Άγχος, κρίσεις πανικού και φόβος για την υγεία - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 101 of 101
  1. #91
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    6
    καλησπέρα χαίρομαι που βρίσκω ένα φόρουμ με ψυχολογική υποστήριξη....
    Λέγομαι Αννα Μαρια και είμαι 20 χρονών.... από πολύ μικρή ηλικία έχω ένα προβλήματα στην υγεία μου...
    από 18 μηνών έχω κάνει μεταμόσχευση στο ήπαρ ( συκώτι) λόγο ατρισιας των χολιφορων...
    Είμαι πολύ αισιοδιξη στο θέμα της υγείας μ άσχετα τα προβλήματα που αντιμετωπίζω...
    γιατί όλα για κάποιο λόγω γίνονται αφού να φανταστείτε οι γιατροί πιστεύουν ότι μελλοντικά θα χρειαστεί να κάνω 2η μεταμόσχευση στο ήπαρ εγώ όμως πιστεύω ότι δεν θα κάνω....
    γιατί ένα μεταμοσχευμενο όργανο έχει ημερομηνία λήξης... μετά από 10 χρόνια χαλάει κ γίνεται κ άλλη μεταμόσχευση εγώ έχω καταφέρει κ το μόσχευμα αυτό το έχω 18 χρόνια... έχω κάνει μεγάλη επιτυχία κ χαίρομαι πολύ με τον εαυτό μου γτ είμαι πολύ συνεργάσιμη με τους γιατρούς μ αλλά κ γιατί μου αρέσει η ζωή κ δεν μου λείπει τίποτα κάνω τα πάντα κ τις βόλτες μου έχω κ ότι θα έπρεπε να έχει μια κοπέλα στην ηλικία μου.... μόνο 2 πράγματα προσέχω πολύ το ποτό κ το κάπνισμα δεν κάνει να μπω σε αυτόν τον πειρασμο... ( κ εξάλλου δεν μου αρέσουν ).... το θέμα μου είναι ότι αν μελλοντικά θα μπορέσω να κάνω οικογένεια..... ( δεν μιλάω για τώρα γιατί ακόμα είμαι μικρή) λόγω του προβλήματος της υγείας μου αν κ οι γιατροί μου, μου έχουν πει ότι μπορώ όποια δηποτε στιγμή να κάνω παιδί.... αλλά εγω στεναχωριεμαι γιατί φοβάμαι μήπως κ δεν τα καταφέρω.... βέβαια γνωρίζω πως οι γιατροί δεν κάνουν λάθος κ ιδικά οι γιατροί του εξωτερικού... αλλά ο φόβος είναι φόβος..... κ εκτός από την υγεία μου νιώθω μόνη μ... νιώθω πως δεν έχω κανέναν δίπλα μ κ πως όλοι είναι μαζί μ για το συμφέρων τους..... δεν μπορώ να περιγράψω αυτά που ακριβώς νιώθω.... :(
    Συγνώμη για όλο αυτό το κείμενο αλλά ήθελα να μιλήσω σε κάποιον γιατί νιώθω ένα βάρος μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!!

  2. #92
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Last edited by αλεξανδρος_77; 13-11-2014 at 06:26.

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτα ειναι προβληματα , οχι τα χαζα του φορουμ . Αννα - μαρια , κοριτσι μου , τι να σου πει κανεις ? κουραγιο ? αισιοδοξια ? θα το διαχειριστεις οπως νομιζεις εσυ καλυτερα . Οντως , πολλες φορες οι γιατροι κανουν λαθη , και σοβαρα μαλιστα .

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Quote Originally Posted by annamaria20 View Post
    καλησπέρα χαίρομαι που βρίσκω ένα φόρουμ με ψυχολογική υποστήριξη....
    Λέγομαι Αννα Μαρια και είμαι 20 χρονών.... από πολύ μικρή ηλικία έχω ένα προβλήματα στην υγεία μου...
    από 18 μηνών έχω κάνει μεταμόσχευση στο ήπαρ ( συκώτι) λόγο ατρισιας των χολιφορων...
    Είμαι πολύ αισιοδιξη στο θέμα της υγείας μ άσχετα τα προβλήματα που αντιμετωπίζω...
    γιατί όλα για κάποιο λόγω γίνονται αφού να φανταστείτε οι γιατροί πιστεύουν ότι μελλοντικά θα χρειαστεί να κάνω 2η μεταμόσχευση στο ήπαρ εγώ όμως πιστεύω ότι δεν θα κάνω....
    γιατί ένα μεταμοσχευμενο όργανο έχει ημερομηνία λήξης... μετά από 10 χρόνια χαλάει κ γίνεται κ άλλη μεταμόσχευση εγώ έχω καταφέρει κ το μόσχευμα αυτό το έχω 18 χρόνια... έχω κάνει μεγάλη επιτυχία κ χαίρομαι πολύ με τον εαυτό μου γτ είμαι πολύ συνεργάσιμη με τους γιατρούς μ αλλά κ γιατί μου αρέσει η ζωή κ δεν μου λείπει τίποτα κάνω τα πάντα κ τις βόλτες μου έχω κ ότι θα έπρεπε να έχει μια κοπέλα στην ηλικία μου.... μόνο 2 πράγματα προσέχω πολύ το ποτό κ το κάπνισμα δεν κάνει να μπω σε αυτόν τον πειρασμο... ( κ εξάλλου δεν μου αρέσουν ).... το θέμα μου είναι ότι αν μελλοντικά θα μπορέσω να κάνω οικογένεια..... ( δεν μιλάω για τώρα γιατί ακόμα είμαι μικρή) λόγω του προβλήματος της υγείας μου αν κ οι γιατροί μου, μου έχουν πει ότι μπορώ όποια δηποτε στιγμή να κάνω παιδί.... αλλά εγω στεναχωριεμαι γιατί φοβάμαι μήπως κ δεν τα καταφέρω.... βέβαια γνωρίζω πως οι γιατροί δεν κάνουν λάθος κ ιδικά οι γιατροί του εξωτερικού... αλλά ο φόβος είναι φόβος..... κ εκτός από την υγεία μου νιώθω μόνη μ... νιώθω πως δεν έχω κανέναν δίπλα μ κ πως όλοι είναι μαζί μ για το συμφέρων τους..... δεν μπορώ να περιγράψω αυτά που ακριβώς νιώθω.... :(
    Συγνώμη για όλο αυτό το κείμενο αλλά ήθελα να μιλήσω σε κάποιον γιατί νιώθω ένα βάρος μέσα μου και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!!
    Γιατί πιστεύεις πως όλοι είναι μαζί σου για το συμφέρον σου; Όταν γνωρίζουμε κάποιους ανθρώπους δεν θα πρέπει να τους βλέπουμε με καχυποψία από την αρχή, αν δεν έχει συμβεί κάτι που να το αποδεικνύει αυτό. Άλλωστε δεν είσαι μόνη σου, έχεις την οικογένεια σου και τους γονείς σου, πιστεύω. Εξάλλου είσαι ακόμα αρκετά νέα για να σκέφτεσαι κάτι τέτοιο, ακόμα και έτσι να είναι όμως, έχεις τον καιρό να γνωρίσεις ανθρώπους που θα σου εμπνεύσουν εμπιστοσύνη.

  5. #95
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    6
    Μαρία έχεις δίκαιο αλλά μου έχουν συμβεί πάρα πολλά σε θέματα προδοσίας από "φίλες" θα μου πεις δεν είμαι η μόνη... αλλά το γιατί θα με φάει εμένα......
    Εξετιας τους εχω μεινει μονη μ χωρης καμια φιλη... δεν θελω καμια..... γιατι αυτες που ειχα με ζήλευαν... κ το απέδειξαν με τις πράξεις στους.... γτ εγω ουτε μυρμήγκι δεν εχω πειράξει.... αυτες γτ μου φεροντε ετσι...... τι τους εκανα? καποτε οταν μάλωνα με εναν γύρισε κ μου ειπε σιγα τι εχεις κανει? μια μεταμόσχευση εχεις κανει.... κ τοτε θυμάμαι πως του ειπα σου ευχομαι ο θεος να μην σου δωσει πονο κ τιποτα χειροτερο απο αυτο που εχω εγω......
    κ μετα απο κατι μηνεσ ειχε ατυχημα εξω απο το σχολειο μ κ κατελληξε το ενα του ποδι να μην μποει να το κουνισει γτ πιραχτικε νευρο στο κεφαλι (γιατι οταν τρακαρε εκανε σπασμους με αποτελεσμα να ειναιγια 3 μινες στην εντατικη) κ η μανα του πεθανε.... η μητερατου πηρε χαπια ενω ειχε πιει ε κ πεθανε απο αυτο γιατι τησ ειχαν πει οι γιατροι οτι το παιδι μπορει να μεινει εγκεφαλικα αναπυρο... κ μετα οταν ξανα συναντιθικαμε σε μια τυχαια παρεα μου ζιτισε συγνωμη..... εγω δεν του κρατισα κακια κ σε κανεαν ανθροπο δεν κραταω αλλα ετσι οπως μου φερονται δεν εχω εμπυστοσυνη σε καμια κ σε κανεναν..... ξερω ολοι οι ανθρωποι δεν ειναι ιδιοι ομως εγω φοβαμαι... βλεπεις εχω περασει πολλα κ εξακολουθω να περναω......!!!!!!!

  6. #96
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    6
    Από ένα λάθος έκανα μεταμόσχευση ενώ θα μπορούσα να έχω το δικό μου όργανο....!!!!!!
    Είχα πρόβλημα αλλά σε όλους τους ανθρώπους που κάνουν στο ήπαρ μεταμόσχευση πρώτα τους κάνουν ένα χειρουργιο ( το οποίο δεν θυμάμαι πως λέγεται) που μπορεί να σώσει το δικό του μόσχευμα κ αν δεν πετύχει τότε κάνουν μεταμόσχευση.... όμως αυτός που μου το έκανε, έκανε τραγικά λάθη απάνω μου κ έτσι υποβλήθηκα σε μεταμόσχευση.... να υπενθυμίσω πως αυτό το χειρουργείο το πρώτο δηλαδή το έκανα εδω στην ελλαδα ενω την μεταμοσχευση η οποια κ πέτυχε την εκανα στο παρισι....

  7. #97
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    6
    Αλέξανδρε τι θες να πεις με το xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx??????

  8. #98
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οτι το εσβησα :)

  9. #99
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    6
    ok aleksandre

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    123
    Kαταλαβαίνω Άννα Μαρία ότι έχεις περάσει πολύ δύσκολα και ότι αυτό δεν είναι κάτι που συμβαίνει στον καθένα, όμως θα πρέπει να μάθεις να ζεις με αυτό, ακόμα κι αν ακούγετε δύσκολο. Δεν θα πρέπει να δίνεις σημασία σε ανθρώπους που δεν αξίζουν την προσοχή σου, μην τους αφήνεις να σε πληγώνουν, έχεις να ασχοληθείς με πιο σημαντικά πράγματα, όπως με το ότι σου δόθηκε μια δεύτερη ευκαιρία στην ζωή. Δεν πρέπει λοιπόν να αναλώνεσαι με πράγματα που δεν έχουν σημασία. Ζήσε την ζωή σου όσο μπορείς πιο ευχάριστα, δες τα πράγματα με αισιοδοξία, γιατί η ζωή είναι μικρή για όλους μας. Οι φιλίες και οι σχέσεις θα έλθουν και αυτές, εμείς να είμαστε καλά. Όλα αυτά σου τα λέω από δική μου εμπειρία, επειδή είμαι πιο μεγάλη από σένα και έχω περάσει και εγώ παρόμοιες καταστάσεις με λυκοφιλίες, όπως πιστεύω και ο κάθε άνθρωπος.

  11. #101
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    6
    ax Maria exeis apolito dikaio k se euxaristw gia tis simvoules sou mou einai polu xrisimes.... k sigoura ksereis kati parapanw apo emena....
    k euxomai o theos na exei kala olous tous anthropous pou exoun to opoio dipote provlima... gt o kathenas mas kouvalei ton diko tou stauro....
    k oso afor thn ugeia m den pisteuw leksh apo osa lene oi giatroi.... gt o kathe anthropos kserei ton eauto tou.... k egw prosopika pote m den exw pesei eksw oso afora thn ugeia m....
    k sou euxomai mesa apo thn kardia m na se exei o theos panta kala.....!!!!!!!! :D :D :D twra oso afora thn "filia" egw prosopika apo tote pou exw kopsei apo oles k olous exoun stamatisei k ta provlimata m... diladi oute tsakonomai oute stenaxwriemai oute tipota...!!!!! opote otan vlepw mia katastash pou den einai tou epipedou mou gt exw megalosei me arxes k den eimai kamia tou dromou sikwnomai k feugw....!!!!!!!! k apo tote pou exw pathei tis " zimies " m den afinw kamia na epileksh thn filia m..... antithetos tha mporousa na pw.....!!!!!k pali euxaristw gia to endiaferon sou....!!!!!!

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού, άγχος και διαρκής φόβος...
    By Giannis_Athina in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 14
    Last Post: 03-04-2015, 05:52
  2. απιστευτα νευρα κρισεις πανικου και φοβος για πιο σοβαρες αθενιες..
    By ντολορ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-11-2013, 00:19
  3. Κρισεις Πανικου-Αγχος!!!!
    By Dimitris1979 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 08-04-2009, 09:53
  4. άγχος με κρίσεις πανικού;
    By mstrouf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 24-11-2008, 03:05
  5. κρισεις πανικου + αγχος
    By jo* in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 16-10-2008, 17:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •