απομυθοποιηση του γυναικειου οργασμου? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 49
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Διαβαζα μια προσφατη ερευνα (επιστημονικη) οτι ο κολπικος οργασμος ουσιαστικα δεν υπαρχει και κατι αλλα. Τα διαβασα περιληπτικα , δεν με ενδιεφερε και πολυ το ζητημα:P .

    Απο ερευνες αλλο τιποτα. Τεσπα ουτε καν το λινκ δεν εχω βαριεμαι και να ψαξω. Ελπιζω να βρειτε τις απαντησεις που ζητατε περι του θεματος.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    μας τυφλωσες 66..
    αφου εισαι γυναικα, δεν ξερεις τι ειναι ο οργασμος? ρωτωντας τις αλλες γυναικες, περιμενεις να μαθεις?
    τι σημασια εχει τι ειναι για μια αλλη? το θεμα σου ειναι, για σενα τι ειναι..

  3. #18
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    επειδη το χω συζητησει με πολλες (εκτος φορουμ) και εχω δει οτι καθεμια λεει και τα δικα της θελω οσες ενδιαφερονται να μου απαντησουν αυτο:
    τι ειναι για εσας ο γυναικειος οργασμος?
    Το μεγαλυτερο δωρο που μπορει να κανει ενας αντρας ή μια γυναικα,σε μια γυναικα ή μια γυναικα στον εαυτο της

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μας τυφλωσες 66..
    αφου εισαι γυναικα, δεν ξερεις τι ειναι ο οργασμος? ρωτωντας τις αλλες γυναικες, περιμενεις να μαθεις?
    τι σημασια εχει τι ειναι για μια αλλη? το θεμα σου ειναι, για σενα τι ειναι..
    Μπορεί να είναι ανοργασμικιά...Μπορεί να μην έχει κάνει σεξ, όπως ο αλέξανδρος που παρόλ' αυτά έχει γνώμη για το γυναικείο οργασμό...Μπορεί να μην είναι γυναίκα...

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    σιγα το κατορθωμα για να τα βγαλεις περα πρεπει να εχεις λιγο μυαλο κ πολυ πεισμα σαν αυτο που λεει μη τα βαζεις με ενα ανοητο θα σε ριξει στο επιπεδο του κ θα σε νικησει

    ολα ετσι πανε αυτοι που ξερουν παρα πολα στο τελος χανονται σε ενα λαβυρινθο απο πληροφορειες ξαθε ειδους κολπικος κλειτοριδικος σημειο G σημειο F σημειο J κ στο τελος δε ξερουν πως να τα διαχειριστουν ολα αυτα μπλεκουν τελικα τα μπουτια τους κ ησυχαζουν.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    χαχαχαχαχαχα οι αποψεις διιστανται βλεπω. για αυτο ανοιξα αυτο το θεμα !
    remedy δεν θελω να μαθω επειδη δεν ξερω θελω να δω τις αποψεις που επικρατουν διοτι με συζητησεις που εχω κανει συμπαιρανα οτι για την καθε γυναικα ειναι διαφορετικο. ή μαλλον το εκφραζει διαφορετικα. ενω στο αντρικο φυλο τα πραγματα ειναι πιο ξεκαθαρα οσον αφορα τον αντρικο οργασμο. και επειδη εχω διαβασει επιστημονικα αρθα γι αυτο το θεμα παλι δεν το λενε ξεκαθαρα και οι αποψεις δεν συγκλινουν πληρως. για αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ remedy για να συζηταμε καπως πιο γενικα διαφορα θεματα?? :rolleyes:
    οσο για την marin_m εχει ενα ποιντ μπορει να μην ειμαι γυναικα ή μπορει να ειμαι καταβαθος λεσβια :P. δεν το ξερετε αυτο και αυτο ακριβως επιτυχγανουμε ολοι μεσα στο φορουμ. ανταλλαγη αποψεων χωρις να εμφανιζουμε την ταυτοτητα μας.
    αυτο για οσους μαλλον με παρεξηγησαν αν και δεν ειχα καμια τετοια προθεση . απλως την γνωμη σας ηθελα για αυτο το θεμα, πληροφοριακα πως αλλιως να το πω (και επειδη χθες το βραδυ ψηλοβαριομουν για να πουμε και την αληθεια).
    οσα μελη παντως απαντησαν για το τι ειναι τα διαβασα και μου αρεσαν.ευχαριστω για τις αποψεις σας αν και apo to mnimoni ηταν απο τα πιο περιγραφηκα σχολια μπορω να πω :P
    τωρα οσο για αλεξ77 τι να πω! πως οι αντρες ξερετε να ξεχωριζετε ποτε μια γυναικα εχει και ποτε προσποιειται οτι εχει ...και μαλλον δεν μπορειτε να το ξερετε. εκτος αν περασεις σε μια σχεση παρα πολυ καιρος και μαθεις πολυ καλα το σωμα του/της συντροφου σου!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    και μαλλον δεν μπορειτε να το ξερετε.
    οταν κατι δε μπορω να το ξερω δεν ασχολουμαι τζαμπα με αυτο ετσι το προσπερναω σα να μην υπαρχει.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Δεν εχεις παραπονο psy μονο τσοντα δεν σου γυρισα :P

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by 66psy View Post
    χαχαχαχαχαχα οι αποψεις διιστανται βλεπω. για αυτο ανοιξα αυτο το θεμα !
    remedy δεν θελω να μαθω επειδη δεν ξερω θελω να δω τις αποψεις που επικρατουν διοτι με συζητησεις που εχω κανει συμπαιρανα οτι για την καθε γυναικα ειναι διαφορετικο. ή μαλλον το εκφραζει διαφορετικα. ενω στο αντρικο φυλο τα πραγματα ειναι πιο ξεκαθαρα οσον αφορα τον αντρικο οργασμο. και επειδη εχω διαβασει επιστημονικα αρθα γι αυτο το θεμα παλι δεν το λενε ξεκαθαρα και οι αποψεις δεν συγκλινουν πληρως. για αυτο δεν ειναι αλλωστε το φορουμ remedy για να συζηταμε καπως πιο γενικα διαφορα θεματα?? :rolleyes:
    οσο για την marin_m εχει ενα ποιντ μπορει να μην ειμαι γυναικα ή μπορει να ειμαι καταβαθος λεσβια :P. δεν το ξερετε αυτο και αυτο ακριβως επιτυχγανουμε ολοι μεσα στο φορουμ. ανταλλαγη αποψεων χωρις να εμφανιζουμε την ταυτοτητα μας.
    αυτο για οσους μαλλον με παρεξηγησαν αν και δεν ειχα καμια τετοια προθεση . απλως την γνωμη σας ηθελα για αυτο το θεμα, πληροφοριακα πως αλλιως να το πω (και επειδη χθες το βραδυ ψηλοβαριομουν για να πουμε και την αληθεια).
    οσα μελη παντως απαντησαν για το τι ειναι τα διαβασα και μου αρεσαν.ευχαριστω για τις αποψεις σας αν και apo to mnimoni ηταν απο τα πιο περιγραφηκα σχολια μπορω να πω :P
    τωρα οσο για αλεξ77 τι να πω! πως οι αντρες ξερετε να ξεχωριζετε ποτε μια γυναικα εχει και ποτε προσποιειται οτι εχει ...και μαλλον δεν μπορειτε να το ξερετε. εκτος αν περασεις σε μια σχεση παρα πολυ καιρος και μαθεις πολυ καλα το σωμα του/της συντροφου σου!
    α , δηλαδη οι λεσβιες δεν γνωριζουν απο οργασμους.... το μαθαμε κι αυτο...:rolleyes:

    πως θα επιτυχουμε την ανταλλαγη αποψεων χωρις να αποκαλυπτουμε την ταυτοτητα μας, αφου εσυ μας δηλωσες οτι θελεις εδω και πολυ καιρο (πριν ακομα γραφτεις) να γνωριστουμε?

    βρε για οτι θελεις μπορεις να συζητας και εντος και εκτος θεματολογιας, δεν βλεπεις τι γινεται εδω?

    εγω παντως, με τα λιγα γαλλικα που ξερω, βαζω ολα μου τα λεφτα στο οτι εισαι η τρολαρα του αιωνα;)

  10. #25
    Το γυναικείο Σώμα διαθέτει την ιδιαιτερότητα - εκτός των άλλων - να διαθέτει ένα όργανο που η μόνη του λειτουργία είναι η λήψη μηνυμάτων που οδηγούν στην ερωτική διέγερση. Την κλειτορίδα. Το ανδρικό Σώμα δεν έχει κάτι αντίστοιχο. Το πέος, το αντίστοιχο όργανο του άντρα, έχει κι άλλες λειτουργίες. Θα περίμενε κανείς λοιπον όπως υποστηρίζει κι αυτή η νέα έρευνα που κυκλοφοραει στο ιντερνετ ότι ολες οι γυναίκες έχουν οργασμό μόνον από την κλειτορίδα. Κάποιοι υποστηρίζουν ακόμη πιο ακραίες απόψεις, ότι δηλαδή τη διείσδυση οι γυναίκες τη δέχονται μόνο για να ευχαριστήσουν τον άντρα κι ότι για αυτές δεν σημαίνει κάτι αφού δεν οδηγεί στην κορύφωση. Νομίζω πως όποιος έχει κάποια σχετική εμπειρία αντιλαμβάνεται πως κάθε γυναικείο Σώμα λειτουργεί διαφορετικά κι ότι η Αλήθεια είναι διαφορετική για το κάθε θηλυκό. Άλλη είναι κολπική, άλλη κλειτοριδικη.
    Είναι και αυτό ένα κομμάτι του μυστηρίου σας....Με όσες και να κοιμηθούμε, όσες και να γνωρίσουμε, ποτέ δεν θα μάθουμε πραγματικά τι εστί γυναίκα.....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βρε Psy μηπως ζεις σε αλλο πλανητη?
    Εγω εχω καταλαβει οτι ο γυναικειος οργασμος ειναι πρωτον και κυριο υπαρκτος και πως ολες ιδιο τον βιωνουν . Ο τροπος με τον οποιο φτανουν σε οργασμο ειναι διαφορετικος , και η ενταση του δεν ειναι παντα ιδια .Αλλα αυτα ισχυουν και για τους αντρες.
    Εσυ πως τον βιωνεις και τι ειναι αυτο που σε κανει να αμφιβαλλεις?

  12. #27
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Διαβαζα μια προσφατη ερευνα (επιστημονικη) οτι ο κολπικος οργασμος ουσιαστικα δεν υπαρχει και κατι αλλα. Τα διαβασα περιληπτικα , δεν με ενδιεφερε και πολυ το ζητημα:P .

    Απο ερευνες αλλο τιποτα. Τεσπα ουτε καν το λινκ δεν εχω βαριεμαι και να ψαξω. Ελπιζω να βρειτε τις απαντησεις που ζητατε περι του θεματος.
    Αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος αέναε περπατητή να το βρεις να το διαβάσουμε κι εμείς που δεν το έχουμε ξανακούσει ποτέ...

    psy κι εγώ δεν κατάλαβα την απορία σου και δεν κατάλαβα και που οι απόψεις εντός του φορουμ διίστανται... κι εμένα το μόνο που μου περνάει απ' το μυαλό είναι ή να είσαι άντρας ή ανοργασμική... αλήθεια πόσο χρονών είσαι?

    αλέξανδρε δύο πράγματα έχω να σου πω... το ένα είναι πως η υπερβολική διάρκεια μπορεί να είναι κουραστική... ειδικά αν υπάρχει σεξ και όχι απλά παιχνίδι και ο άλλος δεν τελειώνει... πάντως όπως υπάρχει ο γρηρο_ _μ_ _λ_ς έτσι υπάρχει και ο δεντελειωνογ_ _ουλ_ _ ..... και το δεύτερο είναι πως αν η άλλη δεν είναι κολπική το πιθανότερο είναι να χάνεις το χρόνο σου

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    Αν δεν σου είναι μεγάλος κόπος αέναε περπατητή να το βρεις να το διαβάσουμε κι εμείς που δεν το έχουμε ξανακούσει ποτέ...

    psy κι εγώ δεν κατάλαβα την απορία σου και δεν κατάλαβα και που οι απόψεις εντός του φορουμ διίστανται... κι εμένα το μόνο που μου περνάει απ' το μυαλό είναι ή να είσαι άντρας ή ανοργασμική... αλήθεια πόσο χρονών είσαι?

    αλέξανδρε δύο πράγματα έχω να σου πω... το ένα είναι πως η υπερβολική διάρκεια μπορεί να είναι κουραστική... ειδικά αν υπάρχει σεξ και όχι απλά παιχνίδι και ο άλλος δεν τελειώνει... πάντως όπως υπάρχει ο γρηρο_ _μ_ _λ_ς έτσι υπάρχει και ο δεντελειωνογ_ _ουλ_ _ ..... και το δεύτερο είναι πως αν η άλλη δεν είναι κολπική το πιθανότερο είναι να χάνεις το χρόνο σου
    Αυτό ξαναπέστο! Αν μάλιστα πρόκειται για γυναίκα που έρχεται γρήγορα σε οργασμό, είναι μαρτύριο!
    Ακόμη και κάποιοι άντρες που έχουν κάνει σεξ (και όχι απλά έχουν διαβάσει γι' αυτό :p ), συχνά έχουν αυτή τη λανθασμένη εντύπωση! Ότι πρέπει να παιδεύουν την άλλη ώρες για να το ευχαριστηθεί!
    Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι αν ο άντρας δεν είναι άσχετος και η γυναίκα ξέρει το σώμα της, τι της αρέσει και τι όχι, ο οργασμός είναι παιχνιδάκι.
    Πάντως, βρίσκω αστείο ότι τόσα χρόνια άντρες (επιστήμονες και μη) ασχολούνται με τον γυναικείο οργασμό, προσπαθώντας να τον καταλάβουν, να τον αναλύσουν και άλλα τέτοια ευτράπελα. Θαρρείς και το σεξ και ο οργασμός είναι κάτι που πρέπει κάποιος να το προσεγγίσει επιστημονικά για να το νιώσει!

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αλέξανδρε δύο πράγματα έχω να σου πω... το ένα είναι πως η υπερβολική διάρκεια μπορεί να είναι κουραστική..
    αλανταλον......... αλλα βαριεμαι να το συζητισω...

  15. #30
    δεν έχω να αντιπαραθέσω τίποτε σε αυτό απ' ότι καταλαβαίνεις... άρα συμφωνώ...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. η απομυθοποίησή της
    By vegga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 15-08-2011, 23:53
  2. Ο κόσμος των μεγάλων και η απομυθοποίηση του έρωτα...
    By katerina7 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 61
    Last Post: 07-09-2006, 20:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •