ENLIFT - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: ENLIFT

  1. #16
    Quote Originally Posted by christos_cr View Post
    Καλημέρα Χρήστο, λοιπόν 1) Έχει μειωθεί το άγχος αρκετά, λογικά το ίδιο θα γίνει και σε σένα, 2) Αυτή είναι και η βοήθεια που μου έχει προσφέρει. 3) Έμενα μου προκάλεσε το φάρμακο αϋπνία η όποια παραμένει σε ένα βαθμό, στους πιο πολλούς όμως βοήθα να κοιμηθούν καλύτερα (αυτό θα γίνει αφού σε πιάσει το φάρμακο). Υπομονή, για τους περισσότερους το πρώτο 20μερο είναι δύσκολο, τα αγχολυτικά μέχρι 1-1,5 μήνα χρήση κόβονται σχετικά εύκολα, σε αυτό το διάστημα θα σε έχει πιάσει λογικά το αντικαταθλιπτικό, οπότε δεν τα χρειάζεσαι άλλο.
    καλησπέρα Χρήστο
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση .
    Εγώ είχα αϋπνία πριν τα αρχίσω. Κοιμόμουν 3 ώρες κάθε 2μερες .

    Όταν μου έγραψε ο γιατρός την αγωγή έκανα την βλακεία και έπαιρνα για ένα μήνα μόνο τα τρανξεν , φοβόμουν να πάρω αντικαταθλιπτικά . κοιμόμουν 4 ώρες και ξυπναγα .

    Τα ενλιφτ τα παίρνω μια εβδομάδα τώρα , εγώ δει μια βελτίωση στον ύπνο . κοιμάμαι 6-7 ώρες ,

    Αλλά από το πρωί μέχρι το απόγευμα έχω απίστευτη υπερένταση και άγχος.

    Μετά στρώνει αρκετά . χαλαρώνω είμαι πιο ήρεμος φεύγει αρκετά το άγχος.

    Εσύ με τον ύπνο τώρα πως την παλεύεις;

  2. #17
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Καλησπερα περνω και γω το ενλιφτ μαζι με βεσπαρ και τρανξενε ειμαι στον ενα μηνα και 5 μερες αλλα δν βλεπω βελτιωση ειδικα στο θολομα που νοιωθω στο μυαλο..νοιωθω σαν να εχω τρελαθει συνεχεια κ αυτο δμ φευγει..

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    Χριστόφορε στο άγχος είδες διαφορά ;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλησπέρα Χρήστο, είναι καλό σημάδι ότι βελτιώθηκε ο ύπνος, αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα. Εγώ είμαι μειοψηφία, στους πιο πολλούς βελτιώνει τον ύπνο, δεν έχω βρει λύση για μένα μέχρι τώρα.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ειδα λιγο διαφορα στις κρισεις πανικου δν παθαινω τοσο συχνα αλλΑ κΑτα τ αλλα εχω ανχος φυλλ
    Quote Originally Posted by Χρήστος81 View Post
    Χριστόφορε στο άγχος είδες διαφορά ;
    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Οχι στο ανχος το εχω ακομα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    Καλησπέρα Χριστόφορε .
    Με τον ύπνο πως τα πας;

    Ίσως είναι νωρίς ακόμα .
    Εμένα μου είπε θα κάνουμε θεραπεία 6 μήνες ..
    Τώρα παίρνω 5mg enlift
    Την άλλη εβδομάδα θα τα πάμε 10

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Με τον υπνο δν τα παω καλα κοιμαμαι αργα και κανω ανησυχο υπνο..ξυπναω μεσα στο αγχος και κουρασμενος σαν να μν κοιμιθηκα νοιωθω..

    Εστάλη από SM-A600FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #23
    Γειά σας!Ξέρει κανείς που παίρνει το φάρμακο enlift εαν προκαλεί τριχοφυία?δεν το αναφέρει στις παρενέργειες.Το αντικαταθλιπτικό το παίρνει ο σύντροφός μου 40 μέρες και διαπίστωσε αυτό εδω και 2 μέρες!

  9. #24
    Quote Originally Posted by μαρια παπαδοπολου View Post
    Γειά σας!Ξέρει κανείς που παίρνει το φάρμακο enlift εαν προκαλεί τριχοφυία?δεν το αναφέρει στις παρενέργειες.Το αντικαταθλιπτικό το παίρνει ο σύντροφός μου 40 μέρες και διαπίστωσε αυτό εδω και 2 μέρες!
    Εγώ που το επερνα για ενα χρόνο περίπου δεν είχα παρατηρησει κάτι τέτοιο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Βοηθηθηκε κανενας απο αυτο το χαπι; το ξαναξεκινησα με τν συμβουλη γιατρου και με ειπε να τ κρατησω παραπανω απο 2 μηνες για να δω αποτελεσμα..επειδη τ ειχα σταματησει στους 2 μηνες γτ δν εβλεπα διαφορα..αλλα δν ξερω αν εκανα καλα που το ξαναπηρα λεω μηπως τζαμπα το περνω...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Σε βοηθησε αποστολια;;
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εγώ που το επερνα για ενα χρόνο περίπου δεν είχα παρατηρησει κάτι τέτοιο.

  12. #27
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Σε βοηθησε αποστολια;;
    Εμενα αρκετά χριστοφορε.εκανε πάνω από στο μήνες να με πιάσει αλλα είχε αποτελεσματα.και στον ενάμιση χρόνο το σταματησα ήμουν εντάξει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Πανω απο ποσους μηνες; τι παρενεργειες ειχες; πολυ θολομα στο μυαλο εγω και νευρα παρατηρησα περνω επισης και βεσπαρ 3 φορες την ημερα..

  14. #29
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Πανω απο ποσους μηνες; τι παρενεργειες ειχες; πολυ θολομα στο μυαλο εγω και νευρα παρατηρησα περνω επισης και βεσπαρ 3 φορες την ημερα..
    Πανω από δύο μήνες. Δεν είχα παρενεργειες από τα φαρμακα
    Αυτό το θολωμα που έχεις και τα νευρα είναι από την διαταραχη η την καταθλιψη δεν ξέρω και για πιο λόγο στα έδωσε εσενα βεβαια.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Για ανχος κ καταθλιψη και εμμονες ιδεες..20 mg enlift μου εδωσε..τωρα εισαι καλα το ξεπερασες; εγω 3 χρονια το παλευω εχω παρει απειρα χαπια δν βοηθησαν μετα το παλευα μονος παλι τπτ και τωρα ειπα παλι να παρω αγωγη και να τν κρατησω πολυ καιρο..εσυ τι εχεις;

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •