ENLIFT - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 40 of 40

Thread: ENLIFT

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    ...............

  2. #32
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Για ανχος κ καταθλιψη και εμμονες ιδεες..20 mg enlift μου εδωσε..τωρα εισαι καλα το ξεπερασες; εγω 3 χρονια το παλευω εχω παρει απειρα χαπια δν βοηθησαν μετα το παλευα μονος παλι τπτ και τωρα ειπα παλι να παρω αγωγη και να τν κρατησω πολυ καιρο..εσυ τι εχεις;
    Εμενα μου ειχε πει αγχωδη διαταραχη.τα πήρα σχετικά μικρό διάστημα και με την συμβουλή του ειδικού τα διεκοψα επιτυχως στον ενάμιση χρόνο. Τώρα είμαι καλά δεν έχω τα συμπτώματα που ειχα φυσικά,είμαι λειτουργικη απλώς είναι και μερικά πράγματα που πρέπει να τα λύσουμε μόνοι μας.
    Τα χάπια σου δίνουν μια ώθηση ώστε να αντιμετωπίσεις τα προβλήματα σου. Δεν στα λυνουν.χρειάζεται προσπάθεια και από εσένα μαζί με την αγωγή σου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Ναι το ξερω θελει προσωπικη προσπαθεια..τι συμπτωματα ειχες;

  4. #34
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ναι το ξερω θελει προσωπικη προσπαθεια..τι συμπτωματα ειχες;
    Και τι δεν είχα χριστοφορε.καταρχήν είχα φτάσει 39 κιλά.δεν ετρωγα,δεν κοιμούμουν,έκλαιγα κάθε μέρα,μόνο για τη δουλειά σηκωνομουν από το κρεβάτι και αυτό με το ζόρι γενικά τα έβλεπα ολα πολυυυυ μαύρα.και αυτοκτονικες σκεψεις εκανα.η χειρότερη περιοδος της ζωής μου.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Πανω κατω σαν εμενα αρα ειχε και καταθλιψη λογικα..ειχε θολομενο μυαλο και ενα αισθημα οτι χανεις τν ευατο σου και τ μυαλο σου;

  6. #36
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Πανω κατω σαν εμενα αρα ειχε και καταθλιψη λογικα..ειχε θολομενο μυαλο και ενα αισθημα οτι χανεις τν ευατο σου και τ μυαλο σου;
    Όταν είχα μιλήσει στο γιατρό μου για καταθλιψη μου είχε πει ότι η έννοια κατάθλιψη σημαίνει να μην μπορείς να σηκώθεις από το κρεβατι.έχουμε παρεξήγησει λίγο τον όρο και το λεμε και για την κακη διάθεση και για τηξ μελαγχολια που έχουμε κάποιες φορές.όμως υπάρχει μεγάλη διαφορά.
    Θολωμενο μυαλό, σκόρπιες σκέψεις, απογοητευση,δεν αναγνωριζα τον εαυτό μου και που είχα φτασει.
    Ευτυχώς με την βοήθεια της αγωγης και με προσωπικη προσπάθεια σιγα σιγά συνηλθα.πρέπει να βρεις την ρίζα του προβληματος σου αρχικα.τι είναι αυτο που σε ταλαιπωρει πιο πολύ.

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    3

    Post Γεια σας έχω κάποιες ερωτήσεις

    Quote Originally Posted by panagiwtis23 View Post
    Μόλις είδα τον τίτλο κάτι μου θύμιζε.
    Βέβαια γεννόσημο του cipralex.

    Πολύ καλό και για την αγχώδη διαταραχή αλλά η γιατρός μου μου το έκοψε γιατί μου έκανε ένταση θυμό νεύρα κτλ
    Με άλλαξε σε gabiton με buspar αλλά ακόμα περιμένω δεν έχω κλείσει μήνα ακόμα στη νέα αγωγή...

    Πολύ καλό.
    Για κοινωνική φοβία, κοινωνική απόσυρση, κατάθλιψη, κρίσεις πανικού όλα τα κάνει το άτιμο...
    Απλά πρόσεχε το σε περίπτωση που σου φέρει πολλά νεύρα
    Το αγόρι μου υποφέρει από αϋπνία

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    3
    Γεια σας . Το αγόρι μου εδώ και 2 μήνες έχασε το πατέρα του . Όλο το χειμώνα έπαιζε παιχνίδια ηλεκτρονικά για να μπαίνει σε μια άλλη πραγματικότητα . Ξαφνικά ξύπνησε και οχι για καλό αλλά με πανικό τι θα κάνει με δουλειές χρέη κτλπ . Παίρνει το ενλφιτ 6 ημέρες σήμερα αλλά για βράδυ δεν του έχει γράψει με κόκκινη γραμμή με αποτέλεσμα να κοιμάται 5 ώρες και αν

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    130
    Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας και για το παιδί σας για ότι περνάει. Τα χάπια αυτά θέλουν λίγο χρόνο να δράσουν είναι η αλήθεια. Επίσης, όσο για το αγχολυτικό παίζει ρόλο και η ηλικία μπορείτε να πείτε στον γιατρό για τις πρώτες μέρες να σας γράψει μια μικρή ποσότητα μέχρι να τον πιάσει το αντικαταθλιπτικό.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2023
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Peg23 View Post
    Λυπάμαι πολύ για την απώλεια σας και για το παιδί σας για ότι περνάει. Τα χάπια αυτά θέλουν λίγο χρόνο να δράσουν είναι η αλήθεια. Επίσης, όσο για το αγχολυτικό παίζει ρόλο και η ηλικία μπορείτε να πείτε στον γιατρό για τις πρώτες μέρες να σας γράψει μια μικρή ποσότητα μέχρι να τον πιάσει το αντικαταθλιπτικό.
    Είναι 30 ετών παίρνει το ενλιφτ τον 10 και ένα υπνωτικό που δεν τον πιανει γιατί δεν θέλει να πάει στης κόκκινες γραμμές . Είμαι 25 αυτός 30 και έχουμε ένα καλοκαίρι μαρτύριο .
    Ευχαριστώ για την απάντηση σας

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •