ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! ΠΑΛΙ!!! ΥΠΟΤΡΟΠΗ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!! ΠΑΛΙ!!! ΥΠΟΤΡΟΠΗ!

    σκατα σκατα σκατα...απο σκεψεις αρνητικες...απο την εντονη επιθυμια για την αποκτηση ενος παιδιου..κ επειδη δεν ερχεται..
    νιωθω τοση απελπισια τοση απογοητευση..ετρεμα παλι.δεν θελω να φαω τιποτα.κανω λαθος το ξερω.δεν μπορω να το διαχειριστω.
    παιρνω το λαντοζακι μου αλλα βλεπεις θελει κ την δικη μας προσπαθεια.τον εαυτο μου κοροιδευω..ναι ημουν καλα κ ειχα γινει..
    ομως μολις ερχεται η περιοδος θελω απλα να πεθανω.απεραντη θλιψη.απογοητευση..εξαντλη� �η..τρεμουλα.
    σκατα.εκανα εξετασεις κ βγηκαν οκ.τι φταιει?ειμαι υπερβολικη το ξερω.αλλα δε το ελεγχω.
    πρεπει να ηρεμησω.με εχει παρει πολυ απο κατω.φοβαμαι φοβαμαι φοβαμαι ατελειωτα.μιλαω με τον αντρα μου κ μου λεει "εσυ να σαι καλα..αν δεν κανουμε παιδι θα τρελλαθουμε?"
    γιατι ρε γμτ εχω τετοιες αντιδρασεις,εξαιτιας αυτου εφτασα να παιρνω αντικατθλιπτικα..
    γιατι να μην μπορω να χαρω αυτα που εχω ηδη?ο αντρας μου ειναι χαλαρος κ μου λεει οτι οσο το σκεφτομαι τοσο δνε θα ρχεται..
    τα ειχα καταφερει τον πορηγουμενο καιρο..τωρα παλι επεσα.δεν θελω να φαω τιποτα.δεν θελω να αναπνεω καν.δεν θελω να κανω τιποτα.θελω μονο να παω να ξαπλωσω στο κρεβατι κ να πεθανω αν γινεται..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    323
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    σκατα σκατα σκατα...απο σκεψεις αρνητικες...απο την εντονη επιθυμια για την αποκτηση ενος παιδιου..κ επειδη δεν ερχεται..
    νιωθω τοση απελπισια τοση απογοητευση..ετρεμα παλι.δεν θελω να φαω τιποτα.κανω λαθος το ξερω.δεν μπορω να το διαχειριστω.
    παιρνω το λαντοζακι μου αλλα βλεπεις θελει κ την δικη μας προσπαθεια.τον εαυτο μου κοροιδευω..ναι ημουν καλα κ ειχα γινει..
    ομως μολις ερχεται η περιοδος θελω απλα να πεθανω.απεραντη θλιψη.απογοητευση..εξαντλη� �η..τρεμουλα.
    σκατα.εκανα εξετασεις κ βγηκαν οκ.τι φταιει?ειμαι υπερβολικη το ξερω.αλλα δε το ελεγχω.
    πρεπει να ηρεμησω.με εχει παρει πολυ απο κατω.φοβαμαι φοβαμαι φοβαμαι ατελειωτα.μιλαω με τον αντρα μου κ μου λεει "εσυ να σαι καλα..αν δεν κανουμε παιδι θα τρελλαθουμε?"
    γιατι ρε γμτ εχω τετοιες αντιδρασεις,εξαιτιας αυτου εφτασα να παιρνω αντικατθλιπτικα..
    γιατι να μην μπορω να χαρω αυτα που εχω ηδη?ο αντρας μου ειναι χαλαρος κ μου λεει οτι οσο το σκεφτομαι τοσο δνε θα ρχεται..
    τα ειχα καταφερει τον πορηγουμενο καιρο..τωρα παλι επεσα.δεν θελω να φαω τιποτα.δεν θελω να αναπνεω καν.δεν θελω να κανω τιποτα.θελω μονο να παω να ξαπλωσω στο κρεβατι κ να πεθανω αν γινεται..
    Γειά σου ΜΠΟΥΜ!!
    Είμαι σίγουρος οτι απλά θα ξ ανανέβεις,όπως οταν ξανάπεσες στο παρελθόν!!Είσαι σίγουρα πολύ δυνατή!!
    Το σάιτ τι επαθε και εφαγε το μνμ μου πριν?!?!Την παλεύει?
    Μαγκιά δεν είναι να μην πέφτεις ποτέ,μαγκιά είναι να ξανασηκώνεσαι!!!Ακους μπουμ?!?!
    Last edited by manos32; 11-11-2014 at 15:36.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,619
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    σκατα σκατα σκατα...απο σκεψεις αρνητικες...απο την εντονη επιθυμια για την αποκτηση ενος παιδιου..κ επειδη δεν ερχεται..
    νιωθω τοση απελπισια τοση απογοητευση..ετρεμα παλι.δεν θελω να φαω τιποτα.κανω λαθος το ξερω.δεν μπορω να το διαχειριστω.
    παιρνω το λαντοζακι μου αλλα βλεπεις θελει κ την δικη μας προσπαθεια.τον εαυτο μου κοροιδευω..ναι ημουν καλα κ ειχα γινει..
    ομως μολις ερχεται η περιοδος θελω απλα να πεθανω.απεραντη θλιψη.απογοητευση.. εξαντληση.. τρεμουλα.
    σκατα. εκανα εξετασεις κ βγηκαν οκ. τι φταιει? ειμαι υπερβολικη το ξερω. αλλα δε το ελεγχω.
    πρεπει να ηρεμησω. με εχει παρει πολυ απο κατω. φοβαμαι φοβαμαι φοβαμαι ατελειωτα. μιλαω με τον αντρα μου κ μου λεει "εσυ να σαι καλα.. αν δεν κανουμε παιδι θα τρελλαθουμε?"
    γιατι ρε γμτ εχω τετοιες αντιδρασεις, εξαιτιας αυτου εφτασα να παιρνω αντικατθλιπτικα..
    γιατι να μην μπορω να χαρω αυτα που εχω ηδη? ο αντρας μου ειναι χαλαρος κ μου λεει οτι οσο το σκεφτομαι τοσο δνε θα ρχεται..
    τα ειχα καταφερει τον πορηγουμενο καιρο.. τωρα παλι επεσα. δεν θελω να φαω τιποτα. δεν θελω να αναπνεω καν. δεν θελω να κανω τιποτα. θελω μονο να παω να ξαπλωσω στο κρεβατι κ να πεθανω αν γινεται..
    εχει δικιο ο ανδρας σου, αλλα με το στρες που βιωνεις που να το καταλαβεις, και κυριως που να το πετυχεις...
    πρεπει να βρεις τροπους να αποφορτιστεις.αν δεν τα καταφερνεις μονη, ζητα βοηθεια, οχι για το παιδι, αλλα για το τοσο αγχος.
    ασχετο, αλλα και σχετικο. τον γυναικολογο σου τον ρωτησες αν κανει να μεινεις εγγυος παιρνοντας ηδη χαπια? δεν το ξερω, απλα λεω να το διερευνησεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εχει δικιο ο ανδρας σου, αλλα με το στρες που βιωνεις που να το καταλαβεις, και κυριως που να το πετυχεις...
    πρεπει να βρεις τροπους να αποφορτιστεις.αν δεν τα καταφερνεις μονη, ζητα βοηθεια, οχι για το παιδι, αλλα για το τοσο αγχος.
    ασχετο, αλλα και σχετικο. τον γυναικολογο σου τον ρωτησες αν κανει να μεινεις εγγυος παιρνοντας ηδη χαπια? δεν το ξερω, απλα λεω να το διερευνησεις.
    ναι κανει.παιρνω λαντοζ κ μου παν οκ για εκγυμοσυνη.δεν εχουν παρατηρηθει απο πειραματα παρενεργειες στο μωρακι.
    θα το κοβα ομως αν εμενα.το παιρνω ηδη 7 μηνες..οκ...υπαρχουν κ γυναικες που παιρνουν το μισο απο τα 20mg.μονο αυτο παιρνω.δεν παιρνω καποιο αλλο φαρμακο.
    κ αυτο το ξεκινησα για τον ιδιο λογο..επειδη με πηρε απο κατω τον απριλη παλι για το θεμα του παιδιου.
    τελος παντων.ειμαι λιγο καλυτερα τωρα διοτι μιλησα με τον γιατρο λιγο κ με ησυχασε.
    ναι χρειαζομαι βοηθεια να μαθω να διαχειριζομαι το αγχος..αλλα με τι φραγκα γαμωτο?πρεπει να κανω συμπεριφοριστικη..κ δεν βρισκω συμπεριφοριστικους τσαμπα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    απλα δεν με πολυκαταλαβαινω...ενω οι εξετασεις μου βγαινουν αψογες κ δεν εχω κανενα προβλημα ...γιατι αντιδρω ετσι?με φοβιζω μερικες φορες.
    δεν εχω ψυχραιμια..αν δηλαδη εβγαιναν οι εξετασεις κακες τι?θα αυτοκτονουσα?
    πραγματικα...αλλα απο την εντονη επιθυμια μου εχω αρρωστησει..μακαρι να μην το θελα τοσο...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    απλα δεν με πολυκαταλαβαινω...ενω οι εξετασεις μου βγαινουν αψογες κ δεν εχω κανενα προβλημα ...γιατι αντιδρω ετσι?με φοβιζω μερικες φορες.
    δεν εχω ψυχραιμια..αν δηλαδη εβγαιναν οι εξετασεις κακες τι?θα αυτοκτονουσα?
    πραγματικα...αλλα απο την εντονη επιθυμια μου εχω αρρωστησει..μακαρι να μην το θελα τοσο...
    Γλυκιά μου ΒΟΟΜ χαλάρωσε γιατί από μόνη σου σαμποτάρεις τον εαυτό σου. Θέμα ψυχολογίας είναι κ τίποτα' άλλο. Πες πως οκ, απολαμβάνεις το γάμο σου (χωρίς να πρέπει να σηκώνεσαι κάθε 2 ώρες κ όλα σου τα ρούχα να είναι σταμπαρισμένα με φρουτόκρεμες κ σάλια) για τα επόμενα 1-2 χρόνια κ απλά αφέσου σε αυτό. Η εγκυμοσύνη θα σου προκύψει από εκεί που δεν το περιμένεις, όταν έχεις βάλει το όλο θέμα "στο συρτάρι", το έχεις ξεχάσει κ δεν επιδιώκεις τίποτα. Όσο σου γίνεται εμμονή τόσο δε θα έρχεται.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Γλυκιά μου ΒΟΟΜ χαλάρωσε γιατί από μόνη σου σαμποτάρεις τον εαυτό σου. Θέμα ψυχολογίας είναι κ τίποτα' άλλο. Πες πως οκ, απολαμβάνεις το γάμο σου (χωρίς να πρέπει να σηκώνεσαι κάθε 2 ώρες κ όλα σου τα ρούχα να είναι σταμπαρισμένα με φρουτόκρεμες κ σάλια) για τα επόμενα 1-2 χρόνια κ απλά αφέσου σε αυτό. Η εγκυμοσύνη θα σου προκύψει από εκεί που δεν το περιμένεις, όταν έχεις βάλει το όλο θέμα "στο συρτάρι", το έχεις ξεχάσει κ δεν επιδιώκεις τίποτα. Όσο σου γίνεται εμμονή τόσο δε θα έρχεται.
    ρε συ ποσο δικιο εχεις..ξερεις πιο ειναι το πιο φοβιστικο μου για μενα?οταν νομιζω οτι το βαχω στο συρταρι..νομιζω οτι ΟΝΤΩΣ το εχω βαλει στο συρταρι..ομως δεν ειναι ετσι..στην ουσια δεν ξερω να βαζω πραγματα στα συρταρια..δεν εχω μαθει να κανω υπομονη, να διαχειριζομαι τις καταστασεις με ηρεμια..με ωριμοτητα..σαν το μωρο που θελει το γλυφιντζουρι του κ το θελει τωρα!
    κακο αυτο..το αντιλαμβανομαι..δεν ξερω πως μπορω να το αλλαξω.δεν εχω τα μεσα.
    μονο οταν κανω τα χομπυ μου το αφηνω εντελως στην ακρη.οταν περναω καλα κ νιωθω χαρουμενη με κατι αλλο..μονο τοτε το αφηνω στην ακρη..μερικες φορες αναρωτιεμαι πως το επαθα αυτο εγω?να θελω τοσο πολυ ενα μωρο?καποτε δεν θα χωνευα καν.τα βλεπα κ φουντωνα..
    στην σκεψη κ μονο πιεζομουν..
    σαν καποιος να με καταραστηκε με το να εχω αυτην την επιθυμια.σκεφτομαι επισης μηπως ειναι απλα θεμα εγωισμου, κοινωνικης καταξιωσης και οχι πραγματικη επιθυμια..ειμαι τυπος ανθρωπου που εχω παρεες κ πολλες δραστηριοτητες. καλλιτεχνης ανεκαθεν κ μποεμ..
    πως την πατησα ετσι?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    ρε συ ποσο δικιο εχεις..ξερεις πιο ειναι το πιο φοβιστικο μου για μενα?οταν νομιζω οτι το βαχω στο συρταρι..νομιζω οτι ΟΝΤΩΣ το εχω βαλει στο συρταρι..ομως δεν ειναι ετσι..στην ουσια δεν ξερω να βαζω πραγματα στα συρταρια..δεν εχω μαθει να κανω υπομονη, να διαχειριζομαι τις καταστασεις με ηρεμια..με ωριμοτητα..σαν το μωρο που θελει το γλυφιντζουρι του κ το θελει τωρα!
    κακο αυτο..το αντιλαμβανομαι..δεν ξερω πως μπορω να το αλλαξω.δεν εχω τα μεσα.
    μονο οταν κανω τα χομπυ μου το αφηνω εντελως στην ακρη.οταν περναω καλα κ νιωθω χαρουμενη με κατι αλλο..μονο τοτε το αφηνω στην ακρη..μερικες φορες αναρωτιεμαι πως το επαθα αυτο εγω?να θελω τοσο πολυ ενα μωρο?καποτε δεν θα χωνευα καν.τα βλεπα κ φουντωνα..
    στην σκεψη κ μονο πιεζομουν..
    σαν καποιος να με καταραστηκε με το να εχω αυτην την επιθυμια.σκεφτομαι επισης μηπως ειναι απλα θεμα εγωισμου, κοινωνικης καταξιωσης και οχι πραγματικη επιθυμια..ειμαι τυπος ανθρωπου που εχω παρεες κ πολλες δραστηριοτητες. καλλιτεχνης ανεκαθεν κ μποεμ..
    πως την πατησα ετσι?
    Για Ονομα Του Θεου ρε συ να σκεφτεσαι με ορους καταρας κ τιμωριας για τετοια θεματα, ουτε ο Ηρωδης να'σουνα......!
    Τωρα το αν θες το παιδι για λογους κοινωνικης καταξιωσης/προφιλ/στερεοτυπων περι προορισμου του ανθρωπου κλπ κλπ η επειδη θες εσυ να γινεις μανα κ να προσφερεις σ'ενα πλασμα, αυτο ειναι εντελως αλλο αντικειμενο συζητησης.
    Αν παντως παλιοτερα φρικαρες με τακουτσουβελα κ τωρα θες δικα σου, αυτο δε συνεπαγεται πως επαθες κατι, απλα αλλαξες. Κ ουτε το οτι εισαι μποεμ ακυρωνει το μητρικο σου ενστικτο. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο. Απλα να θυμασαι πως τα παιδια δεν ειναι λογος ευτυχιας η ολοκληρωσης ουτε του ανθρωπου μεμονωμενα ουτε του ζευγαριου, με την εννοια οτι δεν μπορουν τα παιδια να καλυψουν τα κενα κ τα αδιεξοδα ουτε του ψυχισμου ενος ανθρωπου ουτε μιας σχεσης. Τα παιδια αποτελουν μια περεταιρω συνεχεια κ εξελιξη της ανθρωπινης φυσης προς μια πολυ συγκεκριμενη κατευθυνση, που αν κατσει κ το επιθυμεις ουσιαστικα, καλως εκατσε. Αν εσυ εισαι ολοκληρωμενη ως προσωπικοτητα κ η σχεση σου με τον αντρα σου ειναι ισορροπημενη, αυτο θα εξακολουθησει να ισχυει με η χωρις παιδια. Οποτε ΧΑΛΑΡΩΣΕ, απολαυσε το γαμο σου κ θα ερθει κ ο πελαργος!Μην τα παιζεις λες κ σου λειπει το κομματι του παζλ που θα σε κανει ευτυχισμενη γιατι σκεψου πως εισαι ηδη ευτυχισμενη........ κ πανω απ'ολα υγιεστατη...... γεγονος που υπεραποδεικνυει πως το αγχος σου ευθυνεται για ολα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by mariposa7 View Post
    Για Ονομα Του Θεου ρε συ να σκεφτεσαι με ορους καταρας κ τιμωριας για τετοια θεματα, ουτε ο Ηρωδης να'σουνα......!
    Τωρα το αν θες το παιδι για λογους κοινωνικης καταξιωσης/προφιλ/στερεοτυπων περι προορισμου του ανθρωπου κλπ κλπ η επειδη θες εσυ να γινεις μανα κ να προσφερεις σ'ενα πλασμα, αυτο ειναι εντελως αλλο αντικειμενο συζητησης.
    Αν παντως παλιοτερα φρικαρες με τακουτσουβελα κ τωρα θες δικα σου, αυτο δε συνεπαγεται πως επαθες κατι, απλα αλλαξες. Κ ουτε το οτι εισαι μποεμ ακυρωνει το μητρικο σου ενστικτο. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο. Απλα να θυμασαι πως τα παιδια δεν ειναι λογος ευτυχιας η ολοκληρωσης ουτε του ανθρωπου μεμονωμενα ουτε του ζευγαριου, με την εννοια οτι δεν μπορουν τα παιδια να καλυψουν τα κενα κ τα αδιεξοδα ουτε του ψυχισμου ενος ανθρωπου ουτε μιας σχεσης. Τα παιδια αποτελουν μια περεταιρω συνεχεια κ εξελιξη της ανθρωπινης φυσης προς μια πολυ συγκεκριμενη κατευθυνση, που αν κατσει κ το επιθυμεις ουσιαστικα, καλως εκατσε. Αν εσυ εισαι ολοκληρωμενη ως προσωπικοτητα κ η σχεση σου με τον αντρα σου ειναι ισορροπημενη, αυτο θα εξακολουθησει να ισχυει με η χωρις παιδια. Οποτε ΧΑΛΑΡΩΣΕ, απολαυσε το γαμο σου κ θα ερθει κ ο πελαργος!Μην τα παιζεις λες κ σου λειπει το κομματι του παζλ που θα σε κανει ευτυχισμενη γιατι σκεψου πως εισαι ηδη ευτυχισμενη........ κ πανω απ'ολα υγιεστατη...... γεγονος που υπεραποδεικνυει πως το αγχος σου ευθυνεται για ολα!
    σε ευχαριστω πολυ.με βοηθησες λιγο να ξκαθαρισω το κεφαλι μου..να σαι καλα!
    ναι εχεις δικιο απολυτο..αυοτ σκεφτομαι.μα τι μου λειπει?ο αντρας μου εχθες ειπε οτι δεν τον νοιαζει τοσο αυτο το θεμα παρα η μεταξυ μας σχεση.
    αν το σκαλισω παραπανω...που δεν θελω..αλλα μαλλον πρεπει..
    μερικες φορες νιωθω οτι ειναι καταλοιπα καποιας εκτρωσης στο παρελθον.
    οι ενοχες μου..αυτες οι ενοχες..γυρνουν με αυτην την μορφη.
    κ ενω νομιζα οτι με εχ συγχωρεσει..μηπως οχι?
    κ ομως εγω αισθανομαι οτι μαγκια μου κ καλα εκανα εφοσον δεν ηταν σωστες οι συνθηκες.
    απλα αργησα να το ξεπερασω..εχω περιπου 1 χρονο που νιωθω οτι συγχωρεσα τον εαυτο μου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    δεν εχω μαθει να κανω υπομονη, να διαχειριζομαι τις καταστασεις με ηρεμια..με ωριμοτητα..σαν το μωρο που θελει το γλυφιντζουρι του κ το θελει τωρα!
    μη το παρεις προσωπικα, απλα ξανασκεψου το το να κανεις παιδι.. το παιδι θελει υπομονη, ωριμοτητα, κ ολα οσα λες οτι δεν εχεις. δεν ειναι χομπι το παιδι να τραβαει τα δικα μας ψυχολογικα.


    Quote Originally Posted by BOOM View Post
    σκεφτομαι επισης μηπως ειναι απλα θεμα εγωισμου, κοινωνικης καταξιωσης και οχι πραγματικη επιθυμια..
    κ δεν εισαι καν σιγουρη για το αν θελεις παιδι, φυσικα παιζει ρολο κ η κοινωνια. τωρα αν εσυ θεωρεις καταξιωση το να κανεις παιδι κ παλι πρεπει να αναθεωρησεις!
    Δε ξερω αν πας σε ψυχολογο αλλα συζητησε τα αυτα. καλυτερα να κανεις οταν εισαι πραγματικα ετοιμη, κ αν δεν εισαι ποτε σιγα το θεμα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,688
    θα στο πω απλα να το καταλαβεισ ασ πουμε οτι οδηγασ ενα αυτοκινητο και πασ με 100
    και τα παλια αμαξια πανε με 100 και τα καινουργια μεχρι εδω δεν εχουμε κανενα προβλημα
    παιρνεισ λοιπον τα φαρμακα σου και ειναι σαν να βελτιωσεσ το παλιο σου αυτοκινητακι
    το προβλημα ειναι οτι τωρα μπορεισ να πασ με 100 πιο ανετα και δικαιωμα σου να το κανεισ
    αλλα το καινουργιο αμαξακι σου πλεον τρεχει και με 120 αμα γουσταρεισ εγω θεωρω αυτονοητο
    να πιεσω λιγο το αμαξακι μου αφου τραβαει λογικο ειναι να θελω να πηγαινω πιο γρηγορα
    γι αυτο εκανα το μονταρισμα εσυ ομωσ αρκεισαι σε αυτα που κανεισ αλλα θελεισ να τα κανεισ πιο ανετα
    εμενα αυτο μου φαινεται αδιανοητο γιατι δε θα μαθεισ ποτε τι γινεται οταν πασ με 120
    φιλικα και σε σενα αμα δεν καταλαβεσ τιποτα δεν με ενοχλει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καλημερα...παλι ξυπνησα με λιγη τρεμουλα, αρνητικες σκεψεις κ φοβο.. ευτυχως οχι πολυ κ ουτε με την ιδια βαρυτητα οπως τον απριλιο..
    νιωθω οτι οι αγχωδεις διαταραχες δεν θα με αφησουν ποτε..κ οντως ποτε δεν σε αφηνουν..εχουν εξαρσεις κ υφεσεις.
    μακαρι να μην το ειχα..να μου κ γω ενας ανθρωπος χαλαρος........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    γειά σου ΒΟΟΜ...
    νομίζω πως καταρχήν θα πρέπει να παλέψεις να ισορροπήσεις κάπως ψυχικά... φαντάσου να είχες ήδη ένα παιδί και να ήσουν σε κατάσταση ανεξέλεγκτου άγχους (λόγοι πάντα θα υπάρχουν) πόσο πολύ θα επηρέαζες τη ζωή του... σου το λέω από προσωπική πείρα: ο γιος μου ίσως διαχειριζόταν καλύτερα το πρόβλημα του αν υποστηριζόταν από μια μητέρα χωρίς πρόβλημα...
    μπορεί οι (γυναικολογικές υποθέτω) εξετάσεις σου να είναι φυσιολογικές αλλά αυτό δεν σημαίνει πως είσαι "υγειέστατη"... αν ήσουν δεν θα έπαιρνες ladose... τα ξέρω κι αυτά, τα έχω πάρει πολλές φορές... και μην μου πεις πως δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο, ένας άνθρωπος είσαι, ένα σύνολο...
    είναι πολύ σημαντικό που έχεις έναν καλό κι αγαπημένο σύντροφο... ακόμα κι αν δεν γίνετε φυσικοί γονείς, θα μπορούσατε να γίνετε πολύ καλοί θετοί... αρκεί πρώτα να σταθεροποιηθείς γιατί η ανατροφή του παιδιού είναι διαδικασία πολύ αγχογόνα από μόνη της...
    έπειτα, που ξέρεις? γνωρίζω ζευγάρι που αφού ιυοθέτησαν, χαλάρωσαν και μετά γέννησαν κιόλας κι από το μηδέν έγιναν τρίτεκνοι

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φυσικα κ κατανοω αυτο που μου λες..εννοειται πως το εχω σκεφτει κ το δουλευω καθε μερα..προσπαθω παντα να σκεφτομαι, να εκλογικευω κ να ισορροπω ακομα κ οταν νιωθω τοσο χαλι.
    εχω κανει αρκετα βηματα κ εχω μαθει πολλα απο αυτο.
    ομως αυτο δε σημαινει οτι δεν εχω δικαιωμα να απολαυσω την μητροτητα....ή οτι θα αποτυχω ας πουμε..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δουλευω με τον εαυτο μου, χρησιμοποιωντας τα εφοδια που αποκομισα απο τα 14 χρονια ψυχοθεραπειας...δουλευω δουλευω..οκ καποιες φορες αποτυγχανω..
    νομιζω οτι σε ολους μπορει να συμβει..

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. τρελλαινομαι?βοηθεια παλι!
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 13-05-2014, 16:25
  2. δυστυχως και παλι υποτροπη..
    By στελιος66 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-04-2014, 11:50
  3. ΕΚOΨΑ ΤΑ ΚΩΛΟΧΑΠΙΑ Κ ΠΑΛΙ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΓΑΜΩΤΟ SOS
    By Lacrymosa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 25-06-2011, 18:05
  4. υποτροπη! οχι παλι ρε γαμωτο:(
    By selas-selas in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 21-09-2010, 23:36
  5. Υποτροπή πάλι...
    By dimi79 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 27-06-2010, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •