Πως να ξεφυγω απο μια καταστροφικη σχεση χωρις επιπτωσεις?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Κρητη
    Posts
    31

    Πως να ξεφυγω απο μια καταστροφικη σχεση χωρις επιπτωσεις?

    Γεια σας!;) Ειμαι κανουρια στο φορουμ και πραγματικα χαιρομαι πολυ που το βρηκα.
    Ημουν σε απελπιστικη κατασταση και αναζητωντας βοηθεια στο ιντερνετ σε διαφορα ερωτηματα που ειχα εμφανιστηκε το φορουμ την ωρα που το χρειαζομουν.
    Στα 15μου εκανα μια σχεση μ'ενα παιδι πολυ καλο,καποια χρονια μεγαλυτερος μου αλλα ηταν αυτο που θα ηθελαν οι περισσοτερες γυναικες στη ζωη τους.
    Δουλευε,με προσεχε,δε μου ελειπε τπτ,με στηριζε στο καθε τι.Μ αγαπουσε και η κρυφη μου αληθεια ειναι οτι τον αγαπουσα κι εγω πολυ.
    Το προβλημα ηταν οτι ηταν 'ησυχος'.Δεν ηθελε να βγαινει για ποτο,να πηγαινει σε μπαρ και σε τετοια πραγματα,αλλα καθως εγω δεν τα ειχα χορτασει ημουν της αντιθετης αποψης.
    Ηθελα να ζησω τη νυχτερινη ζωη και γενικα βαρεθηκα καποια στιγμη να ξυπναω και να ξερω ακριβως τι θα εκανα και ποια συγκεκριμενη ωρα θα εκανα το καθε τι.
    Εψαχνα δουλεια εκεινη τη περιοδο γιατι το περιπτερο το οποιο δουλευα εκλεισε κι ετσι βρηκα δουλεια σε ενα μεζεδωπωλειο μεσα στη κουζινα.Ωραιο μαγαζι,καλος κοσμος.
    Ολα καλα,ωραιο το περιβαλλον μονο που καποια στιγμη η σερβιτορα που ειχε μας την εκανε κι ετσι αναγκαστηκα να ειμαι και σερβιτορα.
    Για να μη σας τα πολυλογω ηταν ενα μεγαλο μαγαζι δηλωμενο σαν καφενειο αλλα εκεινος που το χε εκανε και μαγειρευτα.Μεσα απο τον παγκο ειχε κουζινα και τετοια πραγματα.
    Αυτον το ειχε βολεψει απο κεινη τη μερα η κατασταση και ημουν και τα δυο.Σερβιτορα και μαγειρισσα.
    Με τα πολλα ως σερβιτορα κολλησα με το ποτο.Κι ετσι μετα απο 5χρονια σχεσης χωρισα με το παιδι.
    Μετα απο καποιο διαστημα αρχιζε ν αρχεται στο μαγαζι ενας γνωστος,τον οποιο εγω γνωριζα απο τριτους,χρονια πριν.
    Ηξερα οτι ηταν παντρεμενος-χωρισμενος με δυο παιδια κι οτι προτου παντρευτει ηταν μπλεγμενος στα ναρκωτικα τα οποια ειχε παει Ισπανια και τα χε κοψει κατι χρονια πριν.
    Ωστοσο επινε κι αυτος αρκετο ποτο.Ηταν κοινωνικος,γελαστος,ειχε πολυ χιουμορ αν και δεν ηταν και τοσο ομορφος ειχε προσωπικοτητα.Αρχισαμε να κανουμε παρεα κι επειτα η παρεα εξελιχτηκε σε σχεση.
    Εγω απ τη στιγμη που επιασα δουλεια εμενα μονη μου.Καποια στιγμη μου ειπε οτι ειχε μαλωσει με τους δικους του κ του προτεινα να ερθει να μεινει μαζι μου.
    Να σας πω ωστοσο οτι μολις εμαθε η μανα μου οτι ειμαι μαζι του...μ εβαλε κατω κι αρχισε κ μου λεγε οτι αυτος ο τυπος ειναι μονο για το ποτο,οτι δεν ενδιαφερεται για τα παιδια του,οτι βριζει και κανει φασαριες στο σπιτι του(στης μανας του)..
    Οτι μπορει να εκοψε την ηρωινη,αλλα δεν εκοψε ολα τα ναρκωτικα.Τεσπα..εγω δεν την ακουγα,νομιζα οτι δεν ηθελε να μπλεξω μαζι του λογω οτι ηταν πρωην χρηστης και παντρεμενος με παιδια.
    Για να μη σας πριξω με τις υπολοιπες λεπτομερειες,θα σας πω οτι τσακωστηκα χοντρα με τους δικους μου,δε τον χωρισα,βαλαμε ενα υποτιθεμενο δαχτυλιδι,εμεινα εγκυος γιατι βασικα ηθελε εκεινος σον και καλα να κανουμε ενα παιδι τη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη(κι εγω ηθελα ενα παιδι,αλλα οχι τοσο συντομα)......κι εκει αρχιζουνε τα προβληματα μου ολα.
    Ερχοτανε συνεχεια μεθυσμενος,εντελως τελιωμενος.Να κλεινουνε τα ματια του στη καρεκλα,να λεει ασυναρτησιες,να βριζει,να προκαλει φασαριες,να με χτυπαει συνεχως.Την επομενη μερα δε θυμοτανε τπτ και ητανε ολο συγνωμες κι οτι δεν προκειτε να ξανασυμβει.Εγω ημουνα μονη.Δεν ειχα μουτρα να παω στους γονεις μου,δεν ειχα κανενα ν απευθυνθω καθως μαζι του εκανα περα κ ολους μου τους φιλους και ητανε κι η εγκυμοσυνη στη μεση.
    Ελεγα οτι θα κανω υπομονη και ηλπιζα οτι θα δει τα λαθη του και δε θα τα ξανακανει.Εκανα ομως μεγαλο λαθος.
    Ακομα κι εκεινη τη μερα που του τα εψαλλα ηρθε χειροτερα απο τις προηγουμενες.Το αποτελεσμα ηταν να παω στο νοσοκομειο με αιμοραγια τεσσερις φορες κατα τη διαρκεια τις εγκυμοσυνης μου εξαιτιας της στεναχωριας μου.
    Τελικα γεννησα ενα υγειεστατο αγορακι,αλλα ακομα και στο νοσοκομειο ερχοτανε οταν ξυπνουσε το πρωι για κανενα τεταρτο(!),ολο το βραδυ μ επαιρνε τηλεφωνο και μ εβριζε λογω του οτι ηταν η μανα μου στο νοσοκομειο κι εμενε εκει μεχρι που βγηκα.
    Βγαινω απο το νοσοκομειο με το μωρο και συνεχιζει τα ιδια κι ακομα χειροτερα.Να ερχεται οποτε γουσταρει και να ψαχνει φασαριες,να λεει διαφορα το ενα θεμα μετα το αλλο,να μιλαει με τους τοιχους,να λεει οτι μ εχει γραμμενη,οτι ειμαι π....α,οτι εχω γκομενο.......να βριζει τους δικους μου.Εχει φτασει στο σημειο να κραταω το μωρο και να με χτυπαει,μ επιασε τρεις φορες απ το λαιμο να με πνιξει.Συνεχεια αντιστεκομουν και προσπαθουσα να τον λογικεψω αλλα το ιδιο του εκανε.
    Μια μερα βρηκα ενα χαρτι το οποιο ελεγε οτι ειχε χορηγηθει φαρμακα(απο κεντρο αποτοξινωσης ναρκωμανων) και μαζι μ αυτα βρηκα και χασις.Οταν τον ρωτησα μου ειπε οτι απλα πηγαινε εκει γιατι ετσι ηθελε,οχι οτι εχει καποια σχεση με ηρωινη.
    Αλλα το μαυρο ειναι για παρτυ του κι οτι επινε.Του ειπα οτι εχω κανει αρκετη υπομονη,οτι δεν αντεχω αλλο,οτι αυτος ηθελε οικογενεια και παιδια κι οτι μ εχει κανει πλεον να μετανιωσω την ωρα και τη στιγμη που τον γνωρισα.
    Εκεινος αρχισε παλι τις συγνωμες,ελεγε οτι μ αγαπαει,εκλαιγε κι ειπε πως ολα αυτα τα κανει το φαρμακο σε συνδυασμο με το ποτο,το οποιο ελεγε πως θα κοψει.
    Εν τω μεταξυ ειμαι ακομα αρκετα φορτισμενη και σας τα λεω ποοολυ περιληπτικα.Ολο αυτο συνεχιστηκε καμποσο διαστημα.Εφυγα τρεις φορες απο το σπιτι προσπαθωντας να προστατεψω το παιδι μου και βασικα εκεινον απο μενα,νομιζω.
    Ολο αυτο το διαστημα,απ οταν αρχιζε να με χτυπαει φοβηθηκα,μ επιασαν και μετριες κρισεις πανικου,οπως ανακαλυψα αργοτερα,,αλλα ειχα απηυδισει,ειχα αρχισει ν απελπιζομαι,δεν ηθελα ν ακουω ουτε τ ονομα του.
    Καθε φορα με γυριζε πισω με τα λογια του και με τη βοηθεια τριτων που τον λυποντουσαν,γιατι τον εβλεπαν ξεπιωτο απ ολα αυτα.
    Μια μερα με το που του ανοιξα τη πορτα αρχισε να μου δινει μπατσους,να με πιανει απ τα μαλλια και να με χτυπαει στα ντουλαπια και στους τοιχους.Εσπασε το τραπεζι,και καποια πραγματα που ειχα στο παγκο της κουζινας..και ολα αυτα γιατι κατι του ειχε πει η μανα μου κι ειχε γινει παραξηγηση αναμεταξυ τους.Ομως εκεινη τη μερα δεν αντεξα.Του ειχα πει να μη με ξαναχτυπησει.Ετσι που ηταν βρηκα την ευκαιρια και του εκανα οτι μου εκανε.Κλειδωσα τη πορτα και του ειπα οτι η εγω θα βγω απο κει μεσα η αυτος.Τον χτυπουσα,τον επιασα απ τα μαλλια κ τον χτυπουσα στους τοιχους και τον εβαλα κατω κ τον κλωτσουσα οπως εκανε αυτος σε μενα.Ειλικρινα σκεφτηκα το χειροτερο για τον εαυτο μου.Το μυαλο μου ακουσε μια στιγμη τη φωνη του να μου λεει ''μωρο μου τι σου εκανα και φερεσαι ετσι?''....τοτε σταματησα να τον χτυπαω,αλλιως δε ξερω τι θα κανα πραγματικα.Την επομενη μερα δε θυμοταν παλι τπτ.(ηταν η τριτη φορα που εφυγα και σας την περιγραφω για να καταλαβεται το τι συνεβαινε πανω κατω).
    Το θεμα μου ειναι οτι ειμαι 24 χρονων,με αυτον τον αντρα,με ενα παιδι απο αυτον τον αντρα και ψυχολογικα τρελαμενη.Την τελευταια φορα που γυρισα ειχε στρωσει,αλλα τωρα ξαναρχισε σχεδον τα ιδια.
    Μενουμε στο ιδιο σπιτι και τον βλεπω πιωμενο καθε βραδυ που ερχεται και το πρωι που φευγει για δουλεια.
    Του λεω οτι δε θελω να τον βλεπω κι οτι θελω να χωρισουμε κι εκεινος το παιρνει για πλακα!
    Εν τω μεταξυ εχουν ερθει ετσι τα πραγματα κ μενουμε στο σπιτι της γιαγιας μου(στο οποιο εχω μεγαλωσει)γιατι χτιζαμε διπλα λεει δικο μας σπιτι για να μη πληρωνουμε νοικι!
    Κι ερχεται καθε βραδυ πιωμενος.Δε θελω να δημιουργησω φασαριες.Θελω να φυγει ησυχα και να με ενοχλει μονο αν θελει κατι για το παιδι.
    Δεν αντεχω αλλο...και δε ξερω τι να κανω.Αυτος του μιλας και σε γραφει,,μιλαει σα να μη συμβαινει τπτ........Εχω καταστρεψει τη ζωη μου απο τις επιλογες μου και τωρα ειμαι σ αδιεξοδο.
    Και η ειρωνια της ζωης ειναι οτι παντα αγαπουσα το αλλο παιδι με το οποιο ταχα. Δε ξερω πως τα χω κανει ετσι και τι να κανω για να φυγω απο αυτη τη σχεση.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οκ... το αναλυσες λιγο αλυπητα αλλα δε πειραζει..
    βασικα το πρωτο που ηταν ησυχος γιατι τον εστιλες τον καημενο? κ τελικα κολησες με τον αλλο που βριζει? μηπως μας γυρευοντας για μπλεξιματα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    168
    Και μετα αναρωτιέμαι για μένα αν υπάρχει χειρότερο!!!
    Κουκλιτσα....Φύγε...Φύγε μακρυά του...παρε το παιδι και Φύγε.Αυτο να κάνεις...Θες την υγεια σου,την ησυχία σου?Φυγε...Υπάρχουν κεντρα που προσφέρουν βοήθεια σε κακοποιημενες γυναικες...Ψάξε στο Internet...θα σε βοηθήσουν...Κι εσένα και το παιδι σου...Φυγε...Αν μια κατασταση έπρεπε να τελειωσει...έπρεπε να τελειωσει τότε...Αυτος ειναι όλο λόγια...Δεν λέω...οι καταχρήσεις φανερώνουν αδυναμίες,κι οι αδυναμίες ειναι ανθρώπινες...Αλλα ειναι ενηλικος...έπρεπε να είχε φύγει απο αυτο το βούρκο...Αλλα δεν θέλει..ΦΎΓΕ ΕΣΥ...ΦΎΓΕ ΤΩΡΑ

  4. #4
    Γειά σου Μαράκι. Έχετε κάνει γάμο; Αν όχι τότε απλά πες του οτι χωρίζετε, πακετάρισε τα πράγματά του και άλλαξε κλειδαριά. Καλό θα είναι να έχεις μαζί σου κάποιους ανθρώπους, όσο πιο πολλούς μπορείς να σε υποστηρίξουν και να βρίσκονται κοντά σου, μην τυχόν αρχίσει τα νταηλίκια ή παρεκτραπεί εντελώς σε κάποιο μεθύσι του. Δεν θέλω να σε φοβήσω, αλλά αν μείνεις μαζί του υπάρχει κίνδυνος κάποια στιγμή να σε χτυπήσει πολύ και να σου προκαλέσει κάποια αναπηρία, ή και να σε σκοτώσει. Η μπορεί κι εσύ να του προκαλέσεις κακό από τον φόβο σου. Μην ελπίσεις ότι μπορεί να αλλάξει και να γίνετε μια ευτυχισμένη οικογένεια. Αυτό όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο καλύτερα για σένα. Ο τύπος είναι ατομιστής, κακός χαρακτήρας, ανεύθυνος και έχει και ένα σωρό εθισμούς (ποτά, ναρκωτικά και μάλλον και εθισμό να δέρνει). Τί περιμένεις να γίνει δηλαδή; Έχεις και μωρό παιδί, πρέπει να μεγαλώσει σε ένα ήρεμο και σταθερό περιβάλλον.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Κρητη
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    οκ... το αναλυσες λιγο αλυπητα αλλα δε πειραζει..
    βασικα το πρωτο που ηταν ησυχος γιατι τον εστιλες τον καημενο? κ τελικα κολησες με τον αλλο που βριζει? μηπως μας γυρευοντας για μπλεξιματα?
    Βρε αλεξανδρε δεν ηταν ετσι στην αρχη.Καμια σχεση.Απο τη στιγμη που εμεινα εγκυος αρχισαν ολα αυτα.
    Πριν ηταν μια χαρα,εκτος του οτι επινε αλλα ειχε τον ελεγχο και εκτος απ αυτο ηταν ευχαρος και καλος οταν ηταν πιωμενος.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Κρητη
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by Τάρια View Post
    Και μετα αναρωτιέμαι για μένα αν υπάρχει χειρότερο!!!
    Κουκλιτσα....Φύγε...Φύγε μακρυά του...παρε το παιδι και Φύγε.Αυτο να κάνεις...Θες την υγεια σου,την ησυχία σου?Φυγε...Υπάρχουν κεντρα που προσφέρουν βοήθεια σε κακοποιημενες γυναικες...Ψάξε στο Internet...θα σε βοηθήσουν...Κι εσένα και το παιδι σου...Φυγε...Αν μια κατασταση έπρεπε να τελειωσει...έπρεπε να τελειωσει τότε...Αυτος ειναι όλο λόγια...Δεν λέω...οι καταχρήσεις φανερώνουν αδυναμίες,κι οι αδυναμίες ειναι ανθρώπινες...Αλλα ειναι ενηλικος...έπρεπε να είχε φύγει απο αυτο το βούρκο...Αλλα δεν θέλει..ΦΎΓΕ ΕΣΥ...ΦΎΓΕ ΤΩΡΑ
    Πιστεψε με προσπαθω.Προσπαθω με ηρεμο τροπο γιατι δε θελω οτι κανω να εχει επιπτωσεις στο παιδι μου και στους δικους μου ανθρωπους.
    Αρκετα τους εχω ταλαιπωρησει και απασχολησει μ αυτο το θεμα...και δε θελω να κανω ακραια τα πραγματα.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Κρητη
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Γειά σου Μαράκι. Έχετε κάνει γάμο; Αν όχι τότε απλά πες του οτι χωρίζετε, πακετάρισε τα πράγματά του και άλλαξε κλειδαριά. Καλό θα είναι να έχεις μαζί σου κάποιους ανθρώπους, όσο πιο πολλούς μπορείς να σε υποστηρίξουν και να βρίσκονται κοντά σου, μην τυχόν αρχίσει τα νταηλίκια ή παρεκτραπεί εντελώς σε κάποιο μεθύσι του. Δεν θέλω να σε φοβήσω, αλλά αν μείνεις μαζί του υπάρχει κίνδυνος κάποια στιγμή να σε χτυπήσει πολύ και να σου προκαλέσει κάποια αναπηρία, ή και να σε σκοτώσει. Η μπορεί κι εσύ να του προκαλέσεις κακό από τον φόβο σου. Μην ελπίσεις ότι μπορεί να αλλάξει και να γίνετε μια ευτυχισμένη οικογένεια. Αυτό όσο πιο γρήγορα το συνειδητοποιήσεις τόσο καλύτερα για σένα. Ο τύπος είναι ατομιστής, κακός χαρακτήρας, ανεύθυνος και έχει και ένα σωρό εθισμούς (ποτά, ναρκωτικά και μάλλον και εθισμό να δέρνει). Τί περιμένεις να γίνει δηλαδή; Έχεις και μωρό παιδί, πρέπει να μεγαλώσει σε ένα ήρεμο και σταθερό περιβάλλον.
    Δεν εκανα γαμο(ευτυχως).Και του ειπα να χωρισουμε,αλλα δεν καταλαβαινει...οταν ειναι μεθυσμενος λεει,,''γραμμενη σ εχω,ουτε γω θελω να σε ξαναδω'',,,και το αμεσως επομενο πρωι ''μωρο μου κανε μου καφε!''..
    Κι οταν και το πρωι του λες τα ιδια,νομιζει οτι του κανω πλακα.Το διανοησε?
    Κλειδαρια δε μπορω ν αλλαξω γιατι μενει αυτος στο δικο μου σπιτι.Αυτος πρεπει να φυγει και δε φευγει!!Εκει ειναι το θεμα.
    Απλα φοβαμαι ν ανακατεψω το πατερα μου,,γιατι ειναι πολυ νευρικος κ φοβαμαι μη τον μπλεξει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εισαι 24 μολις αλλα εισαι μαγκακι οφειλω να ομολογησω..Ζητα βοηθεια απο τους δικους σου ωστε να χωρισεις , μην σου πω αν δεις (που θα δεις σιγουρα) μαγκιες να κανεις και ασφαλιστικα μετρα!!
    Μην το σκεφτεσαι αυτος θα σε τρελανει , αν δεν σε σκοτωσει κιολας..Και υπαρχει και ενα παιδι στην μεση!Ξεκινα διασικασιες απο αυριο κιολας , οσο θα το αναβαλλεις θα μεγαλωνει και το προβλημα !

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μαρακι ολοι μας κανουμε λαθη κι εχουμε κι δικαιομα να τα κανουμε! αφου ζουμε, κι δεν ειμαστε μεσα σε μια γυαλα είναι λογικο να γινουν λαθη! αρα, ότι εκανες λαθος επυλογη μην το αφηνεις να σε στοιχειωνει! το ζητημα είναι τι κανεις μετα!! δλδη να μην το συνεχιζεις το λαθος σου!
    αποψημου είναι να βρεις την δυναμη - που από οσα καταλαβα την εχεις κι μαλιστα πολύ! κι μπραβοοσου!!- κι να τον διωξεις!! αλλα να το κανεις αποφασιστικα! το λεω διοτι αν καταλαβα καλα καπου κολας λιγάκι, δλδη τον λυπάσαι κι του την χαριζεις,ε? γτ. για να κοιμάσαι στο ιδιο σπιτι, να ζεις με έναν τετοιο τυπο παει να πει ότι τον ανεχεσαι!! σορρυ που το λεω αλλα εχει να κανει με τις αρχες της λογικης!! δλδη κάθε έννοια δεν είναι δυνατόν να νοείται ως αντίθετη προς τον εαυτό της! δλδη δυο ανθρωποι ζουν μαζι, αρα ανεχοντε ο ενας τον αλλον! δεν γινετε να υπαρχουν δυο "αρα"!! ε?
    κοιτα! δεν σε κρινω!! ουτε σου την λεω!! απεναντίας στεναχοριεμαι πολύ για το παιδακι σου κι για εσενα που ζεις κατι τοσο ασχημο!! για αυτό σε προσταζω να βρεις την αποφαση!!κι να τον διωξεις!!! ΚΑΝΤΩΩ!! είναι κατι που μπορεις, άλλες κοπελίτσες δυστυχως δεν μπορουν διοτι ειτε εξαρτιοντε οικονομικα αλλα κι ψυχολογικα! κι είναι εγκλοβισμενες!! εσυ εχεις δικο σου σπιτι, εχεις δικους σου πορους ! κι από ότι βλεπω εχεις κι δικιασου προσωπικοτητα!! εισαι ανεξαρτητο ατομο!! δεν τον εχεις αναγκη αυτόν! απλα βαθια μεσασου μαλον ακομα κατι υπαρχει για αυτόν!!κολας να το πεις, σε καταλαβαινω!! δυστυχως εχω ζησει παρομοιες καταστασεις, όχι σε δικημου σχεση!! εγω βλέπεις δεν θα μπορουσα να δερνω κάθε μερα την αγαπημενημου!ποσο μαλον αν ηταν κι η μανα του παιδιουμου!! παρα το ότι εχω υπαρξει πολλες φορες μαστουρης κι μεθυσμένος!! πωτες όμως δεν καταλαβα πως δικαιολογουν την βια τους μεσα από την μεθη!! είναι δικαιολογια κατά εμενα!! προσωπικα εχω χτυπησει ασχημα από κοπελα - με εσπροξε κι γλυστρωντας χτυπησα το κεφαλιμου στην γωνια του κομοδίνου!" ειμουν μεθυσμένος πολύ !!, επισης ειχα κι κουμπαρια σε ένα ζευγαρι που επεφτε ξυλο μπροστα στην μικρουλα κι εγω αναγκαζομουν να την περνω στο μπαλκονι κι να προσπαθω να την απασχολησω με τα παιχνίδια της για να μην ακουει τα ουρλιαχτα κι τα χτυπήματα από τον πατερα της προς την μητερα της!! στιγμες που δεν θα ξεχασω πωτες!!απιστευτω πως ένα μωρακι αντιλαμβανοταν ότι ο ηχος από το κεφαλι ηταν της μανας της!!κι ντροπημου που το ανεχτικα εστω κι για λιγο!! αλλα το θεμα δεν είναι η δικημου εμπειρια! είναι η δικησου "απελευθερωση! από αυτόν!! διωξτονα!! κι είμαι απολυτα συγουρος πως κι η μανασου θα σε συγχωρεσει κι συντομα θα βρεις έναν ανδρα ανταξιο των δικωνσου αρετων!!θα βρεις συγουρα έναν που θα σε αγαπησει κι θα σε προσεχει όπως πρεπει να κανει ενας σωστος ανδρας!!μην εχεις καθολου ενδιασμους για αυτό!!υπαρχει εκει εξω καποιος που σου αξιζει!!
    τελος θα σου ελεγα να απευθηνθεις στην νομαρχια της περιοχης σου, από τα λιγα που θυμαμαι με την κουμπαραμου είναι ότι εβγαλε ακρη με δωρεαν κοινωνικούς λειτουργούς κι γενικα με καποιες υπερεσιες που υπαρχουν, παρε στο τηλ. κεντρο κι πες τους για αυτό!! επισης να πας κι στην αστυνομια! για μυνηση θα πρεπει να παρεις το παραβολο των 100ευρο, αλλα μπορεις κι να ζητήσεις για αρχη να του κανουν επιπλυξη η κατι τετοιο.
    ευχομαι ότι πιο καλο!! ελπιζω να βρεις την αποφαση διοτι τη δυναμη την εχεις!! καντω για το μικροσου ¨)

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Μαρακι ολοι μας κανουμε λαθη κι εχουμε κι δικαιομα να τα κανουμε! αφου ζουμε, κι δεν ειμαστε μεσα σε μια γυαλα είναι λογικο να γινουν λαθη! αρα, ότι εκανες λαθος επυλογη μην το αφηνεις να σε στοιχειωνει! το ζητημα είναι τι κανεις μετα!! δλδη να μην το συνεχιζεις το λαθος σου!
    αποψημου είναι να βρεις την δυναμη - που από οσα καταλαβα την εχεις κι μαλιστα πολύ! κι μπραβοοσου!!- κι να τον διωξεις!! αλλα να το κανεις αποφασιστικα! το λεω διοτι αν καταλαβα καλα καπου κολας λιγάκι, δλδη τον λυπάσαι κι του την χαριζεις,ε? γτ. για να κοιμάσαι στο ιδιο σπιτι, να ζεις με έναν τετοιο τυπο παει να πει ότι τον ανεχεσαι!! σορρυ που το λεω αλλα εχει να κανει με τις αρχες της λογικης!! δλδη κάθε έννοια δεν είναι δυνατόν να νοείται ως αντίθετη προς τον εαυτό της! δλδη δυο ανθρωποι ζουν μαζι, αρα ανεχοντε ο ενας τον αλλον! δεν γινετε να υπαρχουν δυο "αρα"!! ε?
    κοιτα! δεν σε κρινω!! ουτε σου την λεω!! απεναντίας στεναχοριεμαι πολύ για το παιδακι σου κι για εσενα που ζεις κατι τοσο ασχημο!! για αυτό σε προσταζω να βρεις την αποφαση!!κι να τον διωξεις!!! ΚΑΝΤΩΩ!! είναι κατι που μπορεις, άλλες κοπελίτσες δυστυχως δεν μπορουν διοτι ειτε εξαρτιοντε οικονομικα αλλα κι ψυχολογικα! κι είναι εγκλοβισμενες!! εσυ εχεις δικο σου σπιτι, εχεις δικους σου πορους ! κι από ότι βλεπω εχεις κι δικιασου προσωπικοτητα!! εισαι ανεξαρτητο ατομο!! δεν τον εχεις αναγκη αυτόν! απλα βαθια μεσασου μαλον ακομα κατι υπαρχει για αυτόν!!κολας να το πεις, σε καταλαβαινω!! δυστυχως εχω ζησει παρομοιες καταστασεις, όχι σε δικημου σχεση!! εγω βλέπεις δεν θα μπορουσα να δερνω κάθε μερα την αγαπημενημου!ποσο μαλον αν ηταν κι η μανα του παιδιουμου!! παρα το ότι εχω υπαρξει πολλες φορες μαστουρης κι μεθυσμένος!! πωτες όμως δεν καταλαβα πως δικαιολογουν την βια τους μεσα από την μεθη!! είναι δικαιολογια κατά εμενα!! προσωπικα εχω χτυπησει ασχημα από κοπελα - με εσπροξε κι γλυστρωντας χτυπησα το κεφαλιμου στην γωνια του κομοδίνου!" ειμουν μεθυσμένος πολύ !!, επισης ειχα κι κουμπαρια σε ένα ζευγαρι που επεφτε ξυλο μπροστα στην μικρουλα κι εγω αναγκαζομουν να την περνω στο μπαλκονι κι να προσπαθω να την απασχολησω με τα παιχνίδια της για να μην ακουει τα ουρλιαχτα κι τα χτυπήματα από τον πατερα της προς την μητερα της!! στιγμες που δεν θα ξεχασω πωτες!!απιστευτω πως ένα μωρακι αντιλαμβανοταν ότι ο ηχος από το κεφαλι ηταν της μανας της!!κι ντροπημου που το ανεχτικα εστω κι για λιγο!! αλλα το θεμα δεν είναι η δικημου εμπειρια! είναι η δικησου "απελευθερωση! από αυτόν!! διωξτονα!! κι είμαι απολυτα συγουρος πως κι η μανασου θα σε συγχωρεσει κι συντομα θα βρεις έναν ανδρα ανταξιο των δικωνσου αρετων!!θα βρεις συγουρα έναν που θα σε αγαπησει κι θα σε προσεχει όπως πρεπει να κανει ενας σωστος ανδρας!!μην εχεις καθολου ενδιασμους για αυτό!!υπαρχει εκει εξω καποιος που σου αξιζει!!
    τελος θα σου ελεγα να απευθηνθεις στην νομαρχια της περιοχης σου, από τα λιγα που θυμαμαι με την κουμπαραμου είναι ότι εβγαλε ακρη με δωρεαν κοινωνικούς λειτουργούς κι γενικα με καποιες υπερεσιες που υπαρχουν, παρε στο τηλ. κεντρο κι πες τους για αυτό!! επισης να πας κι στην αστυνομια! για μυνηση θα πρεπει να παρεις το παραβολο των 100ευρο, αλλα μπορεις κι να ζητήσεις για αρχη να του κανουν επιπλυξη η κατι τετοιο.
    ευχομαι ότι πιο καλο!! ελπιζω να βρεις την αποφαση διοτι τη δυναμη την εχεις!! καντω για το μικροσου ¨)

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Κρητη
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εισαι 24 μολις αλλα εισαι μαγκακι οφειλω να ομολογησω..Ζητα βοηθεια απο τους δικους σου ωστε να χωρισεις , μην σου πω αν δεις (που θα δεις σιγουρα) μαγκιες να κανεις και ασφαλιστικα μετρα!!
    Μην το σκεφτεσαι αυτος θα σε τρελανει , αν δεν σε σκοτωσει κιολας..Και υπαρχει και ενα παιδι στην μεση!Ξεκινα διασικασιες απο αυριο κιολας , οσο θα το αναβαλλεις θα μεγαλωνει και το προβλημα !
    Περισσοτερο χαζο θεωρω τον εαυτο μου μνημονιο,παρα μαγκακι..!
    Εχω σκεφτει διαφορα να σου πω την αληθεια,,να παω σε εισαγγελεα κ.α διαφορα αλλα δεν θελω να φτασω μεχρι εκει για πολλους λογους εκτος κι αν φτασω σε εσχατο σημειο.
    Αν δε φυγει συντομα ομως,,θα το κανω σιγουρα.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Κρητη
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Μαρακι ολοι μας κανουμε λαθη κι εχουμε κι δικαιομα να τα κανουμε! αφου ζουμε, κι δεν ειμαστε μεσα σε μια γυαλα είναι λογικο να γινουν λαθη! αρα, ότι εκανες λαθος επυλογη μην το αφηνεις να σε στοιχειωνει! το ζητημα είναι τι κανεις μετα!! δλδη να μην το συνεχιζεις το λαθος σου!
    αποψημου είναι να βρεις την δυναμη - που από οσα καταλαβα την εχεις κι μαλιστα πολύ! κι μπραβοοσου!!- κι να τον διωξεις!! αλλα να το κανεις αποφασιστικα! το λεω διοτι αν καταλαβα καλα καπου κολας λιγάκι, δλδη τον λυπάσαι κι του την χαριζεις,ε? γτ. για να κοιμάσαι στο ιδιο σπιτι, να ζεις με έναν τετοιο τυπο παει να πει ότι τον ανεχεσαι!! σορρυ που το λεω αλλα εχει να κανει με τις αρχες της λογικης!! δλδη κάθε έννοια δεν είναι δυνατόν να νοείται ως αντίθετη προς τον εαυτό της! δλδη δυο ανθρωποι ζουν μαζι, αρα ανεχοντε ο ενας τον αλλον! δεν γινετε να υπαρχουν δυο "αρα"!! ε?
    κοιτα! δεν σε κρινω!! ουτε σου την λεω!! απεναντίας στεναχοριεμαι πολύ για το παιδακι σου κι για εσενα που ζεις κατι τοσο ασχημο!! για αυτό σε προσταζω να βρεις την αποφαση!!κι να τον διωξεις!!! ΚΑΝΤΩΩ!! είναι κατι που μπορεις, άλλες κοπελίτσες δυστυχως δεν μπορουν διοτι ειτε εξαρτιοντε οικονομικα αλλα κι ψυχολογικα! κι είναι εγκλοβισμενες!! εσυ εχεις δικο σου σπιτι, εχεις δικους σου πορους ! κι από ότι βλεπω εχεις κι δικιασου προσωπικοτητα!! εισαι ανεξαρτητο ατομο!! δεν τον εχεις αναγκη αυτόν! απλα βαθια μεσασου μαλον ακομα κατι υπαρχει για αυτόν!!κολας να το πεις, σε καταλαβαινω!! δυστυχως εχω ζησει παρομοιες καταστασεις, όχι σε δικημου σχεση!! εγω βλέπεις δεν θα μπορουσα να δερνω κάθε μερα την αγαπημενημου!ποσο μαλον αν ηταν κι η μανα του παιδιουμου!! παρα το ότι εχω υπαρξει πολλες φορες μαστουρης κι μεθυσμένος!! πωτες όμως δεν καταλαβα πως δικαιολογουν την βια τους μεσα από την μεθη!! είναι δικαιολογια κατά εμενα!! προσωπικα εχω χτυπησει ασχημα από κοπελα - με εσπροξε κι γλυστρωντας χτυπησα το κεφαλιμου στην γωνια του κομοδίνου!" ειμουν μεθυσμένος πολύ !!, επισης ειχα κι κουμπαρια σε ένα ζευγαρι που επεφτε ξυλο μπροστα στην μικρουλα κι εγω αναγκαζομουν να την περνω στο μπαλκονι κι να προσπαθω να την απασχολησω με τα παιχνίδια της για να μην ακουει τα ουρλιαχτα κι τα χτυπήματα από τον πατερα της προς την μητερα της!! στιγμες που δεν θα ξεχασω πωτες!!απιστευτω πως ένα μωρακι αντιλαμβανοταν ότι ο ηχος από το κεφαλι ηταν της μανας της!!κι ντροπημου που το ανεχτικα εστω κι για λιγο!! αλλα το θεμα δεν είναι η δικημου εμπειρια! είναι η δικησου "απελευθερωση! από αυτόν!! διωξτονα!! κι είμαι απολυτα συγουρος πως κι η μανασου θα σε συγχωρεσει κι συντομα θα βρεις έναν ανδρα ανταξιο των δικωνσου αρετων!!θα βρεις συγουρα έναν που θα σε αγαπησει κι θα σε προσεχει όπως πρεπει να κανει ενας σωστος ανδρας!!μην εχεις καθολου ενδιασμους για αυτό!!υπαρχει εκει εξω καποιος που σου αξιζει!!
    τελος θα σου ελεγα να απευθηνθεις στην νομαρχια της περιοχης σου, από τα λιγα που θυμαμαι με την κουμπαραμου είναι ότι εβγαλε ακρη με δωρεαν κοινωνικούς λειτουργούς κι γενικα με καποιες υπερεσιες που υπαρχουν, παρε στο τηλ. κεντρο κι πες τους για αυτό!! επισης να πας κι στην αστυνομια! για μυνηση θα πρεπει να παρεις το παραβολο των 100ευρο, αλλα μπορεις κι να ζητήσεις για αρχη να του κανουν επιπλυξη η κατι τετοιο.
    ευχομαι ότι πιο καλο!! ελπιζω να βρεις την αποφαση διοτι τη δυναμη την εχεις!! καντω για το μικροσου ¨)
    Ναι,η αληθεια ειναι οτι τον λυπαμαι λιγο...Τον εχουν διωξει κι οι δικοι του και ναι τον λυπαμαι.
    Το σπιτι δεν ειναι δικο μου και δεν ειμαι ακομα ανεξαρτητη οικονομικα λογω του οτι ειχα σταματησει τη δουλεια λογω του μωρου.
    Οχι,οτι με νοιαζει αυτο γιατι ετσι κι αλλιως ολα του τα λεφτα τα δινει στο πιωμα!Το μωρο μου κι εγω τη βγαζουμε με ενα επιδοματακι που παιρνω.
    Δε με ενοιαξε το οικονομικο,,εχω ξεμεινει και χωρις μπεμπιλινα που υποτιθεται οτι πηγε να παρει κ γυρισε την αλλη μερα το πρωι!
    Με ενοιαζε οτι με παραμυθιαζε τοοοσο καιρο κι εφαγα το παραμυθι του,οτι υπολογησα στα λογια του περι οικογενειας κι ηταν ολα ψεμα,οτι εχασα χρονια και ανθρωπους που δε μπορω να γυρισω πισω....
    Δε νιωθω κατι γι αυτον,θελω να ναι καλα αλλα μακρια μου.Ουτε μισος,ουτε αγαπη....ε καλα,,,ισως λιγη απεχθεια!:p
    Σ ευχαριστω πολυ για την ενθαρυνση και τις συμβουλες σου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    μαρακι εισαι πολύ μικρη!! εχεις μπροστασου ολοκληρη ζωη!! αα!! κι μην αγχωνεσαι! ¨)¨), δεν ζουμε στο "30, ουτε σε καποια πουριτανη επαρχιακη περιοχη!! πλεον υπαρχουν πολλες κοπελες που είναι μητερες κι είναι χωρησμενες, δεν είναι κατι που αποτρεπει ολους τους ανδρες στο να κανουν μαζισου σχεση! κι στο να προχωρησουν,δλδη να παντρευτης! κι να κανεις μια φυσιολογικη ζωη!!
    απλα, θα πρεπει να εισαι λιγάκι πονηρευμενη από εδώ κι περα, θα δεις που οι ανδρες θα κομπλαρουν λιγάκι σαν ακουνε για το παιδακισου,αλλα κι παλυ είναι σπανια αποτρεπτικο! προσωπικα ειμουν 23-24 όταν ειχα γνωρησει κι ειχα κανει σχεση με μια κοπελια που ηταν γυρο στα 33! κι ειχε κορη γυρο στα 16! ¨) θυμαμαι ότι κολαγε να μου το πει κι αργησε λιγάκι! αλλα γενικα δεν ειχα κανενα κομπλεξ ουτε εγω ουτε και η παρεαμου! κατι που φοβομουν ότι θα το παρουν στραβα! αλλα όλα ηταν υπεροχα!! βεβαια δε προχωρήσαμε όχι γτ. ειχα πρόβλημα που ηταν μητερα! απεναντίας ηταν κι ευκαταστατη σε μεγαλο βαθμο, αρα αν ειμουν πονηρος θα το προχοραγα! χαχα, το θεμα στραβοσε όταν καποια κακες γλωσσες αναφερθηκαν ότι εγω την επεφτα στην κορουλα της όταν εγινε 17!-βλέπεις μεγαλοεδειχνε η κοπελα εμοιαζε με 3-4 χρονια πιο πανω! ψεματα λεγανε όμως!
    επηστρεφω όμως στο θεμα μας!! μαρακι πρεπει να κατσεις κι να τα βρεις με τον εαυτοσου!! στο ξανα λεω, υπαρχουν σημεια να απευθηνθεις! κι να σε βοηθησουν με το θεμασου,η κουμπαραμου ηταν αλλοδαπη κι εβγαλε ακρη! φαντασου!! ποσο μαλον εσυ! που είμαι συγουρος ότι αν υπαρξη καποιο κολλημα στα γρανάζια του δημοσιου θα βαλεις τις φωνες κι τον "ομορφο" τσαμπουκα σου κι όλα θα προχωρησουν¨). όμως μαρακι πρεπει να το δεχτεις, να το αποφασησεις πως δεν υπαρχει μελον με τον πατερα του παιδιου σου!! στο λεω διοτι κι εγω ειχα θεμα με τις ουσιες, κι δυστυχως ειχα κανει "τοξικες" καποιες σχεσεις μου, αυτό που εχω καταλαβει είναι ότι σαν περασουμε στην σχεση μας την καθημερινοτητα της μαστουρασ! σαν δλδη ειμουν μπροστα της "μαστουρα" ειχα σκατοσει την σχεση, κι νιωθω ότι δεν μπορουσα να το σοσω πλεον!! αρα μην εχεις καθολου ενδιασμους ο τυπος είναι λαθος!!κι κατά συνηδηση!! δεν υπαρχει δικαιολογια να χτυπας την γυναικα σου!! την μητερα του παιδιου σου!!συνεχεια!! δλδη το κανει αποφασισμένος!! δεν εγινε μια φορα ΤΕΡΜΑ!! για εμενα είναι λαθος του, δεν υπαρχει γυρισμος!
    μαρακι εδώ μεσα γραφω την γνωμημου παντα, σορρυ αν γραφω πραματα που δεν σου αρεσουν, αληθεια δεν θελω να προσβαλω ουτε τις επυλογες σου ουτε τπτα, εξαλου στο ξανα λεω, δεν θα μπορουσα να κατηγορισω μια κοπελιτσα που στα 18της τα εφτιαξε με καποιον μεγαλητερο, ημαρτον!! είναι πολύ φυσιολογικο να μην ξερεις τι σε περιμενει! το θεμα είναι τι κανεις πλεον ε?

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    μαρακι !!επειδή παραπανω μαλον το διατυποσα λαθος , δεν ηθελα να πω ότι αποτρεπει τους ανδρες να πανε με κοπελα- μητερα- , ηθελα να πω ότι οι ανδρες ευκολα πλεον κανουν σχεσεις κι με σοβαρη προοπτικη ! με μητερες!!
    απλα να πονηρεύεσαι καποιους που ισως το βλέπον μονο σαν "αρπακτη" δλδη ότι " αα! εδώ θα κατσουμε μονο για σωματικη ευχαριστηση! ελα μωρε!! κι η ιδια τι περημενει ??" αυτους να προσεχεις, διοτι δυστυχως υπαρχουν! αλλα οι πιο πολλοι ανδρες ειμαστε σωστα ατομα, σεβομαστε τις γυναικες που είναι ελευθερες μαναδες κι μην ξεχνας ότι πολλοι ανδρες είναι και αυτοι ελευθεροι πατεράδες ε? ¨))

  15. #15
    Quote Originally Posted by maraki18 View Post
    Δεν εκανα γαμο(ευτυχως).Και του ειπα να χωρισουμε,αλλα δεν καταλαβαινει...οταν ειναι μεθυσμενος λεει,,''γραμμενη σ εχω,ουτε γω θελω να σε ξαναδω'',,,και το αμεσως επομενο πρωι ''μωρο μου κανε μου καφε!''..
    Κι οταν και το πρωι του λες τα ιδια,νομιζει οτι του κανω πλακα.Το διανοησε?
    Κλειδαρια δε μπορω ν αλλαξω γιατι μενει αυτος στο δικο μου σπιτι.Αυτος πρεπει να φυγει και δε φευγει!!Εκει ειναι το θεμα.
    Απλα φοβαμαι ν ανακατεψω το πατερα μου,,γιατι ειναι πολυ νευρικος κ φοβαμαι μη τον μπλεξει.
    Ε, μία μέρα που θα έχει βγει έξω φέρε έναν κλειδαρά να σου αλλάξει κλειδαριά για να μην μπορεί να ξαναμπεί στο σπίτι, αυτό εννοώ. Κάνε του και ασφαλιστικά μέτρα να μην σε πλησιάζει. Το ξέρω πώς αυτά σου φαίνονται σκληρά, όμως εγώ φοβάμαι για τη ζωή σου αν σε χτυπάει. Ξέρεις, αν τα αφήσεις έτσι τα πράγματα αυτός θα γίνεται όλο και πιο ανεξέλεγκτος και θα σε χτυπάει χειρότερα.
    Εγώ φοβάμαι πολύ έτσι όπως τα λες. Εμένα ο αδελφός μου που είναι βίαιος μία φορά που με χτύπησε πήγε να με σκοτώσει γιατί σήκωσε και την πολυθρόνα να μου την φέρει πάνω μου και από τότε τον αποφεύγω συστηματικά. Οι γονείς σου δεν γνωρίζουν οτι σε χτυπάει;

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχεση χωρις σεξ?
    By @miou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 07-03-2013, 22:25
  2. πως να ξεφύγω απο αυτή τη σχέση;
    By mirmigi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 15-12-2012, 16:06
  3. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 20:51
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 19:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •