ENLIFT
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: ENLIFT

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    27

    ENLIFT

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΦΑΡΜΑΚΟ?ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΓΙΑ ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΚΤΛ ΟΧΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Μόλις είδα τον τίτλο κάτι μου θύμιζε.
    Βέβαια γεννόσημο του cipralex.

    Πολύ καλό και για την αγχώδη διαταραχή αλλά η γιατρός μου μου το έκοψε γιατί μου έκανε ένταση θυμό νεύρα κτλ
    Με άλλαξε σε gabiton με buspar αλλά ακόμα περιμένω δεν έχω κλείσει μήνα ακόμα στη νέα αγωγή...

    Πολύ καλό.
    Για κοινωνική φοβία, κοινωνική απόσυρση, κατάθλιψη, κρίσεις πανικού όλα τα κάνει το άτιμο...
    Απλά πρόσεχε το σε περίπτωση που σου φέρει πολλά νεύρα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    27
    πρωτη μερα ειναι αντε να δουμε!πιο πολυ νομιζω οτι εχω στομαχικες διαταραχες αλλα μπορει να ειναι και συμπτωση!!θα δουμε τις επομενες μερες!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Καλά μη δινεις σημασία.
    Εγώ την πρώτη φορά που τα πήρα είχα τρελές αναγούλες τρόμαξα και δεν ξαναπήρα.

    Όταν το πήρα απόφαση να τα ξεκινήσω στο πρώτο χάπι ήμουν λες και πήρα 15 ζάναξ.
    Μια βδομάδα αναγούλες και μετά ΤΙΠΟΤΑ.

    Οπότε αν έχεις και καμία παρενεργιούλα μην αγχωθείς.
    Είναι από τα πιο καλά αγχολυτικά.
    Μακάρι να μπορούσα ακόμα να το παίρνω.

    Το μαγικό χάπι που τα κάνει όλα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    27
    μου εφτιαξες τη διαθεση ακομα περισσοτερο αδερφουλη!!μακαρι να πανε ολα καλα και να απαλλαγουμε απο αυτο τον διαολο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    818
    Ότι θα σε πιάσει θα σε πιάσει αφού είσαι σοφτ περίπτωση και εσύ.
    Εγώ είχα και κατάθλιψη και κρίσεις πανικού και σωματοποιημένο άγχος.

    Απλά μη βασιστείς σε αυτό και μετά αράξεις.
    Και βέβαια πολλοί το παίρνουν σε όλη τους τη ζωή αλλά καλύτερα μόλις σταθείς στα πόδια σου ξεκίνα να μιλάς και με ψυχολόγο.

    Πιθανόν να αισθανθείς σε κάποιο διάστημα πολύ δυνατός και ανεξήγητα να θελήσεις να το κόψεις.
    ΜΗΝ

    Θα περάσεις ίσως από αυτή τη φάση και αρκετές φορές.

    Πιο πολύ σε κατάθλιψη γίνεται αυτό.
    Εγώ πολλές φορές όσο καλυτέρευα για κάποιο λόγο ήθελα να το κόψω.
    Μεγάλη παγίδα.

    Μόνο όταν δουλέψεις αρκετά με τον εαυτό σου και με ψυχολόγο θα το διακόψεις.

    Εγώ δυστυχώς μην έχοντας χρόνο-χρήματα και πρόσβαση σε ψυχολόγο την παλεύω με ψυχίατρο καθώς αυτός είναι ΕΟΠΥΥ.

  7. #7
    Γεια σας παιδιά καινούργιος στο φόρουμ , συγγνώμη που ξεθαβω το τοπικ ,
    Για την γενικευμένη αγχώδεις διαταραχή σε πόσο καιρό είδατε διαφορά με το Enlift ?
    Είμαι στην πέμπτη μέρα .
    Μου έχει αυξηθεί αρκετά το άγχος και η ανησυχία

    Είναι η πρώτη φορά που παίρνω αντικαταθλιπτικά στην ζωή μου .

    Το άγχος και η αϋπνία δεν παλεύονται άλλο γι'αυτό και ξεκίνησα αγωγή,

    Ευχαριστώ πολύ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλησπέρα, παίρνω Elift, είμαι στην 68η μέρα, για ΓΑΔ, τις πρώτες μέρες θα πρέπει να περιμένεις αντίδραση από το φάρμακο, τόσο σωματικά όσο και ψυχολογικά, δυστυχώς συμβαίνει αν και σε καθένα σε διαφορετική ένταση, μετά τις 20-30 μέρες φεύγουν αυτά και αρχίζεις να βλέπεις βελτίωση, για το άγχος μπορεί να χρειαστεί και 40 μέρες και παραπάνω, θα πρέπει να συμβουλεύεσαι το γιατρό σου για την πορεία του φάρμακου και τις τυχόν παρενέργειες. Υπομονή για ένα χρονικό διάστημα και θετική σκέψη, γιατί το άγχος ανατροφοδοτεί τη κατάσταση.

  9. #9
    Σε ευχαριστώ πολύ Χρήστο.

  10. #10
    Εσύ Χρήστο σε τι κατάσταση είσαι τώρα ;.
    Σε έχουν βοηθήσει;
    Είχες και εσύ θέμα με την αϋπνία όταν τα ξεκινήσες; .

    Εγώ το παίρνω μαζί με tranxene και κοιμάμαι .
    Ευχαριστώ πολύ.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Ανεπιθυμητη ενεργεια τι λετε και παρενεργειουλα εδω μεσα και θελετε να γινεται και καλα, τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    645
    Φαρμακακια και το αγιο πνευμα.

  13. #13
    Φίλε μου δεν σε καταλαβαίνω;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλημέρα Χρήστο, λοιπόν 1) Έχει μειωθεί το άγχος αρκετά, λογικά το ίδιο θα γίνει και σε σένα, 2) Αυτή είναι και η βοήθεια που μου έχει προσφέρει. 3) Έμενα μου προκάλεσε το φάρμακο αϋπνία η όποια παραμένει σε ένα βαθμό, στους πιο πολλούς όμως βοήθα να κοιμηθούν καλύτερα (αυτό θα γίνει αφού σε πιάσει το φάρμακο). Υπομονή, για τους περισσότερους το πρώτο 20μερο είναι δύσκολο, τα αγχολυτικά μέχρι 1-1,5 μήνα χρήση κόβονται σχετικά εύκολα, σε αυτό το διάστημα θα σε έχει πιάσει λογικά το αντικαταθλιπτικό, οπότε δεν τα χρειάζεσαι άλλο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Καλησπερα περνω και γω το ενλιφτ μαζι με βεσπαρ και τρανξενε ειμαι στον ενα μηνα και 5 μερες αλλα δν βλεπω βελτιωση ειδικα στο θολομα που νοιωθω στο μυαλο..νοιωθω σαν να εχω τρελαθει συνεχεια κ αυτο δμ φευγει..

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •