ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    1

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ

    Καλησπέρα σας, εδώ και 6 μήνες είμαι σε σχέση και διακρίνω εδώ και καιρό καποια σημάδια που με προβληματίζουν.
    1. Ο συντροφός μου μάλλον είναι ελαφρώς σαδιστής. Δαγκώνει, τσιμπάει, χτυπάει (μόνο στα οπίσθια, δε με ενοχλει ιδιαίτερα), ζουλάει το στηθος μου. Του το έχω πει πολλές φορές ότι πονάω, αν τα κάνει με μέτρο δε με ενοχλούν, μερικές φορές μ αρεσουν κιόλας.
    Αλλά στο 90% των περιπτώσεων ξεπερνάει τα όρια. Όλα αυτά πριν το σεξ, κατά τη διάρκεια θα τον χαρακτήριζα τρυφερό εραστή. Το καταλαβαίνω ότι το απαλαμβάνει ειδικά να δαγκώνει και να τσιμπάει και δεν έχω πρόβλημα μ αυτό αν γίνεται μέσα σε καποια όρια που να το απολαμβάνω και εγώ. Δεν ξέρω πως να το περιορίσω.

    2. Δεν έχει πολλή όρεξη για σεξ, ή η δική μου είναι υπερβολική. Τι εννοώ: Δεν έχει ΠΟΤΈ όρεξη για δεύτερη φορά. ΠΟΤΕ! Για μένα είναι κάτι το φυσιολογικό να έχω όρεξη για 2 η κ 3 φορές. Το συζήτησα μαζί του και κατέληξε ότι για αυτόν δεν αποτελεί ανάγκη το περισσότερο σεξ. Συγκεκριμένα το αποδίδει και στο βαρύ πρόγραμμά του (δουλεύει πολύ) και μου είπε αυτολεξι ότι για αυτον είναι κουτακια που τσεκάρει στο μυαλό του: δουλεια-check, φαι-check, σεξ-check. Εγώ να πω την αλήθεια θεωρώ ότι είναι θέμα συνήθειας. Είναι 30 χρονών και είμαι η μεγαλύτερη του σχέση, βασικά είμαι η μόνη του "Σχέση", πάνω από μήνα δεν είχε κρατήσει τπτ. Το καταλαβαίνω ότι όταν δουλεύει όλη μέρα, με όλο το άγχος και την κούραση, το σεξ μπορεί να μην είναι και προτεραιότητα, αλλά δε δέχεται ούτε να το συζητήσει σοβαρά-κανει μονίμως πλάκα- και εγώ νιώθω την υπομονή μου να εξαντλείται.

    Είμαι και εγώ πολύ "μαλακή". Ενώ είχα από την αρχή πρόβλημα με αυτά τα 2 το είπα, δεν έγινε τίποτα και απλά τα δέχτηκα. Δεν έδειξα ιδιαίτερη πυγμή.
    Θα ήθελα πολύ μια συμβουλή από καποιον ειδικό ή καποιον που να είχε το ίδιο πρόβλημα και να το έλυσε.
    Ευχαριστώ πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Για το ενα προτεινω αντιποινα μπας και το παρει χαμπαρι.
    Για το 2 οκ , κοπελια μεταξυ μας , οι γυναικες θελουν παντα πιο πολυ σεξ απο τους αντρες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    θα πρεπει να θετεις ορια
    οσο για το 2 δεν κανουν ολοι δευτερη φορα σεξ ειναι αναλογα με τον ανθρωπο, για αυτο να μην το ξανασχολιασεις ποτε σου μπορει καποια στιγμη να αιστανθει καποια ανεπαρκεια σε αυτο το θεμα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,771
    Δεν νομίζω ότι είναι ιδιαίτερα προβλήματα και τα δυο για να το κάνεις θέμα. Συνέχισε έτσι!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tη μια φορα αυτη σε κανει να τελειωνεις τουλαχιστον? Θα μπορουσε τις επομενες να βαζει το χερι του αν δεν μπορει αλλιως.

  6. #6
    Στο πρώτο θέμα πρέπει να βάλεις όντως όρια αφού δεν το απολάμβανεις... εγώ δεν είμαι υπέρ των αντίποινων βεβαια, για πολλούς και διάφορους λόγους... το να σε πονάει και να μην σ' αρέσει όμως είναι και θέμα σεβασμού... επιβάλεται να βάλεις όρια...
    Στο δεύτερο δεν μπορείς να βάλεις όρια... τα έβαλε αυτός... έχεις σκεφτεί πως εκτός από το να μην θέλει υπάρχει και η περίπτωση να μην μπορεί? Και να τον φέρνεις σε δύσκολη θέση συζητώντας το? Αν δεν το συζητήσεις αλλά πας να το κάνεις... δηλαδή αφού τελειώσετε και περάσει κάποια ώρα αρχίσεις ξανά να του την πέφτεις τι κάνει? Σε διώχνει? Η μόνη περίπτωση όπως το βλέπω να υπάρξει δεύτερη φορά είναι να το διεκδικήσεις με πράξεις...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    7
    ναι όντως οι γυναίκες θελουν πιο πολυ sex

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    1. καλυτερα να του κανεις μια συζητηση σοβαρη και να του πεις να βαλει λιγα ορια.. αν του το λες πανω στην πραξη μεσα στην κ@@@υλα του ο αλλος δεν σ ακουει
    2. α δεν θα καταφαρεις τιποτα..θιγεται τοσο πολυ ο εγωισμος του ωστε δεν παιζει να το συζητησει σοβαρα...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Tη μια φορα αυτη σε κανει να τελειωνεις τουλαχιστον? Θα μπορουσε τις επομενες να βαζει το χερι του αν δεν μπορει αλλιως.
    γιατι να μην μπορει αυτος;;;; σε τετοιες περιπτωσεις παντα η γυναικα φταιει;)

  10. #10
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    γιατι να μην μπορει αυτος;;;; σε τετοιες περιπτωσεις παντα η γυναικα φταιει;)
    Αυτό το λες σοβαρά τώρα ή για πλάκα? Γιατί στ' αλήθεια το έχω απορία πόσο φταίει η γυναίκα αν δεν το κανει κουκου του άλλου... Εμένα μία φορά μου έχει τύχει και ίσως να είχα νιώσει και πιο άσχημα από τον τύπο... Αφού αντί να τον παρηγορώ εγώ με παρηγορούσε αυτός...

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλον θα εχει καπια αποθημενα αλλα να δαγκωνει κ ολας λυσσα τον επιασε? συμφωνω με τη μπετ αρχισε να δαγκωνεις κ συ τιποτα μπας κ το καταλαβει εμενα παντως δε μ αρεσει ολο αυτο που περιγραφεις αν το εκανε με τρυφερο τροπο δε θα ηταν κ τοσο κακο.
    για να λες οτι στο 90% των περιπτωσεων ξεπερνα τα ορια αυτο σημαινει οτι ετσι δε παιρνας καλα.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αλλα αυτο που λες να ζουλαει το στηθος σου ειναι.. πφφφ δε μ αρεσει καθολου
    καθολου ρομαντικος...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μια αλλη λυση ειναι να καθεσε εσυ απο πανω ενω τον εχεις δεσει για να ειναι πιο φρονιμος χαχαχαχααα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    223
    Γεια σου κι από εμένα vbf.
    Μου δημιουργείται μια απορία διαβάζοντας το θέμα σου.
    Από αυτά που είσαι σε θέση να καταλάβεις, όταν κάνετε σεξ, ή πρόθεση να ικανοποιήσει ο ένας τον άλλον, υπάρχει και από τους δυο σας; Πάντα, συχνά, ελάχιστες φορές;
    Δηλαδή πέρα από την έκφανση (μαλακά ή σκληρά), υπάρχει στο μυαλό η σκέψη ικανοποίησης ΚΑΙ του συντρόφου ή πρόκειται μόνο για κάλυψη μιας ατομικής σαρκικής ανάγκης;

    Γενικώς το σεξουαλικό κομμάτι μιας σχέσης πιστεύω είναι ένα από τα πιο δύσκολα θέματα γιατί συνήθως δεν νιώθουν όλοι αρκετά άνετα να εκφραστούν! (Ταμπού, ανασφάλειες, προηγούμενες εμπειρίες και τα σχετικά...)

Similar Threads

  1. Αντικαταθληπτικα κ σεξουαλικη ζωη.
    By Doom in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 09-12-2017, 15:49
  2. Σεξουαλική έλξη
    By tizen in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 05-12-2013, 13:28
  3. σεξουαλικη ικανοποιηση
    By camelie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-10-2013, 16:20
  4. Έχω πρόβλημα με την σεξουαλική μου ταυτότητα
    By dimitris_19 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 30-09-2011, 12:20
  5. σεξουαλικη απελευθερωση
    By umkalzum in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 15-06-2008, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •