Καλώς σας βρίσκω! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80
  1. #31
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Βασικα κανεις πολυ ωραια πιατα!!Μου ανοιξες την ορεξη νυχτιατικο..Ψωμι δεν τρως καθολου ετσι?Δεν βλεπω να το αναφερεις..Τελος παντων τωρα ειναι αργα, θα σε βομβαρδισω αυριο με ερωτησεις!
    Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
    Ψωμί δεν τρώω καθόλου. Ούτε παξιμάδια/κριτσίνια/μακαρόνια... Γενικά δεν τρώω επεξεργασμένους υδατάνθρακες.
    Ευχαρίστως να δεχτώ αύριο τον.. βομβαρδισμό ερωτήσεων! :P

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως δε μπορω να ζησω χωρις ψωμια κ μακαρονια κ διαφωνω πληρως αφου δε θυμαμαι ποτε στη ζωη μου να με εχουν πειραξει μακαρονια οι ιταλοι εχουν τα καλυτερα φαγητα.ειναι αριστοι μαγειρες

  3. #33
    Γεια σου μαντζουράνα. Επειδή χάνεις πολλά κιλά να πάρεις οπωσδήποτε ζεόλιθο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Μαντζουράνα;


    Macgyver,
    σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
    Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου, πρέπει να λαμβάνουμε πάντα υπ' όψιν μας πόσα κιλά είμαστε όταν κάνουμε μια προσπάθεια απώλειας κιλών.
    Στα 130 είναι λογικό να χάνω 2,5 κιλά την εβδομάδα (ειδικά τότε που ήταν και αρχή).
    Αν ξεκινούσα στα 80 κιλά να χάσω κιλά, θα ήταν θαύμα αν έχανα 1 κιλό την εβδομάδα.


    Εύχομαι καλή επιτυχία και στην δική σου προσπάθεια!
    Αν επιτρέπεται, πόσα κιλά θέλεις να χάσεις;[/QUOTE]


    Μαντζουρανα , τωρα εξηγειται . Ειμαι 97 κιλα , 1.78 , θελω να χασω 14 κιλα ιδανικα , αλλα εχω πολυ μυικη μαζα . Χανω 3, 5 κιλα/ μηνα . Ξερω απο διατροφη , αλλα μουκαναν εντυπωση τα 2,5 κιλα / εβδομ. , αλλα μου εξηγησες το γιατι . Ευχαριστω και την Θεοφανια .
    Επειδη τρωω λιγο για την μυικη μου μαζα , για να μην ενεργοποιηθη το συστημα αυτοπροστασιας του οργανισμου , που εκλαμβανει την διαιτα ως λιμοκτονια , και κλεινει τον μεταβολισμο , παιρνω μπολικες βιταμινες / μεταλλα και αμινοξεα για να τον ξεγελω .
    Καλη επιτυχια Μαντζουρανα , που θα την εχεις , φαινεσαι αποφασισμενη !
    Last edited by Macgyver; 15-10-2014 at 06:00.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,844
    μαγκ, σαν καλο να μου φαινεται αυτο με τις βιταμινες, δεν το ειχα σκεφτει.
    παντως, οι περισσοτερες βιταμινες βρισκονται σε χαμηλης θερμιδικης αξιας τροφιμα, οπως τα φρουτα και τα λαχανικα και μπορεις να τα παιρνεις απο εκει. εχω διαβασει οτι αρκετες ερευνες συνηγορουν οτι οι βιταμινες που παιρνονται απο διατροφη κι οχι απο συμπληρωματα ειναι μεγαλυτερης αξιας.

    θα συμφωνησω με οσους μιλουν για μια ισορροπημενη διατροφη και για ενα εξατομικευμενο προγραμμα.

    οποτε, η καθεσαι και κατεβαζεις τομους και γινεσαι μινι- διαιτολογος για να βγαλεις μια ακρη, η πας σε εναν σωστο διατροφολογο και σου κανει ενα προγραμμα συμφωνα με τις αναγκες και τις συνηθειες σου (και περιλαμβανω και τυχον προβληματα υγειας, αλλα και συνηθειων, προτιμησεων κλπ.).

    οι μονοφαγικες διατροφες ειναι η χειροτερη λυση κατα την γνωμη μου και πυροδοτουν διαταραχες γιατι σπανια μπορεις να ζησεις για ολη σου την ζωη με μια τετοια διατροφη, οπoτε οταν ξεφυγεις, ευκολα τα παρατας ολα, και επιστρεφεις στο γιο- γιο.. και το κυριοτερο, σπανια ειναι ισορροπημενες διατροφικα.
    εχουμε εναν κολλητο του δικου μου που εχει κανει ολες τις μονοφαγιες στην ζωη του. ειχε κανει ατκινς, εχασε 30, κρατησε 2-3 χρονια, εβαλε 40 μετα, ετρωγε μια φορα τη βδομαδα και την υπολοιπη νηστεια, τα ιδια. εκανε ντουκαν, σε δυο χρονια τα ιδια και ειναι παλι στο ιδιο σημειο.

    οποια και να ειναι η επιλογη , πρεπει να ειναι αυτη που μπορεις να υιοθετησεις και στην συνεχεια, οχι αυτο που λεμε συχνα "να κανω ενα μπαμ, να χασω αυτα τα κιλα". ουτε μπαμ, ουτε μπουμ. χρειαζεται συνεχεια.... και βεβαια, η απωλεια σταθεροποιειται οταν περασει 5ετια χωρις σκαμπανεβασματα. πριν τα 5 ετη, δεν μιλαμε για σταθεροποιηση.. οχι να χασουμε 5 κιλα να μπουμε στο φορεμα για τον γαμο και μετα "γαια, πυρι μειχθητω"...

    προσωπικα ηθελα πολυ καιρο να ξεφορτωθω αρκετα περιττα κιλα, μπορω να πω για χρονια. τεμπελιαζα γιατι περνουσα μια χαρα και ετσι κι ας μ ενοχλουσε. ειχα βολευτει.
    την ευκαιρια και την δυναμη μεσα μου, την βρηκα πριν τρια περιπου χρονια. νομιζω οτι το πιο σημαντικο απο τον τροπο διατροφης ειναι ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΙΜΩς ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΖΩΝΤΑΝΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΣΟΥ. οταν το εχεις αυτο, θα βρεις τους τροπους, μπορεις να τους αλλαζεις, μπορεις να τους εχεις σταθερους, παντως οτι κι αν κανεις θα χανεις συνεχως.
    αυτο συνεβη και με μενα. το μεγαλυτερο διαστημα εκανα μια διατροφη βασισμενη στις θερμιδες και στην καταναλωση αφθονων λαχανικων και αρκετων φρουτων. με βοηθησε τα μεγιστα να κρατω καθημερινα ημερολογιο.
    στην συνεχεια και οταν ειχα χασει σχεδον τα μισα, χαλαρωσα τις απαγορευσεις και ετρωγα πολλες φορες παχυντικα φαγητα σε εξοδους, εκδρομες κλπ, αλλα εκεινες τις μερες ετρωγα ελαχιστα τις υπολοιπες ωρες.... ξερω πιο καλα απ τον καθενα, ποια ειναι τα σωστα και ισορροπημενα. εγω εκανα whatever worked... αλλα ειχα παντα μπροστα μου το κινητρο μου.
    και πετυχε..
    απο τοτε παιρνω και ξαναχανω 3 περιπου κιλα και φροντιζω να μην τα ξεπερναω και να μην χανω την επαφη με την ζυγαρια για μεγαλα διαστηματα.

    και μην ξεχνατε ποτε, οτι καμια διαιτα δεν αδυνατιζει την βλακεια, την κακοηθεια και την σκατοψυχια... να προτιματε την λοβοτομη.. ;)

    η ευχη μου ειναι, να κρατας το κινητρο σου ζωντανο!
    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου .

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ρεμ , οπωσδηποτε οι βιταμινες/μεταλλα που παιρνεις απο τροφιμα , οχι οτι ειναι μεγαλυτερης θερμιδικης αξιας , αλλα πιο ευκολα μεταβολισιμες . Τα φρουτα/ λαχανικα υπολειπονται αρκετων βιταμινων , οχι τοσο μεταλλων και ιχνοστοιχειων . Υπολογιζεται οτι μονο ενα 30-35% της βιταμινης που παιρνεις , ειναι μεταβολισιμο , αν και κανεις δεν ξερει το ακριβες νουμερο , εκτος αν πας σε ορθομοριακα , πιο ακριβα , που μεταβολιζεται το 50% και ανω . Δεν πιστευω σε καμμια διαιτα , διαβαζω οτι πεσει στα χερια μου για διατροφη , αν και απο την πολυετη θητεια μου στην διατροφη/ γυμναστικη γνωριζω αρκετα , διαβαζα λοιπον οτι καμμια διαιτα δεν απεδειχθη αποτελεσματικη . Εχω δει κ εγω ανθρωπουςνα κανουν διαιτες χημικες , μονοφαγικες , κλπ,κλπ. χανουν στην αρχη , και μετα τα ξαναπαιρνουν ΟΛΑ . Για το κινητρο δεν τοσχολιαζω , χωρις αυτο , δεν κανεις κατι . Σωστο αυτο που λες για την 5αετια , μονο 1 στους 30 παραμενει μετα αδυνατος , αν εχει χρονισει το ' παχος ' , αν τα πηρες ( οχι εσυ ) τα κιλα τα πχ . 3-5 τελευταια χρονια , δεν εχει χρονισει το παχος .
    Ισως να ισχυουν οι εξατομικευμενες διαιτες , εγω δεν τις πιστευω , αλλωστε προ 40 ετων , δεν θυμαμαι παρα λιγους παχεις . Απλως τοτε δεν υπηρχε junk food , και ο ανθρωπος δεν ειχε προσβαση σε τετοια αφθονια τροφιμων , οπως σημερα , και περπατουσαμε , δεν υπηρχαν πολλα αυτοκινητα .
    Ο λογος που οι starvation διαιτες δεν λειτουργουν , ειναι οχι οτι μονον κλεινει ( μειωνει ) τον μεταβολισμο ο οργανισμος για λογους αυτοπροστασιας , αλλα με το που αρχιζεις να τρως κανονικα , ο οργανισμος ' θυμαται ' οτι πηγες να τον εξοντωσεις ( ετσι το εκλαμβανει ) , και οτι φας , το κανει λιπος για να αντιμετωπισει την επομενη αποπειρα εξοντωσης του !!
    Εγω τα κιλα τα πηρα απο την εποχη του αλκοολ ( οτι χειροτερο για παχος ) , και τον τελευταιο χρονο που αρχισα και γυμν. μετα απο ενα ατυχημα που ειχα , τα χανω αργα , λογω του οτι δεν κινουμαι ( κτθλψη ) , δεν αρκουν τα βαρη .
    Παντως ειμαι φανατικος υπερμαχος του παν μετρον αριστον , τρωω λιγο , πολλες πρωτεινες , κυριως ψαρια οπως σολωμος , τοννος , δλδ παχια , ακομη και τα πρασινα χορτα εχουν πρωτεινες , λιγους υδατανθρακες , παχαινουν παρισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο , ακομη και απο το λιπος , σε αντιθεση με οτι πιστευεται . Ακομη και ωρισμενα φρουτα με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη , πχ. σταφυλια , παχαινουν .
    Το χειροτερο σε μια διατροφη ειναι να τρως πχ 2 γευματα . Θελει 4-5 , αν γινεται παντα , μικρα , για να κρατιεται ο μεταβολισμος σε υψηλα επιπεδα ολημερις , και ειναι μυθος οτι το βραδυνο φαγητο παχαινει ( με μετρο παντα ) , οπως οτι και το πλουσιο πρωινο αδυνατιζει , παλι θελει μετρο .

  7. #37
    Καλημέρα σε όλους!

    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω παντως δε μπορω να ζησω χωρις ψωμια κ μακαρονια κ διαφωνω πληρως αφου δε θυμαμαι ποτε στη ζωη μου να με εχουν πειραξει μακαρονια οι ιταλοι εχουν τα καλυτερα φαγητα.ειναι αριστοι μαγειρες
    Ο κάθε οργανισμός είναι μοναδικός και έχει τις δικές του ανάγκες.
    Στον δικό σου ταιριάζουν τα ψωμιά και τα μακαρόνια, στον δικό μου όχι.
    Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος.
    Διαφωνώ λίγο στο ότι οι Ιταλοί έχουν τα καλύτερα φαγητά.
    Προσωπικά πιστεύω ότι οι Έλληνες έχουμε την καλύτερη κουζίνα παγκοσμίως (και δεν το λέω επειδή μεγάλωσα με ελληνικό φαγητό!).
    Αλλά γούστα είναι αυτά... Όπως είπα, δεν υπάρχει σωστό ή λάθος στις προτιμήσεις!


    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Γεια σου μαντζουράνα. Επειδή χάνεις πολλά κιλά να πάρεις οπωσδήποτε ζεόλιθο.
    Γεια σου Κασσάνδρα!
    Γενικά δεν συμπαθώ τα συμπληρώματα διατροφής.
    Πιστεύω ότι μπορούμε να πάρουμε ό,τι ακριβώς χρειαζόμαστε από την διατροφή μας.
    Σ' ευχαριστώ πολύ όμως που μου έδωσες την συμβουλή σου!


    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλη επιτυχια Μαντζουρανα , που θα την εχεις , φαινεσαι αποφασισμενη !
    Macgyver σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
    Λίγα κιλά έχεις να χάσεις, γι' αυτό μην στεναχωριέσαι καθόλου!
    Μπράβο για το γερό μυικό σύστημα που έχεις χτίσει!
    Ο ρυθμός απώλειάς σου είναι ο ιδανικός, γιατί έτσι δεν πρόκειται να τα ξαναπάρεις ποτέ τα κιλά!


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ...νομιζω οτι το πιο σημαντικο απο τον τροπο διατροφης ειναι ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΙΜΩς ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΖΩΝΤΑΝΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΣΟΥ. οταν το εχεις αυτο, θα βρεις τους τροπους, μπορεις να τους αλλαζεις, μπορεις να τους εχεις σταθερους, παντως οτι κι αν κανεις θα χανεις συνεχως...
    ...η ευχη μου ειναι, να κρατας το κινητρο σου ζωντανο!
    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου .
    Remedy, σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια και τις συμβουλές σου!
    Έχεις απόλυτο δίκιο ότι οι στερητικές δίαιτες οδηγούν σε καταστροφή και ότι χρειάζεται να κάνουμε μια διατροφή που θα κρατήσει για πάντα!
    Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου να χάσεις τα παραπανίσια κιλά!
    Είναι πολύ σημαντικό αυτό που αναφέρεις σχετικά με το κίνητρό μας! Θα το έχω πάντα υπ' όψιν μου!

  8. #38
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παντως ειμαι φανατικος υπερμαχος του παν μετρον αριστον , τρωω λιγο , πολλες πρωτεινες , κυριως ψαρια οπως σολωμος , τοννος , δλδ παχια , ακομη και τα πρασινα χορτα εχουν πρωτεινες , λιγους υδατανθρακες , παχαινουν παρισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο , ακομη και απο το λιπος , σε αντιθεση με οτι πιστευεται . Ακομη και ωρισμενα φρουτα με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη , πχ. σταφυλια , παχαινουν .
    Το χειροτερο σε μια διατροφη ειναι να τρως πχ 2 γευματα . Θελει 4-5 , αν γινεται παντα , μικρα , για να κρατιεται ο μεταβολισμος σε υψηλα επιπεδα ολημερις , και ειναι μυθος οτι το βραδυνο φαγητο παχαινει ( με μετρο παντα ) , οπως οτι και το πλουσιο πρωινο αδυνατιζει , παλι θελει μετρο .
    Το παν μέτρον άριστον είναι όντως μια πολύ σοφή φράση!
    Αν διάβασα καλά, γράφεις ότι τα πράσινα χόρτα παχαίνουν περισσότερο από οτιδήποτε άλλο;
    Όσο για τα σταφύλια...
    ...δεν συμφωνώ με την φράση "παχαίνουν".
    Όλα "παχαίνουν".
    Και τα αγγούρια παχαίνουν, αν φας ένα χωράφι αγγούρια!!
    Απλά κάποιες τροφές έχουν περισσότερη ενέργεια (θερμίδες), και πρέπει να τα καταναλώνουμε σε μικρότερες ποσότητες.
    Τα σταφύλια είναι πολύ καλής ποιότητας τροφή με πολλά σημαντικά θρεπτικά συστατικά.
    Απλά δεν θα φάμε 1 γαβάθα σταφύλια, αλλά 1 μπωλάκι! :P

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οχι βρε Μαντζουρανα !! τα πρασινα χορτα , ειπα οτι εχουν πρωτεινες , οχι οτι παχαινουν . Και για τα σταφυλια , κερασια , φρουτα με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη , ' παχαινουν ' , υπο την εννοια , οπως γραφεις , δεν ειναι για να τα τρως με τις οκαδες , εχουν αρκετες θερμιδες . Οι υδατανθρακες εγραψα οτι παχαινουν . Ειμαστε συμφωνοι λοιπον !! ειδα και το βιντεακι για την αυτοαπορριψη , μπραβο Μαντζουρανα , ' ψαγμενο ' παιδι εισαι !!

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,844
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι βρε Μαντζουρανα !! τα πρασινα χορτα , ειπα οτι εχουν πρωτεινες , οχι οτι παχαινουν . Και για τα σταφυλια , κερασια , φρουτα με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη , ' παχαινουν ' , υπο την εννοια , οπως γραφεις , δεν ειναι για να τα τρως με τις οκαδες , εχουν αρκετες θερμιδες . Οι υδατανθρακες εγραψα οτι παχαινουν . Ειμαστε συμφωνοι λοιπον !! ειδα και το βιντεακι για την αυτοαπορριψη , μπραβο Μαντζουρανα , ' ψαγμενο ' παιδι εισαι !!
    ολα εχουν θερμιδες.
    το μονο που μπορει να τρωει κανεις σε απεριοριστες ποσοτητες ειναι πρασινα λαχανικα και εννοειται, χωρις λαδι.
    ολα τα υπολοιπα και τα πιο ευεργετικα, σε μεγαλες ποσοτητες, παχαινουν.

    στην πραξη ομως, κανεις δεν παχυνε τρωγοντας φρουτα...
    παχαινουμε τρωγοντας τζανκ φουντ, πολυ αλκοολ, γλυκα, πολυ λιπος, πολυ ψωμι, τηγανητα, το λιπος στα κρεατα. (τελεία).
    με τπτ αλλο δεν παχαινουμε.
    γι αυτο εγω, οταν κανω διατροφη επιτρεπω στον εαυτο μου χωρις μετρημα τα φρουτα και τα αλαδωτα λαχανικα και σε περιορισμο ολα τα υπολοιπα.
    ε, ποτε δεν εκατσα να φαω μια σακουλα φρουτα, ουτε ενα χωραφι ντοματες.... απλα δεν αγχωνομαι να μετρησω, οσα θελησω να φαω ειναι παντα στα ορια της απωλειας,παραπανω δεν θελω και να με παρακαλας..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Μαρανοδα..δεν υπαρχει πιο λιπαρο φαγητο!!Και με κιμα κιολας!Μαρανοδα με κιμα ρε φιλε ειναι θανατος!!Αντε να φας μαραντονα..οκ μεχρι εκει! :P
    Λολ , εσπασα ρεκορ παραπληκτρολογησης χθες , το παραδεχομαι .
    Αλλα και εσυ , επρεπε να το κουοταρεις να το δει ολο το φορουμ ???
    Aς μου ελεγες να το κανω επεξεργασια . Ασυγχωρητη . :P

  12. #42
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Το εφτιαξα μπετελ !!!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Δεν πειραζει βρε , αστο οπως ειναι .

  14. #44
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι βρε Μαντζουρανα !! τα πρασινα χορτα , ειπα οτι εχουν πρωτεινες , οχι οτι παχαινουν . Και για τα σταφυλια , κερασια , φρουτα με υψηλο γλυκαιμικο δεικτη , ' παχαινουν ' , υπο την εννοια , οπως γραφεις , δεν ειναι για να τα τρως με τις οκαδες , εχουν αρκετες θερμιδες . Οι υδατανθρακες εγραψα οτι παχαινουν . Ειμαστε συμφωνοι λοιπον !! ειδα και το βιντεακι για την αυτοαπορριψη , μπραβο Μαντζουρανα , ' ψαγμενο ' παιδι εισαι !!
    Ααααα, οκ!
    Έχεις απόλυτο δίκιο!

    Όσο για την αυτο-απόρριψη... πάντα ήταν δίπλα μου από όταν γεννήθηκα σχεδόν.
    Στην εφηβεία γιγαντώθηκε..
    Κάποια στιγμή έπρεπε να αρχίσω να την πολεμώ.
    Και το ποίημα του Χόρχε Μπουκάι, με έκανε να την συνειδητοποιήσω και να (προσπαθώ) να την διώξω από πάνω μου!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Μαντζουράνα View Post
    Ααααα, οκ!
    Έχεις απόλυτο δίκιο!

    Όσο για την αυτο-απόρριψη... πάντα ήταν δίπλα μου από όταν γεννήθηκα σχεδόν.
    Στην εφηβεία γιγαντώθηκε..
    Κάποια στιγμή έπρεπε να αρχίσω να την πολεμώ.
    Και το ποίημα του Χόρχε Μπουκάι, με έκανε να την συνειδητοποιήσω και να (προσπαθώ) να την διώξω από πάνω μου!

    Βρε συ Μαντζουρανα , αυτη η αυτοαπορριψη εχει λαβει διαστασεις επιδημιας !! ευτυχως τετοιο προβλημα δεν ειχα ποτε , αλλα εχω το αλλο , λογω κακης ψυχολογιας ( καταθλιψη ) , δεν χανω στη πραματικοτητα 3.5 κιλα/μηνα , χανω λιγοτερα , αν και η διατροφη μου ειναι αψογη . Τελικα καταληγω οτι η μονη εξηγηση ειναι η κακη ψυχολογια , εχω τραυματισει και την κλειδα μου , και δεν μπορω να γυμναστω , και αυτο με ριχνει κι αλλο .
    Μπραβο που καταφερες να διωξεις την αυτοαπορριψη .
    Τι παιδι εισαι συ !! δεν υπαρχει στοχος που να μην επιτυγχανεις ! ποιος ειναι ο επομενος ?

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ψάχνω πιασάρικο τίτλο,όμως δεν βρίσκω
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 13-01-2012, 15:13
  2. Νομιζω οτι δεν βρισκω λυση πια.
    By runner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 29
    Last Post: 26-03-2011, 14:39
  3. Καλως τον
    By neo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 19-11-2010, 18:05
  4. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΤΑΙΡΙ??? ΟΕΟ??
    By runner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 14-04-2010, 21:44

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •