ΔΑΝΕΙΚΑ ΚΙ ΑΓΥΡΙΣΤΑ.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    sorry ρε παιδια, αλλα τι να τα ζητησει ο αντρας της? η remedy τι ειναι αχρηστη? μπορει να μαθει μονη της να ζηταει τα χρηματα που η ηδια δανεισε, δεν ειναι κανα 5χρονο να αναλαβει δραση ο μπαμπακας.
    πρεπει να αναλαβει ο καθενας την ευθυνη του.


    Σωστο και αυτο .......αλλα σενα ανδρογυνο δεν πρεπει να συνδραμει ο εις τον αλλον ? ποιος μιλησε για μπαμπα ?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    μαγκ, τα λεφτα ηταν δικα μου και δεν ειχε αναμιχθει σε τπτ ο δικος μου. εκτος αυτου, δεν μου κολλαει εκει που μεχρι τωρα τα ζητουσα ευγενικα και αραια να στειλω ξαφνικα τις μεγαλες δυναμεις, να καθαρισουν...

    μαριον κι εγω το σκεφτομαι να πιεσω πλεον , αν και επειδη ηταν προσωπικη δοσοληψια και οχι επαγγελματικη, δεν εχω ουτε χαρτια , ουτε τπτ...
    θα βαλω μπρος την πειθω μου :p και βλεπουμε...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Συμφωνώ με Μάριον (για...ευνόητους λόγους)..
    Είναι πολλά τα αργύρια για να αρκεστείς στην πειθώ σου :-p
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Oντως , ειναι πολλα τα λεφτα , Αρη ................!
    ρεμ , οπως νομιζεις , μια ιδεα ειπα .

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by void View Post
    Συμφωνώ με Μάριον (για...ευνόητους λόγους)..
    Είναι πολλά τα αργύρια για να αρκεστείς στην πειθώ σου :-p
    χαχαχαχαχαχ
    καλα,θ αρχισω τις φαπες αν δεν πιασει :p :p

    μαγκ ευχαριστω, το ξερω οτι απο καλη προθεση μιλησες.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Gothly View Post
    συμφωνω σε αυτη τη προταση.
    ουτε πιεστικο ακουγεται, κ λογικο ειναι.

    remedy, σκεφτεσαι σοβαρα να πας ταξιδι των ονειρων με αυτο το ατομο?
    ειναι τοσο εμπιστο? κ ηθελα να προσθεσω πως μου φαινεται πως στο κομματι αυτο που αναφερεις των δανεικων της εχεις δωσει το δικαιωμα να επαναπαυεται στις δικαιολογιες.
    πρεπει κι εσυ λιγακι να της βαλεις φρενο σε αυτο το 'δικαιωμα'.
    συμφωνω κι εγω γκοθ.
    οχι βρε, στο ταξιδι με τον δικο μου θα παω οχι με αυτην !!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω κι εγω γκοθ.
    οχι βρε, στο ταξιδι με τον δικο μου θα παω οχι με αυτην !!


    Συγγνωμη βρε goth , αλλα μεκανες και γελασα , ηταν δυνατον να παει ταξιδι με την μπαταχτζου ?!!!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Συγγνωμη βρε goth , αλλα μεκανες και γελασα , ηταν δυνατον να παει ταξιδι με την μπαταχτζου ?!!!
    Μπορει συν τα δυο χιλιαρικα να ηθελε να παει και στην Ντισνειλαντ μαζι της! :P

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σωστο και αυτο .......αλλα σενα ανδρογυνο δεν πρεπει να συνδραμει ο εις τον αλλον ? ποιος μιλησε για μπαμπα ?
    το μπαμπα το λεω στα αστεια..
    αυτο που εννοω ειναι πως δεν υπαρχει σε μια σχεση το στερεοτυπο "ο αντρας ειναι για τις x δουλειες" (τις κ καλα αντρικες για τη κοινωνια - τις κ καλα 'σοβαρες', ενω η γυναικα κανει τις οχι σοβαρες δουλειες τις 'ελαφρομυαλες') κ "η γυναικα για τις ψ δουλειες" , οπως ειπα κ στη παρενθεση.
    Αυτα κατα τη γνωμη μου θεωρω πως για να υπαρχει υγιης σχεση καλυτερα θα ηταν να μην υπαρχουν. Ειναι προτιμοτερο ο καθενας να στηριζεται στα ποδια του. Γιατι ο καθενας ειναι ανεξαρτητη προσωπικοτητα κ δρα ξεχωριστα κ κυριως για δις δουλειες του (οπως το παραδειγμα της remedy).
    Θεωρω επισης πως αν επεμβει ο αντρας σε μια δουλεια που ηταν της γυναικας επειδη 'κ καλα αυτη δε μπορει' επειδη ειναι αφελης-αγαθιαρα κ οτι αλλο μπορει η κοινωνια ή ο συντροφος να θεωρησει (ή ακομα κ η ηδια η γυναικα) τοτε πιστευω πως μειωνει τον εαυτο της, την αυτοεκτιμηση της , τη σιγουρια για τον εαυτο της κ ολα τα συναφη.
    Τωρα ομως αυτα τα πιστευω εγω που απεχουμε γενιες μεταξυ μας κ καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο να συμφωνησουμε σε τετοια θεματα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    :D ρε παιδια λαθος καταλαβα, παρεξηγηση, κ σκεφτομουν η remedy τοσο 'θυμα' ? μου ειχε δωσει αλλη εικονα. καταλαβαινετε.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Gothly
    Θεωρω επισης πως αν επεμβει ο αντρας σε μια δουλεια που ηταν της γυναικας επειδη 'κ καλα αυτη δε μπορει' επειδη ειναι αφελης-αγαθιαρα κ οτι αλλο μπορει η κοινωνια ή ο συντροφος να θεωρησει (ή ακομα κ η ηδια η γυναικα) τοτε πιστευω πως μειωνει τον εαυτο της, την αυτοεκτιμηση της , τη σιγουρια για τον εαυτο της κ ολα τα συναφη.
    Τωρα ομως αυτα τα πιστευω εγω που απεχουμε γενιες μεταξυ μας κ καταλαβαινω πως ειναι δυσκολο να συμφωνησουμε σε τετοια θεματα.[/QUOTE]

    Mα συμφωνω μαζι σου , δεν υπονοησα οτι η ρεμ ειναι αφελης/αγαθιαρα ( αυτο ειναι ανεκδοτο ) , αλλα αν χρειαστει ' τσαμπουκας ' , καλυτερα να το κανει ο αντρας , αν εχει τα ' προσοντα ' , αν και τωρα που το σκεφτομαι , ακομη και αυτο παιζεται . Εχω δει γυναικες τσαμπουκαλουδες , ουουουου ! αναφερομουνα σε μυικη δυναμη , που αχρειαστη ναναι . Μαλλον εχω δει πολλες ταινιες βιας !!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλη μου,στην πραγματικοτητα τωρα η ζημια εγινε δεν επρεπε να δωσεις λεφτα σε ανθρωπο που δεν εμπιστευεσαι απολυτα κ δεν ειναι ευκολο να τα παρεις απο αυτην,Καλο ειναι να της πεις να σου τα δωσει σε δοσεις γιατι ολα μαζι δεν το πολυβλεπω κ μακαρι να δεχτει αλλιως δεν το βλεπω να τα παιρνεις καθολου,Προφασισου μια σοβαρη δικαιολογια πες οτι επειγεσαι να τα παρεις κ δωσε της προθεσμια μετα αναλαμβανει ο αντρας σου κιολας!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Πως συνεχίζει κανείς όταν έχει χάσει και τα "ρέστα" και τα δανεικά σε μια σχέση ;
    By MakeItSo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 15-04-2012, 12:23
  2. ολα εινα δανεικα...
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 29-12-2009, 21:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •