Ελεύθερη σχέση. Ελπίζω να γίνει κάτι περισσότερο ενώ εκείνος ζητάει να κάνουμε τρίο..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 99
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39

    Lightbulb Ελεύθερη σχέση. Ελπίζω να γίνει κάτι περισσότερο ενώ εκείνος ζητάει να κάνουμε τρίο..

    Καλησπέρα σε όλους!
    Ζώ έναν .. ψυχολογικό εφιάλτη.
    Είμαι 7 μήνες σε μια 'ελεύθερη' σχέση με έναν άνδρα 10 χρόνια μικρότερο (45-35).
    Γνωριστήκαμε τυχαία και τα πράγματα έγιναν μεταξύ μας πολύ γρήγορα. Έχουμε απίστευτη χημεία στο κρεβάτι και δεν το ζώ μόνο εγώ αυτό αλλά και εκείνος.
    Όλα είναι πολύ παθιασμένα και πολύ, πολύ, έντονα. Τον ερωτεύτηκα πολύ γρήγορα, αν όχι σχεδόν αμέσως. Ο ίδιος έδειχνε πολύ ενθουσιασμένος στην αρχή, αλλά η προοπτική μιας σχέσης τον απομάκρυνε κάποια στιγμή και έτσι φτάσαμε να έχουμε αυτή την .. ελεύθερη σχέση. Οι επαφές μας πάντα ήταν πολύ παθιασμένες, αυτό δεν άλλαξε ποτέ, απλά βλέπω ότι συναισθηματικά βάζει φρένο. Ένα γεγονός που συνέβη σε εμένα την προηγούμενη εβδομάδα, με έκανε να καταλάβω ότι με νοιάζεται πραγματικά και ότι αν του ζητήσω κάτι δεν πρόκειται να μου το αρνηθεί ποτέ.
    Είμαι μια πολύ ωραία γυναίκα και δείχνω αρκετά μικρότερη απο την πραγματική μου ηλικία. Ψήλή, αθλητική και γυμνασμένη με σώμα χορεύτριας. Δεν υπερβάλω ούτε αυτοδιαφημίζομαι. Αυτός είναι επίσης ένας πολύ ωραίος άντρας με ανάλογα χαρακτηριστικά. Και οι δύο, μπορούμε να έχουμε πολλούς εραστές αν το επιθυμούμε και μάλιστα αντικειμενικά "ωραίους" εραστές. Θα μπορούσε να έχει και έχει, διάφορες να ξεδίνει όταν δεν έχει κάτι που να τον τραβάει πραγματικά. Εγώ απο την άλλη δεν λειτουργώ έτσι γενικότερα. Με κυνηγάνε πραγματικά ωραίοι άντρες και δεν μπορώ να νιώσω κάτι. Όσο αφορά τον ίδιο, το θέμα δεν είναι απλώς ότι μου έκανε δηλώσεις του τύπου δεν μπορώ να αντισταθώ στην 'καύλα' (συγνώμη για τα γαλλικά), δηλαδή ότι τον ενδιαφέρει να γνωρίζει και να ψάχνεται ερωτικά και με άλλες γυναίκες όταν του γυαλίσουν, αλλά κάποια στιγμή, μου ζήτησε να κάνουμε και τρίο με άλλη γυναίκα.
    Το σίγουρο είναι ότι ξέρει ότι έχω αισθήματα γι αύτόν, το νιώθει, δεν του το αναφέρω γιατί είμαι σίγουρη οτι θα το πάρει σαν έμμεση πίεση για σχέση και δεν το θέλω αυτό. Θέλω να το γουστάρει πραγματικά και να γίνει απο μόνο του, αλλιώς δεν έχει νόημα.
    Το σίγουρο επίσης είναι ότι έχει γίνει αρκετά αλαζονικός και με θεωρεί και αρκετά δεδομένη.. παρόλο που έκανα κινήσεις, δηλδ απομακρύνθηκα απο τη σχέση κάποιες φορές και εκείνος ήταν που με γύρισε κατά κάποιο τρόπο πίσω. Ξέρω ότι του αρέσω πάρα πολύ ερωτικά, όπως ξέρω ότι έχω κερδίσει και την εμπιστοσύνη του σε αρκετά μεγάλο βαθμό σαν άνθρωπος. Ο ίδιος είναι παρα πολυ κλειστος και δεν δίνει καθόλου, μα καθόλου εύκολα εμπιστοσύνη σε κανέναν και κυρίως σε γυναίκες, γιατί έχει καεί.
    Πως ένιωσα με αυτή του την απαίτηση; Ράκος έγινα..
    Ένιωσα ότι δεν είμαι αρκετή κατ' αρχάς.. και επειδή ξέρω τον ψυχισμό του, είναι πολύ παραδοσιακός κατά βάθος όσο κι αν θέλει να το 'παίξει' σεξ μάστερ, στο χωριό που μεγάλωσε δεν τα μαθαίνανε αυτά.. και βέβαια, όταν συμπλήρωσε ότι, ότι και αν του ζητήσω κι εγώ θα το κάνει, εννοώντας βέβαια οτι θα το έκανε και με άλλον άνδρα μαζί μου φυσικά.. εε.. τοτε.. τα είδα όλα πραγματικά. Ένιωσα ότι όχι μόνο δεν του καίγεται καρφί στην πραγματικότητα, αλλά πρέπει να δείχνω και μεγάλο πρόβατο.. για να προσπαθεί να με ψήσει κι όλας ότι είμαι εγωίστρια που δεν του κάνω αυτή τη χάρη. Γιατί το έκανε κ αυτό. Σε κάποιες στιγμές, μου είπε και μου ξαναείπε ότι είμαι χαζή που δεν καταλαβαίνω πόσο τρελά με θέλει.. και λέγοντας τα αυτά με έσφιγγε τόσο δυνατά που δεν μπορούσα να πάρω ανάσα. Δεν είναι τόσο εκδηλωτικός συνήθως με αγκαλιές και φιλιά. Δεν το έχει αυτό. Έχει μεγαλώσει μέσα σε στρατόπεδα και έχει κάνει πολύ σκληρή ζωή και εκπαίδευση. Μου είπε ακόμα, ότι πραγματικά θέλει πάρα πολύ να το ζήσει αυτό... μιλάμε για το τρίο με δύο γυναίκες.
    Δεν μπορώ ούτε να το φανταστω. Πονάει η καρδιά μου απλά.
    Και πονάει δυο φορές, γιατί πιστεύω οτι ο μόνος λόγος που 'δεν αντέχει χωρίς εμένα' όπως μου είπε κάποια στιγμή, είναι οτι δεν ταιριάζει με καμία οσο μαζί μου ερωτικά και με καμία δεν ζει το ίδιο πάθος. Και πραγματικά ισχύει και για μένα αυτό. Δεν υπάρχει συγκριση. Αλλά δεν υπάρχει κάτι άλλο εκει πέρα μέσα βαθειά για μένα. Δεν ζηλεύει, κι αυτό τα λέει όλα νομίζω.
    Και που οδηγεί τελικά αυτό..? Τι κι αν υπάρχει τόοοσο πάθος? Όλα τα συναισθήματα χωρίς αρχικά να δείχνουν, στο τέλος τέλος.. μοιάζουν ένα τεράστιο... λάθος...
    Απλά πονάω. Δεν ξέρω τι να κάνω για να τον φέρω πιο κοντά μου.. και να σταματήσει να έχει σαν σημαία το 'τριο'. Να τον κάνω να καταλάβει πράγματα, χωρίς να τον πιέσω. Δεν ξέρω πια αν μπορώ να του εμπνεύσω αυτά τα αισθήματα που λείπουν απο την συνταγή. Αυτά που η έλειψη τους τον κάνει και δεν βλέπει τίποτα. Δεν θέλω να χωρίσουμε.. αλλά και δεν θα γίνω ένα απλό sex toy όταν έχω αισθήματα για κάποιον, ούτε θα κάνω κάτι που δεν μου αρέσει. Μένω ακόμα μαζί του γιατί νιώθω ότι τον αγαπάω, ότι βλάκείες κι αν λέει, κι όσο ανώριμος και αν είναι...
    Ευχαριστώ όλους για την ευκαιρία να μιλήσω γι αύτο, γιατί πραγματικά δεν υπάρχει κανείς που να μπορώ να μιλήσω ανοιχτά για τέτοια θέματα.
    Να είστε καλά.
    Last edited by axinos; 30-10-2014 at 22:33.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    περιμενεεε οπου ναναι θαρθει η Remedy να στα ψαλλει!!!! :P

  3. #3
    Δεν εχεις καταλαβει:δεν θα γινεις ''απλο σεξ'',ηδη εισαι ''απλο σεξ'' για αυτον και στο χει ξεκαθαρισει.Τωρα πανω στην καυλα του λεει διαφορα,οπως πολλοι,οκ.Στα 45 χρονια σου πρεπει να χεις μαθει ξεχωριζεις την παπατζα του καθενος.

    Αφου εσενα προφανως δε σε καλυπτει αυτο,καλυτερα να απομακρυνθεις,γιατι δε θα τον αλλαξεις ουτε σε 15 χρονια.Πρωτα απ' ολα,αν θελει να σοβαρευτει θα το κανει με καποια μικροτερη του,με την οποια δεν εχει παρελθον,οχι με σενα.Οχι επειδη εισαι σκαρτη,ή τιποτα τετοιο,απλως ετσι λειτουργει το πραγμα.

    Eκτος απο αυτο,για να σαι σε ελευθερη σχεση τοσους μηνες,δεν ξερω αν και εσυ θες οντως κατι παραπανω,ή απλως σε πιανει ο εγωισμος που πιθανον αυτος δε σε θελει οσο τον θες και συ.Γενικα μην το περιπλεκεις χωρις λογο ειναι κριμα.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    Νομίζω ότι είσαι πολύ.. απόλυτος. Είναι δηλαδή δεδομένο οτι οι σχέσεις που αρχίζουν σαν ελεύθερες, και είναι περισσότερο σέξ, δεν οδηγούν πουθενά? Η είναι δεδομένο οτι αυτή η διαφορά ηλικίας είναι απαγορευτική για πραγματική σχέση μεταξύ δύο ανθρώπων? Προσωπικά είδα ότι έκανα το τεράστιο λάθος να πεσω με τα μούτρα. Δεν τον άφησα να κερδίσει καποια προνόμια. Του τα έδωσα όλα ευκολα και γρήγορα και αυτο γύρισε μπουμερανγκ. Το θέμα για μένα είναι αν σώζεται η κατάσταση ετσι που εχουν τα πράγματα τώρα.. η όχι.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    Πόσο ταμπού τελικά είναι το θέμα της διαφοράς ηλικίας στην Ελλάδα; αναρωτιέμαι.
    Παρόλα αυτά.. έχω γνωστούς και μάλιστα και γνωστό ζευγάρι που εχουν διαφορά 20 χρόνια, μεγαλύτερη η γυναίκα και όχι το θέμα δεν είναι οικονομικό σε καμία περίπτωση.
    Και γιατί θα αράξει ντε και καλά με κάποια μικρότερη? Είναι παράδοξο να του αρέσουν οι μεγαλύτερες γυναίκες?
    Και όπως αναφέρω και στο πρώτο μήνυμα, είμαι σε πολύ καλή φυσική κατάσταση. Καλύτερη απο πάρα πολλες μικρότερης ηλικίας γυναίκες. Δεν είμαι η κυρα Μαρίκα που ψάρεψε το τεκνό..
    Μπορεί να είναι μικρότερος, αλλά μικρός δεν είναι. Τα μαλλιά του έχουν γριζάρει κι όλας..

  6. #6
    Quote Originally Posted by axinos View Post
    Νομίζω ότι είσαι πολύ.. απόλυτος. Είναι δηλαδή δεδομένο οτι οι σχέσεις που αρχίζουν σαν ελεύθερες, και είναι περισσότερο σέξ, δεν οδηγούν πουθενά? Η είναι δεδομένο οτι αυτή η διαφορά ηλικίας είναι απαγορευτική για πραγματική σχέση μεταξύ δύο ανθρώπων? Προσωπικά είδα ότι έκανα το τεράστιο λάθος να πεσω με τα μούτρα. Δεν τον άφησα να κερδίσει καποια προνόμια. Του τα έδωσα όλα ευκολα και γρήγορα και αυτο γύρισε μπουμερανγκ. Το θέμα για μένα είναι αν σώζεται η κατάσταση ετσι που εχουν τα πράγματα τώρα.. η όχι.
    Τιποτα δεν ειναι απολυτο,αλλα ετσι οπως τα λες για το συγκεκριμενο ανθρωπο,στη συγκεκριμενη περιπτωση,το βρισκω χλωμο να αλλαξει κατι.Αυτος ειναι σε φαση ''ελευθερου πουλιου'',και η καλυτερη γυναικα του κοσμου να ησουν,δε θα συγκινηθει.Θα φας το χρονο σου,θα απογοητευτεις και τιποτα δε θα καταφερεις.

    Και ειναι κριμα γιατι το ξεκινησες για να περασεις καλα και τελικα θα φας τα μουτρα σου.Υπαρχουν τοσοι αντρες που θα μπορουσαν να κανουν σχεση μαζι σου,δεν ειναι αναγκη να πας στον #1 πιο ακαταλληλο.

    Quote Originally Posted by axinos View Post
    Πόσο ταμπού τελικά είναι το θέμα της διαφοράς ηλικίας στην Ελλάδα; αναρωτιέμαι.
    Παρόλα αυτά.. έχω γνωστούς και μάλιστα και γνωστό ζευγάρι που εχουν διαφορά 20 χρόνια, μεγαλύτερη η γυναίκα και όχι το θέμα δεν είναι οικονομικό σε καμία περίπτωση.
    Πολλα ειναι ταμπου στην Ελλαδα,μην το ψαχνεις.Το θεμα ειναι οτι επειδη με ελληνες εχεις να κανεις,και οχι με γαλλους,σουηδους κλπ,πρεπει να εισαι υποψιασμενη για τα θελω τους και τις αντιδρασεις τους.

    Παντως,ουτε η δικη σου συμπεριφορα,να θες δλδ να κανεις το ελευθερο,σχεση,δειχνει οτι εισαι απελευθερωμενη απο ταμπου.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    Δεν ξεκίνησε με συγκεκριμένες προυποθέσεις η σχέση αυτή. Οϋτε ελευθερη, ούτε δεσμευμένη. Απλά τσούλησε. Φτάιω κ εγώ για την πορεία της. Και μάλιστα φταίω αρκετά.
    Όσο αφορά στο να αλλάξεις την μορφή που πήρε στην πορέια μια σχέση, μάλλον δεν υπάρχει η λέξη ταμπού για μένα εκεί.
    Ταμπού είναι να μην κάνεις κάτι γιατί δεν ΄επιτρέπεται'. Μια σχέση εξελίσσεται και καλά κάνει. Που θα βγάλει αυτό? Θα εξαρτηθεί απο το αν θα εξελιχθούν τα πράγματα μαζί, μέσα απο τα θέλω και των δύο.

  8. #8
    Quote Originally Posted by axinos View Post
    Δεν ξεκίνησε με συγκεκριμένες προυποθέσεις η σχέση αυτή. Φτάιω κ εγώ για την πορεία της. Και μάλιστα φταίω αρκετά.
    Λες οτι δε ξεκινησε με προυποθεσεις αλλα απο οτι καταλαβα σου ξεκοψε συντομα το κατι παραπανω.
    Οσο για το αν φταις,μην το βλεπεις ετσι,οι περισσοτεροι αντρες (και πιθανον και γυναικες αν δεν υπηρχαν τοσα ταμπου) τη δικη του ζωη θα εκαναν αν τους επαιρνε.
    Δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο παρα να βρεις καποιον που να εχετε τα ιδια θελω και θα εκτιμησει ο,τι εχεις να του δωσεις.

    Όσο αφορά το να αλλάξεις την μορφή μιας σχέσης μάλλον δεν υπάρχει η λέξη ταμπού για μένα εκεί.
    Ταμπού είναι να μην κάνεις κάτι γιατί δεν ΄επιτρέπεται'. Μια σχέση εξελίσσεται και καλά κάνει. Που θα βγάλει αυτό? Θα εξαρτηθεί απο το αν θα εξελιχθούν τα πράγματα μαζί, μέσα απο τα θέλω και των δύο.
    OK εξελισσεται αλλα σκεψου μηπως το κανεις επειδη κατα βαθος πιστευεις οτι το ελευθερο ειναι κατι ''βρωμικο'' και θες μεσω της σχεσης να ''εξαγνιστεις'' στα ματια του και τα δικα σου.Αλλιως,δε βρισκω το λογο να επιμενεις σε κατι που δεν εχει προοπτικες,ενω οπως λες η ιδια εχεις τοσες επιλογες.

    Γενικα αυτο το τριπακι,να το παμε πιο σοβαρα,να τον αλλαξω,να του μπηξω να του δειξω,δεν τελειωνει σχεδον ποτε καλα.Ειμαι σιγουρος οτι αμα ψαξεις σε παλιοτερα θεματα,θα βρεις αναλογες περιπτωσεις με την δικια σου.Ειναι κλασικη παγιδα που πεφτουν πολλες.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    Δεν πιστεύω οτι υπάρχει τίποτα βρώμικο στις ελεύθερες σχέσεις. Αν σου αρέσει να βλέπεσαι αραιά και να έχεις πολλούς συντρόφους είναι δικαιωμά σου και πολύ καλά κάνεις.
    Το θέμα είναι οτι γεννιούνται συναισθήματα στην πορεία. Και ξέρω ότι έχει και άλλες 'ακρες' να περνάει καλά αν αυτό επιθυμεί.
    Ξέρω και το νιώθω ότι είμαι πιο σημαντική απο οποιαδήποτε άλλη μπορεί να του 'κάτσει' κατά καιρούς.
    Το θέμα δεν είναι να αλλάξεις τον άλλον.
    Οχι στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον. Δεν θέλω να τον 'αλλάξω' θέλω να έρθουμε πιο κοντά απλά. Απο εκεί και πέρα, αν ούτε το πιο κοντά δεν αλλάζει την κατάσταση.. οκ τότε αλλάζουν και οι διαδρομές.
    Τα δικά μου λάθη.. ήταν πολλά..και κυρίως είχαν να κάνουν κάποια θέματα αυτοπεποίθησης που με ταλαιπωρησαν μετά τον χωρισμό απο την τελευταια μου σχέση, με έριξε πολύ ψυχολογικά αυτό.. και το πήρε όλο πάνω της η επόμενη, δηλαδή αυτός... και βέβαια.. ότι δεν σερβίρεις έτοιμα τα πάντα.. γιατί ο άλλος δεν εκτιμά και δεν σέβεται αυτά που πρέπει τελικά και κυρίως εσένα.
    Αυτό που με απασχολεί πραγματικά, είναι αν μπορώ να αντιστρέψω την κατάσταση.. και πως..!!!!!..?????

  10. #10
    Quote Originally Posted by axinos View Post
    Δεν πιστεύω οτι υπάρχει τίποτα βρώμικο στις ελεύθερες σχέσεις. Αν σου αρέσει να βλέπεσαι αραιά και να έχεις πολλούς συντρόφους είναι δικαιωμά σου και πολύ καλά κάνεις.
    Το θέμα είναι οτι γεννιούνται συναισθήματα στην πορεία. Και ξέρω ότι έχει και άλλες 'ακρες' να περνάει καλά αν αυτό επιθυμεί. Το θέμα δεν είναι να αλλάξεις τον άλλον.
    Οχι στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον. Δεν θέλω να τον 'αλλάξω' θέλω να έρθουμε πιο κοντά απλά. Τα δικά μου λάθη.. ήταν κάποια θέματα αυτοπεποίθησης που με ταλαιπωρησαν μετά τον χωρισμό απο την τελευταια μου σχέση, με έριξε πολύ ψυχολογικά αυτό.. και το πήρε όλο πάνω της η επόμενη, δηλαδή αυτός... και βέβαια.. ότι δεν σερβίρεις έτοιμα τα πάντα.. γιατί ο άλλος δεν εκτιμά και δεν σέβεται αυτά που πρέπει τελικά και κυρίως εσένα.
    Εγω πιστευω δε θα εκτιμουσε ο,τι και αν εκανες και ο,τι και αν εκανε η οποιαδηποτε κοπελα.Απλως εχει επιλεξει να ζει ετσι,μην το παιρνεις προσωπικα.Τοσες βλεπει και εχει δει αλλωστε,δεν ειναι δυνατον καμια να μην αξιζε.

    Δεν ειναι κακο ή παραλογο που τον ερωτευτηκες,αλλα ξερεις και βλεπεις οτι ο αλλος περναει την ωρα του,και στο εχει δηλωσει κιολας.
    Απο τους αντρες που σε πολιορκουν ολο και καποιος θα θελει κατι πιο σταθερο δε χαθηκε ο κοσμος.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    Οι περισσότερες θέλουν ξεκάθαρα πράγματα απο την αρχή. Εγώ είπα ας δούμε που θα βγάλει. Και όχι δεν περνάει την ώρα του απλά. Έχει αισθήματα και κατά καιρούς τον έχω δεί να τρελαίνεται οταν νόμιζε οτι με χάνει. Ηταν έτοιμος να δεχθεί τα πάντα. Εγώ δεν ήξερα να το διαχειριστώ γιατί ήμουν διαλυμένη απο την προηγούμενη σχέση.
    Η αυτοπεποιθηση μου είχε βουλιάξει στα ταρταρα. Ότι και να μου έλεγε εγώ ελεγα ναι.. κι εγώ δεν θα είχα σεβασμό για κάποιον που μάλλον τον κάνω ότι θέλω.
    Δεν έχω δυστυχως καθόλου μεγάλη εμπειρία στις σχέσεις. Δυο είχα σε όλη τη ζωή μου. Αυτά με έχουν κάνει να βλέπω το ποσο διαφορετικά θα ήταν όλα αν ήμουν αυθόρμητη και όχι φοβισμένη όλη την ώρα μαζί του..
    Και μάλλον καταλήγω όσο αφορά εμένα μέσα σ αυτή την σχέση.. στο όταν θέλεις να αλλάξεις μια τέτοια κατάσταση.. άλλαξε την εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου πρώτα και μετά όλα θα τσουλήσουν ευκολότερα εκεί που πρέπει και είναι σωστό να πάνε τελικά.
    Η θα φτιάξει.. η θα τελειώσει. Οτι απο τα δυο και να γίνει θα είναι για καλό..

  12. #12
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Καθολου απαγορευτικη δεν ειναι η ηλικιακη διαφορα σας , αυτο δεν ξερω γιατι σε απασχολει..Απαγορευτικη και απογοητευτικη ειναι η συναισθηματικη διαφορα σας..Αυτος σε βλεπει σαν ενα κομματι κρεας και εσυ τον βλεπεις , τον θες σαν συντροφο και οχι σαν σεξ μπαντι..
    7 μηνες επιμενει να σε βλεπει ετσι λες να το αλλαξει μια ωραια πρωια αυτο?Δεν νομιζω..

  13. #13
    Quote Originally Posted by axinos View Post
    Οι περισσότερες θέλουν ξεκάθαρα πράγματα απο την αρχή. Εγώ είπα ας δούμε που θα βγάλει.
    Ξεκαθαρος ειναι αλλα δε σου αρεσει αυτο που εχει επιλεξει.

    Και όχι δεν περνάει την ώρα του απλά. Έχει αισθήματα και κατά καιρούς τον έχω δεί να τρελαίνεται οταν νόμιζε οτι με χάνει
    Δεν υπαρχει ανθρωπος που να ειναι ερωτευμενος τοσο καιρο και οχι μονο να μην κανει κατι για αυτο,αλλα να στα ξεκοβει ολα και να βλεπει αλλες γυναικες.Τωρα το τι μπορει να λεει απο εγωισμο,απο καυλα,ή πιθανον και απο δολο δε θα επρεπε να σε μπερδευει.Ισως εδω ειναι που δε σε βοηθαει η ελλειψη εμπειριας που λες οτι εχεις.

    Εγώ δεν ήξερα να το διαχειριστώ γιατί ήμουν διαλυμένη απο την προηγούμενη σχέση.
    Η αυτοπεποιθηση μου είχε βουλιάξει στα ταρταρα. Ότι και να μου έλεγε εγώ ελεγα ναι
    Ετσι οπως το θετεις,δεν επρεπε να μπεις εξαρχης σε τετοιου ειδους σχεση τοτε.

    κι εγώ δεν θα είχα σεβασμό για κάποιον που μάλλον τον κάνω ότι θέλω.
    Απο το να μην σεβεσαι καποιον τετοιο αντρα,απο το να θες σχεση με καποιον σαν αυτον που βλεπεις τωρα υπαρχει τεραστια αποσταση.
    Μπορεις να βρεις καποιον που θα σε βλεπει αλλιως και ταυτοχρονα θα εχει δικη του προσωπικοτητα.Απο αντρες ο κοσμος γεματος.

    Τι να σου πω,επειδη οπως σε κοβω εσυ θα επιμενεις προς αυτο που εχεις στο μυαλο σου ουτως ή αλλως,καλυτερα καντου μια κουβεντα για ολα αυτα μια και καλη.
    Οχι γιατι πιστευω οτι θα αλλαξει σταση,αλλα μηπως ετσι ξεκαθαρισει το πραγμα μια και καλη και απομακρυνθει αυτος απο σενα,γιατι αλλιως δε βλεπω να τελειωνει αλλιως.Καλυτερα να κοπει μαχαιρι,παρα να τραβιεσαι αλλα 2 χρονια ας πουμε.

    Η ζωη ειναι μικρη αχινε,στα 45 πρεπει να εισαι πιο επιλεκτικη (σε ολα,οχι μονο στις σχεσεις) και περνας πιο ποιοτικα το χρονο σου.Μη ξοδευεσαι αδικα.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    Δεν είναι έτσι τα πράγματα. Ήταν έτοιμος να παει να πυροβολήσει άνθρωπο στα πόδια για κάτι που μου συνέβη και ήταν σοβαρό. Ήταν εδώ για μένα. Και ότι θέλω ότι ώρα και αν τον παρω τηλεφωνο θα ανταποκριθεί. Θα κάνει αυτό που πρέπει για να με βοηθήσει δηλαδη. Τώρα για το τελευταίο.. αν θα αλλάξει αυτό.. εκεί είναι τα δύσκολα

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    39
    σ ευχαριστω Αλαφροίσκωτε. και για τις συμβουλές και για τον χρόνο σου. Να είσαι καλα!!!!!!!!

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ελεύθερη σχέση με το σκύλο μου
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-01-2013, 02:13
  2. ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΔΕΣΜΑ...
    By fterwto in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 110
    Last Post: 14-01-2013, 10:39
  3. Ζηταει χρονο μετα απο σχεση
    By sullengirl_deleted in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 29-08-2012, 13:46
  4. Σεξ... Απολαυση σαρκικη η κατι περισσοτερο;
    By DimitriThess in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 10-06-2011, 09:25
  5. Ελπιζω αυτη τη φορα να μην γινει το ιδιο...
    By jimmaster in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 74
    Last Post: 20-01-2010, 15:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •