ΠΡΟΔΩΣΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    2

    ΠΡΟΔΩΣΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ

    Σήμερα πρόδωσα την κολλητή μου. Μου εμπιστεύτηκε ένα προσωπικό της θέμα και εγώ το είπα σε κάποιον που αυτη δεν ήθελε. Δεν ξέρω πραγματικά τι σκεφτόμουν εκείνη την στιγμή το έκανα απο απερισκεψία και περισσότερο στην πλάκα και τώρα δεν θέλει καν να με ακούσει. Πως πρέπει να φερθώ; τι πρέπει να κάνω; δεν μπορώ να περιμένω πότε θα την ξαναδώ για να λυθεί το θέμα. Ξέρω ότι έφταιξα αλλά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω άμμεσα;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by MyMou View Post
    Σήμερα πρόδωσα την κολλητή μου. Μου εμπιστεύτηκε ένα προσωπικό της θέμα και εγώ το είπα σε κάποιον που αυτη δεν ήθελε. Δεν ξέρω πραγματικά τι σκεφτόμουν εκείνη την στιγμή το έκανα απο απερισκεψία και περισσότερο στην πλάκα και τώρα δεν θέλει καν να με ακούσει. Πως πρέπει να φερθώ; τι πρέπει να κάνω; δεν μπορώ να περιμένω πότε θα την ξαναδώ για να λυθεί το θέμα. Ξέρω ότι έφταιξα αλλά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω άμμεσα;
    Τι θα πει απερισκεψια και πλακα βρε κοπελια?Ειλικρινα δεν θελω να σε παρω απο τα μουτρα , αλλα γιατι το εκανες?
    Οταν χαθει η εμπιστοσυνη σε μια φιλια , παει τελειωσε!Παπαλα!Δεν νομιζω οτι μπορεις κατι να κανεις , περα απο το να παρεις το μαθημα σου , οτι οταν σου ανοιγει ο αλλος την ψυχη του πρεπει να το σεβεσαι και να μην κανεις πλακιτσες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Τι θα πει απερισκεψια και πλακα βρε κοπελια?Ειλικρινα δεν θελω να σε παρω απο τα μουτρα , αλλα γιατι το εκανες?
    Οταν χαθει η εμπιστοσυνη σε μια φιλια , παει τελειωσε!Παπαλα!Δεν νομιζω οτι μπορεις κατι να κανεις , περα απο το να παρεις το μαθημα σου , οτι οταν σου ανοιγει ο αλλος την ψυχη του πρεπει να το σεβεσαι και να μην κανεις πλακιτσες.
    Είχε ξαναγίνει στο παρελθόν και θυμάμαι ότι με ευχαριστούσε που το είπα και δεν υπήρξε θέμα μεταξύ μας αλλα αυτη την φορά μου είχε πει ότι θα το κρατήσουμε για εμάς και 5-6 ατομα απο την παρέα και καθώς μιλούσαμε με έναν απο τα ατομα που δεν ήθελε να ξέρουν πήγε το θέμα εκεί και δεν το είπα ευθέως είπα κάτι απ'εξω απ'εξω και ούτε είναι σίγουρο ότι αυτο το ατομο κατάλαβε τι ακριβώς δεν θέλαμε να μάθει. Ήταν η δευτερη φορα πάνω στο ίδιο θέμα που εξελίχθηκε ακριβως όπως την πρώτη όμως δεν φαντάστηκα πτι θα κατέληγε έτσι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Δεν υπαρχει και τιποτα να κανεις. μονο να συνεχιζεις να επιμενεις να βρεθειτε απο κοντα ωστε να τις ξεκαθαρισεις την θεση σου. Αν και αυτο που εκανες ήταν μεγαλο λαθος απεναντι στην φιλη σου και μου φαινεται λογικο να μην μπορει να σε συγχωρεσει οσες φορες κι αν παραδεχτεις το λαθος σου και ζητησεις συγνωμη...
    Συμφωνω με το mnimonio (Οταν χαθει η εμπιστοσυνη σε μια φιλια , παει τελειωσε! να παρεις το μαθημα σου , οτι οταν σου ανοιγει ο αλλος την ψυχη του πρεπει να το σεβεσαι και να μην κανεις πλακιτσες.)

  5. #5
    ...απλά δεν είναι κολλητή σου :Ρ
    Αν ήταν ούτε καν θα σκεφτόσουν να το μοιραστείς με άλλους.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Ε ναι αν δεν ειναι κολλητη μπορεις να την κανεις ξεφτιλα..Επιτρεπεται.

  7. #7
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Ε ναι αν δεν ειναι κολλητη μπορεις να την κανεις ξεφτιλα..Επιτρεπεται.
    ..δεν είπα αυτό μνι.
    Αν ήταν κολλητή της, ούτε που θα σκεφτόταν να πει αυτό που της είπε και μετά να της ζητάει συγνώμη.
    Αν η άλλη ήξερε με τι άτομο είχε να κάνει δεν θα της το εμπιστευοταν, αλλά επειδή της το έπαιζε κολλητή, την εμπιστευτηκε.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ΜyMou που εχεις βαλει θα μπορουσε να ηταν Μετανοημενη Μαγδαλινη.

    οστοσο ολο αυτο εμενα δε με πειθει οταν κατι σε ενδιαφερει το σκεφτεσαι εξ αρχης.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το ΜyMou που εχεις βαλει θα μπορουσε να ηταν Μετανοημενη Μαγδαλινη.
    χαχαχαχαχαχαχαχα αχαχαχαχαχαχαχαχα επεσα κατω !!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Και εγώ έχω προδώσει την κολλητή μου αλλά δεν με ένοιαζε η κολλητή μου τότε που το έκανα και ούτε αν θα με συγχωρέσει ή όχι γιατί πολύ απλά ήθελα να την ξεφορτωθώ. Μικρή ήμουνα τότε και έτσι σκεφτόμουνα. Λάθος μου τότε το μετάνιωσα. Πάντα πρέπει να σεβόμαστε τον άλλον και τον εαυτό μας πάνω από όλα.

  11. #11
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    το ΜyMou που εχεις βαλει θα μπορουσε να ηταν Μετανοημενη Μαγδαλινη.

    οστοσο ολο αυτο εμενα δε με πειθει οταν κατι σε ενδιαφερει το σκεφτεσαι εξ αρχης.


    ...αλεξ, απλά δεν υπάρχεις!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,149
    Quote Originally Posted by olgaki1975 View Post
    Και εγώ έχω προδώσει την κολλητή μου αλλά δεν με ένοιαζε η κολλητή μου τότε που το έκανα και ούτε αν θα με συγχωρέσει ή όχι γιατί πολύ απλά ήθελα να την ξεφορτωθώ. Μικρή ήμουνα τότε και έτσι σκεφτόμουνα. Λάθος μου τότε το μετάνιωσα. Πάντα πρέπει να σεβόμαστε τον άλλον και τον εαυτό μας πάνω από όλα.
    Εσύ να πας στο πυρ το εξώτερον......!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Ηρεμισε φιλη μου,αυτο που εκανες εχει να κανει ποσο σοβαρο ειναι με ποσο σοβαρο ειναι αυτο που σου ειπε η φιλη σου,ειναι ορισμενοι ανθρωποι που δεν μπορουν να ελενξουν αυτα που λενε κ παροτι που μπορει να ειναι καλοι φιλοι δεν ειναι οι καταλληλοι να φυλαξουν μυστικα,Προτεινω να μιλησεις ανοικτα στην φιλη σου κ να ζητησεις συγνωμη καλυτερα θα ειναι να το μαθει απο σενα παρα απο οποιονδηποτε αλλον,εαν το μαθει απο αλλον θα επειδεινωθει η κατασταση,εαν το πεις εσυ ειναι πιθανοτερο να σε συγχωρεσει

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    μία άλλη προσέγγιση είναι να προσπαθήσετε ίσως να απλουστεύσετε τις σχέσεις σας σ' αυτήν την παρέα... πολλά ψου-ψου και γύρω-γύρω όλοι και κάποιος που δεν πρέπει να μάθει κάτι που το συζητάνε όλοι οι άλλοι, δεν είναι και οι καλύτερες συνθήκες για να εξελιχθούν οι φιλικές σχέσεις... κάποια στιγμή θα γινότανε η στραβή... πόσα μυστικά πιά να χειριστεί ένας άνθρωπος στην καθημερινότητα του?
    πάντως υπάρχει πιθανότητα να μην τα ξαναβρείτε με τη φίλη σου... οι εμπειρίες όμως διδάσκουν...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    πόσα μυστικά πιά να χειριστεί ένας άνθρωπος στην καθημερινότητα του?.
    το θεμα δεν ειναι η ποσοτητα των μυστικων.. το θεμα ειναι να κραταμε το στομα μας κλειστο.. απο την στιγμη που καποιος σου εκμυστηρευεται κατι εχεις την υποχρεωση να μην το πεις.. αν δεν μπορει να κρατας μυστικα απλως δεν θεωρησε φιλος.. και μια δυο, στο τελος κανεις δεν θα σε εμπιστευετε και κανεις δεν θα σε παιρνει στα σοβαρα απο ενα σημειο και μετα...
    θυμαμαι στο λυκειο ειχαμε μια κοπελα στην παρεα μας τρομερα κουτσομπολα.. πηραμε χαμπαρι οτι οτι της ελεγες τα ελεγε παντου και την καναμε περα.. εγω σταματησα να της λεω οτιδηποτε και δεν εκανα παρεα μαζι της.. η φιλη μου ομως που συνεχισε να της μιλαει την πατησε ασχημα απο αυτην και τωρα δεν θελει να την βλεπει μπροστα της..
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 19:06
  2. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 16:23
  3. Η κολλητή μου δε συμπαθεί το σύντροφό μου...
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 18-06-2010, 18:39
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •