Κριση πανικου ή κατι αλλο;;; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    επισης απο οτι εψαχνα τοση ωρα σε αυτα που ελεγες πιστευω οτι σου φταιει αυτο εδω....
    <3 Ειλικρινά. Είναι απίστευτο αυτό που έχω ζήσει σ' αυτό το forum και όχι μόνο σε σχέση μ' εμένα αλλά και με άλλους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν προβλήματα και τα έχουν εκφράσει κι εξωτερικευσει εδώ. Η ποιότητα, το επίπεδο αλλά και η ανταπόκριση των ανθρώπων εδώ είναι απίστευτη. Ποτέ δεν έχω νιώσει μόνη εδώ μέσα, κάθε φορά που κάτι μου συμβαίνει είναι ο τόπος που θα τρέξω να το εκφράσω. Το νιώθω σα σπίτι μου εδώ. Μου δίνει ασφάλεια, ελπίδα και κουράγιο. Είναι καμιά 10αρια άτομα ειδικά που εκτιμώ αφάνταστα εδω μέσα.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μα αυτο σου ελεγα παιδακι μου στο πμ... κ γω με τα ιδια ασχολουμαι ειμαι γραφιστας....
    κανε μου μια χαρη απαντησε μου σ αυτο που ελεγα ειδες πως το βρηκα...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    μα αυτο σου ελεγα παιδακι μου στο πμ... κ γω με τα ιδια ασχολουμαι ειμαι γραφιστας....
    κανε μου μια χαρη απαντησε μου σ αυτο που ελεγα ειδες πως το βρηκα...
    Ταύρος είμαι

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το μονο που απομενει.. ειναι να παιξουμε ολοι μαζι στη νεα ταινια πανικος στον κινηματογραφο....:)
    καπου το εχω ξαναδει αυτο το εργο....

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εκινη την ωρα που ελεγες οτι εχασες το κοσμο σκεφτοσουν κατι?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εκινη την ωρα που ελεγες οτι εχασες το κοσμο σκεφτοσουν κατι?
    Λέγαμε, τελοσπάντων, περί πολιτικής, οικονομικής κατάστασης, γενικώς περί πραγμάτων που μας προβληματίζουν και μας δυσκολεύουν τη ζωή. Κάποια στιγμή στην προσπάθεια να μου δώσει θάρρος η γυναίκα, μου είπε για μια ξαδέλφη της που 18 χρονών έπαθε εγκεφαλικό και παρόλο που ήταν ημιπληγική κατάφερε και να σπουδάσει και να κάνει οικογένεια κτλ κτλ.. ε, τι το θελες;; Εγώ επειδή απο άγχος ανέβαζω πιέση εδώ και κάποιο καιρό αλλά δε λαμβάνω κάποια φαρμακευτική αγωγή γιατί είναι καθαρά απο άγχος και δεν ήθελα ν' αρχίσω να χαπακώνομαι ενώ δεν υπάρχει κάτι το οργανικό επηρεάστηκα.... μάλλον αυτό. Έχει γίνει κι ένα περιστατικό στην προσωπική μου ζωή που μ' έχει στεναχωρήσει πολύ εδ'ω και κάτι μήνες... ήμουν κι απο πριν στρεσαρισμένη. Και το πρόσωπο αυτό είναι κοινός μας γνωστός, μ' αυτή την κυρία και ήθελα τόσο πολύ να την κάνω καλή εντύπωση σήμερα.... που ψυχαναγκάστηκα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εκινη την ωρα που ελεγες οτι εχασες το κοσμο σκεφτοσουν κατι?
    ήμουν και νηστική ήπια έναν διπλό ελληνικό σκέτο, έκανα και 2 τσιγάρα... ενώ γενικά δεν καπνίζω αλλά πάνω στην ένταση της κουβέντας.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ε μαλον υποθετω το αγχος κ η πιεση θα εφταιγαν κ ισως οτι δε θα ηθελες να συμετασχεις στη συζητιση.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    ε μαλον υποθετω το αγχος κ η πιεση θα εφταιγαν κ ισως οτι δε θα ηθελες να συμετασχεις στη συζητιση.
    Πάντως νόμιζα ότι θα πεθάνω, αυτό το συναίσθημα δεν το έχω ξανανιώσει τόσο έντονα. Ακόμη το κεφάλι μου είναι μουδιασμένο.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ωπααα κατσε..Τι μετα απο 20 χρονια κριση πανικου?Εδω εχεις ανοιξει 5 θεματα για κρισεις πανικου και ψυχοσωματικα..Τελος παντων!Κρισαρα πανικου ηταν !

    Αν εχεις καιρο να παθεις τετοιο σκηνικο προσπαθησε να το διαχειριστεις σωστα , μην του δωσεις παραπανω αξια απο οσο πρεπει..Ειπαμε η κριση πανικου ειναι μια φιλεναδα που ερχεται και φευγει και τουμπαλιν!Κουνα της το μαντηλι.. :)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ωπααα κατσε..Τι μετα απο 20 χρονια κριση πανικου?Εδω εχεις ανοιξει 5 θεματα για κρισεις πανικου και ψυχοσωματικα..Τελος παντων!Κρισαρα πανικου ηταν !

    Αν εχεις καιρο να παθεις τετοιο σκηνικο προσπαθησε να το διαχειριστεις σωστα , μην του δωσεις παραπανω αξια απο οσο πρεπει..Ειπαμε η κριση πανικου ειναι μια φιλεναδα που ερχεται και φευγει και τουμπαλιν!Κουνα της το μαντηλι.. :)
    Ναι, βρε εδώ και κάποιο καιρό μου ξανάρχισαν απο το τέλος του 2012 αλλά είχα να πάθω απ' το '92 που μου εμφανίστηκαν απλώς μου είχε μείνει η αγοραφοβια. Τώρα αγοραφοβία δεν έχω αλλά μου έρχονται πάλι πανικοί.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,ειναι σημαντικο να προσδιορισεις γιατι το επαθες αυτο τωρα κ γιατι πριν 20 χρονια,Μηπως τωρα κ τοτε βρεθηκες σε καταστασεις που σου προκαλεσαν εντονες φοβιες κ στρες?Σαν ανθρωπος τι ειναι αυτο που φοβασαι περισσοτερο?Μοιαζει να ειναι οντως κριση πανικου ομως ισως εχει να κανει κ με την πιεση του αιματος σου η με τον θυρεοειδη,Προτεινω τσεκ απ αιματος να δεις εαν χρειαζεσαι βιταμινες κ σιδηρο επειδη επαθα κατι παρομοιο για καιρο κ πηρα σιδηρο κ ειμαι πολυ καλυτερα

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Εχω φτασει στο σημειο παντως να παρακαλαω να ειναι ψυχοσωματικο κι ας μη μου φυγουν ποτε τα συμπτωματα κι ας υποφερω. Αυτο το αντεχω, το 'χω μαθει πια το ενδεχομενο μιας ασθενειας το τρεμω ως προοπτικη.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by novia35 View Post
    Εχω φτασει στο σημειο παντως να παρακαλαω να ειναι ψυχοσωματικο κι ας μη μου φυγουν ποτε τα συμπτωματα κι ας υποφερω. Αυτο το αντεχω, το 'χω μαθει πια το ενδεχομενο μιας ασθενειας το τρεμω ως προοπτικη.
    Κουραγιο φιλη μου δεν ειναι σοβαρη ασθενεια αυτο που σου λεω κ εγω εχω υποταση κ περασα κ σιδηροπενικη αναιμια κ πηρα σιδηρο κ τωρα ολα ειναι πολυ καλα,Πριν ζαλιζομουν φρικτα κ ενιωθα σαν ζομπι οταν σηκωνομουν αποτομα ενιωθα οτι θα λυποθημισω,Κανε μια εξεταση αιματος κ εαν ειναι ολα καλα τοτε προκεται για ψυχολογικο κ καλο ειναι να απευθυνθεις σε ειδικο εαν δεν μπορεις να ηρεμησεις

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    587
    Μολις ειχα μια πολυ ασχημη εμπειρια. Στον υπνο μου κριση πανικου, δεν υπαρχει χειροτερο συναισθημα, ενιωσα μια ζαλαδα πολυ εντονη, νομιζα θα λιποθυμησω, τετοιο πραγμα δεν εχω ξανανιωσει κι εχω παθει εκατομμυρια φορες κρισεις πανικου, αρχισε να χτυπαει πολυ γρηγορα η καρδια μου και τωρα τρεμω ολοκληρη, δε μπορω να σταματησω το τρεμουλο. Παιδια... φοβαμαι. Ειναι κριση πανικου αυτο;;; Μηπως ειναι κατι αλλο;;; Αυριο ειναι 28η Οκτωβριου, εγω θελω να παω σε γιατρο... Απ' την αλλη λεω αμα ηταν οντως κατι αλλο, θα καθοσουν τωρα να γραφεις;;;; Τετοιο πραγμα παντως...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κρίσεις πανικού;;; η μήπως κάτι άλλο;;;
    By Osmaci in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-2015, 11:11
  2. Κρίση πανικού
    By mairh07 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 9
    Last Post: 20-11-2012, 10:12
  3. ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By anonimos1985 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 25-06-2009, 23:08
  4. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By Marlen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •