Γιατί εξαφανίζονται;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 103
  1. #1

    Γιατί εξαφανίζονται;

    Εδώ και κάποιους μήνες προσπαθούσα να ξεπεράσω τον χωρισμό μου από μια μακροχρόνια σχέση. Κάποια μέρα αποφάσισα πως το παρελθόν είναι απλά μια ιστορία που εχω μάθει να λέω στον εαυτό μου και η ζωή συνεχίζεται. Υπήρχε κάποιο άτομο στην δουλειά μου που μου έδειχνε ενδιαφέρον αλλά δεν έκανε κάποια κίνηση. Αποφάσισα να του δώσω το τηλεφωνό μου και εκείνος με πήρε τηλεφωνο και αρχίσαμε να βγαίνουμε. Βγαίναμε 10 το βράδυ και χωρίζαμε 5 το πρωί. Αυτό κράτησε 3 μήνες γελούσαμε, συζητούσαμε για τα προβλήματα μας, υπήρχε φλερτ. Κάποια μέρα καταλήξαμε και στο σπίτι μου. Από εκείνη την μέρα και μετά όμως μια σειρά γεγονότων δεν μας βοηθησαν να βρεθουμε εγω ταξίδεψα αρκετα για προσωπικούς λόγους εκείνος δεν μπορούσε λόγω εργασίας. Αλλά κάθε μέρα μιλούσαμε 3 ώρες μέσω viber. Μια μέρα ενώ είχαμε κανονισει να βρεθούμε εκείνος μου είπε ότι είχε έρθει η αδερφη του και δεν μπορουσε να βρεθούμε γιατί της είχε υποσχεθεί να βγουν. Εγω εκενευρίστηκα είχα να τον δω 20 μέρες. Όταν μου είπε τι πρόγραμμα εχω να τα πούμε μια άλλη μερα του είπα πως μπορω κάθε μερα αλλά μάλλον αυτός και πάλι κάτι θα εχει κανονισει.Την προηγουμενη μερα που μιλούσαμε με τις ώρες δεν μου είχε πει για καμια αδερφη.

    Εκείνος μου είπε πως πετάω σπόντες και μάλιστα πως τις έχω στο τσεπάκι..

    Τότε του είπα πως ήμουν ξεκαθαρη από την αρχή πως δεν είμαι της μιας βραδιας και πως θεωρούσα πως δεν ήταν λογικό να μην επιδιώκει να με δει.

    Εκείνος μου είπε πως ποτέ δεν με θεώρησε της μιας βραδιας και γιατί του το έλεγα αυτό. Βέβαια δενε είναι των σχέσεων τουλάχιστον σε αυτή την φάση...Επεσα από τα σύννεφα ποτε δεν μου είχε πει κατι τέτοιο μαλιστα του το ειχα ξεκαθαρίσει από την αρχή. Μου είπε πως δεν βρεθήκαμε λόγω χρόνου και κούρασης και πως η όλη κουβέντα του θυμίζει άλλες κουβέντες του παρελθοντος του.

    Του απάντησα ότι δεν μου αρεσει να με συγκρινει με τις πρωην του . Και μου είπε ότι δεν με συγκρίνει είναι θέμα στατιστικής..

    Του είπα οτι με το δεν είμαι των σχεσεων σημαίνει πως δεν σημαίνω κατι για αυτόν. Και του είπα ακόμα πως αμά βρε άνθρωπε δεν τα εννοείς αυτά που λες τι τα λες και προπαντως τι τα κανεις. Εγώ νόμιζα πως αυτό που είχαμε ήταν κάτι αληθινό.

    Εκείνος από την όλη κουβέντα κράτησε το βρε άνθρωπε και μου είπε πως έχω πολλά νευρα πως δεν μου είπε κάτι κακό πως δεν είμαι της μιας βραδιας και πως δεν περιμενε τέτοια επίθεση.

    Του είπα πως λογω δουλειας μου στερει την ευκαιρεία να τον δω και μου ειπε δεν μου το στερει πως το είχε στο πρόγραμμα.

    Του είπα πως δεν πρεπει αυτές οι κουβέντες να γινονται μέσω viber και καλυτερα να βρισκόμασταν από κοντά μια επο τις επόμενες 2 μερες. Εκείνος συμφωνησε και μου είπε πως θα μου χρωστάει και ένα κατσάδιασμα. Από εκείνη την μερα πέρασαν 10 μερες και δεν επικοινώνησε ξανά, ούτε και εγω βέβαια αφου υποσχέθηκε ότι θα με έπαιρνε εκείνος. Ούτε στην δουλεια τον έχω δει. Πρέπει να το πάρω απόφαση πως όλα τελείωσαν; Δεν καταλαβαίνω ήταν ένας τόσο σημαντικός τσακωμός αυτός; Το θέμα είναι πως ο πρωην μου με άφησε για μια άλλη και τώρα αυτό, έχω χάσει την διαθεση μου για ζωή. Δεν ξερω αν είναι κατάθλιψη αυτό που νιώθω αλλά δεν θέλω να σηκώνομαι από το κρεβατι το πρωι. Κλαίω συνέχεια όποτε βρίσκω ευκαιρία και δεν με βλέπει κάποιος. Πως γίνεται έτσι απλά να μην μου ξαναμίλησε και όταν τον συναντήσω στην δουλεια πως πρέπει να αντιδράσω αυτός δεν θα με ντρέπεται; Πως έπεσα τόσο έξω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω παντως εχω παρατηρισει οτι οι πολες δηλωσεις του τυπου ψαχνω κατι σοβαρο κλπ να τις αποφευγεις οταν ακουν τετια οι ανθρωποι εχουν τη ταση να φευγουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Κάποια μέρα καταλήξαμε και στο σπίτι μου. Από εκείνη την μέρα και μετά όμως ...........
    Να υποθεσω πως εκεινη την μερα ολοκληρωσατε? (sic!)
    11/12/2006

  4. #4
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    εγω παντως εχω παρατηρισει οτι οι πολες δηλωσεις του τυπου ψαχνω κατι σοβαρο κλπ να τις αποφευγεις οταν ακουν τετια οι ανθρωποι εχουν τη ταση να φευγουν.
    Ναι αλλα αν δεν ξεκαθαρίσεις τα πράγματα από την αρχή μετά και εγω εχω παρατηρησει ότι θα γυρίσει να σου πει όπως τωρα δεν ειχες καταλάβει...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Να υποθεσω πως εκεινη την μερα ολοκληρωσατε? (sic!)
    Αν το εκανε και αυτό τότε θα είχα καταλάβει εξαρχής ότι είναι.... Τώρα είμαι μπερδεμένη γιατί απλά η συζήτηση αυτή εγινε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Δεν σε καταλαβα συγγνωμη.
    Δεν θελω να ειμαι αδιακριτος αλλα δεν παιζει δλδ το σεναριο να πηρε αυτο που ηθελε (εσενα) και να την εκανε??
    11/12/2006

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    ........ Υπήρχε κάποιο άτομο στην δουλειά μου που μου έδειχνε ενδιαφέρον αλλά δεν έκανε κάποια κίνηση. Αποφάσισα να του δώσω το τηλεφωνό μου και εκείνος με πήρε τηλεφωνο και αρχίσαμε να βγαίνουμε. Βγαίναμε 10 το βράδυ και χωρίζαμε 5 το πρωί.
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Αυτό κράτησε 3 μήνες γελούσαμε, συζητούσαμε για τα προβλήματα μας, υπήρχε φλερτ. Κάποια μέρα καταλήξαμε και στο σπίτι μου. Από εκείνη την μέρα και μετά όμως μια σειρά γεγονότων δεν μας βοηθησαν να βρεθουμε εγω ταξίδεψα αρκετα για προσωπικούς λόγους εκείνος δεν μπορούσε λόγω εργασίας. Αλλά κάθε μέρα μιλούσαμε 3 ώρες μέσω viber. Μια μέρα ενώ είχαμε κανονισει να βρεθούμε εκείνος μου είπε ότι είχε έρθει η αδερφη του και δεν μπορουσε να βρεθούμε γιατί της είχε υποσχεθεί να βγουν. Εγω εκενευρίστηκα είχα να τον δω 20 μέρες. Όταν μου είπε τι πρόγραμμα εχω να τα πούμε μια άλλη μερα του είπα πως μπορω κάθε μερα αλλά μάλλον αυτός και πάλι κάτι θα εχει κανονισει.Την προηγουμενη μερα που μιλούσαμε με τις ώρες δεν μου είχε πει για καμια αδερφη.

    Εκείνος μου είπε πως πετάω σπόντες και μάλιστα πως τις έχω στο τσεπάκι..

    Τότε του είπα πως ήμουν ξεκαθαρη από την αρχή πως δεν είμαι της μιας βραδιας και πως θεωρούσα πως δεν ήταν λογικό να μην επιδιώκει να με δει.

    Εκείνος μου είπε πως ποτέ δεν με θεώρησε της μιας βραδιας και γιατί του το έλεγα αυτό. Βέβαια δενε είναι των σχέσεων τουλάχιστον σε αυτή την φάση...Επεσα από τα σύννεφα ποτε δεν μου είχε πει κατι τέτοιο μαλιστα του το ειχα ξεκαθαρίσει από την αρχή. Μου είπε πως δεν βρεθήκαμε λόγω χρόνου και κούρασης και πως η όλη κουβέντα του θυμίζει άλλες κουβέντες του παρελθοντος του........


    γεια σου βρε φραουλενια.
    κριμα για την ασχημη εξελιξη..
    καταλαβα καλα οτι επι 3 μηνες βρισκοσασταν σχεδον καθημερινα και περνουσατε ολο το βραδυ μαζι και μολις κανατε σεξ , ειτε αμεσα, ειτε μετα απο 1-2 φορες, αλλαξε η σταση του, η μιλας για 4-5 συναντησεις στους 3 μηνες και μια φορα σεξ και "γεια σας"?
    αν θες διευκρινισε το, γιατι πιστευω οτι εχει σημασια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Μάλλον τον "έπνιξες" με αυτά που του έλεγες. Συμφωνώ με Άλεξ 77, επίσης δεν υπογράφουμε συμβόλαια όταν γνωρίζουμε ένα άνθρωπο
    Last edited by Tasos75; 24-10-2014 at 11:22.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    Δεν σε καταλαβα συγγνωμη.
    Δεν θελω να ειμαι αδιακριτος αλλα δεν παιζει δλδ το σεναριο να πηρε αυτο που ηθελε (εσενα) και να την εκανε??
    Μάλλον δεν θέλω να το πιστέψω αλλά δεν έχω και αυτά τα σημάδια. Καποιες μερες πριν τον τσακωμό μας άλλωστε με πηρε αγκαλια στην δουλεια και με φίλησε στο κεφαλι. Και μετα οταν πήγα σπίτι μου είπε πως δεν ήμουν διαχυτική και κοκκίνησα και εγω του απάντησα πως στην δουλεία δεν θελω να δίνω πολλά δικαιώματα γιατί εγώ είμαι με σύμβαση και θα φυγω ενώ αυτός θα μείνει και δεν θελω να τον φερνω σε δύσκολη θέση. Δηλ αυτό τον πείραξε το να του πω ΄λίγο έντονα οτι θελω να τον δω τον πείραξε; Και αν απλά έπαιρνε αυτό που ήθελε θα εξακολουθούσε να μου μιλάει επί 20 μέρες; Τελικά μάλλον δεν το έχω καθόλου με το θέμα τον σχέσεων....Δεν μπορώ να μεταφράσω τι κινήσεις και μάλλον όλο θα την πατάω....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Αρα δεν το κανατε.
    11/12/2006

  11. #11
    Βγαίναμε ένα μηνα σχεδόν καθημερινά. Εν τω μεταξύ πάντα πλήρωνε αυτός και εγώ ένιωθα άσχημα. Μια μέρα μου είπε να πάω σπίτι του και εγω του είπα καλύτερα να πάμε στο σπίτι μου. Μετά κοιμηθήκαμε μαζί 3 φορές. Μου είπε και τις φορες ότι πέρασε υπέροχα. Μετά όμως αυτος είχε να παει σε ένα γαμο μετα εγω σε μια βαφτιση και ένα γαμο, μετά εγώ αρρωστησα, μετά μετακόμιζε ο κολλητός του και εμένα η κολλητη μου την ίδια μέρα (τρελες συγκιρίες) και πέρασαν 20 μερες να βρισκόμαστε μόνο στην δουλεια και ενώ μου είχε πει ότι θα βρεθούμε μου λέει ότι ήρθε η αδερφη του τόσες μέρες δεν μπορούσε να με ειδοποιήσει; μου γυρισε το μάτι και ένιωσα ότι με κοροιδευει τον έπαιρνα και τηλ και δεν το σηκωνε απλά στο viber μίλαγε. Και μετα τον πρώην μου είμαι και λίγο καταστροφολόγος και σκέφτηκα αδερφη είναι ή άλλη (λάθος μου αλλά το σκέφτηκα). και μετά έγινε όλος αυτός ο τσακωμός.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Μάλλον δεν θέλω να το πιστέψω αλλά δεν έχω και αυτά τα σημάδια. Καποιες μερες πριν τον τσακωμό μας άλλωστε με πηρε αγκαλια στην δουλεια και με φίλησε στο κεφαλι. Και μετα οταν πήγα σπίτι μου είπε πως δεν ήμουν διαχυτική και κοκκίνησα και εγω του απάντησα πως στην δουλεία δεν θελω να δίνω πολλά δικαιώματα γιατί εγώ είμαι με σύμβαση και θα φυγω ενώ αυτός θα μείνει και δεν θελω να τον φερνω σε δύσκολη θέση. Δηλ αυτό τον πείραξε το να του πω ΄λίγο έντονα οτι θελω να τον δω τον πείραξε; Και αν απλά έπαιρνε αυτό που ήθελε θα εξακολουθούσε να μου μιλάει επί 20 μέρες; Τελικά μάλλον δεν το έχω καθόλου με το θέμα τον σχέσεων....Δεν μπορώ να μεταφράσω τι κινήσεις και μάλλον όλο θα την πατάω....
    Φραουλένια και η δική σου θέση μετράει ακόμα κι αν είσαι πιο προσωρινή σε σχέση με εκείνον.. βασικά η δική σου για εσένα μετράει σαφώς περισσότερο....κολλησα σε αυτό τώρα διότι δείχνει σα να μην υπολογίζεις τόσο τον εαυτό σου αλλά να δίνεις στις αναγκες εκείνου μεγαλύτερη βαρύτητα...κι αυτό είναι τόσο μα τόσο λάθος!και το κάνουμε όλες :)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by frauleniazwi View Post
    Βγαίναμε ένα μηνα σχεδόν καθημερινά. Εν τω μεταξύ πάντα πλήρωνε αυτός και εγώ ένιωθα άσχημα. Μια μέρα μου είπε να πάω σπίτι του και εγω του είπα καλύτερα να πάμε στο σπίτι μου. Μετά κοιμηθήκαμε μαζί 3 φορές. Μου είπε και τις φορες ότι πέρασε υπέροχα. Μετά όμως αυτος είχε να παει σε ένα γαμο μετα εγω σε μια βαφτιση και ένα γαμο, μετά εγώ αρρωστησα, μετά μετακόμιζε ο κολλητός του και εμένα η κολλητη μου την ίδια μέρα (τρελες συγκιρίες) και πέρασαν 20 μερες να βρισκόμαστε μόνο στην δουλεια και ενώ μου είχε πει ότι θα βρεθούμε μου λέει ότι ήρθε η αδερφη του τόσες μέρες δεν μπορούσε να με ειδοποιήσει; μου γυρισε το μάτι και ένιωσα ότι με κοροιδευει τον έπαιρνα και τηλ και δεν το σηκωνε απλά στο viber μίλαγε. Και μετα τον πρώην μου είμαι και λίγο καταστροφολόγος και σκέφτηκα αδερφη είναι ή άλλη (λάθος μου αλλά το σκέφτηκα). και μετά έγινε όλος αυτός ο τσακωμός.
    το "κοιμηθηκαμε μαζι 3 φορες" υποθετω οτι περιειχε και σεξ. σωστα?
    θεωρω οτι δεν τραβουσε η ιστορια γι αυτον. και μετα και το σεξ, βεβαιωθηκε και βρηκε δικαιολογιες για να φυγει..
    δεν σημαινει οτι σε κοροιδεψε.
    που να ξερει καποιος, πριν δοκιμαστει μια γνωριμια, αν του ταιριαζει?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    3 μηνες δεν το ειχε καταλαβει και μετα το σεξ το καταλαβε??
    Ελα ρε παιδια..
    11/12/2006

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Touch_The_Sky View Post
    3 μηνες δεν το ειχε καταλαβει και μετα το σεξ το καταλαβε??
    Ελα ρε παιδια..
    γιατι ρε συ τατς? το σεξ ειναι μικρος παραγοντας σε μια σχεση? αν δεν σου ταιριαζει το σεξ, δεν καθεσαι με τπτ... ποτακια και παρεα κανεις και με τους φιλους σου.

    3 μηνες τελικα, η ενας? και εναν χρονο να τον γνωριζε, αν βρεθηκανε 5 φορες, ειναι μια βδομαδα, οχι ενας χρονος....:rolleyes:

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  2. Γιατί???
    By mikroula in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 15-09-2012, 10:24
  3. γιατι?
    By roula35 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 28-10-2010, 01:47
  4. γιατι?
    By ferro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-07-2009, 15:27
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •