ευκαριες που χανονται... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Quote Originally Posted by void View Post
    χαχαχα!
    δεν ξέρω αν ζητούσες συνεργάτη στο επιχειρηματικό σου πλάνο αλλά μόλις βρήκες έναν!
    χαχαχα θα σε έχω στα υπόψιν.Προσωπικά θεωρώ πως ανήκω σε μια ειδική κατηγορία ανθρώπου.Σε αυτή που μέχρι τα 22 μου χρόνια οι διάφορες καταστάσεις που πέρασα με έκαναν να νιώθω μηδενικό ως άνθρωπος και ότι δεν αξίζω τίποτε.Μετά βρέθηκαν κάποιοι άνθρωποι που προσπάθησαν να με πείσουν ότι δεν είναι έτσι αλλά βλέπεις εγώ επέλεξα να συνεχίσω να φοβάμαι ότι όλοι όσοι με προσεγγίζουν θέλουν απλά να βρουν τα αδύνατα μου σημεία ώστε να έχουν κάποιο άτομο να σπάνε πλάκα μαζί του.Μαλακίες δηλαδή, που θα τις πληρώνω για την υπόλοιπη ζωή μου.

  2. #17
    Οι ευκαιριες ειναι λιγες στη ζωη,και οσο μεγαλωνουμε τοσο αυτες μειωνονται.Αρπαξτε τις οσο προλαβαινετε,αλλιως κλαφτα!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    χαχαχα θα σε έχω στα υπόψιν.Προσωπικά θεωρώ πως ανήκω σε μια ειδική κατηγορία ανθρώπου.Σε αυτή που μέχρι τα 22 μου χρόνια οι διάφορες καταστάσεις που πέρασα με έκαναν να νιώθω μηδενικό ως άνθρωπος και ότι δεν αξίζω τίποτε.Μετά βρέθηκαν κάποιοι άνθρωποι που προσπάθησαν να με πείσουν ότι δεν είναι έτσι αλλά βλέπεις εγώ επέλεξα να συνεχίσω να φοβάμαι ότι όλοι όσοι με προσεγγίζουν θέλουν απλά να βρουν τα αδύνατα μου σημεία ώστε να έχουν κάποιο άτομο να σπάνε πλάκα μαζί του.Μαλακίες δηλαδή, που θα τις πληρώνω για την υπόλοιπη ζωή μου.
    Είναι πολυ μεγάλη η ζωή ρε συ για να πληρώνεις σε όλη τη διάρκειά της τις ίδιες μαλακίες..
    Εσύ δηλαδή σκοπεύεις να διατηρήσεις αυτή την κατάσταση μέσα στο μυαλό σου για πάντα;
    όπως επέλεξες να φοβηθείς, τώρα μπορείς να επιλέξεις να ξε-φοβηθεις :)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #19
    H ζωή κατά την προσωπική μου άποψη είναι πολύ μικρή.Αν με ρωτήσει κάποιος "κατάλαβες πότε ήσουν 6 λεπτών !!! και πότε έφτασες 36 χρονών;" η απάντηση μου θα είναι "όχι δεν το κατάλαβα αλλά υπήρξαν πολλές στιγμές που ένιωσα ότι ο χρόνος σταμάτησε και ήθελα να εξαφανιστώ και δε μπορούσα.Και στιγμές που πραγματικά χαιρόμουν που είμαι ζωντανός και ήθελα να σταματήσω τον χρόνο αλλά δε σταματούσε".

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    εγω ας πουμε εχω κλεισει αρκετες πορτες,γιατι οποτε ρωτουσα και τους γονεις μου και ειδικα ο πατερας παντα τα αρνητικα στοιχεια που τονιζε,οτιδηποτε και να κανω τα αρνητικα με εχουν κανει να βλεπω!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    εγω ας πουμε εχω κλεισει αρκετες πορτες,γιατι οποτε ρωτουσα και τους γονεις μου και ειδικα ο πατερας παντα τα αρνητικα στοιχεια που τονιζε,οτιδηποτε και να κανω τα αρνητικα με εχουν κανει να βλεπω!
    άσε τον πατέρα τώρα... ο,τι έκανε, έκανε... εσύ τι ηλικία έχεις?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by mama View Post
    άσε τον πατέρα τώρα... ο,τι έκανε, έκανε... εσύ τι ηλικία έχεις?
    28,δυστυχως επειδη μενω ακομα με τους γονεις μου,ναι αν ειναι να κανω κατι με δουλεια πρεπει να τους πω(οχι οτι εχω αναγκη να το πω γιατι χρειαζομαι συμβουλη,απλα για να μην με ζαλιζουν)και συνεχεια μαλωνουμε μου επισημαινει συνεχεια τα αρνητικα,ξερεις τι γινεται?πολυ απλα με μεγαλωσε με τον φοβο οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και ολοι κοιτανε πως να μου κανουν κακο!
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    28,δυστυχως επειδη μενω ακομα με τους γονεις μου,ναι αν ειναι να κανω κατι με δουλεια πρεπει να τους πω(οχι οτι εχω αναγκη να το πω γιατι χρειαζομαι συμβουλη,απλα για να μην με ζαλιζουν)και συνεχεια μαλωνουμε μου επισημαινει συνεχεια τα αρνητικα,ξερεις τι γινεται?πολυ απλα με μεγαλωσε με τον φοβο οτι ολοι ασχολουνται μαζι μου και ολοι κοιτανε πως να μου κανουν κακο!
    εσύ όμως ξέρεις πως αυτό δεν υπάρχει γιατί απλά σκασίλες τους των "άλλων" να ασχολούνται συνεχώς μαζί σου και πολύ περισσότερο για να σου κάνουνε κακό... μην επηρεάζεσαι από παραλογισμούς, καχυποψίες κλπ... κάνε ο,τι μπορείς με κάποια δουλειά μόνο και μόνο για να ανεξαρτητοποιηθείς αρχικά από το πατρικό και μετά, πιο ελεύθερος, παίρνεις και πιο οριστικές αποφάσεις... από κάπου πρέπει να γίνει η αρχή...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by mama View Post
    εσύ όμως ξέρεις πως αυτό δεν υπάρχει γιατί απλά σκασίλες τους των "άλλων" να ασχολούνται συνεχώς μαζί σου και πολύ περισσότερο για να σου κάνουνε κακό... μην επηρεάζεσαι από παραλογισμούς, καχυποψίες κλπ... κάνε ο,τι μπορείς με κάποια δουλειά μόνο και μόνο για να ανεξαρτητοποιηθείς αρχικά από το πατρικό και μετά, πιο ελεύθερος, παίρνεις και πιο οριστικές αποφάσεις... από κάπου πρέπει να γίνει η αρχή...
    και να με αδικησουν,τι εγινε?ολα μεσα στο προγραμμα ειναι,αν δεν χτυπησεις πως θα μαθεις?και να με κατηγορησουν για κατι που εκανα καλο η κακο,αν αισθανομαι μεσα μου οτι εκανα το σωστο,τελειωσε,δεν με νοιαζει η γνωμη των αλλων,αρκετα κομπλεξ απεκτησα, που οσο ημουν μικρος δεν τα εβλεπα, τωρα μεγαλωνοντας τα βλεπω καλυτερα!ωρες ωρες νιωθω ενα αβουλο πραγμα!τωρα στη παρουσα φαση δεν ξερω τι θα με κανει να με λειπω πολυ περισοτερο απο το σπιτι,η δουλεια(ψαχνω δυσκολα να βρω) η μια σχεση?
    οπως ελεγε ο al pacino "Just when I thought I was out...they pull me back in"

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by manosthess View Post
    και να με αδικησουν,τι εγινε?ολα μεσα στο προγραμμα ειναι,αν δεν χτυπησεις πως θα μαθεις?και να με κατηγορησουν για κατι που εκανα καλο η κακο,αν αισθανομαι μεσα μου οτι εκανα το σωστο,τελειωσε,δεν με νοιαζει η γνωμη των αλλων,αρκετα κομπλεξ απεκτησα, που οσο ημουν μικρος δεν τα εβλεπα, τωρα μεγαλωνοντας τα βλεπω καλυτερα!ωρες ωρες νιωθω ενα αβουλο πραγμα!τωρα στη παρουσα φαση δεν ξερω τι θα με κανει να με λειπω πολυ περισοτερο απο το σπιτι,η δουλεια(ψαχνω δυσκολα να βρω) η μια σχεση?
    μπορεί να είναι η δουλειά, μπορεί μια σχέση (σου τα εύχομαι και τα δύο σύντομα) αλλά μην περιμένεις, ξεπόρτισε εσύ για όπου να 'ναι... άντε βρες καμιά ομάδα αθλητική, καλλιτεχνική, καμιά συλλογική δράση, κάτσε στο παγκάκι και χάζευε, από τη γονική μουρμούρα κι από την τηλεόραση καλύτερα θα είναι... αρκεί να είσαι έξω, στον κόσμο...
    η πρώην πεθερά μου -μεγάλη γυρίστρα- έλεγε "όποιος γυρνάει μοσχοβολάει κι όποιος κάθεται βρωμάει" (ξέρω πολλές παροιμίες χαχα)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Η αγαπες χανονται ? (σβηνουν σαν τα αστερια)
    By Black in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 22-01-2007, 18:37
  2. Οι αγάπες χάνονται..
    By a_friend in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 04-10-2006, 19:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •