Kόλλησε η ζυγαριά. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Eγώ είμαι 1.60 με 79 κιλά. Κάνω δίατα εδώ και 2 μήνες και έχασα 10 κιλά αλλά αυτόν τον μήνα δεν έχασα τα κιλά που περίμενα 4 δλδ και έμεινα στα ίδια

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Eγώ είμαι 1.60 με 79 κιλά. Κάνω δίατα εδώ και 2 μήνες και έχασα 10 κιλά αλλά αυτόν τον μήνα δεν έχασα τα κιλά που περίμενα 4 δλδ και έμεινα στα ίδια
    10 κιλά σε 2 μήνες δεν είναι και λίγα... θα τα καταφέρεις, μην τα παρατάς (και πήγαινε και σ' έναν διαιτολόγο)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Κάνω taste and diet αλλά τώρα κόλλησα και δεν μπορώ να χάσω άλλα.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Ο οργανισμός δε μπορεί να χάνει τα ίδια και γενικά δε μπορεί να χάνει συνεχώς!Σε αυτό το σημείο που ''κολλάει'' η ζυγαριά ,όπως λες, είναι και το σημείο που πολλοί τα παρατάνε γιατί απογοητεύονται.
    Αυτό που έχω να σου πω,είναι ότι : Πρώτον, ο καιρός που αναφέρεις είναι λίγος.
    2)Και τα ίδια να τρως επί 5 μήνες,τις ίδιες ώρες,ποσότητες και τα λοιπά,δε σημαίνει ότι θα χάνεις το ίδιο
    3)Μη κολλάς με τη ζυγαριά.Η ζυγαριά ζημιά κάνει κι όχι καλό.Μπορεί η ζυγαριά να δείχνει το ίδιο ή και παραπάνω σε ορισμένες καταστάσεις,αλλά στην ουσιά να έχεις χάσει και το σώμα σου να είναι πιο ...''δεμένο'' /σφιχτό και τα σχετικά!..Μία φορά αν 15 μέρες είναι υπερ-αρκετό

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Κάνω taste and diet αλλά τώρα κόλλησα και δεν μπορώ να χάσω άλλα.
    4)Παράτα αυτές τις αηδίες!!!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    4)Παράτα αυτές τις αηδίες!!!!!
    Δεν είναι αηδίες εγώ μόνο με αυτόν τον τρόπο χάνω. Αν και τώρα κόλλησα 1 μήνα στα ίδια κιλά.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Δεν είναι αηδίες εγώ μόνο με αυτόν τον τρόπο χάνω. Αν και τώρα κόλλησα 1 μήνα στα ίδια κιλά.
    Όπως νομίζει ο καθένας.
    Θεωρώ πως μπορείς να το κάνεις μόνη σου πολύ καλύτερα.Και πιο υγιεινά και θα αφιερώνεις χρόνο γιατί θα ασχολείσαι με κάτι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ολγακι , μην απογοητευεσαι . Υπαρχουν 6 λογοι που μπορει να μην χανεις κιλα .
    1) το στρες/ αγχος που μπορει να εχεις , αναστελλει υο χασιμο βαρους
    2) Αν παιρνεις φαρμακα που καταστελλουν τον οργανισμο ( ηρεμιστικα , αντικαταθλιπτικα , και αλλα ,ρωτα με να σου πω , το γνωριζω το αντικειμενο )
    3) Πολλοι καφεδες
    4) τρως πολυ λιγο , και αυτο ενεργοποιει το συσστημα αυτοπροστασιας του οργανισμου
    5 ) μην τρως υδατανθρακες
    6 ) δεν κοιμασαι αρκετες ωρες , στον υπνο εκρινεταιι η λεπτινη και η γκρελνινη , και οι 2 ορμονες αδυνατιζουν
    Τρωγε 4 γευματα για να ειναι ο μεταβολισμος on .
    To κυριοτερο ειναι το 1 , και το 2 , αλλα απ οτι εχω καταλαβει δεν παιρνεις φαρμακα . Αγγελος .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αν παιρνεις φαρμακα που καταστελλουν τον οργανισμο ( ηρεμιστικα , αντικαταθλιπτικα , και αλλα ,ρωτα με να σου πω , το γνωριζω το αντικειμενο )
    Παίρνω αντιψυχωτικά.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Παίρνω αντιψυχωτικά.


    Αυτα επιβραδυνουν αρκετα τον μεταβολισμο .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτα επιβραδυνουν αρκετα τον μεταβολισμο .
    Και τι να κάνω;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Και τι να κάνω;


    Δεν θα σου πω , σταματα το αντιψυχωτικο , απλως θα χανεις πιο αργα κιλα , γιατι το αντιψυχωτικο βαζει σε καταστολη ολο τον οργανισμο , οποτε και τον μεταβολισμο . Τοχω διαβασει , δεν το λεω απο την κεφαλα μου .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766
    Ωχ θα δυσκολευτώ πολύ δηλαδή για να χάσω τα κιλά μου ε? Το αντιψυχωτικό κατα την γνώμη μου πρέπει να το κόψω αλλά οι γονείς μου επιμένουν και ο γιατρός να το παίρνω σε όλη μου την ζωή. Τώρα πώς προέξυψα εγώ με αντιψυχωτικά έλα μου ντε.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •