Σχεση Χωρίς ΣΕΞ !!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    9

    Unhappy Σχεση Χωρίς ΣΕΞ !!!!

    Καλησπερα σας,

    Ο λόγος που γράφω το θέμα μου είναι διότι είμαι πολύ προβληματισμένη και θα ήθελα πολύ όποια συμβολή σας.

    Έιμαι 23 χρονών και έχω μια σχέση και είμαστε μαζί περίπου στα 2 χρόνια τώρα. Ο φίλος μου είναι από την Αίγυπτο (ξέρετε με κάποιες πιο παλαιές αντιλήψεις σχετικά με τις σχέσεις) αλλά ζει μόνιμα στην Αθήνα με την οικογένεια του. Για να σας βάλω κατευθείαν στο θέμα χωρίς να μακρηγορώ. Είμαι η πρώτη του σχέση και συνεπώς και η πρώτη κοπέλα που προχώρησε στο σεξ.


    Γενικά δεν ήξερε πολλά πράγματα αρχικά αλλά μετά από τόσο καιρό που είμαστε μαζί έχει μάθει πολλά σε διάφορα θέματα που έχουν να κάνουν με τις "σχέσεις". Τον τελευταία καιρό είχαμε κάποια καβγαδάκια όπως κάθε ζευγάρι βέβαια αλλά σε γενικές γραμμές περνάμε καλά μαζί... ή έτσι νομίζω εγώ δηλαδή....

    Πρόσφατα μου ανακοίνωσε ότι λόγω ενός "γεγονότος" που δεν θέλει να μου πει, θέλει να είμαστε μαζί αλλά να έχουμε σχέση χωρίς σεξ..... "Είναι μια απόφαση αμετάκλητη."
    Μου είχε εκφράσει και στο παρελθόν ότι θεωρούσε το σεξ λάθος και ότι θα μπορούσε να είχε κάποια σχέση δίχως επαφή με την κοπέλα αλλά ποτέ δεν έδωσα σημασία....

    Μου δίνει όσο χρόνο θέλω για να αποφασίσω για κάτι που δεν ξέρω καν πως να το χειριστώ.!!!!!

    ΔΕΝ θέλω να αλλάξει η σχέση που είχαμε αλλά ούτε και να τον χάσω ............... δεν ξέρω αν θα μπορούσα να είμαι σε μια τέτοια σχέση...... δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω, δεν ξέρω τι να του απαντήσω αν θα πρέπει να του μιλήσω & τι να του πω.....

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.....

    help :(

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εχουν μηπως Ραμαζανι??

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πολα κ διαφορα μπορει να συμβαινουν... αρχικα σκεφτομαι οτι το κανει επιτηδες για να σε διωξει η μπορει να θυμιθηκε ξαφνικα οτι δε του αρεσουν οι γυναικες

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εχουν μηπως Ραμαζανι??
    καλησπερα,

    Οχι, αυτό συνήθως είναι τον Ιούλιο (έχω περάσει 2 ραμαζάνια μαζί του.) Δεν μου λέει όμως....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    πολα κ διαφορα μπορει να συμβαινουν... αρχικα σκεφτομαι οτι το κανει επιτηδες για να σε διωξει η μπορει να θυμιθηκε ξαφνικα οτι δε του αρεσουν οι γυναικες
    καλησπέρα,

    θα προτειμούσα να μου έλεγε να χωρίσουμε.... Μου είναι δύσκολο να καταλάβω.!!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τι να σου πω αν ειχε καπιο σεξουαλικο προβλημα θα τον δικαιολογουσα αλλα αυτο σαν σπασιμο μου μιαζει.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Πιστευεις λογω κουλτουρας κανει πισω?Τι γεγονος συνεβη?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    κοπελια δεν θελω ουτε να σε τρομάξω ουτε να σε φοβισω! αλλα προσεχε πολύ!! προσεχε ,διοτι αν καταλαβα εισαι μικρη ,κι ισως δεν γνωρίζεις αρκετα για τους μουσουλμάνους ειδικα αραβικης καταγωγης!
    σου κριβει πολλα γτ. είναι πολλα που θα τρόμαζες αν τα μαθεις ξαφνου! οι τυποι εχουν πολύ παραξενα χουγια, είναι παρα πολύ πουριτανοι κι παρα πολύ απολυτοι , ευχομαι το παλυκαρι να μην υποκρινεται - κατι που τους το μαθαινουν οι γονεις τους, κατι που τους το λενε στις χωρες τους ,με σκοπο να σε κερδισουν πρωτα ερωτικα, δλδη να εισαι τυφλα αφοσιομενη προς αυτόν κι μετα αρχιζουν - ευχομαι να είναι από αυτους που εχουν απαρνηθεί τις δυδασκαλιες των μουλαδων τους,ευχομαι να κερδισει στην καρδιατου η αγαπη κι ο σεβασμος του προς εσενα! να κερδισουν όλα αυτά που παραδοσιακα συνηθιζουν οι μουσουλμάνοι . αληθεια ευχομαι να υπαρξει αναμεσα σας ενας ομορφος κι σεβαστος κι προς τους δυο σας ερωτας!
    δεν είμαι ρατσιστης, ουτε ξενόφοβος, απεναντίας από μικρος ειμουν απέναντι από τους εθνικηστες!! μαλιστα ειμουν πολύ αντίθετα!! ειχω ασχημες αναμνήσεις από την παλια Χ.Α. αλλα η ζωη, κι οι εμπειριες μου εχουν δειξει πραγματα που τους εχει φοβηθεί το ματιμου!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εισαι υπερβολικος εγω ειχα παει στους τουρκαλαδες διπλα κ δεν ειδα τιποτα τετιο μεχρι κ λουκουμαδες μοιραζαν στη πλατεια ελεος πια με το ρατσισμο.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εισαι υπερβολικος εγω ειχα παει στους τουρκαλαδες διπλα κ δεν ειδα τιποτα τετιο μεχρι κ λουκουμαδες μοιραζαν στη πλατεια ελεος πια με το ρατσισμο.
    Θα εχεις δοκιμασει μουσλιμ λουκουμα εσυ και κατι ξερεις..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Koπελα μου δεν επιτρεπονται οι προγαμιαιες σχεσεις, τωρα το μαθαινεις? κ στο χριστιανισμο το ιδιο, μην κοιτας που οι νεοι τα χουνε ξεφτιλισει ολα. Πρεπει να παντρευτειτε οποτε ισως τουν βαλει λογια κ οι γονεις. Μετα παμε σε αλλα αιτια πχ κομπλαρει που δεν ειναι προικισμενος.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εχουν κατι μαγαζια τυπου μοναστηρακι που ειναι τεραστια που ειναι 4 φορες μεγαλυτερα κ εκει μεσα εχει οτι μπιχλιμπιδια φανταζεσε κ μη για εκδρομη μια χαρα περασα αν δε σου την αναψουν τιποτα κουρδοι κ χρειαστεις κανενα κρανος.... αν κ εγω ειχα παει παλιοτερα.

  13. #13
    http://www.agioritikovima.gr/diethni...i-stin-aigupto
    Παρτε μια γευση απο το βιντεο που το ειχε παλιοτερα στο youtube, επαθα σοκ με τη βιαιοτητα που βιαζαν τις γυναικες(χριστιανες) στην Αιγυπτο.τωρα το βιντεο το καταργησαν για λογους παραβιασης αλλα οταν το ειδα ηταν απιστευτα αγριο και μου έκανε πολύ αρνητική εντυπωση το συμβαν.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    In my head
    Posts
    133
    Οτιδήποτε δεν μπορούμε να αντιληφθούμε το (κατα)κρίνουμε και μας φοβίζει.

    Πόσο χρονών είναι ο φίλος σου;

    Αν πούμε ότι όλα είναι φυσιολογικά πίσω από την απόφασή του, εσύ θα μπορούσες να ζεις σε σχέση με τέτοιους όρους;

    Όπως είπε ο giorgos panou, είσαι μικρή και αυτό σημαίνει ότι είσαι εύπλαστη. Αυτό μπορεί να έχει αρνητικές επιπτώσεις. Προσωπικά δεν μπορώ να κατανοήσω την απόφασή του. Εκ πρώτης όψεως μοιάζει βαθειά θρησκευτική. Με αυτό που σου ζητάει, τρόπον τινά, σου επιβάλει ένα status quo. Οι κατακτήσεις γίνονται μία μία, ξέρεις. Σήμερα το σεξ, αύριο κάτι άλλο, μεθαύριο τα πάντα.

    Δεν σημαίνει ότι είναι κακός άνθρωπος, δεν είμαστε σε θέση να κρίνουμε μέσα από μία ανάρτηση σε ένα forum. Η αλήθεια του Θεού (τους) όμως είναι ότι οι μουσουλμάνοι έχουν άλλη νοοτροπία από τους μη μουσουλμάνους.

    Μπορεί να μην είναι κάτι τόσο σημαντικό, το γεγονός όμως ότι δεν σου εξηγεί και σου θέτει τελεσίγραφο είναι δυσοίωνο, όχι για το άμεσο, αλλά για το απώτερο μέλλον.

    Τα συναισθήματα δεν πρέπει να επηρεάζουν την κρίση μας και ήδη, όπως καταλαβαίνεις, έχεις θορυβηθεί.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Koπελα μου δεν επιτρεπονται οι προγαμιαιες σχεσεις, τωρα το μαθαινεις? κ στο χριστιανισμο το ιδιο, μην κοιτας που οι νεοι τα χουνε ξεφτιλισει ολα. Πρεπει να παντρευτειτε οποτε ισως τουν βαλει λογια κ οι γονεις. Μετα παμε σε αλλα αιτια πχ κομπλαρει που δεν ειναι προικισμενος.

    Ποτέ δεν τον πίεσα να κάνει κάτι που να μην ήθελε.... Έτσι συμβαίνει και με τους περισσότερους νέους στην εποχή μας. Επίσης οι γονείς του δεν ξέρουν κάτι για την σχέση μας (για τον λόγο που προανέφερες που όντως ισχυεί). Στο θέμα "προικισμένος" ποτε δεν είχαμε τέτοια κομπλεξ... Γιατί τώρα συμβαινει αυτο???? Μετά από 2 χρόνια περιπου?????

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 61
    Last Post: 07-11-2014, 22:01
  2. σχεση χωρις σεξ?
    By @miou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 07-03-2013, 23:25
  3. χωρις σχεση,χωρις φιλους...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 10-03-2012, 21:51
  4. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 20:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •