πηρα κιλα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    hlias1988
    Guest

    πηρα κιλα

    παιδια γεια σας! εχει παρει κανενας σας κιλα απο τα φαρμακα? παιρνω περιπου 4 χρονια το zalasta και ημουν 80 κιλα και τωρα ειμαι 100 .
    δεν μπορω να τα χασω με τιποτα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Γειά σου Ηλία κι εγώ το έπαιρνα όπως και αλλά παρόμοια όμως τώρα τα εχω σταματήσει γιατί είμαι καλά. Από χάπια τέτοιου είδους που σου δίνουν οι ψυχολόγοι-ψυχίατροι πάντα βάζει κάποιος κιλά γιατί σου ανοίγει και η όρεξη. Εμένα εκτός του ότι είχα κάποιο συγκεκριμένο ψυχολογικό πρόβλημα που εξαιτίας του έχανα κιλά ενώ ήμουν ήδη αδύνατη με βοήθησε και να εχω τα κιλά που έπρεπε να εχω. Μου τα είχε δώσει και για να εχω περισσότερη όρεξη γιατί με το άγχος έκανα συνέχεια εμετούς

  3. #3
    hlias1988
    Guest
    να τα κοψω τα φαρμακα? ο γιατρος λεει οτι μπορει να τα παιρνω εφορου ζωης.. ειναι λογικο? μηπως πρεπει να αλλαξω ψυχιατρο? αλλα αμα τα κοψω μου φενετε οτι θα ξανα πεσω.. τι να πω δεν ξερω ρε γαμοτο. ειμαι 26 χρονων παλικαρι αμαρτια ειναι να ταλαιπωρουμε ετσι.

  4. #4
    Quote Originally Posted by nikiii View Post
    Γειά σου Ηλία κι εγώ το έπαιρνα όπως και αλλά παρόμοια όμως τώρα τα εχω σταματήσει γιατί είμαι καλά. Από χάπια τέτοιου είδους που σου δίνουν οι ψυχολόγοι-ψυχίατροι πάντα βάζει κάποιος κιλά γιατί σου ανοίγει και η όρεξη. Εμένα εκτός του ότι είχα κάποιο συγκεκριμένο ψυχολογικό πρόβλημα που εξαιτίας του έχανα κιλά ενώ ήμουν ήδη αδύνατη με βοήθησε και να εχω τα κιλά που έπρεπε να εχω. Μου τα είχε δώσει και για να εχω περισσότερη όρεξη γιατί με το άγχος έκανα συνέχεια εμετούς
    αν εχεις ψυχωση σου κρουω τον κουδουνα του κινδυνου οτι με κομενα τα χαπια αργα η γρηγορα,αποτομα η σταδιακα θα υποτροπιασεις κ θα περασεις τουλαχιστον δυσκολα.το λεω εκ πειρας γτ κ εγω τα ειχα κοψει κ για
    2 χρονια ημουν φυσιολογικοτατος κ ξαφνικα σε χρονο ντετε υποτροπιασα κ αλλαζα μετα τα κωλοψυχιατρεια σαν καραμελες

  5. #5
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    παιδια γεια σας! εχει παρει κανενας σας κιλα απο τα φαρμακα? παιρνω περιπου 4 χρονια το zalasta και ημουν 80 κιλα και τωρα ειμαι 100 .
    δεν μπορω να τα χασω με τιποτα.
    100?καλα εισαι...εγω ημουνα στα 85 κιλα μια ζωη κ μετα τα φαρμακα πηρα 60 κιλα πανω παρακαλω,τωρα ειμαι σε φαση που τα χανω. ΥΓ δεν θες να ξερεις ποσα θα ησουνα αν δεν εκανες προσπαθεια...

  6. #6
    σε ολους τα φαρμακα δινουν αυξηση 7% στο βαρος εκτος απο συχνες εξαιρεσεις που δινουν ως κ 50% περιπου λογω του οτι διαλυουν τον μεταβολισμο κ κατααυξανουν την ορεξη.αλλα τι να κανουμε στραβα κουτσα πρεπει να τα παιρνουμε...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    272
    ο δημητρης παντα τα λεει πολυ ωραια, μην διανοηθεις να κοψεις τα φαρμακα

  8. #8
    Quote Originally Posted by Αρης31 View Post
    ο δημητρης παντα τα λεει πολυ ωραια, μην διανοηθεις να κοψεις τα φαρμακα
    ΕΥΧΑριστω αρη

  9. #9
    αλλωστε ειναι ανωφελο και οσο αφορα ακομη κ τα κιλα να κοπουν τα φαρμακα γτ η ζημια γινεται δια παντος στο μεταβολισμο τα κοψεις δεν τα κοψεις οποτε...αλλος ενας λογος να τα παιρνουμε εκτος απο τον κλασικο που ειναι η τουλαχιστον υποφερτα καλη ψυχικη υγεια

  10. #10
    ισοσταθμιση του ψυχωτικου επεισοδιου για μενα αποτελει το λιγο αντιψυχωσικο.αυτο που με κανει(μας κανει) φυσιολογικο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    245
    Ηλια και γω εχω παρει παρα πολλα κιλα απο τα φαρμακα, αλλα δεν προκειται να τα κοψω χωρις την συμφωνη γνωμη του γιατρου μου ποτε.
    να προσπαθησεις να προσεξεις (οσο ειναι δυνατον) την διατροφη σου (πολυ δυσκολο-το ξερω) και να βαλεις στην καθημερινοτητα σου καποια ασκηση του σωματος (περπατημα, γυμναστικη κλπ)

    φιλικα

  12. #12
    hlias1988
    Guest
    ευχαριστω παιδια ναστε καλα!!!

  13. #13
    hlias1988
    Guest
    O γιατρος μου ειπε οτι θα παρω κιλα και μου ειπε να περπαταω μια ωρα την ημερα. εγω δεν το εκαν και ετσι πηρα 25 κιλα. την βαριεμαι την γυμναστικη ρε παιδια. αυτο που κανω ειναι να πινω πολυ νερο γιατι εχω διαβασει οτι το να πινεις πολυ νερο αδυνατιζει και ρυθμηζει το μεταβολισμο. οντως δουλευει. εχασα 3 κιλα αλλα πρεπει να πινεις πολυ νερο. αυτα ευχομαι να πανε ολα καλα. τα χαπια δεν τα κοβω οντως θα υποτροπιασω και θα ειναι ποιο δυσκολο μετα.
    δεν ειναι κατασταση αυτη παιδια ... πρεπει να ιδρυσουμε μια ομαδα και να κοψουμε μαζι ολοι τα φαρμακα να δω τι θα κανουν μετα οι κωλογιατροι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    ηλια γεια σου και γω με το ρισπερνταλ ειχα βαλει 20 κιλα σε τεσσερα χρονια
    τωρα με το λεπονεξ εχασα τα δεκα

  15. #15
    hlias1988
    Guest
    υπαρχει πολυ μοναξια στον κοσμο ρεεεεε.. αυτο με τρωει. νιωθω πολυ μονος.. γιατι εγω να καταντησω ετσι? γιατι να παιρνω ψυχοφαρμακα? γιατι να μην ειμαι καλα.. οπως ολος κοσμος?
    ολοι κανουν σχεσεις ,γλεντανε, εγω εδω τα ιδια σπιτι μου.. ποσο ακομα? οι φιλοι μου με εχουν παρατησει.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πήρα θάρρος από προηγούμενο θέμα
    By athegeha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 06-09-2012, 14:00
  2. πηρα παραπονα
    By secretly in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 17
    Last Post: 13-04-2012, 19:31
  3. Νιώθω σαν να πήρα βαρυά ναρκωτικά
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 25-07-2011, 01:42
  4. Πήρα δίπλωμα
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 18-09-2009, 23:46
  5. Πηρα κιλα... κανεις για τρεξιμο?
    By nai in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 27-01-2009, 13:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •