χωρισμός και στεναχώρια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273

    χωρισμός και στεναχώρια

    Καλησπέρα θα μπω κατευθείαν στο θέμα! Είμαι 16 ετών και ονομάζομαι Γιάννης, αρχές Αυγούστου γνώρισα μια κοπέλα μέσω Facebook την οποία την είχα δει αλλά δεν την θυμάμαι, αυτή βέβαια με θυμάται, της άρεσα και το εκμεταλλεύτηκα, ίσως έκανα λάθος που έκανα σχέση ενώ δεν μου έλεγε πολλά. Κατά καιρούς είχαμε πρόβλημάτα, πχ την πίεζα στο να βγούμε κλπ, και γενικά ένιωθε πίεση, είχαμε χωρίσει. Εγώ ήμουν με τα μούτρα κάτω και είχα στεναχωρηθεί, την πιεζα στο να ξανά βρούμε, ήθελε χρόνο. Στης αρχές φαινόταν πολύ σοβαρή σχέση, εγώ δεν έχω ξανά κάνει τόσο σοβαρή σχέση, αυτή ναι. Βέβαια σκεφτόμουν την πρώην μου στης αρχες και αναγκάστηκα να τηΣ το πω διότι το υποψιαζόταν, είχαμε χωρίσει και γι'αυτό τοΝ λογο. Γενικότερα όπως ανέφερα και παραπάνω υπήρχαν προβλήματα. Εγώ όμως την αγάπησα και την ερωτεύτηκα όσο καμία άλλη. Τώρα έχουν γινει πολλά, σκέφτεται εκείνη τον πρώην της και όχι εμένα, διότι έφταιγε η συμπεριφορά μου, μιλούσα επιθετικά και απότομα, αυτό είχε ως συνεπεία χωρισμού.. Ήμασταν περίπου 2 μήνες χωρίς τουΣ χωρισμούς, πάντα χωρίζαμε και Μετς από 2-3 μερες τΑ ξανά βρίσκαμε. Τώρα όμως έχει κουραστει λέει και έχει ως αποτέλεσμα να μην νιώθει τίποτε πλέον κ θέλει χρόνο χωρίς να μιλάμε κλπ. Για μα δει εάν αλλάξει η συμπεριφορά μου κ νιωσει πράγματα, εγώ της είπα πως για να νιώσει πράγματα πρέπει να ειμασυε μαζί και να κάνουμε πράγματα, αυτή όμως διαφωνεί διότι λέει ξέρει Τον εαυτό της και για να δει τι θα νιώσει πρέπει να είμαστε χώρια. Εμένα αυτό με στεναχωρεί γιατι την θέλω περισσότερο από της αρχές και τώρα συνειδητοποιώ τα λάθη μου, εκείνη δεν μου έλεγε που κάμω λάθη να τα διορθώσω. Εγώ δεν άντεξα να μην στειλω Μήνυμα Κάι αυτό κράτησε λιγότερο από μιΑ μέρα, και μου είπε να μιλάμε αλλά όχι όπως πριν σαν Έχουμε σχέση μέχρι την ερχόμενη Κυριακή, εάν όμως δεν νιώσει κάτι; Σίγουρα θα της λείψω άλλα φοβάμαι παρά πολύ και όλο αυτό με στεναχωρεί πάρα πολυ κ δεν μπορώ να κάμω τίποτα. Τι μου προτείνεται; Να προσθέσω πως από την πρώτη μέρα υπήρχε μια ερωτική επαφή- προκαταρκτικά. Και από τοτε μέχρι σήμερα μπορώ να πω έγιναν όλα! Πράγμα που με έκανε πολύ χαρούμενο, τι να κάνω; :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μονο υπομονη μπορεις να κανεις, για ενα μικρο διαστημα, χωρις να την πιεσεις.
    αν δεν επιστρεψει μονη της, ξεχνα την..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Τώρα την είδα μετα το σχολειο με το σκεπτικό πως θα έκανα κάτι καλό, αλλά την πίεσα πάλι:( τώρα όμως το αποφάσισα θα την αφήσω μέχρι την Κυριακή

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Κατά τη γνώμη μου να ακούσεις την Remedy. Άλλωστε, αν κατάλαβα καλά χωρίσατε επειδή ήθελες να βγείτε, άσχετα αν σκεφτόσουν την πρώην σου. Το 2ο μπορώ να το κατανοήσω, το 1ο όμως θα έπρεπε να σε κάνει εσένα να φύγεις. Μου κάνει λίγο πως σε καψουρεύει. Καλύτερα απομακρύνσου λίγο διότι όσο επικοινωνείς με μία που το παίζει ή είναι δύσκολη, τόσο θα κολλάς και θα κολλάς και θα κολλάς... Δεν έχει νόημα ουσιαστικά! Μου κάνει λίγο από τις κοπέλες που θα σου στείλουν μήνυμα και μετά που θα τους απαντήσεις θα εξαφανίζονται... Ψάχνουν σοβαρή σχέση επίσης, αλλά δεν εμφανίζονται ποτέ στη σχέση, ούτε συμμετέχουν σε αυτήν. Απλά τα λένε κάτι τέτοιο ορισμένοι άνθρωποι ώστε να σε κάνουν να νιώσεις ένοχος, να σε φορτώσουν με την προβληματικότητα τους και εκείνοι να νιώθουν ικανοποίηση! :)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    εγώ θα την αφήσω μέχρι την κυριακή, εάν όμως πάλι δεν νιώσει κάτι; τι να κάνω για να νιώσει πάλι πράγματα;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    χαχαχαχα μεχρι την επομενη κυριακη? κλασικες βλακειες τις εφηβειας... αν σε εχει ηδη βαρεθει και γουσταρει τον πρωην της οσο και να την αφησεις δεν προκειται να γυρισει μελος.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    εκτος κι αν δεν βρει τιποτα καλυτερο και γυρισει σε σενα για να χει κατι να περναει το χρονο της.. πολλα κοριτσια σκεφτονται ετσι κι ας βρισκουν ενα καρο δικαιολογιες και να μην το λενε ξεκαθαρα
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    μου είπε να την αφήσω μέχρι την κυριακή και μετά θα είμαστε μαζί :Ρ πολύ τρελό ακούγεται :Ρ σήμερα είπε στην κολλητή της πως θέλει να είναι μόνη της .. ύστερα εμένα μου λέει τελειώσαμε οριστικά .. δεν θέλει ούτε από κοντά να μιλήσουμε .. μου λέει συνέχεια έχω κουραστεί κλπ.. εγώ της είπα δεν θα είναι όπως παλιά τα πράγματα, η συμπεριφορά μου θα αλλάξει .. όμως εκείνη τα ίδια :/ τι προτείνεται ;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273
    Δεν μπορώ να κάνω τίποτε πλέον για τον εαυτό μου.. Τον έχω παραμελήσει.. κάθομαι και κλαίω και στεναχωριέμαι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    μου είπε να την αφήσω μέχρι την κυριακή και μετά θα είμαστε μαζί :Ρ πολύ τρελό ακούγεται :Ρ σήμερα είπε στην κολλητή της πως θέλει να είναι μόνη της .. ύστερα εμένα μου λέει τελειώσαμε οριστικά .. δεν θέλει ούτε από κοντά να μιλήσουμε .. μου λέει συνέχεια έχω κουραστεί κλπ.. εγώ της είπα δεν θα είναι όπως παλιά τα πράγματα, η συμπεριφορά μου θα αλλάξει .. όμως εκείνη τα ίδια :/ τι προτείνεται ;
    παρατα την μωρε! αυτα ειναι παιδιαρισματα της ηλικιας ολη τα καναμε! δεν σε βλεπει σοβαρα και ειναι προφανες.
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by giannis97 View Post
    Δεν μπορώ να κάνω τίποτε πλέον για τον εαυτό μου.. Τον έχω παραμελήσει.. κάθομαι και κλαίω και στεναχωριέμαι..
    με τον καιρο θα γινεις καλυτερα! ολοι στεναχωρηθηκαμε απο χωρισμους! σιγα! απλα κανε υπομονη και σιγα σιγα θα εισαι οπως πριν και θα γκομενιαζεις με αλλες
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μα και συ γιαννη μου γιατι εκανες σχεση ενω δε τρελενοσουνα? Και τωρα εισαι στα πατωματα? Γιατι βρε αγορι μου τετοιες επιπολαιοτητες? Τεσπα ειναι το νεαρο της ηλικιας κ σε καταλαβαινω. Και το στοματακι σου θα το κλεισεις, δε μιλανε αποτομα κ με φωνες στις κοπελες. Λοιπον εκει με τα προκαταρκτικα που λες δεν καταλαβα τι εγινε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    875
    Η κοπέλα πιστεύω ότι τα κάνει αυτα γιατί από την μια θέλει να είναι μαζί σου κι από την αλλη δεν είναι σίγουρη ότι θα είναι ευτυχισμένη μαζί σου. Θέλει λίγο χρόνο να το σκεφτεί. Όσο το σκέφτεται όμως εσυ προσπάθησε να την πείσεις ότι θα είσαι καλός μαζί της.

Similar Threads

  1. στεναχωρια απο ταινια
    By Unforgiven in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 21-09-2014, 19:29
  2. στεναχώρια για μια σχέση
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 28-05-2014, 09:33
  3. Ντροπή+στεναχώρια+άγχος
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 06-05-2014, 01:51
  4. ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ
    By Χάιντι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 01-08-2010, 02:27
  5. Στεναχώρια..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2008, 19:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •