Απαγορευμένος έρωτας με ιερέα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 120
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    62

    Απαγορευμένος έρωτας με ιερέα...

    Καλησπέρα σε όλους...

    Ελπίζω να μην έχετε ''φρικάρει'' με τον τίτλο της ανάρτησης μου...
    Πριν κανά δίμηνο βρέθηκα στην Αθήνα και όλος παραδόξως διότι δεν είμαι καθόλου θρησκευόμενος... σχεδόν άθεος θα μπορούσα να πω ότι είμαι επισκέφθηκα έναν από τους ναούς της πόλης... Με το που μπήκα μέσα εντάξει υπήρχε ο απαιτούμενος σεβασμός εκ μέρους μου, σε τελική ανάλυση σε ναό ήμουν, έστω μη θρησκευόμενος οφείλω να σέβομαι το χώρο... Τέλος πάντων μην φεύγω από του θέματος, είδα έναν ιερέα του ναού... που αμέσως μ'έκανε κι ένιωσα ''κάπως'' δε ξέρω... παρ'ότι είμαι ομοφυλόφιλος και σε σχέση μάλιστα... άθελα μου για να μη πω τον ερωτεύτηκα, έφαγα ένα κόλλημα (να το πω στη καθομιλουμένη) μίλησα μαζί του, ΔΕ ΤΟΛΜΗΣΑ βέβαια να του πω κάτι τέτοιο, μου δωσε την αίσθηση ότι ενδιαφέρεται κι αυτός... τουλάχιστον αυτή την εντύπωση είχα...
    Είπα στον εαυτό μου οκ... ξεκόλλα θα σου περάσει κτλ κτλ κτλ... αλλά κάθε μέρα σκεφτόμουν τον ιερέα... δε θα το λεγα τόσο ''σεξουαλική σκέψη'' αλλά ερωτική... Πήρα απόφαση να κατέβω προχθές στην Αθήνα διότι δεν μένω στην Αθήνα... και είπα θα τον δω και δε ξέρω πως θα βγει... Τραγική ειρωνεία... ο συγκεκριμένος έλειπε αυτήν την εβδομάδα... Δλδ μια τρύπα στο νερό από κάθε άποψη... οικονομική, αισθηματική κτλ...
    Αν τον έβλεπα και δεν μου έδινε θάρρος να συνεχίσω... εννοώ να μου το ξέκοβε... θα χτυπιόμουν θα δαγκωνόμουν και θα λεγα οκ... πρόβλημα σου, ξεπέρασε το... αλλά τώρα με το να μην τον συναντήσω καθόλου... ειλικρινά δε ξέρω...
    Κάποιοι θ'αναρωτηθείτε... μα έλεος, με ιερέα;;;; Κι όμως φίλοι και φίλες αυτά δεν γίνονται κατά παραγγελία...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Ελπίζω να μην έχετε ''φρικάρει'' με τον τίτλο της ανάρτησης μου...
    :D:D:D:D να δω τι αλλο θα διαβασω θες να κανεις ευχαιλεο μαζι με τον ιερεα χαχα..

  3. #3
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    62
    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαααχ ααχαχα καλό... αλλά φίλε μου... μακάρι να κανα πλάκα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ......................
    Last edited by elis; 12-11-2014 at 20:05.
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    62
    χααχαχαχαχααχαχαχα οκ... παιδιά καλή η καζούρα και λόγω τιμής γελάω κι εγώ, αλλά κάποια συμβουλή παίζει;;;;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    20
    Εγώ θα σου έλεγα να κινηθείς προσεκτικά! Δεν έχει σημασία ποιος σε "τραβάει" ερωτικά! Σημασία έχει να είσαι προσεκτικός γιατί καταλαβαίνεις ότι είναι δύσκολη η κατάσταση και οι συνθήκες...Εγώ στη θέση σου θα έκανα μια προσπάθεια να τον ξαναδώ μήπως και καταλάβω και μετά βλέποντας και κάνοντας..

  7. #7
    Ξέρεις Griego, αυτό που αισθάνθηκες μπορεί και να μην είναι ερωτική επιθυμία αλλά απλά να σε εντυπωσίασε και να σε γοήτευσε η παρουσία του και τίποτε άλλο. Εγώ θα έλεγα να μην τον βάλεις σε μπελάδες τον άνθρωπο. Αν είναι σωστός ιερέας ούτε θα διανοηθεί αυτό που μπορεί να σκέπτεσαι εσύ γιατί αυτομάτως λύνει τους όρκους του και αν μαθευτεί θα πρέπει να καθαιρεθεί. Επίσης, αν είναι απλός ιερέας και όχι αρχιμανδρίτης τότε είναι σίγουρα παντρεμένος και συνήθως με πολλά παιδάκια.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    άκου την Κασσάνδρα: μάλλον ...μαντεύει σωστά...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mama View Post
    άκου την Κασσάνδρα: μάλλον ...μαντεύει σωστά...


    Μονο που η Κασσανδρα εκανε καταστροφικες προφητειες , οποτε ας την αφησουμε κατα μερος . Συμφωνω με την marcy , κινησου προσεκτικα , αν εξομολογηθεις απλως το πως αισθανεσαι στον ιερεα , εξομολογηση ειναι , οτι θελεις λες , να ' κοψεις ' αντιδραση . Περι ορεξεως ............εχω διαβασει και πιο τρελλα πραματα στο φορουμ , αλλα αυτην την στιγμη , δεν μουρχεται κατι πιο τρελλο .

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    62
    Καλημέρα σε όλους... Λοιπόν είναι αρχιμανδρίτης (ευτυχώς) το ευτυχώς σχετικό γιατί δεν θα μπορούσα με τπτ να μπω ανάμεσα σε μια οικογένεια... όσο και να χτυπιέμαι θα δαγκωθώ και θα μείνω εκτός...
    Δεν νομίζω να είναι απλά εντυπωσιασμός, ούτε είναι το στυλ α για να παίξω ένα παιχνίδι... Αλλά ειλικρινά δε μπορώ να φανταστώ να πάω για εξομολόγηση μάλιστα μετά από 21 χρόνια, χαχαχαχαχα και να του πω Πάτερ είμαι ερωτευμένος μαζί σας... είναι λίγο too much πάντως απ'όσο ξέρω τον εαυτό μου και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν το λέω ενοχλημένος φίλοι και φίλες, δεν παίζω με τους άλλους... απεναντίας μπορώ να πω αυτή η ιστορία με ''πονάει''

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Griego View Post
    Καλημέρα σε όλους... Λοιπόν είναι αρχιμανδρίτης (ευτυχώς) το ευτυχώς σχετικό γιατί δεν θα μπορούσα με τπτ να μπω ανάμεσα σε μια οικογένεια... όσο και να χτυπιέμαι θα δαγκωθώ και θα μείνω εκτός...
    Δεν νομίζω να είναι απλά εντυπωσιασμός, ούτε είναι το στυλ α για να παίξω ένα παιχνίδι... Αλλά ειλικρινά δε μπορώ να φανταστώ να πάω για εξομολόγηση μάλιστα μετά από 21 χρόνια, χαχαχαχαχα και να του πω Πάτερ είμαι ερωτευμένος μαζί σας... είναι λίγο too much πάντως απ'όσο ξέρω τον εαυτό μου και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι δεν το λέω ενοχλημένος φίλοι και φίλες, δεν παίζω με τους άλλους... απεναντίας μπορώ να πω αυτή η ιστορία με ''πονάει''
    υπάρχουν και πράγματα που μας πονάνε στη ζωή μας... υπάρχουν και ανεκπλήρωτοι έρωτες... στο πρόγραμμα είναι όλα... καλύτερα να σου μείνει η πρώτη όμορφη (έστω και οδυνηρή) ανάμνηση παρά να καταλήξει σε κάτι που θα το φθείρει ο χρόνος και θα το αλλοτριώσουν οι καταστάσεις...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    62
    Απλά νιώθω ότι αν δεν το ''παλέψω'' θα μείνει πάντα ένα μήπως κι αν; ίσως αν έκανα εκείνο; ίσως το ένα; ίσως το άλλο; Αυτό με τρώει...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Griego View Post
    Απλά νιώθω ότι αν δεν το ''παλέψω'' θα μείνει πάντα ένα μήπως κι αν; ίσως αν έκανα εκείνο; ίσως το ένα; ίσως το άλλο; Αυτό με τρώει...
    ίσως κι αν το έλεγες?
    ίσως κι αν έβρισκες ανταπόκριση?
    ίσως κι αν βλεπόσαστε για πάντα κρυφά?
    ίσως κι αν παραιτιότανε από την ιερωσύνη του για να είσαστε κανονικά μαζί?
    ίσως κι αν περνούσατε τον πρώτο καιρό μέλι- γάλα?
    ίσως κι αν όταν άρχιζε η σχέση να παίρνει την κάτω βόλτα, πόσα παράπονα και πόσες πικρίες?

    βλέπεις στην περίπτωση σου απαιτούνται "θυσίες" για να υπάρξει σχέση...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    62
    αυτό το αν θα με φάει... δε ξέρω ειλικρινά τι να κάνω... κι ευτυχώς υπάρχει το forum και μπορώ να το βγάλω από μέσα μου γιατί είναι τέτοια η κατάσταση που δεν μπορείς να το πεις πουθενά... Τι μου προτείνετε δλδ;;; Να το θάψω μέσα μου;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    458
    Quote Originally Posted by Griego View Post
    αυτό το αν θα με φάει... δε ξέρω ειλικρινά τι να κάνω... κι ευτυχώς υπάρχει το forum και μπορώ να το βγάλω από μέσα μου γιατί είναι τέτοια η κατάσταση που δεν μπορείς να το πεις πουθενά... Τι μου προτείνετε δλδ;;; Να το θάψω μέσα μου;;;
    όχι, δεν σου προτείνω να το θάψεις, αλλά να το κρατήσεις μέσα σου και να το μετουσιώσεις σε κάτι άλλο... ο έρωτας είναι δυνατό συναίσθημα και έχει την ιδιότητα να βρίσκεται παντού, ακόμα και στην καθημερινότητα... πιστεύω πως αυτή η εμπειρία θα σε ωριμάσει περισσότερο...

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  2. Έρωτας
    By Kortha in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2013, 05:23
  3. Έρωτας;
    By adam321 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 25-01-2013, 08:40
  4. Σεξ&Ερωτας
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 11-06-2010, 20:45
  5. Έρωτας?
    By Moi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 13-11-2009, 13:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •