Bρίσκομαι σε αδιέξοδο.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686

    Bρίσκομαι σε αδιέξοδο.

    Δεν κάνω τίποτα στην ζωή μου. Τελείωσα νοσηλευτική στα τει θεσσαλονίκης και δεν ασκώ το επάγγελμά μου. Είχα βρει δουλειά σαν νοσηλεύτρια σε μία κλινική πέρυσι αλλά με διώξανε γιατί δεν ήτανε ικανοποιημένοι από την αποδοσή μου. Με αρέσει σαν επάγγελμα το θέμα είναι ότι δεν με κρατάνε σε καμμιά δουλειά. Επίσης είμαι ανύπαντρη και δεν βλέπω να ταιριάζω με κανέναν και δεν θα παντρευτώ μάλλον ποτέ. Τι θα απογίνω εγώ στην ζωή μου αν πεθάνουνε οι γονείς μου;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτα ειναι προβληματα οπως οτι δεν μπορεις να εργαστεις στη δουλεια που θες , δεν μπορεις να παντρευτεις ενω θες και δεν ξερεις τι θα κανεις στο αβεβαιο μελλον ετσι οπως δειχνουν τα πραγματα.

    Χμ εσυ τι απαντησεις θα εδινες αν παρουσιαζα εγω τα ιδια προβληματα?

    Δεν υπαρχει κατι που μπορουμε ουσιαστικα να κανουμε εμεις ... εσυ κατι πρεπει να κανεις για τη ζωη σου. Πρεπει να παλεψεις με νυχια και με δοντια , γινε πιο ομορφη , γυμνασου , απεκτησε δραστηριοτητες ,κοινωνικη ζωη , και ψαξε εργασιες σε πιο ευρυ κυκλο επαγγελματων ... πολεμα .... οτι και να πουμε εμεις δεν προκειται ουσιαστικα να οφελεησει σε κατι , μονο ο αγωνας ο δικος σου και οι απολαβες που θα παρεις απο αυτον μετρανε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Και μη ξεχνας τιποτα δεν γινεται παο τη μια στιγμη στην αλλη .... βημα-βημα και ειναι μακρυνη η πορεια
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Σήμερα πάλι με πήρανε για ένα πρόγραμμα να πάω νοσηλεύτρια στην Αγγλία αλλά δεν τα κατάφερα πάλι με τα αγγλικά στην συνέντευξη αυτή την φορά είμαι μια αποτυχία και πικραίνομαι όλο με τις αλλεπάλληλες αποτυχίες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Γιατί παράλληλα με την δίαιτα σου δεν κάνεις και λίγο εξάσκηση στα αγγλικά σου;
    Βλέπεις πώς ανοίγονται πόρτες; ενδιαφέροντα;

    Κάνε φέτος το χειμώνα αυτές τις 2 δραστηριότητες και είναι υπεραρκετές..................
    Θα δεις πώς θα αισθάνεσαι του χρόνου....άλλος άνθρωπος-συμφωνώ με τον τρόπο που σου απάντησε ο keep_walking..........

    Ακόμα και αν δεν έχεις καθόλου χρήματα,κάθε χρόνο σε όλες τις περιφέρειες υπάρχουν προγράμματα που κάνουν δωρεάν σεμινάρια σε πάρα πολλά θέματα και πάντα έχχει και ξένες γλώσσες.
    Είναι από τα ΚΕΕ(κέντρο εκπαίδευσης ενηλίκων).......για κοίτα τα όλα αυτά,να δεις ότι κάθε πράγμα θα σε κάνει και πιο χαρούμενη.

    Εγώ διάβαζα σαν τον π@υστη για proficiency έδωσα 4 φορές και πήρα,ασε να μην πω και τις 4 φορές

    Και γενικά μη νομίζεις ότι εσύ είσαι προβληματικιά και όλος ο άλλος κόσμος τα έχει όλα.
    Ολοι στον αγώνα είμαστε για ένα καλύτερο αύριο .....ειδικά στην Ελλάδα που δεν επιφυλάσσει και τις καλύτερες εκπλήξεις μεταξύ μας.......

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Εγώ διάβαζα σαν τον π@υστη για proficiency έδωσα 4 φορές και πήρα,ασε να μην πω και τις 4 φορές
    Άσε και εγώ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Είναι από τα ΚΕΕ(κέντρο εκπαίδευσης ενηλίκων).......για κοίτα τα όλα αυτά,να δεις ότι κάθε πράγμα θα σε κάνει και πιο χαρούμενη.
    Εδώ παίρνω και δεν απαντάει κανείς.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Το θέμα είναι ότι είμαι ανίκανη και δεν μπορώ να δουλέψω σε καμμία δουλειά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Εδώ παίρνω και δεν απαντάει κανείς.
    http://kee.ideke.edu.gr/?p=centers&pr=0&c=80

    Πήρες εδώ τηλέφωνο και δεν απαντάει κανείς;
    Ακόμα και αν δεν απαντάει κανείς εδώ που δε το πολυπιστεύω-και στο δήμο να πάρεις θα σου πουν όλες τις πληροφορίες για τα σχετικά προγράμματα.

    Αυτή την στιγμή "τρέχουν" όλα τα σεμιναρια για το χειμερινό αλλά πάρε να ρωτήσεις πότε να κάνεις την αίτηση για να το άλλο πρόγραμμα που θα ξεκινήσει τον Φεβρουάριο,έχει πολύ ωραία θέματα....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Το θέμα είναι ότι είμαι ανίκανη και δεν μπορώ να δουλέψω σε καμμία δουλειά.
    Το θέμα είναι ότι είσαι ικανή και μπορείς να δουλέψεις σε ΟΛΕΣ τις δουλειές.
    Αγάπα και λίγο τον εαυτό σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Noμίζω ότι είμαι μια αποτυχημένη ύπαρξη γιατί είχα αλλεπάλληλες αποτύχιες σε δουλειές.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Noμίζω ότι είμαι μια αποτυχημένη ύπαρξη γιατί είχα αλλεπάλληλες αποτύχιες σε δουλειές.
    Πρέπει να μιλάς με τον εαυτό σου Ολγα κάθε μέρα,να νιώθεις ότι τον παρατηρείς και του μιλάς σαν να ήσουν μία ψυχολόγος και μιλούσες σε σένα....
    αυτό είναι το θέμα σου ότι έχεις απογοητευτεί...θα ήθελες λίγο να κοιτάξεις κάποιες άλλες παραμέτρους στην ζωή σου;

    Η ζωή δεν είναι ούτε εύκολη ούτε ρόδινη-αυτό όμως δε σημαίνει ότι εσύ δεν αξίζεις και είσαι αποτυχημένη!
    Και εξάλλου ποιός είναι ο ευτυχισμένος και ο καλότυχος;

    Πρέπει να αναθεωρήσεις λίγο Ολγα κοίτα να περνάς όμορφα τις ημέρες σου και μη βράζει με το ζουμί σου.................
    εισαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και δε το ΞΕΡΕΙΣ...............................

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Mακάρι να είναι έτσι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Αυτή την στιγμή με συντηρούν οι γονείς μου. Αυτοί μου παρέχουν όλα τα αγαθά προς επιβίωση. Δεν ξέρω τι θα κάνω αν πεθάνουν και αυτοί και δεν έχω αποκατασταθεί γιατί από το 2010 είμαι άνεργη. Δεν ξέρω αν ισχύει ο νόμος για τις ανύπαντρες θυγατέρες που παίρνουνε την σύνταξη του πατέρα τους όταν αυτός πεθάνει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ολγακι στειλε μου στα μηνυματα το φβ σου να τα πουμε και θα σε αποκαταστησω εγω, αλλα θελω να μαγειρευεις.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Bρίσκομαι σε δίλλημα και δεν ξέρω τι να κάνω.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 06-09-2014, 12:22
  2. Αδιέξοδο
    By Sonny in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2014, 17:29
  3. αδιέξοδο
    By michalisyov in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 2
    Last Post: 18-05-2011, 14:18
  4. αδιέξοδο
    By mirtw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 12-05-2011, 16:22
  5. αδιεξοδο
    By otinanai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-04-2011, 14:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •