Δεν μπορώ να πλησιάσω κοπέλες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 133
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αν κοιταει αντρες σαν αυτους που λες,ή ψεμματα λεει στον εαυτο της,ή ειναι πολυ ανωριμη αν νομιζει οτι μπορει να τους αλλαξει,αρα δυσκολα θα κανες χωριο μαζι της.

    Ισως κανεις το λαθος και κοιτας εντυπωσιακες κοπελες,που ομως δεν ειναι για σενα,δλδ ζητατε διαφορετικα πραγματα.

    Και τι σε εμποδισε να προχωρησεις,περα απο τους δικους σου φοβους?
    Αυτό ακριβώς, λένε ψέμματα στον εαυτό τους. Όμως τα ψέμματα αυτά τα λένε όταν πρόκειται να ενδώσουν σε κούκλους. Αυτό αποτελεί για μένα παρεμποδιστικό παράγοντα, αφού κούκλος δεν είμαι και άρα θα πρέπει να κερδίσω την όποια κοπέλα -που όχι, δεν έψαχνα ποτέ κουκλάρα- πρέπει να την κερδίσω αλλιώς.

    Εδώ λοιπόν είναι το πρόβλημα. Θα δώσω ένα παράδειγμα. Ας πούμε ότι φλερτάρετε κάποια όμορφη αλλά δύσκολη κοπέλα. Αν αρνηθεί θα το ξαναπροσπαθήσετε επειδή είναι όμορφη. Με μία άσχημη και δύσκολη κοπέλα όμως δε θα κάνετε το ίδιο, γιατί είναι άσχημη. Η εμφάνιση λοιπόν είναι το μαξιλαράκι ασφαλείας που θα δώσει την 2η και 3η ευκαιρία. Μιλώντας για άντρες, ένας όμορφος αλλά μη ενδιαφέρων άντρας θα έχει και δεύτερη (και τρίτη και ... ) ευκαιρία. ένας άσχημος και μη ενδιαφέρων άντρας δε θα έχει καμμία ευκαιρία. Ένας άσχημος και ενδιφέρων άντρας θα έχει μία ευκαιρία!!

    Δείτε τώρα πως αντιλαμβάνομαι το όλο "παιχνίδι". Σε μία παρέα, μπορώ να κάνω τη διαφορά και με συμπαθούν και ίσως αν προτείνω να βγούμε έξω με κάποια κοπέλα. Όμως βγαίνουμε σε πλαίσιο φιλικό γιατί (όπως το αντιλαμβάνομαι πάντα) δεν είμαι ερκετά ελκυστικός για να με θέλει η άλλη για γκόμενο και να βγει με τέτοιο σκοπό. Εγώ λοιπόν μη έχοντας αυτό το μαξιλαράκι της εμφάνισης, έχω (αν έχω) μία και μοναδική ευκαιρία.
    Εκδοχές
    • Από τον φόβο μου ότι θα αποτύχω, η γλώσσα κομπλάρει. Γίνομαι ένας βαρετός τύπος, δεν έχω το μαξιλαράκι της εμφάνισης, πάει η ευκαιρία.
    • Είμαι σε φάση "ντὀπας" (υπάρχουν μέρες που ξεσηκώνω το σύμπαν, με την καλή έννοια), δεν γίνομαι βαρετός, παιρνάμε γαμώ και πρέπει να κάνω κίνηση (όχι απαραίτητα στην πρώτη κοινή βόλτα). Όμως επειδή δε νιώθω ελκυστικός πιστέυω ότι η κοπέλα απλά δεν με θέλει για σύντροφο και απο το να κάνω κίνηση, να φάω χυλόπιτα και (1) να γίνει η ψυχολογία μου ακόμα πιο σκατά και (2) να χάσω την ελπίδα ότι υπάρχει παιχνίδι με μία κοπέλα (δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να μην έχει κάποιος ελπίδα), προτίμώ αυτή την ενδιάμεση κατάσταση που αν είμαι τυχερός θα κάνει κίνηση ή θα δώσει ένα καραμπινάτο σημάδι η κοπέλα (εδώ γελάτε!).


    Αυτό λοιπόν με εμποδίζει. Ότι θα γίνει η ψυχολογία μου πιο σκατά και ότι θα χάσω κάθε ελπίδα με τη συγκεκριμμένη κοπέλα

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    συμφωνω αυτα τα πραγματα γινονται αυθορμητα. επισης θελω να ρωτησω γιατι να τις πλησιασεις εσυ οταν μπορουν να σε πλησιασουν αυτες ? ισοτητα δεν θελουν ? οποια ενδιαφερεται ας κανει αυτη το πρωτο βημα. αδικα αγχωνεσαι τοσο.
    και θελετε μετα να λεγεστε και αντρες!! αλλα δε φταιτε εσεις, γυναικες φταινε! ΟΙ μαμαδες σας που οπως λεει μια φιλη σας εχουν κοψει τα @@ και τα εχουν πανω στη βιβλιοθηκη για antistress balls!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    κοιτα ρε συ ανρθωπε, ολη την ωρα περιγραφεις ποσο ψευτικος εισαι. Ψευτικα κοινωνικος, ψευτικα αστειος, ψευτικη εικονα γενικα. Αληθεια τωρα, αν θες να κανεις αληθινη σχεση, πρεπει να γινεις αληθινος πρωτα. Να γινεις ο εαυτος σου με τις αδυναμιες του, τα στραβα του και τα καλα του. Γιατι αποκλειεται ολα τα καλα να ειναι ψευτικα και ολα τα στραβα αληθινα. Αυτο ειναι γνωστικο λαθος της σκεψης σου.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Oποιος φοβαται να φαει χυλοπιτα δεν τρωει ουτε πιτα. Εισαι παραδειγμα. Μπορεις λοιπον με το φοβο της χυλοπιτας να συνεχισεις να μενεις νηστικος.

    Επισης, ειτε πιστευεις οτι μπορεις, ειτε οτι δε μπορεις να αποκτησεις σχεση λογω της εμφανισης σου, εχεις δικιο. Και το λεω αυτο γιατι ειπες οτι και οταν εχεις λαβει μηνυματα ερωτικα απο κοπελες και τα εχεις ερμηνευσει σωστα παλι κανεις την κοτα
    Στο από πάνω από αυτό μήνυμα μου εξηγώ τον λόγο που κάνω πίσω. Επίσης, όταν δεν έχεις βρεθεί στη θέση κάποιου δεν μπορείς να αντιληφθείς στο 100% το υπόβαθρο μιας δυσλειτουργικής συμπεριφοράς. Δεν έχεις ιδέα τι αντίκτυπο έχει πάνω μου μία αποτυχία. Και φυσικά δεν έννοω τα κοινά συναισθήματα που προκύπτουν σε όλους μετά από μία χυλόπιτα. Είναι, για να καταλάβεις, το συναίσθημα του μαθητή που προσπαθεί σκληρα να γράψει 15 στο τεστ και γράφει 3. Συνεχώς. Με τι κουράγιο μετά αυτός ο μαθητής να διαβάσει για το επόμενο τεστ; Σκέψου ότι αυτά τα συναιθήματα αποτυχίας επεκτείνονται σε όλο το φάσμα της ζωής μου
    Last edited by the only peace I can find; 15-10-2014 at 09:27.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    ΑΝ θες να γινεις δυνατος και να μη σε νοιαζει η αποτυχια, και να επιτυχεις καποτε και κατι, πρεπει να περασεις απο αυτες τις διαδικασιες. Οι δυσκολιες σε δυναμωνουν και η δραση, οχι η ασφαλεια της απραξιας του καναπε ή ο δρομος ο στρωμενος με τα ροδοπεταλα. Αυτα σε αποδυναμωνουν. Οπερ και εγενετο.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    κοιτα ρε συ ανρθωπε, ολη την ωρα περιγραφεις ποσο ψευτικος εισαι. Ψευτικα κοινωνικος, ψευτικα αστειος, ψευτικη εικονα γενικα. Αληθεια τωρα, αν θες να κανεις αληθινη σχεση, πρεπει να γινεις αληθινος πρωτα. Να γινεις ο εαυτος σου με τις αδυναμιες του, τα στραβα του και τα καλα του. Γιατι αποκλειεται ολα τα καλα να ειναι ψευτικα και ολα τα στραβα αληθινα. Αυτο ειναι γνωστικο λαθος της σκεψης σου.
    Το αν είμαι ψεύτικος ή όχι, το αντιλαμβάνομαι εγώ και όσοι με γνωρίζουν παααρα πολύ καλά. Αυτό που βγαίνει προς τα έξω φαίνεται πέρα ως πέρα αληθινό.

    Επιπλέον, αυτός ήταν ο χαρακτήρας μου που άλλαξε από τις πολλές σφαλιάρες (και δε μιλω για το κομμάτι σχέση). Έχω παρουσιαστεί και με τα στραβά μου. ΄Δεν είχα κάποια αλλαγή στη ζωή μου. Μόνο επιδείνωση. Αλλά και όσα λες δεν έχουν σχέση με το τι αντιμετωπίζω, οπότε δεν υπάρχει και λόγος να συνεχίσω να εξηγώ

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    ΑΝ θες να γινεις δυνατος και να μη σε νοιαζει η αποτυχια, και να επιτυχεις καποτε και κατι, πρεπει να περασεις απο αυτες τις διαδικασιες. Οι δυσκολιες σε δυναμωνουν και η δραση, οχι η ασφαλεια της απραξιας του καναπε ή ο δρομος ο στρωμενος με τα ροδοπεταλα. Αυτα σε αποδυναμωνουν. Οπερ και εγενετο.
    Σωστό μεν, αδύνατο δε. Κάθε αποτυχία είναι λουλουδάκι στον τάφο μου που λέει και το τραγούδι! https://www.youtube.com/watch?v=Ixw7Trjiau4

    Και από την άλλη, πρέπει να ξέρω τον τρόπο. Υπάρχει σκηνικό, το οποίο δεν θέλω να περιγράψω, που άλλος ανέλαβε για εμένα και πέτυχα σε 1 μέρα κάτι που προπαθούσα 1.5 χρόνο............ Τι σου λεει αυτό;

    Βασικά δεν ξέρω πως να δηλώσω την πρόθεση μου προς κάποια

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Μια χαρα ευχαριστος τυπος φαινεσαι που απλα (?) πρεπει να δουλεψει την αυτοεκτιμηση του πανω στο θεμα της εμφανισης..

    Οταν εχεις μια τετοια εικονα για τον εαυτο σου , δεν πας πουθενα!Και εσενα εκει ειναι το κολλημα σου και σε κραταει πισω στον ερωτα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    αυτο που βλεπουν οι αλλοι πανω σου δεν ειναι σιγουρο οτι το βλεπεισ κ εσυ στον εαυτο σου αυτο ειναι το 1
    το 2 ειναι οτι για την κοπελα που σε θελει αυτο που κανεισ μπορει να ειναι χαριτωμενο και το 3 ειναι οτι ολοι οπωσ θελουμε τα ταιριαζουμε
    οποτε γραφτα ολα στα αρχιδια σου αμα θελεισ πραγματικα να γινει κατι θα γινει απλα οχι γρηγορα αυτα που γινονται γρηγορα να τα φοβασαι γιατι δεν ειναι σταθερα
    σημαινει οτι δεν εχουν βαθοσ εξαρταται και τι θελεισ βεβαια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    και θελετε μετα να λεγεστε και αντρες!! αλλα δε φταιτε εσεις, γυναικες φταινε! ΟΙ μαμαδες σας που οπως λεει μια φιλη σας εχουν κοψει τα @@ και τα εχουν πανω στη βιβλιοθηκη για antistress balls!
    ειπε αυτη που μενει ακομα στο πατρικο με τη μαμακα της και τον γατουλη της παρεα.

    εισαστε τοσο καλομαθημενες στο ελλαδισταν λιλιουμ που εχετε σαν δεδομενο να σερνονται τα λιγουρια απο πισω σας παρακαλωντας. κι οταν δε συμβαινει τους βριζετε, λες και ειναι ολοι το ιδιο πεινασμενοι και ψαχνονται. η ισοτητα απ'οτι καταλαβαινουμε δεν ισχυει σε θεματα φλερτ, εκει περιμενετε τον παραδοσιακο τον αντρα κυνηγο. γιατι να το κανει ομως οταν εσεις δεν ειστε το ιδιο θηραματα οπως στο παρελθον ?

    τα πραγματα ειναι απλα, σε οσες αρεσουμε και για τις αλλες δε θα μπορεσουμε. δε χρειαζεται να τα κανουμε περιπλοκα και να αγχωνομαστε τζαμπα.

  11. #41
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Και οι αντρες και οι γυναικες εχουν σκατεψει πια..ή δεν θα ξερουν τι θελουν ή θα κυνηγουν την τελειοτητα!Απαιτησεις και απο τις δυο πλευρες χωρις ορια..Γι'αυτο δεν στεκει καμια σχεση παρα μονο λιγες.

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    συνηθως τα νησια κ γενικα τις επαρχιες οι ανθρωποι ειναι καλυτεροι κ στη πελοπονησο που τις εχω αδυναμια

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Και οι αντρες και οι γυναικες εχουν σκατεψει πια..ή δεν θα ξερουν τι θελουν ή θα κυνηγουν την τελειοτητα!Απαιτησεις και απο τις δυο πλευρες χωρις ορια..Γι'αυτο δεν στεκει καμια σχεση παρα μονο λιγες.
    ισοτητα και ανεξαρτησια δεν θελετε ? τα εχετε, γιατι ριχνετε παλι κατηγοριες στους αντρες ? τι σας φταινε που δεν κυνηγαν οπως παλια, εφοσον και εσεις οι γυναικες δεν ειστε θηραματα οπως παλια ?

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εγω ΚΕΝΟ κατηγορω και τα δυο φυλα εξισου..Η ισοτητα ειναι μεγαλη μουφα τελικα,ειδικα αν ψαξουμε ποτε βγηκε και γιατι βγηκε θα καταληξουμε στην γνωστη οικογενεια Ροκφελερ.
    Ο ανδρας και η γυναικα εχουν διαφορετικο ρολο στην κοινωνια αυτο δεν ειναι κατι κακο , απλα επειδη παντα υπηρχε μια Ταλιμπανιστικη διαθεση προς την γυναικα ανεβηκε και ο φεμινισμος κατακορυφα ο οποιος τελικα δεν ξερω αν ωφελησε πουθενα..οφ τοπικ κουβεντα τωρα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ειπε αυτη που μενει ακομα στο πατρικο με τη μαμακα της και τον γατουλη της παρεα.

    εισαστε τοσο καλομαθημενες στο ελλαδισταν λιλιουμ που εχετε σαν δεδομενο να σερνονται τα λιγουρια απο πισω σας παρακαλωντας. κι οταν δε συμβαινει τους βριζετε, λες και ειναι ολοι το ιδιο πεινασμενοι και ψαχνονται. η ισοτητα απ'οτι καταλαβαινουμε δεν ισχυει σε θεματα φλερτ, εκει περιμενετε τον παραδοσιακο τον αντρα κυνηγο. γιατι να το κανει ομως οταν εσεις δεν ειστε το ιδιο θηραματα οπως στο παρελθον ?

    τα πραγματα ειναι απλα, σε οσες αρεσουμε και για τις αλλες δε θα μπορεσουμε. δε χρειαζεται να τα κανουμε περιπλοκα και να αγχωνομαστε τζαμπα.
    εγω εδω ειμαι το θηραμα. περιμενω τον θηρευτη μου με τα @@!

    εσυ απο την αλλη τοσα χρονια παραπονιεσαι για την αλλαγη των ρολων, και τωρα ξαφνικα σαρεσει αν σε κυνηγανε. μην αντιφασκεις παιδι μου! εκτος αν απλα αλλαξες γνωμη!

    Εγω και η μαμα μου και ο γατος μου σου στελνουμε τα φιλια μας γιατι σε παμε :)

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως να την πλησιασω
    By christos_00 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 10-09-2014, 00:31
  2. ατυχιες - κοπελες
    By giannis1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 23-05-2014, 12:57
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ!! Να πλησιασω την κοπελα που θελω??
    By Dimitris1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 07-04-2014, 13:06
  4. ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΕΝΑΣ ΠΑΧΟΥΛΟΣ!!!!!!
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 09-09-2009, 16:57
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ?
    By zouzou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 103
    Last Post: 02-03-2007, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •