υποχονδριαση? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μια απο τα ιδια κ εγω 6 μερες κλωσαγα τ αυγα στη πολυθρονα με πυρετο αλλα ειπα καμια ντουζινα νερα κ χαμομηλια κ τη περασα ελαφρια τωρα επανηλθα καπως στα κανονικα μου κ ειμαι ετοιμος να το φιλοσοφισω αλυπητα για να βρω ενα νοημα υπαρξης σε αυτο το ματαιο κοσμο :):):)

    περαστικα σου.

    πες μας τι σκεφτεσαι...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    ποτε ήσουν άρρωστος εσυ; ειχες άλλα συμπτώματα; κάθε φορά που ανεβάζω πυρετό ανησυχώ οτι έχω καρκίνο.

  3. #48
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    sofaki ιωση ειναι μην ανησυχεις.. Οσο για το τσιγαρο δεν θεωρεισαι καν καπνιστρια δεν εχεις λογο να φοβασαι.. Η ιωση θα κανει τον κυκλο της και μετα θα εισαι μια χαρα.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    μακάρι mnimonio! ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

  5. #50
    Sofaki τι κάνεις κορίτσι μου;αναρωτιωμουν τι έκανες με τις εξετασεις που μου ειπες κ σε βλέπω στο φόρουμ τώρα.

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    2η μέρα πυρετού... ήρθε ο γιατρός αλλά δεν μου έδωσε αντιβίωση. μονο κάτι χάπια για αλλεργία και για το αναπνευστικό γιατί βήχω. Το άγχος όμως είναι χειρότερα γιατί περίμενα να είχα δει μια βελτίωση. Ρώτησα το γιατρό αν μπορεί να έχω λευχαιμία και μου ειπε πως μου ήρθε αυτο χαμογελώντας; του ειπα γιατί έχω πυρετό και μου είπε οχι. Δεν έχω πρισμένους αδένες.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Quote Originally Posted by ΒΙΒΙΑΝ View Post
    Sofaki τι κάνεις κορίτσι μου;αναρωτιωμουν τι έκανες με τις εξετασεις που μου ειπες κ σε βλέπω στο φόρουμ τώρα.
    βιβιαν σου εχω στειλει π.μ

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    είμαι πολύ χάλια, η μαμά μου διαγνώστηκε πάλι με καρκίνο στο στήθος και θα κανει μαστεκτομή. Το καλό ειναι οτι είναι σε 0 στάδιο αλλά εμφάνισε πολύ σύντομα υποτροπή. Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω, αισθάνομαι οτι δεν έχω δύναμη να το αντιμετωπίσω όλο αυτό. Εκλεισα ραντεβού να πάω σε ψυχίατρο.

  9. #54
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2
    Διαβαζω ολους εσας κ δεν νοιωθω μονη....εχω περασει πολλες αγχωτικες καταστασεις,δυσκολες,ολη μου η ζωη ειναι μεσα στα νοσοκομεια λογω των γονιων μου κ μετα απο συνεδριες που διεκοψα,αγχωδη διαταραχη,καταθλιψη μου εχει βγει υποχονδριαση...ειμαι απελπισμενη πια...πονοι σε ολο μου το σωμα...επιασα δουλεια για να ξεχαστω κ υποφερω...πονανε οι ωμοπλατες μου κ σκεφτηκα πως ειναι καρκινος..οσο μπαινω στο ιντερνετ τοσο μου κοβεται η ανασα..ψαχνομαι παντου...ολο κατι να ποναει κ εγω σιγουρη πως κατι εχω...6 μηνες γυρναω στους γιατρους...κ τυχαια ο ενας κατι βρηκε...κ απο τοτε,ενω για λιγο ηρεμησα,μετα εγινα χειροτερα κ σκεφτηκα πως σιγουρα κ κατι αλλο θα υπαρχει...εφιαλτης...τι με συμβουλευετε;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Location
    This fish has left the forum. 08/2019
    Posts
    350
    και γω ειμαι 33 και μη γονιμη. απτα 20και.
    ΚΑΙ?
    ξερετε οτι εχετε λυσεις για παιδια ε? δανεικα ωαρια, υιοθεσια κτλ?

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εγω ενα εχω να πω το google ειναι οτι χειροτερο για να ψάξεις κατι ιατρικό. Νομίζεις οτι τα έχεις ολα και αγχωνεσαι παραπάνω χωρίς λογο. Μη το κανεις ξανα στον εαυτό σου. Το έκανα και εγω το εχω σταματήσει προ πολλου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Βρε άμα είναι καλό το γκομενάκι τι με νοιάζει αν είναι γόνιμη, αυτό λύνεται, το μυαλό όμως δεν αλλάζει άμα δε ταιριάζει :)
    Μια λεπτή 30αρα ρε παιδιά για μας τους υποχόνδριους-αρρωστοφοβικους να ανταλλάζουμε θερμόμετρα :)

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  13. #58
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    2
    Καλημέρα σε όλους !!Αλλη μία φοβερά ήρεμη και καθόλου αγχωμένη με τα ιατρικά συμμετέχουσα εδώ....Ηθελα να ήξερα που
    σκατά πήγε αυτή η ανέμελη φύση που ήμασταν , στην παιδική και εφηβική ηλικία ...Τότε που δεν ήξερα τίποτα για αρρώστιες
    και όλα αυτά τα κέρατα που διαβάζω στο διαδίκτυο και νομίζω ότι σε δέκα λεπτά θα αντικαταστήσω 13 χρόνια σπουδών ενός ιατρού και το πιστεύω κιόλας!!!!!!!!!!!!!!Δεν παλεύεται πια.....χαμένες ώρες καθημερινά σε στρες και ανησυχία....

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Quote Originally Posted by Jojo1976 View Post
    Καλημέρα σε όλους !!Αλλη μία φοβερά ήρεμη και καθόλου αγχωμένη με τα ιατρικά συμμετέχουσα εδώ....Ηθελα να ήξερα που
    σκατά πήγε αυτή η ανέμελη φύση που ήμασταν , στην παιδική και εφηβική ηλικία ...Τότε που δεν ήξερα τίποτα για αρρώστιες
    και όλα αυτά τα κέρατα που διαβάζω στο διαδίκτυο και νομίζω ότι σε δέκα λεπτά θα αντικαταστήσω 13 χρόνια σπουδών ενός ιατρού και το πιστεύω κιόλας!!!!!!!!!!!!!!Δεν παλεύεται πια.....χαμένες ώρες καθημερινά σε στρες και ανησυχία....
    Για αυτό λένε ανέμελη νιότη και ειδικά η δικιά μου που μόνο βιβλία είχαμε και όχι ιντερνετ...άσχετα όμως με αυτό ένας φίλος γιατρός μου έχει πει αν εγώ ο ίδιος κάτσω να διαβάσω το ίντερνετ θα τρελαθώ πως μπαίνετε στο τρυπάκι να ψάχνετε τόσο..και γω προσωπικά όσο ψάχνω τόσο αρρωσταίνω και οι φοβίες μου μεγαλώνουν.

  15. #60
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by glamshine4ever View Post
    Για αυτό λένε ανέμελη νιότη και ειδικά η δικιά μου που μόνο βιβλία είχαμε και όχι ιντερνετ...άσχετα όμως με αυτό ένας φίλος γιατρός μου έχει πει αν εγώ ο ίδιος κάτσω να διαβάσω το ίντερνετ θα τρελαθώ πως μπαίνετε στο τρυπάκι να ψάχνετε τόσο..και γω προσωπικά όσο ψάχνω τόσο αρρωσταίνω και οι φοβίες μου μεγαλώνουν.
    Δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα να ερμηνεύσουμε τίποτα τέτοιο κι όμως υποβάλλουμε τόσο πολύ τον εαυτό μας να τα πιστέψει....

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Υποχονδριαση-ΙΨΔ???
    By Panito in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 17
    Last Post: 20-10-2012, 11:59
  2. υποχονδριαση-Χρονιες κρισεις πανικου-συνεχεις εξετασεις σε νοσοκομεια....
    By red in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 32
    Last Post: 27-09-2011, 14:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •