Οφθαλμικη ημικρανια,Αυρα,Ανχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Οφθαλμικη ημικρανια,Αυρα,Ανχος

    Γεια σας παιδιά, είπα να ανοίξω ενα νέο θέμα σχετικά με το μεγάλο μου ανχος που κάθε φορά με βουτάει στην κρίση πανικου... αυτό το πράμα το βιώνω τώρα και 2 χρονιά, είναι κάτι δυσάρεστο και ενοχλητικό... αυτός ήταν ο κύριος λόγος που μου δημιουργήθηκε νοσοφοβία και τώρα και 1 μηνα περνώ το cipraned...
    Κάθε φορά που με πιάνει τρέμω, η όταν βλέπω κάποια περίεργη ανάκλαση σε ένα αντικείμενο πάνω,η κάτι περίεργο με πιάνει κρίση πανικού γιατί φοβάμαι οτι θα ξεκινήσει πάλι... έχω πάει σε 3 οφθαλμιάτρους οπού μου είπαν οτι είναι αυτό το πρόβλημα, ο ένας απο αυτούς το βιώνει, έκανα εξέταση βυθού, έκανα μαγνητική εγκέφαλου, μαγνητική αγγειογραφίας.... εγώ γιατί συνεχίζω να φοβάμαι???? δεν βρίσκω και τρόπο να το θεραπεύσω.. απο τότε που ξεκίνησε η μεγάλη μου φοβία μετά απο ένα δυσάρεστο γεγονός, μου παρουσιάζετε πιο συχνά, μέχρι και 2 φόρες την εβδομάδα παρουσιάστηκε, και πάλι προχθές μετα απο 18 μέρες.. πριν ηταν μια φορά το 2 μήνες η τον 1 μήνα ((((((((((((((((((((((((((((((

    το βιωνει κάνεις άλλος αυτό??????? το ξεπέρασε κάποιος κάπως?

  2. #2
    εγω το βιωνω Γιαννη,
    καθε τοσο κολλαω και σε καποια αρρωστια κυριως καρκινους,με το παραμικρο συμπτωμα αγχωνομαι ,οχι μονο για εμενα αλλα και τα παιδια μου,κανω υπερμετρο αγωνα να μην ακινητοποιουμαι...ακομα και εξεταση να κανω και να ειναι καλη,πιστευω οτι ισως κατι δεν ειδε ο γιατρος.....ολα αυτα τα επαθα ,μετα την γεννα,οπου απο λαθος γιατρου ,επαθα σηψαιμια γιατι μου αφησε πλακουντα.και αυτος μου ελεγε οτι εχω καρκινο......εχω απογοητευτει,δεν ξερω αν καταφερω να το ξεπερασω ποτε!!!!
    καλο κουραγιο φιλε

  3. #3
    Παντως εχεις κανει τοσες εξειδικευμενες εξετασεις......δεν εχεις κατι αλλο,αν ειχες θα στο ειχαν πει....
    αστα σου κανω και την δασκαλα,ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα....χαχαχαχα
    ειμαι χειροτερη απο εσενα..........

  4. #4
    Ερη και εγώ εχω αυτό "μηπος δεν πρόσεξε κατι ο γιατροςι" η οφθαλμική ημικρανία είναι κατι τρομακτικο, γιατί εκει που βλέπεις στο κέντρο αρχίζεις και βλέπεις παραμορφωμένα, κατι σαν flash που μετακινητέ από το κεντρο προς στην ακρη του ματιου, είναι στο ένα ματι αλλα λογού ανακλάσεων αν το λεω καλα το βλέπω και στα δυο, αυτό το πράμα κρατάει από 15 λεπτά μέχρι και μισή ώρα, ενοείτε δεν μπορείς να κανείς τπτ .. γιατί υπάρχουν τυφλά σημεία λόγο αυτού του φλασ που παρομιαζω. (και μετα ενοειτε πονοκεφαλος).. ... οσο για το άλλο που λες ότι συνεχεία πιστεύεις ότι εχεις κατι τα ιδια και εγω, παράδειγμα εχω μια ενόχληση κατω αριστερά στην κοιλία με χτυπάει και πισω στην μεση.. όχι πονος αλλα μια δυσφορία, εχω λοιπόν και μια υδροκήλη ανάμεσα σε ένα ορχη και στο πεος,, 2 διαφορετικη ουρολόγοι στην αρχη μου είπαν ότι είναι ανάκλαση πόνου από το και χτυπάει στην κοιλία,.. και δεν είναι κατι σπουδαιο ουτε για εγχειρηση.. πήγα σε χειρουργο και μου λεει ότι είναι από την υδροκήλη, μετα ξαναπήγα και στους 2 ουρολόγους για άλλο θεμα που είχα από τα αντικαταθλιπτικά (συχνουρία και πονος στην κίστη), ρώτησα παλι ξανα και μου είπαν και οι 2 ότι η υδροκήλη δεν κανει πονο εκτος από ένα βαρος, μονο αν είναι μεγαλη, ξαναπαω σε χειρουργο και μου λεει ότι είναι από εκει. για πες μου τωρα τι να πιστέψω εγω?? καταλαβες ζω στην αβεβαιοτητα... άλλο ένα παράδειγμα.. οταν ξεκίνησα τα αντικαταθλιπτικά παρατηρήσα μετα από λίγες μερες κατι περίεργο με την όραση μου, δλδ μια κινητικότητα σε ότι κοιταζω, για να καταλάβεις απλα κοίταξε τον τοίχο και παρατηρα θα το προσέξεις.. απλα εγω το παρατηρώ παντού, τεσπα και ανισοκορια ανάμεσα στα 2 ματια.. παω στον ένα οφθαλμίατρο του λεω το και το.. κοιτάζει τα ματια λεει η όραση σου είναι αρίστη και δεν βλέπω ανοισοκορια, ισος σου φάνηκε, η λογο ανάκλασης στο ένα ματι επεσε περισσότερο φως, λεω μαλλον ετσι είναι... αφου εκανα την μαγνητική την πήγα στην άλλη οφθαλμίατρο να την δει, και τις λεω για την περίεργη όραση, και την ανοισοκορια και διαβάζει την παρενεριεργες του αντικαταθλιπτικού, και γραφεί "διαταραχές οράσεις, και δυσκολία προσαρμογής φακων", μου λεει η όραση σου είναι αψωγη (10/10) μονο λιγο αστιγματισμο 025/0,5 .. τεσπα εεε εχθες πηγα στην νευρολόγο να μου ξαναγραψει ένα κουτι από cipraned και τις ειπα αυτό με την ανοισοκορια και με την περίεργη όραση, μου λεει δεν είναι από τα φάρμακα, γιατί θα ηταν και στα 2 ματιά.. απλα λεει δεν το πρόσεξαν οι οφθαλμίατροι .... ελα και πες μου τωρα εγώ τι να κανω???? πως θα βρω λυση ωστε να βαλω σε μια ταξη την ζωη μου??

  5. #5
    α ρε Γιαννη,ξερεις τι θα εχει πλακα???? οταν παθαινουμε κριση εμεις οι δυο,ειναι να κανουμε συζητηση....χαχαχα
    αστα...δεν ξερεις ποοοσσοοο σε καταλαβαινω..............

  6. #6
    XEXE ναι ναι... ο αντρα σου τι λεει για αυτο που περνας?

  7. #7
    τινα σου πω ρε Γιαννη,τον εχω μπλοκαρει και αυτον και στενοχωριεται.....
    η αληθεια ειναι οτι επειδη παντα ημουν υπερδραστηρια....τα εχει παιξει λιγο τωρα.....
    λυπαμαι που με βλεπει ετσι.και προσπαθω πολυ ,αλλα δυστυχως δεν μου βγαινει παντα!!!!!

  8. #8
    Ενα απο τα ιδια η γυναικα μου, πολυ κ νευριαζει πολλες φορες γιατι εχει κουραστη. Τα ιδια κ οι γονείς μου. Απλά δεν μπορούν να καταλάβουν τι εχει συμβεί όπως κ εγω καθώς κάθε φορά εμφανίζεται κατι νέο κ περιπλέκει το όλο ζητήματα κ εγω δεν βγάζω άκρη πραγματικά δεν ξερω που να πάω πια για να βρω απαντήσεις για της ενοχλήσει που έχω,λέει ο κάθε γιατρός τς δικά του, με κόβω για αξονική κοιλιά μηπως βρούμε από που έρχεται αυτή η ενοχλύση στην δεξιά πλευρά της κοιλία, από την υδροκοιλη ,από την μέση, η από τπτ άλλο :/

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου και ημικρανια με αυρα!!
    By billys32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-03-2013, 14:22
  2. Πονας απο το ανχος??
    By Billaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 25-12-2012, 11:47
  3. Άνχος- θόλωμα
    By dos_21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 03-12-2012, 00:03
  4. χρονιο ανχος
    By panatha in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 01-12-2011, 00:10
  5. ΑΥΡΑ ΚΑΙ ΦΟΒΙΑ
    By κριστι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 21-02-2010, 18:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •