LADOSE και Φόβος για παρενέργειες!!Κανείς να πει εμπειρίες?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323

    Unhappy LADOSE και Φόβος για παρενέργειες!!Κανείς να πει εμπειρίες?

    Γειά σας!!
    Απο ψυχοσωματικά και κρίσεις πανικού μου συστησε ειδικός ψυχίατρος LADOSE 20MG σε σταδιακή αύξηση,(μέρα παρα μέρα μισό για 10 μέρες,κάθε μέρα μισό γι άλλες 10,και μετά ολόκληρο)+ ZANAX 0,25 πρωί βράδυ,και αν νιώσω πολύ αγχωμένος και το μεσημέρι.
    Και να τον πάρω τηλ μετά κοντά στους 2 μήνες γιατί λέει είναι αργό χάπι,αλλά καλό φάρμακο..
    Το θέμα είναι οτι διάβασα το χαρτί με τις παρενέργειες και χέστηκα πάνω μου..Γράφει ακόμα και για γρήγορο και ακανoνιστο παλμό..Τα εχω και αυτά με έκτακτες συστολές και ταχυκαρδίες,δηλάδή θα με αποτελειώσει?
    Τα χω 3-4 μέρες και ολο τα κοιτάω,τα ξανακοιτάω αλλά φοβάμαι.
    Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά!!!
    Αν κάποιος εχει εμπειρία απ'αυτό το φάρμακο θα του ήμουν υπόχρεος!!
    Last edited by manos32; 11-11-2014 at 01:27.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    παιρνω Ladose εδω κ 7 μηνες για τον ιδιο λογο που το παιρνεις κ συ κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενη.
    χω παρει κ στο παρελθον για 8 μηνες..στην αρχη φερνει λιγη ταραχη παραπανω το φαρμακο κ οντως αργει να δρασει.θα κανεις υπομονη κ μετα θα κοιμασαι σα πουλακι, θα εισαι μια χαρα κ θα σου φερει ηρεμια.οχι καταστολη , απλη ηρεμια.μετα πο 1 μηνα περιπου θα νιωσεις τις ευεργετικες του ιδιοτητες κατα του αγχους.ειναι πολυ καλο φαρμακο κ εχει ελαχιστες παρενεργειες.
    μη φοβασαι καθολου κ κανε υπομονη.
    πετα το χαρτακι γιατι οι παρενεργειες πραγματικα ειναι σπανιες.
    το αντικαταθλιπτικο αυτο ειναι συγχρονο κ το περνει ολη η αμερικη.ειναι το λγομενο προζακ.
    η ταραχη που εχεις ειναι επειδη ειναι αρχη ακομα κ φερνει υπερενταση γι αυτο το συνδυαζουν με ζαναξ τον πρωτο καιρο.μετα θα κοψεις το ζαναξ κ θα παιρνεις μονο το λαντοζ.μη το κοψεις πριν τους 6 μηνες απο μονος σου γιατι η διακοπη πριν τους 6 μηνες χρησης δημιουργει εντονη υποτροπη.
    ο.τι προβλημα εχεις να μιλας με τον γιατρο σου.
    δεν εχεις κατι να φοβασαι..θα δεις οτι στον 1 μηνα θα νιωσεις παλι μια χαρα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Σ ευχαριστώ πολύ!!Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα απ τον φόβο μου,αλλά μάλλον θα ξεκινήσω αν είναι να νιώσω καλύτερα!
    Απο μονος μου ποτέ δεν κάνω κάτι γιατί μ αυτά δεν παίζουμε ποτέ.
    Δε σου προξένησε αρρυθμίες δηλαδή εσένα?Τώρα νιώθω πιο ήρεμος ηδη..
    Λογικά θα είναι καλό και δοκιμασμένο φάρμακο για να είναι δημοφιλές!!
    Οπως και να χει BOOM σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    οχι δεν ειχα αρρυθμιες..το μονο που ενιωσα ηταν καποια υπερενταση για μια εβδομαδα..αλλα αυτο το κανουν ολα τα αντικαταθλιπτικα μεχρι να τα συνηθισεις.
    πραγματικα για μενα τουλαχιστον, ειναι το καλυτερο φαρμακο.
    δεν κινδυνευεις απο κατι.το παιρνουν κ αλλοι 2 φιλοι μου κ ειναι κ αυτοι μια χαρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Στα γαλλικά σημαίνει "η Δόση" .. La dose..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Επαιρνα λαντοζ το 2000 , για 10 μηνες , αποπτελεσμα 0 , αλλα μου προκαλουσε πληρη σεξουαλικη ανικανοτητα , καμμια αλλη παρενεργεια . Οταν τιο σταματησα , μετα απο 20 μερες , επανηλθε η σεξ. μου ικανοτητα , και μη σας πω τι εκανα !!!!! ( δεν κανω πλακιτσα ) .

  7. #7
    εγω περνω το cipraned.. 24 μερες τωρα, συχνοουρια, βλεπω καπος περιεργα, η μια κορη μου είναι μεγαλητερη από την άλλη, και γενικα με εχουν ξεβγαλει..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Επαιρνα λαντοζ το 2000 , για 10 μηνες , αποπτελεσμα 0 , αλλα μου προκαλουσε πληρη σεξουαλικη ανικανοτητα , καμμια αλλη παρενεργεια . Οταν τιο σταματησα , μετα απο 20 μερες , επανηλθε η σεξ. μου ικανοτητα , και μη σας πω τι εκανα !!!!! ( δεν κανω πλακιτσα ) .
    Υποθέτω εκανες πάρτι!!
    Η πλακωθηκες στο σεξ!Τι αλλο?
    Καλά τόσο πολύ κοβει τη στύση?
    τι δοση επαιρνες αν θυμάσαι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by giannhs82 View Post
    εγω περνω το cipraned.. 24 μερες τωρα, συχνοουρια, βλεπω καπος περιεργα, η μια κορη μου είναι μεγαλητερη από την άλλη, και γενικα με εχουν ξεβγαλει..
    Δεν το ξέρω το φαρμακο φ'ιλε μου,ελπίζω να τα συνηθίσεις και να φύγυν οι παρενέργειες..Γεννοσημο του σιπραλέξ είναι?
    αυτό με τα μάτια είναι σίγουρα απ το φάρμακο?

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Επαιρνα λαντοζ το 2000 , για 10 μηνες , αποπτελεσμα 0 , αλλα μου προκαλουσε πληρη σεξουαλικη ανικανοτητα , καμμια αλλη παρενεργεια . Οταν τιο σταματησα , μετα απο 20 μερες , επανηλθε η σεξ. μου ικανοτητα , και μη σας πω τι εκανα !!!!! ( δεν κανω πλακιτσα ) .
    αμα ειναι να φτιαχνεις το ενα χαλωντας το αλλο αυτο λεγεται αντισταθμιση οχι βοηθεια.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by manos32 View Post
    Υποθέτω εκανες πάρτι!!
    Η πλακωθηκες στο σεξ!Τι αλλο?
    Καλά τόσο πολύ κοβει τη στύση?
    τι δοση επαιρνες αν θυμάσαι?

    Φυσικα θυμαμαι , επαιρνα 20 mg . , και ημουν πληρως ανικανος για στυση .

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Athens
    Posts
    344
    Εχω παρει ολα τα αντικαταθληπτικα που υπαρχουν, μονο παρενεργειες ειχα...εχασα 6 χρονια απο τη ζωη μου τσαμπα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Επαιρνα λαντοζ το 2000 , για 10 μηνες , αποπτελεσμα 0 , αλλα μου προκαλουσε πληρη σεξουαλικη ανικανοτητα , καμμια αλλη παρενεργεια . Οταν τιο σταματησα , μετα απο 20 μερες , επανηλθε η σεξ. μου ικανοτητα , και μη σας πω τι εκανα !!!!! ( δεν κανω πλακιτσα ) .
    Eπαιρνα και εγω λαντοζ , για μικροτερο χρονικο διαστημα . Στην αρχη ειχα μικρες ενοχλησεις στο γαστρεντερικο που εφυγαν μετα απο λιγες εβδομαδες , και την υπερβολικα πεσμενη λιμπιντο που λεει ο Μαγκ .

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μου συνέστησε ειδικός ψυχίατρος LADOSE
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Εχω παρει ολα τα αντικαταθληπτικα που υπαρχουν, μονο παρενεργειες ειχα...εχασα 6 χρονια απο τη ζωη μου τσαμπα!
    ειναι η θεωρια των δυο ακρων καθε πραγμα εχει δυο πλευρες οσο κ αν καπιοι πιστευουν σε θεους κ θελουν να βλεπουν μονο το φως αγνωοντας το σκοταδι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by minaspap View Post
    Εχω παρει ολα τα αντικαταθληπτικα που υπαρχουν, μονο παρενεργειες ειχα...εχασα 6 χρονια απο τη ζωη μου τσαμπα!
    Kai pws eniwses kalutera file mou na to palepsw alliws??sygnwmh gia ta agglika o upologisths pou eimai twra den bazei ellhnika gia kanena logo!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Abilify - εμπειρίες - παρενεργειες...
    By demis-demis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 11-05-2023, 18:04
  2. Abilify - εμπειρίες - παρενέργειες (contin...by demis...)
    By demis-demis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 30-11-2022, 12:26
  3. παρενέργειες του ladose
    By evi_mpi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-01-2013, 08:53
  4. LADOSE και απωλεια βαρους- εμπειριες
    By the_downward_spiral in forum Σχιζοσυναισθηματική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 17-06-2012, 18:55
  5. αγχωδης καταθλιψη-εμπειριες -ladose
    By angelinadance in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 02-09-2009, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •