Δεν μπορώ να πλησιάσω κοπέλες - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 133 of 133
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giannis1990 View Post
    προηγουμενες δεκαετιες μονο οσοι εζησαν ξερουν

    Ημουν τυχερος που εζησα τα 80s , ( 53 ειμαι ) , οι σχεσεις ηταν πολυ διαφορετικες , πιο απλες , δεν υπηρχαν αντροπαρεες και γυνοκαιπαρεες , ολοι ημασταν μια μεγαλη παρεα , δεν υπηρχε απομωνωση , δεν υπηρχαν τοσες απαιτησεις απο πλευρας κοριτσιων , ουτε και εμεις ημασταν απαιτητικοι , δεν βλεπεις το σημερινο φαινομενο γυναικες στα high 30s να ειναι μονες τους . Υπηρχε φλερτ , γνησιο , και δεν ηταν κλεισμενος ο καθενας στο καβουκι του . Αυτο συνεχιστηκε μεχρι το 95-97 περιπου , και μετα πηρε την κατω βολτα , αρχισαν τα ψυχολογικα κλπ.κλπ. ηρθαν και τα παλιοκομπιουτερ , παντως διασκεδαζαμε πραματικα , δεν υπηρχαν οικονομικα προβληματα . Υπηρχε ξεγνοιασια .

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω απολυτως.
    αλλα επειδη το θαρρος/ανεση, οπως θες πες το, αν δεν το νοιωθεις ειναι πολυ δυσκολο να το υποκριθεις, υπαρχει ο κινδυνος να γλιστρησει καποιος στο θρασσος, την χυδαιοτητα, την χοντροκοπια και την αγενεια, κι ολα αυτα ειναι παααρα πολυ απωθητικα για μια γυναικα..

    Καλυτερα να σε πουνε θρασυ , χοντροκομμενο , και αγενη , παρα να σε πουνε μ@λακα .

  3. #123
    Πολύ σωστή κουβέντα.Και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ημουν τυχερος που εζησα τα 80s , ( 53 ειμαι ) , οι σχεσεις ηταν πολυ διαφορετικες , πιο απλες , δεν υπηρχαν αντροπαρεες και γυνοκαιπαρεες , ολοι ημασταν μια μεγαλη παρεα , δεν υπηρχε απομωνωση , δεν υπηρχαν τοσες απαιτησεις απο πλευρας κοριτσιων , ουτε και εμεις ημασταν απαιτητικοι , δεν βλεπεις το σημερινο φαινομενο γυναικες στα high 30s να ειναι μονες τους . Υπηρχε φλερτ , γνησιο , και δεν ηταν κλεισμενος ο καθενας στο καβουκι του . Αυτο συνεχιστηκε μεχρι το 95-97 περιπου , και μετα πηρε την κατω βολτα , αρχισαν τα ψυχολογικα κλπ.κλπ. ηρθαν και τα παλιοκομπιουτερ , παντως διασκεδαζαμε πραματικα , δεν υπηρχαν οικονομικα προβληματα . Υπηρχε ξεγνοιασια .
    Nαι αρκετοί είσασταν έτσι..Οσο για τα οικονομικά προβλήματα που λες ότι δεν υπήρχαν,σχετικό είναι και αυτό.Υπήρχαν και τότε φτωχές οικογένειες που τα έβγαζαν δύσκολα πέρα.Που πέρα απο τον πατέρα,έπρεπε και η μάνα να λείπει απο το σπίτι και να δουλεύει σε διάφορες εποχιακές δουλειές ή σε σπίτια για να κρατάει μωρά ή ηλικιωμένους για να βγαίνει πέρα η οικογένεια.Που πρακτικά κάτι τέτοια οδηγούν και σε κακή συμπεριφορά μέσα στο σπίτι μιας και καλές οι αγάπες και τα λουλούδια αλλά αν η οικογένεια πεινάει,θα υπάρξουν και καυγάδες καθώς μόνο με αγάπη,δε γεμίζεις το στομάχι σου,ούτε αγοράζεις είδη πρώτης ανάγκης.
    Ολα πάντοτε υπήρχαν κατά την προσωπική μου άποψη.Απλά δεν υπήρχε η τόσο εύκολη διάδοση της πληροφορίας και δε μπορούσαν τέτοια θέματα (ψυχολογικά,μοναξιά,bullying κτλ) να μαθαίνονται τόσο εύκολα όσο σήμερα

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Έχω ακούσει από αδελφό φίλου που έζησε στα 80s για αυτές τις εποχές. Ήταν διαφορετικά. Αυτά που μου έλεγε μου έμοιαζαν out of this world. Εν τω μεταξύ, επειδή είναι και λίγο γραφικός ως προς την εμφάνιση, νόμιζα ότι υπήρχε διαρροή απο κάπου :P Τώρα δυστυχώς τα πάντα είναι φαίνεσθαι. "Πουλ Μουρ Τζα Φρα" για όποιον έχει δει το γνωστό βίντεο... https://www.youtube.com/watch?v=LrapI2S0kgU Και ψυχολογικά, παντού ψυχολογικά. Ω! Να ενα μέσα μου!! :P
    Νομίζω όμως ότι η διάδοση της πληροφορίας και το ευρύ (κατά κάποιο) κοινωνικό δίκτυο που ζούμε έχει χειροτερέψει τα πράγματα. Αντί να προσαρμοστούμε στη ζωή που έχουμε γύρω μας, ψάχνουμε συνεχώς νέους ανθρώπους που να ταιριάζουν με αυτό που νομίζουμε ότι θέλουμε. Ανακύπτει πάλι λοιπόν το θέμα της υποκρισίας και οι ψεύτικοι άνθρωποι. Θα ήθελα τόσο πολύ να μοιραστώ μαζί σας ένα θέμα που συνέβει σε μία κοπέλα με την οποία προσπαθήσαμε (εν τέλει) να έχουμε σχέση, όμως αυτή η δήθεν ανωνυμία του διαδυκτίου δεν μου το επιτρέπει. Ω! Να άλλο ένα ψυχολογικό!! :P

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Καλά κρασιά! Αυτά τα λέτε για να τα λέτε, για τις γυναίκες μιλάω...! Μόνο η εξωτερική εμφάνιση σας νοιάζει... Θέλετε τον άλλο να' ναι ψηλός -πρώτα και κύρια- γυμνασμένος φέτες, και δευτερευόντως να έχει το καλύτερο αμάξι για να σας κυκλοφορεί... Όλα τ' άλλα περί εσωτερικού κόσμου τι μας τα λέτε αφού δεν τα πιστεύετε; Τι; Γι αυτό κυκλοφορείται όλες με ψηλούς μελαχρινούς ή ψηλούς ξανθούς και γυμνασμένους, γιατί εκτιμάτε τον εσωτερικό τους κόσμο... Τρομάρα σας! Δε χρειάζεται να υποτιμάτε τη νοημοσύνη μας τόσο....Σας έχουμε φάει στη μάπα και ξέρουμε... Άντε τώρα κατεβάστε μου κανά καντήλι...

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    699
    Εφόσον το ύψος είναι, σχεδόν, αποκλειστικό κριτήριο με βάση το οποίο διαλέγετε τους άντρες σας για ποιο λόγο ψάχνετε ανάμεσα σε μας τους κοινούς θνητούς; Τραβάτε σε κανά πρακτορείο μοντέλων και στηθείτε απέξω να βρείτε τον καλό...Εμάς να μας παρατήσετε ήσυχους! Τολμάτε να μιλάτε και για συναισθήματα...Κοροϊδεύετε τον περίγυρο, μην κοροϊδεύετε τον εαυτό σας, τουλάχιστον... Προς τι τώρα αυτή η συζήτηση δεν καταλαβαίνω...Άκουσε αγόρι μου! Γράψτες και κάνε τη ζωή σου...Μη νοιάζεσαι για συναισθήματα. Δεν έχουν αξία όταν τα δίνεις σε άχρηστους και άχρηστες... Εάν βγαίνει κανείς και σας τα λέει "φάτσα- κάρτα" τι είστε, τότε είναι "προβληματικός" και ακοινώνητος. Ε, λοιπόν όχι κυρίες μου! Είστε άξιες της μοίρας σας! Τραβάτε με το μοντέλο, τον λεφτά, τον εφοπλιστή και μείνετε μαζί του, ακόμα κι αν σας δέρνει, σας κερατώνει, σας φτύνει, γιατί αυτό αξίζετε! Καληνύχτα πριγκιπέσσες μου!

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Μάλλον εσένα σε έφτυσε κάποια για να μιλάς με τόσο μένος ενώ έχεις μόνο 3 ποστ όλα κι όλα και για να ξεθάβεις θέμα ενός χρόνου και μάλιστα μέλους που έχει αποκλειστεί από το φόρουμ...

    Καληνύχτα και ξύδι για τα νευράκια...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω νομιζω οτι ο giannisnik , τα γραφει αυτα εν θερμω , σιγουρα καποια απορριψη του ετυχε , αμα καλμαρει , θα τα δει πιο ψυχραιμα . Μην καταδικαζουμε ετσι ανθρωπους , Ακομη και το δικαστηριο αναγνωριζει το ελαφρυντικο , ' εν βρασμω ψυχης ' . Λιγη επιεικια παιδες .

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by GiannisNik3 View Post
    Εφόσον το ύψος είναι, σχεδόν, αποκλειστικό κριτήριο με βάση το οποίο διαλέγετε τους άντρες σας για ποιο λόγο ψάχνετε ανάμεσα σε μας τους κοινούς θνητούς; Τραβάτε σε κανά πρακτορείο μοντέλων και στηθείτε απέξω να βρείτε τον καλό...Εμάς να μας παρατήσετε ήσυχους! Τολμάτε να μιλάτε και για συναισθήματα...Κοροϊδεύετε τον περίγυρο, μην κοροϊδεύετε τον εαυτό σας, τουλάχιστον... Προς τι τώρα αυτή η συζήτηση δεν καταλαβαίνω...Άκουσε αγόρι μου! Γράψτες και κάνε τη ζωή σου...Μη νοιάζεσαι για συναισθήματα. Δεν έχουν αξία όταν τα δίνεις σε άχρηστους και άχρηστες... Εάν βγαίνει κανείς και σας τα λέει "φάτσα- κάρτα" τι είστε, τότε είναι "προβληματικός" και ακοινώνητος. Ε, λοιπόν όχι κυρίες μου! Είστε άξιες της μοίρας σας! Τραβάτε με το μοντέλο, τον λεφτά, τον εφοπλιστή και μείνετε μαζί του, ακόμα κι αν σας δέρνει, σας κερατώνει, σας φτύνει, γιατί αυτό αξίζετε! Καληνύχτα πριγκιπέσσες μου!
    σαν παλιοσ να σου πω οτι αμα δε σε δουλεψουν οι γυναικεσ δεν εχεισ ζησει ζωη οι γυναικεσ γι αυτο ειναι για να μασ δουλευουν
    και μπραβο σου που πετυχεσ εξυπνη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω νομιζω οτι ο giannisnik , τα γραφει αυτα εν θερμω , σιγουρα καποια απορριψη του ετυχε , αμα καλμαρει , θα τα δει πιο ψυχραιμα . Μην καταδικαζουμε ετσι ανθρωπους , Ακομη και το δικαστηριο αναγνωριζει το ελαφρυντικο , ' εν βρασμω ψυχης ' . Λιγη επιεικια παιδες .
    Και τί δηλαδή; Να τον αφήσουμε να μιλάει τόσο άσχημα χωρίς να του κάνουμε ούτε καν "παρατήρηση"; Νομίζω πως αν δεν γίνει αυτό, δεν πρόκειται καν να καταλάβει ότι δεν μιλάει σωστά...

    Καλημέρα!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #131
    GiannisNik3 μαλλον συναναστρεφεσαι με πολυ ''ρηχες'' κοπελες...

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    211
    Μια φιλική συμβουλή: Αν εκφράζετε τόσο μισογύνικες απόψεις, μην απορείτε μετά γιατί οι γυναίκες σας απορρίπτουν.

    Τώρα giannisnik3, είσαι σοβαρός; Το ύψος το μόνο κριτήριο;; Και πού ζούμε; Στη Σκανδιναβία; Αν εσύ έχεις πρόβλημα με το ύψος σου ή αν κάποια σε απέρριψε λόγω ύψους, δε σημαίνει ότι όλοι/ες κοιτάνε αυτό το πράγμα.

    Επιπλέον ηρεμήστε λίγο, κατεβάστε κι εσείς τα εμφανισιακά στάνταρ που έχετε θέσει για άντρες και γυναίκες επηρεασμένοι από ΜΜΕ και βιομηχανία μοντέλων ή πορνό και σταματήστε να κρίνετε τόσο αυστηρά τους γύρω σας. Δε φταίει το ύψος ή η εμφάνισή σας που σας απορρίπτουν όλοι/ες, όταν η απόρριψη συμβαίνει επαναλαμβανόμενα. Κάπου αλλού πρέπει να το ψάξετε.

  13. #133
    GiannisNik3, έχεις ξαναπορριφθεί απο κοπέλα στο παρελθόν λόγω εμφάνισης; Αν θέλεις, περιέγραψε πολύ συνοπτικά την εμφάνισή σου. π.χ. Ύψος και βάρος.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. Πως να την πλησιασω
    By christos_00 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 10-09-2014, 00:31
  2. ατυχιες - κοπελες
    By giannis1990 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 23-05-2014, 12:57
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ!! Να πλησιασω την κοπελα που θελω??
    By Dimitris1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 07-04-2014, 13:06
  4. ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΕΝΑΣ ΠΑΧΟΥΛΟΣ!!!!!!
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 09-09-2009, 16:57
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΑΣΩ?
    By zouzou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 103
    Last Post: 02-03-2007, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •