι!!!Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα.....
    Είμαι η Γωγώ,είμαι 26 ετών και πρίν 3 χρόνια είχα σχέση με ένα παλικάρι για 7 μήνες!!!Ένα εξαιρετικά καλό παιδί,από οικογένεια,γλυκός,δοτικός και είχε όσα ζητούσα σε έναν άντρα!!!Γνωριστήκαμε,ερωτευ τήκαμε και αγαπηθήκαμε!Όλα ήταν πολύ σούπερ μέχρι που κλείσαμε τους 5μιση μήνες και τότε κάτι άλλαζε σε μένα!!!Πολλά νεύρα,αυπνίες,υπερβολικό άχνος για ασήμαντα πράγματα σχεδόν και όλα αυτά μας οδήγησαν στον χωρισμό!Έπασχα από κατάθλιψη όπως μου επιβεβαίωσε ο γιατρός μου,λίγο καιρό μετά τον χωρισμό μου κι αυτό εξαιτίας της δουλειάς μου!!!Αγαπούσα τόσο αυτό που έκανα,που ο τρόπος που έφυγα από την δουλειά μου και κλείστηκα σε ένα σπίτι με οδήγησαν εκεί!!!Αυτό το παλικάρι παρότι έκανα άλλη σχέση μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια,πάντα το σκεφτόμουν αν και θεωρώ πως κατά μία έννοια καλύτερα που δεν ήταν πλάι μου στην κατάθλιψη......!Η ουσία λοιπόν της ιστορίας έρχεται στο σήμερα!!!Συζητώντας με ένα φίλο,στα τέλη Αυγούστου,μου είπε πως αφού το έχω τόσο βάρος που τον στεναχώρησα τότε και αφού ξέρω ποια είναι η αιτία που με έκανε στην ουσία να μεταλλαχτώ,να χωρίσω,να τον στεναχωρήσω και αφού τον έχω στον μυαλό μου,να κάτσω λοιπόν και να του γράψω τα πάντα!!!!Και είπα πως δεν έχω να χάσω κάτι και το έκανα!!!!Toν βρήκα λοιπόν στο facebook και του τα έγραψα όλα!!Τι πέρασα,πως δεν ήθελα να του κάνω κακό και πως αν δεν έστελνα να ζητήσω συγνώμη θα το είχα βάρος μια ζωή!
    Δεν πίστευα ότι θα χω νέα του,μέχρι που πρίν από λίγες μέρες μου έκανε αίτημα φιλίας και ξεκινήσαμε να μιλάμε!!!Στην ουσία περί ανέμων και υδάτων!!!Κι όταν τον ρώτησα αν έλαβε το μνμ μου,μου απάντησε πως δεν το έκανα γι αυτόν αλλά για τον εαυτό μου και καλά να νιώσω καλύτερα,και πως μετά από 3 χρόνια δεν έχει να πει στον εαυτό του,αν του λέω αλήθεια ή ψέματα.....Βέβαια έχει δίκιο να απαντά έτσι,αλλά με έχει μπερδέψει!!Βρίσκει διάφορα πατήματα,να μου στέλνει μνμ,φαίνεται και απόμακρος και φιλικός παράλληλα και χτες το βράδυ αναφέραμε διάφορες στιγμές μας από τότε που ήμασταν μαζί!!!!Που σημαίνει ότι δεν είμαι η μόνη μου τα θυμάμαι όλα τόσο καλά!!!!
    Οπότε έρχομαι στα ερωτήματα.....Μπορεί ο πρώην να γίνει νυν....;;;;Γύρισε για να εκδικηθεί;;;;Παίζει να αισθάνεται κάτι;;;;Ή μήπως με όσα αναφέρει θέλει να δει τι θα πω και να επιβεβαιωθεί;;;;Κι γω τι μπορώ να κάνω για μπορέσω να ξεκαθαρίσω το τοπίο;;;;;
    Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και θα χαρώ μνμ σας!!!!!Να περνάτε όμορφα!!!!!!!
    Last edited by Gogo23; 10-10-2014 at 19:24.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Gogo23 View Post
    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους και τις φίλες!!!Απευθύνομαι σε σας για κάτι που τον τελευταίο καιρό με προβληματίζει έντονα!!!Πολλοί φίλοι από εδώ με είχαν βοηθήσει πολύ και με είχαν υποστηρίξει και στην κατάθλιψη που πέρασα,ένα εφιαλτικό 9μηνο της ζωής μου και ελπίζω στις καλές σας συμβουλές και πάλι!!!Αλλά ας τα πάρουμε από την αρχή τα πράγματα.....
    Είμαι η Γωγώ,είμαι 26 ετών και πρίν 3 χρόνια είχα σχέση με ένα παλικάρι για 7 μήνες!!!Ένα εξαιρετικά καλό παιδί,από οικογένεια,γλυκός,δοτικός και είχε όσα ζητούσα σε έναν άντρα!!!Γνωριστήκαμε,ερωτευ τήκαμε και αγαπηθήκαμε!Όλα ήταν πολύ σούπερ μέχρι που κλείσαμε τους 5μιση μήνες και τότε κάτι άλλαζε σε μένα!!!Πολλά νεύρα,αυπνίες,υπερβολικό άχνος για ασήμαντα πράγματα σχεδόν και όλα αυτά μας οδήγησαν στον χωρισμό!Έπασχα από κατάθλιψη όπως μου επιβεβαίωσε ο γιατρός μου,λίγο καιρό μετά τον χωρισμό μου κι αυτό εξαιτίας της δουλειάς μου!!!Αγαπούσα τόσο αυτό που έκανα,που ο τρόπος που έφυγα από την δουλειά μου και κλείστηκα σε ένα σπίτι με οδήγησαν εκεί!!!Αυτό το παλικάρι παρότι έκανα άλλη σχέση μέσα σε αυτά τα 3 χρόνια,πάντα το σκεφτόμουν αν και θεωρώ πως κατά μία έννοια καλύτερα που δεν ήταν πλάι μου στην κατάθλιψη......!Η ουσία λοιπόν της ιστορίας έρχεται στο σήμερα!!!Συζητώντας με ένα φίλο,στα τέλη Αυγούστου,μου είπε πως αφού το έχω τόσο βάρος που τον στεναχώρησα τότε και αφού ξέρω ποια είναι η αιτία που με έκανε στην ουσία να μεταλλαχτώ,να χωρίσω,να τον στεναχωρήσω και αφού τον έχω στον μυαλό μου,να κάτσω λοιπόν και να του γράψω τα πάντα!!!!Και είπα πως δεν έχω να χάσω κάτι και το έκανα!!!!Toν βρήκα λοιπόν στο facebook και του τα έγραψα όλα!!Τι πέρασα,πως δεν ήθελα να του κάνω κακό και πως αν δεν έστελνα να ζητήσω συγνώμη θα το είχα βάρος μια ζωή!
    Δεν πίστευα ότι θα χω νέα του,μέχρι που πρίν από λίγες μέρες μου έκανε αίτημα φιλίας και ξεκινήσαμε να μιλάμε!!!Στην ουσία περί ανέμων και υδάτων!!!Κι όταν τον ρώτησα αν έλαβε το μνμ μου,μου απάντησε πως δεν το έκανα γι αυτόν αλλά για τον εαυτό μου και καλά να νιώσω καλύτερα,και πως μετά από 3 χρόνια δεν έχει να πει στον εαυτό του,αν του λέω αλήθεια ή ψέματα.....Βέβαια έχει δίκιο να απαντά έτσι,αλλά με έχει μπερδέψει!!Βρίσκει διάφορα πατήματα,να μου στέλνει μνμ,φαίνεται και απόμακρος και φιλικός παράλληλα και χτες το βράδυ αναφέραμε διάφορες στιγμές μας από τότε που ήμασταν μαζί!!!!Που σημαίνει ότι δεν είμαι η μόνη μου τα θυμάμαι όλα τόσο καλά!!!!
    Οπότε έρχομαι στα ερωτήματα.....Μπορεί ο πρώην να γίνει νυν....;;;;Γύρισε για να εκδικηθεί;;;;Παίζει να αισθάνεται κάτι;;;;Ή μήπως με όσα αναφέρει θέλει να δει τι θα πω και να επιβεβαιωθεί;;;;Κι γω τι μπορώ να κάνω για μπορέσω να ξεκαθαρίσω το τοπίο;;;;;
    Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και θα χαρώ μνμ σας!!!!!Να περνάτε όμορφα!!!!!!!
    βασικα το "γυρισε για να εκδικηθει" ακυρο, μιας κ εσυ τον προσεγγισες.. μαλλον εσυ κατι ζητας.
    εγω προσωπικα δε πιστευω πως οι πρωην γινονται νυν. κ ειδικα μετα απο τοσα χρονια.
    απλα ηθελες λιγο επιβεβαιωση, ισως κ αυτος , θυμηθηκατε τα παλια... αλλα μετα back to reality!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Gothly...σε ότι του έγραψα ουδέποτε αναφέρθηκα πως τον θέλω πίσω,ή ότι ζητάω κάτι άλλο!!!!
    Ίσα ίσα που έγραψα πως ήθελα απλά να μου φύγει αυτό το βάρος που είχα σε ανθρώπινο επίπεδο,και πως δν θελω να δημιουργήσω κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!Σε ευχαριστώ για το μήνυμα και την αποψή σου!!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Bεβαιως κ μπορει να γινει νυν, ειναι μεγαλο κολημα οι πρωην, αρκει να το χειριστεις σωστα κ συ. Δεν καταλαβα ομως πως χωρησατε την πρωτη φορα. Οκ επαθες καταθλιψη λογω προβληματων στη δουλεια κλπ. Φυσικο αυτο. Μετα τι εγινε? του πες σε χωριζω γτ δεν ειμαι καλα?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Aπλά με όλα αυτά που μου συνέβαιναν εγινα αποτομη,τσακωνομασταν συχνα και με κατι λαθακια δικα του εγινε!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εγω τα βλεπω πολυ θετικα τα πραγματα κ καλα εκανες κ του εστειλες. Τι αλλο λετε στο φβ?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    αλλες φορες ειναι φιλικος αλλες φορες πεταει μαλακιες!για σου ειμαι ειλικρινης δν ξερω αν θα ηθελα να ξαναγινει κατι!!!και δν ξερω που θα το φτασει!δλδ για τηλεφωνο ή συναντηση δεν εχει λεχθει τπτ φαντασου!οποτε βλεποντας και κανοντας στην πορεια!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Koιταξε ειναι ενα ατομο που το ξερεις, δε θα το μαθεις τωρα, οποτε μια επανασυνδεση πιστευω θα ταν πολυ καλη γιατι αλλωστε δε συνεβη κ κατι τραγικο με την εννοια απαγορευτικο για κατι στο μελλον. Συνεχισε την επικοινωνια, στειλτου που κ που στο φβ ωστε να αναθερμανθει η επαφη. Καπου εκει μπορεις να του προτεινεις και μια βολτα αν δε στο προτεινει ο ιδιος πριν. Προσεχε ομως, μην το πας στο τυπου σε θελω κ να τα ξαναβρουμε κ τετοια. Σιγα σιγα.

  9. #9
    ...γιατι χωρίσατε την πρώτη φορά γωγώ?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    σε ένα σύννεφο...
    Posts
    112
    επειδή έχω περάσει κάτι παρόμοιο...πιστεύω πως αξίζει να το κυνηγήσεις και να κάνετε μία προσπάθεια ακόμη...Τουλάχιστον εάν κάτι δεν πάει καλά(που δεν το εύχομαι) θα πεις ότι προσπάθησα και έτσι μπορώ να πάω παρακάτω...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Και εγώ θα ήθελα να γίνει ένας πρώην μου νυν αλλά δεν τον έβρισκα πουθενά πλέον. Οπότε πιστεύω ότι αξίζει η προσπάθεια.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σε αυτη την ζωη , ολα ειναι πιθανα . Γιατι οχι ο πρωην να μην γινει νυν ?

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...γιατι χωρίσατε την πρώτη φορά γωγώ?
    Θεοφανία μου έπασχα από κατάθλιψη,χωρίς να το γνωρίζω,όπως έγραψα και στο κείμενο πανω και είχα γινει τον τελευταίο καιρό της σχέσης αρκετά απότομη,ανχωνόμουν με το παραμικρό κι έτσι έφερα μια ένταση στη σχέση και μαζί με κάποια φυσιολογικά θεματάκια που έχουν όλα τα ζευγάρια,ήρθε ο χωρισμός.............

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Κria σε ευχαριστώ για το μήνυμά σου!!!!Θα δω πως θα πάει η επικοινωνία και ανάλογα θα λειτουργήσω!!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    καλλιθεα αττικης
    Posts
    47
    Olgaki1975 δεν κοιτάς κι συ στο face.....!!!Μπορεί και να τον βρεις!!!Τhanks για το μήνυμά σου!!!
    Macgyver thanks για το μήνυμα!Το μέλλον θα δείξει!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Είναι μεγαλύτερός μου... με θέλει; Μπορεί να γίνει κάτι;
    By ΦΑΛΙΜΕΝΤΟ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-05-2013, 17:09
  2. Είναι δυνατό να γίνει κάτι... μετά από αυτό;
    By SupernovaNebula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 77
    Last Post: 03-08-2011, 01:14
  3. 6 χρονια μετα
    By zaphod in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 08-04-2011, 02:28
  4. Replies: 5
    Last Post: 25-10-2010, 00:10
  5. Δύο χρόνια μετά....
    By moreira in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 10-03-2010, 20:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •