Καποιος χαζος τιτλος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16

    Καποιος χαζος τιτλος

    Ειμαι νομιζω πολυ ενθουσιασμενη που γραφω αυτο το θεμα, σχεδον νιωθω πεταλουδες στο στομαχι μου. Θα ηθελα καποιος να διαβασει αυτα που εχω να πω και να μου πει αν νιωθει κατι παρομοιο με οσα νιωθω. Ετσι μπορει επιτελους να μαθω τι ειναι. Για δυο σχεδον χρονια εκανα χρηση ηρωινης ενδοφλεβια.Η ζωη με την ηρωινη εχει τα πανω της και τα κατω της. Ακριβως σαν την ζωη χωρις ηρωινη. Αν στην κανονικη ζωη τα πανω ειναι +1 και τα κατω -1, στη ζωη με ηρωινη τα πανω ειναι +100 και τα κατω -100. Με τη ηρωινη εμπλεξα καθαρα απο περιεργια, δεν ειχα δοκιμασει ποτε κανενα αλλο ναρκωτικο, ουτε χαπια. Ηθελα να δοκιμασω την κορυφη των ναρκωτικων. Πολυ συχνα ειμαι ετσι, "ολα η τιποτα". Τωρα πλεον ειμαι καθαρη -νομιζω 2.5 χρονια και πλησιαζω στα 3. Το βρηκα μετα απο αρκετη σκεψη, γενικα δεν θυμαμαι ποτε ασημαντα πραγματα και σε καποιες περιπτωσεις ξεχναω και τα σημαντικα. Πριν λιγη ωρα ημουν ενθουσιασμενη, οπως εγραψα. Τωρα δε θελω καν να συνεχισω το θεμα, θελω να τα σβησω ολα και να συνεχισω να μη μιλαω σε κανεναν. Να μη προσπαθω να ανοιχτω. Εχω πολυ συχνα εναλλαγες στη διαθεση μου, σημερα το πρωι ημουν τοσο χαρουμενη που ηθελα να βγω εξω και να τρεχω -απο τη χαρα μου. Ταυτοχρονα δεν ηθελα να κανω τιποτα , να συνεχισω να σαπιζω μεσα στο σπιτι.Τελικα επικρατησε το τιποτα. ΔΕΝ μου αρεσει τιποτα. Ολο κατι θελω και ολο δε θελω τιποτα. Ειμαι φοιτητρια εδω και ενα χρονο και μου ειναι παρα πολυ δυσκολο να πηγαινω στη σχολη. Δεν μαγειρευω, δεν καθαριζω. Δεν εχω φιλους. Δεν θελω να κανω σεξ.Εχω μια σχεση με κοπελα, με την οποια περναω καλα, μου αρεσει να ειμαι μαζι της. Αλλα την παρασυρω και αυτη στο τιποτα. Και σαπιζουμε μεσα στο σπιτι μαζι οσο ειναι εδω.Προσπαθω να της εξηγησω πως νιωθω κ να ανοιχτω, ομως ειναι πολυ δυσκολο να εξηγησεις. Ο αλλος δε βλεπει απο τα δικα σου ματια, δεν καταλαβαινει, ενω νομιζει πως το κανει. Οι ανθρωποι μου φαινονται ανοητοι πριν τους γνωρισω, και αφου τους γνωρισω τις περισσοτερες φορες απλα επιβεβαιωνομαι. Κανεις δε βλεπει την πραγματικη κατασταση, ΤΙΠΟΤΑ δεν εχει σημασια. ΚΑΝΕΙΣ δεν ειναι σημαντικος, ολοι μας θα πεθανουμε και θα σαπισουμε και θα μας τρωνε τα σκουληκια.Ειμαστε λιγοτερο σημαντικοι απο εναν κοκκο αμμου, και σε 200 χρονια απο τωρα δε θα μας θυμαται κανεις.Τιποτα απο οσα κανουμε , λεμε , σκεφτομαστε , δεν εχουν σημασια.Ακομη και να βγω αυριο στο κεντρο μιας πολης χωρις ρουχα, ακομη και να σκοτωσω 10.000 ανθρωπους.Εντελως ασημαντα ολα μπροστα στο απειρο του συμπαντος και του χρονου.Δεν μπορω να ειμαι ο εαυτος μου με κανεναν, να λεω αυτα που σκεφτομαι. Γιατι αυτα που σκεφτομαι δε τα σκεφτεται ο υπολοιπος κοσμος. Αρκετα συχνα σκεφτομαι πως θα ειναι αν καποιος με πυροβολησει απο πισω στο κεφαλι. Σκεφτομαι σε αργη κινηση τη σφαιρα να περναει μεσα απο τον εγκεφαλο μου και να βγαινει απο το μετωπο. Επισης οταν ταξιδευω με αυτοκινητο σκεφτομαι παντα πως θα ειναι αν τρακαρουμε. Ακριβως οπως ο Edward norton στο Fight Club, μεσα στο αεροπλανο. Μαλλον απο κει το κολλησα. Υπαρχουν περιοδοι που ειμαι εως και χαρουμενη φυσικα. Η διαθεση μου αλλαζει χωρις να γινει κατι συνηθως. Ξερω πως ολα αυτα ακουγονται σαν καταθλιψη αλλα ειναι κατι παραπανω, ειμαι σιγουρη. Απλα δεν μπορω να το προσδιορισω.Το μυαλο μου λειτουργει με διαφορετικο τροπο αποτι της πλειοψηφιας των ανθρωπων. Και με βαση αυτο καταληγω στο οτι κατι εχω.

    Φοβαμαι πολυ οτι θα αγνοηθω, αλλα απο την αλλη σκεφτομαι υποτιμητικα για ολους σας και δε με νοιαζει. Δεν θελω να γινω αγενης, απλα προσπαθω να εκφραστω με ειλικρινια-πραγμα που δε κανω συχνα.

  2. #2
    ... αυτό το "ήθελα να δοκιμάσω την κορυφή των ναρκωτικών" με έστειλε :ΡΡ

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ... αυτό το "ήθελα να δοκιμάσω την κορυφή των ναρκωτικών" με έστειλε :ΡΡ
    Αυτο ηθελα, οταν παιρνεις την αποφαση να ασχοληθεις με αυτα χωρις να ξερεις τιποτα και χωρις να σου προτεινουν τιποτα πρεπει να διαλεξεις τι ακριβως ψαχνεις. Δεν μπορεις να πας σε καποιον κ να πεις θελω ναρκωτικα, οτι ναρκωτικα εχεις. Οποτε διαλεξα την ηρωινη επειδη ολοι λενε οτι ειναι το πιο εθιστικο και επικινδυνο ναρκωτικο :p

  4. #4
    Quote Originally Posted by somnium View Post
    Αυτο ηθελα, οταν παιρνεις την αποφαση να ασχοληθεις με αυτα χωρις να ξερεις τιποτα και χωρις να σου προτεινουν τιποτα πρεπει να διαλεξεις τι ακριβως ψαχνεις. Δεν μπορεις να πας σε καποιον κ να πεις θελω ναρκωτικα, οτι ναρκωτικα εχεις. Οποτε διαλεξα την ηρωινη επειδη ολοι λενε οτι ειναι το πιο εθιστικο και επικινδυνο ναρκωτικο :p
    ..όπως ακριβώς με τις αρρώστιες.
    Λες, "από τι θέλω να πάω. Θα διαλέξω καρκίνο".

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ..όπως ακριβώς με τις αρρώστιες.
    Λες, "από τι θέλω να πάω. Θα διαλέξω καρκίνο".
    Φυσικα. Και το πετυχες, ο καρκινος ειναι οντως η προτιμηση μου :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Αφου ετσι και αλλιως μας υποτιμας , γιατι θες να συζητησεις μαζι μας?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Αφου ετσι και αλλιως μας υποτιμας , γιατι θες να συζητησεις μαζι μας?
    Γιατι κουραστηκα να μη μιλαω.. Ψαχνω καποιον που να μπορει να συζητησει μαζι μου. Προφανως δε νιωθεις ετσι αρα δεν θα με καταλαβαινεις κιολας.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Οχι απλα υποτιμω με την σειρα μου και εγω την υποτιμητικη σταση σου/σκεψη σου προς τους αλλους ανθρωπους και χωρις να τους γνωριζεις κιολας.Ναι οκ η ειλικρινεια πρεπει παντα να επιβραβευεται , αλλα και εγω ειλικρινης ειμαι τωρα :) με καποια που με θεωρει χαζη εξαρχης δεν εχω να πω τιποτα.

    Καλη τυχη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Να ξερεις οτι το νοημα στην ζωη μας δεν μας το δινει ουτε η υλη , ουτε τα ναρκωτικα , αλλα μονο οι ανθρωποι ειτε ειναι χαζοι , εξυπνοι , ομορφοι , ασχημοι , κλπ..Ολοι εχουν να μας δωσουν κατι και ολοι ειμαστε λιγο απο ολα αυτα ..Οποτε ασε το παραληρημα μεγαλειου που τουλαχιστον αυτο δειχνει το γραπτο σου και φτιαξε την σχεση σου πρωτα με τον εαυτο σου και υστερα με τους αλλους ανθρωπους..Και φυσικα μπραβο που παραμενεις "καθαρη" .

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Οχι απλα υποτιμω με την σειρα μου και εγω την υποτιμητικη σταση σου/σκεψη σου προς τους αλλους ανθρωπους και χωρις να τους γνωριζεις κιολας.Ναι οκ η ειλικρινεια πρεπει παντα να επιβραβευεται , αλλα και εγω ειλικρινης ειμαι τωρα :) με καποια που με θεωρει χαζη εξαρχης δεν εχω να πω τιποτα.

    Καλη τυχη.
    Ο καθενας μπορει να υποτιμαει οτι θελει. Το γεγονος οτι αρπαχτηκες με αυτο που ειπα δειχνει οτι υποτιμας τον ιδιο σου τον εαυτο.Ποια ειμαι εγω που θα σε υποτιμησω?Τι εχω κανει περισσοτερο απο σενα?Γιατι αξιζω περισσοτερο? Ζητω συγνωμη αν σε προσβαλλα , στο κατω κατω κ εγω ενας κοκκος αμμου ειμαι , Οπως ολοι μας. Παντα κραταω αυτη τη σκεψη για τον εαυτο μου γιατι ξερω πως δεν αρεσει σε κανεναν

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by somnium View Post
    Ο καθενας μπορει να υποτιμαει οτι θελει.
    Συμφωνω σε αυτο!! Και εγω υποτιμω τις μπαμιες και δεν τις βαζω στο τραπεζι μου!Εσυ που γραφεις τον προβληματισμο σου σε καποιους που ηδη υποτιμας γιατι το κανεις?Δεν ειναι τρελο?Δεν αρπαχτηκα καθολου αληθεια σου λεω , ισως σε πηρα λιγο απο τα μουτρα , αλλα δεν αρπαχτηκα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Εσυ που γραφεις τον προβληματισμο σου σε καποιους που ηδη υποτιμας γιατι το κανεις?Δεν ειναι τρελο?
    Στο μυαλο μου εμοιαζε λογικο , ημουν ενθουσιασμενη ως ενα σημειο. Γραφοντας αλλαξε η διαθεση μου και ηρθε ολη η "υποτιμηση" σταδιακα. Ισως επρεπε οντως να σβησω οσα εγραψα και να το βουλωσω, το κανω τοσο καλα επι χρονια

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Σου εγραψα και κατι αλλο παραπανω , αμα θες σκεψου το λιγο.. Δεν θελει κανεις να το βουλωσεις , εγω ειδικα γουσταρω παρα πολυ τους ευθεις ανθρωπους , ομως οταν βαζεις στον αλλον την ετικετα του χαζου , χωρις να τον ξερεις κιολας ειναι λιγο παραληρηματικο.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Καλησπέρα!
    Συγχαρητήρια που παραμένεις καθαρή για τόσο χρονικό διάστημα.Η άποψή μου είναι ότι πρέπει λίγο να αρχίσεις την κοινωνικοποίηση και γενικά διάφορες ασχολίες (αν δεν θέλεις προς το παρόν να πας σε κάποιον ειδικό) γιατί το μυαλό σου δεν είναι τόσο δυνατό όσο νομίζεις ώστε να καταφέρει να ανταπεξέλθει σε αυτές τις ίσως περίεργες σκέψεις που κάνεις!Κάποια στιγμή θα ''κλατάρει'' και θα καταλάβει (λάθος) ότι η μόνη λύση είναι οι ουσίες ή η κατάθλιψη ή ο θυμός και η υποτίμηση προς τους άλλους και όλα τα σχετικά!Κι αυτό είναι σχεδόν πάντα μονόδρομος!Δε θέλω να υποβιβάσω τίποτα,ούτε να αναιρέσω τη δύναμή σου.Απλά διαβάζω ακόμη μία ιστορία,απλά με διαφορετικό πρόσωπο.
    Συνήθως άνθρωποι εθισμένοι σε κάτι,προσπαθούν (μάταια) να κόψουν τον εθισμό στον οποίο έχουν πέσει.Αυτό μπορεί να γίνει για λίγο καιρό,αλλά χωρίς υποστήριξη όπως σου είπα είναι μονόδρομος και το πίσω γύρισμα δεδομένο,ειδικά όταν μιλάμε για τέτοιες καταστάσεις.
    Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει το κατευθείαν ηρωίνη.Λες είσαι και φοιτήτρια.Δηλαδή ξαφνικά σηκώθηκες ένα πρωί και τρυπήθηκες?Ούτε χασίς?Ούτε καπνιστή τέλος πάντων?Φλέβα κατευθείαν?Κι ο οργανισμός άντεξε?Δεν ξέρω τι να πω σε αυτό,δεν είμαι ειδικός απλά μου ακούγεται λίγο παράλογο....

    Και κάτι τελευταίο.Με όποιον χρήστη κι αν μιλήσεις,συνήθως θα σου αναλύσει περί σύμπαντος και περί θεού.Με εκφράσεις ''Ο θεός θα με κρίνει μόνο'' ''Δεν λογαριάζω κανέναν παρά μόνο τον θεό'' ''Είμαι ένας κόκκος στο σύμπαν'' και διάφορα άλλα τέτοια...άλλοι την βλέπουν ποιητές!Γενικά έχουν κάτι να σου πούνε....
    Αυτό που έχω να σου πω εγώ,είναι ότι πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξεις τρόπο ζωής και να καταλάβεις ότι μόνο τον εαυτό σου υποτιμάς έτσι και κανέναν άλλον!

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by mnimonio View Post
    Σου εγραψα και κατι αλλο παραπανω , αμα θες σκεψου το λιγο.. Δεν θελει κανεις να το βουλωσεις , εγω ειδικα γουσταρω παρα πολυ τους ευθεις ανθρωπους , ομως οταν βαζεις στον αλλον την ετικετα του χαζου , χωρις να τον ξερεις κιολας ειναι λιγο παραληρηματικο.
    Ο κυριος λογος που πιστευω οτι ειναι χαζοι οι ανθρωποι ειναι επειδη ειναι ευκολο να τους χειριστεις. Μπορω να γινω πολυ αγαπητη μεσα σε λιγη ωρα. Φαντασου, αφου μπορω να τους κανω να με αγαπησουν, Εμενα που ειμαι ενας κενος ανθωπος. Μπορεις να καταλαβεις πολλα για το σιναφι μας.Σε ευχαριστω για την συμβουλη , οτι αυτο που εχει νοημα ειναι οι ανθρωποι.. Αλλα η αλλη συμβουλη σου ειναι να μην ακουμε τις συμβουλες..

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν έχει νόημα ο τίτλος...
    By Antreas MpR in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 01-05-2014, 17:59
  2. Μλλον ειμαι χαζος και δεν το καταλαβαινω
    By Giannis1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 29-07-2012, 23:13
  3. τίτλος!
    By vlack_swan in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-05-2012, 07:44
  4. Ο τίτλος του θέματος τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης
    By deleted-member-09-05-2016-2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-07-2011, 22:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •