Είμαι ηλίθια ή με περνάει για ηλίθια ή δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαινει!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 61
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168

    Είμαι ηλίθια ή με περνάει για ηλίθια ή δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαινει!!!

    Καλημερα σε όλους κι όλες σας!
    Πρόσφατα άνοιξα ενα θέμα όμως προέκυψε κάτι αλλο τώρα!!!
    Ο αδερφός του καλού μου παντρεύτηκε πριν 4μηνες περίπου.Το αγόρι μου μου είχε πει πως στο γάμο είμαι καλεσμένη αλλα δεν πήγα γιατί πολυ απλά δεν μου το είπε.Στη φωτό του γάμου υπάρχει και μια άλλη κοπέλα πέρα απο αυτόν,την μητέρα τους και το ζευγάρι.Προσφατα κοιμήθηκα στο σπίτι του που το ετοιμάζει για εμένα κι αυτόν και δυστυχώς ανακάλυψα φωτός της πρώην του όπως και κάποια πράματα.Στη φωτό του γάμου ήταν η πρώην του.Τον ρώτησα τι συμβαινει και μου είπε πως ο γάμος έγινε γρήγορα και πως η μητέρα του θέλησε να έρθει αυτή στο γάμο ενώ ξέρει κι η ίδια ότι είμαστε μαζι σχεδόν δυο χρόνια κι ότι ετοιμάζει τα πάντα για εμάς.
    Πως ειναι δυνατόν να ανακαινιζεις το σπίτι και τα πράματα της πρώην να ειναι μεσα;
    Πως ειναι λογικό η μητέρα του να θέλει κάτι τέτοιο αφού δεν της εχω κάνει κάτι;
    Αυτόν τον άνθρωπο τον εχω βοηθήσει πολυ,έγινα χαλί να με πατήσει κι ίσως αυτο να ναι το πρόβλημα αλλα οχι το θέμα στην παρούσα φάση.
    Η κολλητή μου μου λέει πως απο την αρχή ήταν περίεργη η συμπεριφορά του!!!Επιςης μου είπε να προσέχω τη μητέρα του γιατί δεν ειναι λογικό αυτο.
    Χθες μου είπε πως έχει χωρίσει μαζι της πολυ πιο πριν κανει κάτι μαζι μου.Μου είπε αν θέλω χρόνο να ηρεμήσω θα τον εχω κι αυτός θα περιμένει γιατί ξέρει τι θέλει μαζι μου!!!Η όλη του συμπεριφορά παραείναι περίεργη!
    Όλοι μου λένε πως κάτι τρέχει.
    Αν διαβάσετε παλιότερα θέματα,θα καταλάβετε!
    Δεν λέω,έχει τα προβλήματα του και τώρα αρχίζει να στρώνει η ζωή του αλλα τι γίνεται;Ειναι δυνατόν να έχει χωρίσει κι εδώ και δυο χρόνια που είμαστε μαζι να μην έχει πετάξει τα πράματα της;
    Πόσο ψηλά έχει φτάσει το κέρατο κι αν υπάρχει κέρατο;
    Ξέρω ότι θα με πείτε θύμα,ηλίθια κι αλλα...λογικό ειναι αλλα τι συμβαινει;Τι τρέχει;
    Γιατί μου κανει τόσο κακό;Γιατι τα κανει ολα αυτα;
    Σκέφτομαι να κάνω λίγη υπομονή ακόμα,γιατί είμαι έτοιμη να σκάσω,μέχρι να πάμε έξω για να δούμε τον Ολυμπιακό κι αν μου το ακύρωσει...τότε....
    Είμαι ερωτευμένη μαζι του και τον αγαπώ αλλα τι γίνεται εδώ;

  2. #2
    ρε κοπελιά να σε ρωτήσω κάτι? εντάξει για το γάμο και τη μάνα του και όλα αυτά ούτε που θα τα σχολιάσω αλλά εσύ με σχέσεις που χωρίζεις, με φίλους που τσακώνεσαι, με συναδέλφους που σταματάς να βλέπεσαι... φωτογραφίες και ενθύμια τα πετάς? τι κολλήματα είναι αυτά με τις φωτογραφίες? δεν σου λέω να τις έχει και στο κομοδίνο του ή στο πορτοφόλι του αλλά η ύπαρξη φωτογραφιών δεν λέει κάτι... τώρα αν υπάρχουν κι άλλα εσύ το ξέρεις....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Συγνωμη στο γαμο πως δεν πηγες? Ο ιδιος δεν πηγε? τι σημαινει δε σου το πε? κ θα σου πω για τα υπολοιπα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    ρε κοπελιά να σε ρωτήσω κάτι? εντάξει για το γάμο και τη μάνα του και όλα αυτά ούτε που θα τα σχολιάσω αλλά εσύ με σχέσεις που χωρίζεις, με φίλους που τσακώνεσαι, με συναδέλφους που σταματάς να βλέπεσαι... φωτογραφίες και ενθύμια τα πετάς? τι κολλήματα είναι αυτά με τις φωτογραφίες? δεν σου λέω να τις έχει και στο κομοδίνο του ή στο πορτοφόλι του αλλά η ύπαρξη φωτογραφιών δεν λέει κάτι... τώρα αν υπάρχουν κι άλλα εσύ το ξέρεις....
    Οχι δεν τα Πεταω αλλα διάβασε λίγο καλύτερα σε παρακαλω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Καλημερα σε όλους κι όλες σας!
    Πρόσφατα άνοιξα ενα θέμα όμως προέκυψε κάτι αλλο τώρα!!!
    Ο αδερφός του καλού μου παντρεύτηκε πριν 4μηνες περίπου.Το αγόρι μου μου είχε πει πως στο γάμο είμαι καλεσμένη αλλα δεν πήγα γιατί πολυ απλά δεν μου το είπε.Στη φωτό του γάμου υπάρχει και μια άλλη κοπέλα πέρα απο αυτόν,την μητέρα τους και το ζευγάρι.Προσφατα κοιμήθηκα στο σπίτι του που το ετοιμάζει για εμένα κι αυτόν και δυστυχώς ανακάλυψα φωτός της πρώην του όπως και κάποια πράματα.Στη φωτό του γάμου ήταν η πρώην του.Τον ρώτησα τι συμβαινει και μου είπε πως ο γάμος έγινε γρήγορα και πως η μητέρα του θέλησε να έρθει αυτή στο γάμο ενώ ξέρει κι η ίδια ότι είμαστε μαζι σχεδόν δυο χρόνια κι ότι ετοιμάζει τα πάντα για εμάς.
    Πως ειναι δυνατόν να ανακαινιζεις το σπίτι και τα πράματα της πρώην να ειναι μεσα;
    Πως ειναι λογικό η μητέρα του να θέλει κάτι τέτοιο αφού δεν της εχω κάνει κάτι;
    Αυτόν τον άνθρωπο τον εχω βοηθήσει πολυ,έγινα χαλί να με πατήσει κι ίσως αυτο να ναι το πρόβλημα αλλα οχι το θέμα στην παρούσα φάση.
    Η κολλητή μου μου λέει πως απο την αρχή ήταν περίεργη η συμπεριφορά του!!!Επιςης μου είπε να προσέχω τη μητέρα του γιατί δεν ειναι λογικό αυτο.
    Χθες μου είπε πως έχει χωρίσει μαζι της πολυ πιο πριν κανει κάτι μαζι μου.Μου είπε αν θέλω χρόνο να ηρεμήσω θα τον εχω κι αυτός θα περιμένει γιατί ξέρει τι θέλει μαζι μου!!!Η όλη του συμπεριφορά παραείναι περίεργη!
    Όλοι μου λένε πως κάτι τρέχει.
    Αν διαβάσετε παλιότερα θέματα,θα καταλάβετε!
    Δεν λέω,έχει τα προβλήματα του και τώρα αρχίζει να στρώνει η ζωή του αλλα τι γίνεται;Ειναι δυνατόν να έχει χωρίσει κι εδώ και δυο χρόνια που είμαστε μαζι να μην έχει πετάξει τα πράματα της;
    Πόσο ψηλά έχει φτάσει το κέρατο κι αν υπάρχει κέρατο;
    Ξέρω ότι θα με πείτε θύμα,ηλίθια κι αλλα...λογικό ειναι αλλα τι συμβαινει;Τι τρέχει;
    Γιατί μου κανει τόσο κακό;Γιατι τα κανει ολα αυτα;
    Σκέφτομαι να κάνω λίγη υπομονή ακόμα,γιατί είμαι έτοιμη να σκάσω,μέχρι να πάμε έξω για να δούμε τον Ολυμπιακό κι αν μου το ακύρωσει...τότε....
    Είμαι ερωτευμένη μαζι του και τον αγαπώ αλλα τι γίνεται εδώ;
    δηλαδη, σου ειχε πει πριν μηνες οτι θα εισαι καλεσμενη, αλλα δεν σε ενημερωσε το ποτε ακριβως γινεται ο γαμος κι ετσι τον εχασες?
    πως εγινε αυτο? που ειπε οτι παει εκεινη τη μερα? για καφε? και πως σου δικαιολογηθηκε γι αυτο? κι επειδη ηθελε η μανα του την πρωην του στον γαμο, για ποιον λογο δεν χωρουσες εσυ???
    δυο ζευγαρια και η μανουλα, ειναι πραγματι μια ΠΟΛΥ περιεργη φωτο...

    τι πραγματα ανακαλυψες? εσωρουχα??? οι φωτος ειναι αναμνηστικες. δεν σκιζουμε ολες τις φωτος επειδη χωριζουμε. βεβαια δεν τις κοτσαρουμε και στο τζακι, οταν ζουμε με νεο συντροφοι...

    η μανα του μπορει να θελει οτι της κατεβει στο κεφαλι και να κανει με το μυαλο της πανηγυρια.
    το θεμα σου ειναι ΑΥΤΟΣ τι θελει και πως φερεται απεναντι σου. τι σχεση ειχε τι ηθελε η μανα του, οταν εκεινος δεν σου ειπε να πατε μαζι στον γαμο?

    η κολλητη σου σου λεει οτι φερεται περιεργα, ολοι σου λενε οτι κατι τρεχει. μεντιουμ ειναι ολοι αυτοι? γιατι δεν συζητας μαζι τους τι εννοουν? σιγουρα καποια συγκεκριμενα στοιχεια εχουν υποψη τους.
    ποιον ολυμπιακο βρε παιδι μου? γιατι δεν συζητας μαζι του το θεμα του γαμου και των φωτος εκει, αγκαζε με την πρωην του ?
    μηπως τον χωρισε εκεινη κι οχι αυτος κι ελπιζει ακομα?
    μηπως επανεκαμψε η πρωην ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Καλημερα σε όλους κι όλες σας!
    Πρόσφατα άνοιξα ενα θέμα όμως προέκυψε κάτι αλλο τώρα!!!
    Ο αδερφός του καλού μου παντρεύτηκε πριν 4μηνες περίπου.Το αγόρι μου μου είχε πει πως στο γάμο είμαι καλεσμένη αλλα δεν πήγα γιατί πολυ απλά δεν μου το είπε.Στη φωτό του γάμου υπάρχει και μια άλλη κοπέλα πέρα απο αυτόν,την μητέρα τους και το ζευγάρι.Προσφατα κοιμήθηκα στο σπίτι του που το ετοιμάζει για εμένα κι αυτόν και δυστυχώς ανακάλυψα φωτός της πρώην του όπως και κάποια πράματα.Στη φωτό του γάμου ήταν η πρώην του.Τον ρώτησα τι συμβαινει και μου είπε πως ο γάμος έγινε γρήγορα και πως η μητέρα του θέλησε να έρθει αυτή στο γάμο ενώ ξέρει κι η ίδια ότι είμαστε μαζι σχεδόν δυο χρόνια κι ότι ετοιμάζει τα πάντα για εμάς.
    Πως ειναι δυνατόν να ανακαινιζεις το σπίτι και τα πράματα της πρώην να ειναι μεσα;
    Πως ειναι λογικό η μητέρα του να θέλει κάτι τέτοιο αφού δεν της εχω κάνει κάτι;
    Αυτόν τον άνθρωπο τον εχω βοηθήσει πολυ,έγινα χαλί να με πατήσει κι ίσως αυτο να ναι το πρόβλημα αλλα οχι το θέμα στην παρούσα φάση.
    Η κολλητή μου μου λέει πως απο την αρχή ήταν περίεργη η συμπεριφορά του!!!Επιςης μου είπε να προσέχω τη μητέρα του γιατί δεν ειναι λογικό αυτο.
    Χθες μου είπε πως έχει χωρίσει μαζι της πολυ πιο πριν κανει κάτι μαζι μου.Μου είπε αν θέλω χρόνο να ηρεμήσω θα τον εχω κι αυτός θα περιμένει γιατί ξέρει τι θέλει μαζι μου!!!Η όλη του συμπεριφορά παραείναι περίεργη!
    Όλοι μου λένε πως κάτι τρέχει.
    Αν διαβάσετε παλιότερα θέματα,θα καταλάβετε!
    Δεν λέω,έχει τα προβλήματα του και τώρα αρχίζει να στρώνει η ζωή του αλλα τι γίνεται;Ειναι δυνατόν να έχει χωρίσει κι εδώ και δυο χρόνια που είμαστε μαζι να μην έχει πετάξει τα πράματα της;
    Πόσο ψηλά έχει φτάσει το κέρατο κι αν υπάρχει κέρατο;
    Ξέρω ότι θα με πείτε θύμα,ηλίθια κι αλλα...λογικό ειναι αλλα τι συμβαινει;Τι τρέχει;
    Γιατί μου κανει τόσο κακό;Γιατι τα κανει ολα αυτα;
    Σκέφτομαι να κάνω λίγη υπομονή ακόμα,γιατί είμαι έτοιμη να σκάσω,μέχρι να πάμε έξω για να δούμε τον Ολυμπιακό κι αν μου το ακύρωσει...τότε....
    Είμαι ερωτευμένη μαζι του και τον αγαπώ αλλα τι γίνεται εδώ;
    κ γω μενω με τον αντρα μου κ εχω τις φωτο του πρωην μου στο σπιτι μας...τι σημαινει οτι τον αγαπω ακομα??κ οτι δεν τον εχω ξεπερασει?
    δηλαδη πριν τον αντρα μου δεν ειχα ζωη?κ επειδη γνωρισα τον αντρα μου που τον λατρευω πρεπει να καψω τις φωτο του πρωην μου??
    ουτε καν..τις κραταω για αναμνηση.κ αν μου ελεγε να πεταξω τις φωτο του, θα πεταγα τον αντρα μου γιατι σημαινει οτι δε με σεβεται.
    κ αυτος εχει πραγματα απο πρωην του.σιγα τα αυγα.
    εμενα το μονο που θα με ξυνιζε ειναι οτι πηγε η πρωην του στο γαμο κ οχι εσυ.αυτο ναι...ηταν κουλο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Παιδια
    Δεν θεωρώ περιεργο να Έχεις πράματα απο τους πρώην αλλα λίγα εσώρουχα και λίγα καλλυντικά όπως και να εχει μετα απο δυο Χρονια σχεση ειναι λίγο ύποπτο να υπάρχουν στο σπίτι.Το σπίτι το οποίο ανακαινισε για να μείνουμε υποτίθεται μαζι.Εννοειται Οτι συζηταω με τις φιλες μου Απλα...μάλλον ήμουν τόσο ερωτευμένη που δεν ήθελα να τα δω Ολα αυτα.Τλπ,Τωρα πλέον του ζήτησα χρόνο.Ειλικρινα δεν πιστεύω πως θα γυρίσω όσο κι αν παραμένει ανεκπλήρωτο όλο αυτο απο μεριά μου.Αλλωστε δεν με σεβάστηκε ποτε του κι επειδη του δάνεισα κάποια χρήματα Ισως....γράφω Ισως η κοπελα που ηταν πρώην Ισως να ταν μέσα στο κόλπο.
    Σας ευχαριστω παιδια
    Να είστε όλοι καλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Παιδια
    Δεν θεωρώ περιεργο να Έχεις πράματα απο τους πρώην αλλα λίγα εσώρουχα και λίγα καλλυντικά όπως και να εχει μετα απο δυο Χρονια σχεση ειναι λίγο ύποπτο να υπάρχουν στο σπίτι.Το σπίτι το οποίο ανακαινισε για να μείνουμε υποτίθεται μαζι.Εννοειται Οτι συζηταω με τις φιλες μου Απλα...μάλλον ήμουν τόσο ερωτευμένη που δεν ήθελα να τα δω Ολα αυτα.Τλπ,Τωρα πλέον του ζήτησα χρόνο.Ειλικρινα δεν πιστεύω πως θα γυρίσω όσο κι αν παραμένει ανεκπλήρωτο όλο αυτο απο μεριά μου.Αλλωστε δεν με σεβάστηκε ποτε του κι επειδη του δάνεισα κάποια χρήματα Ισως....γράφω Ισως η κοπελα που ηταν πρώην Ισως να ταν μέσα στο κόλπο.
    Σας ευχαριστω παιδια
    Να είστε όλοι καλα
    εγω τα εσωρουχα τα ειπα αστειευομενη, ταρια...
    καλα, εχει εσωρουχα της στο σπιτι και δεν τον ρωτας, γιατι ειναι εκει τα εσωρουχα? τα κραταει κι αυτα για ενθυμιο?
    τι απανταει???
    μωρε τι χρονο?? εξηγησεις να του ζητησεις και για τα προσωπικα αντικειμενα και για τον γαμο. κι αν δεν μειενις ικανοποιημενη απο τις απαντησεις, να φυγεις! τον χρονο τι να τον κανεις? για να του δωσεις το ελευθερο να κανει δοκιμαστικα? η μεινε η φυγε!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βασικη ερωτηση , που τα βρηκες τα πραγματα της πρωην?

  10. #10
    ...τι κάνει νιαου-νιαου στα κεραμίδια?
    Μια γατα που ξέρει ξένες γλώσσες φυσικά.
    Η πραγματικότητα πολλές φορές είναι πολύ δύσκολη.
    Κάποιοι δεν την αντέχουν και ζουν μόνιμα μες στο ψέμα.
    Πρόσεχε μη γίνεις στο τέλος έτσι και γελάει όλος ο κόσμος μαζί σου.
    Στειλτον στο @@@, (Αφού πάρεις πίσω τα λεφτά σου) και μην αναλώνεσαι σε τελειωμενες καταστάσες.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Πφφφφ ουτε ενα κιλοτακι δεν μπορει να εχει ο ανθρωπος??

  12. #12
    ...ουτε καν συλλογη από μαύρους δονητές :ΡΡΡ

  13. #13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα, εχει εσωρουχα της στο σπιτι και δεν τον ρωτας, γιατι ειναι εκει τα εσωρουχα? τα κραταει κι αυτα για ενθυμιο?
    τι απανταει???!
    Μπορει να τα φοραει ο ιδιος βρε παιδια!!Τι τρελαινεστε??

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Τον χρόνο μου τον έδωσε Αυτος.Γιατι άραγε?Απλα Τωρα σκέφτομαι τι πέρασα μαζι του...ειναι φάση της προσαρμογής...καταλαβαίνετ� �...
    Όσο για το ψέμα το έζησα...κι άλλο ψέμα?Ουφ...φτάνει πια.Τωρα λέτε τέτοιο αρσενικό να φοράει γυναικεία εσώρουχα?
    Τυφλά να χει ο Μπεκαμ που τον θεωρώ και....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Τον χρόνο μου τον έδωσε Αυτος.Γιατι άραγε? Απλα Τωρα σκέφτομαι τι πέρασα μαζι του... ειναι φάση της προσαρμογής.. .καταλαβαίνετε...
    Όσο για το ψέμα το έζησα... κι άλλο ψέμα? Ουφ...φτάνει πια.Τωρα λέτε τέτοιο αρσενικό να φοράει γυναικεία εσώρουχα?
    Τυφλά να χει ο Μπεκαμ που τον θεωρώ και... .
    σου εδωσε χρονο χωρις να του τον ζητησεις?
    μηπως χωρισατε και δεν το καταλαβες?

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. μια "ηλιθια" ερωτηση :P
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 15-08-2012, 01:07
  2. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 01-06-2012, 20:22
  3. γιατι είμαι η μόνη ηλίθια του πλανήτη;
    By Σαρα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-02-2010, 02:24
  4. ποσο ηλιθια και ασχετη μπορει να ειναι μια ψυχιατρος....
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 11
    Last Post: 28-01-2010, 14:34
  5. Τα πιο ηλιθια και αστεια πραγματα που ακουσατε σχετικα με την ασθενεια σας.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 52
    Last Post: 16-03-2009, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •