ΦΟΒΙΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΑΝ ΒΓΩ ΕΞΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22

    ΦΟΒΙΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΠΑΘΩ ΑΝ ΒΓΩ ΕΞΩ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ 18 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΟΝΗ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΑΝ ΒΓΩ ΕΞΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΡΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΤΟ ΠΟΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Η ΞΕΡΩ ΓΩ ΝΑ ΜΥΡΙΣΩ ΚΑΠΟΥ ΜΠΑΦΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΚ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ?????? ΟΣΟ ΟΡΕΞΗ ΕΧΩ ΝΑ ΒΓΩ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΜΕ ΒΟΜΔΑΡΔΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    18
    στην ηλικια σου ζουσα!κριμα ειναι 18 χρ.να μη πας σε υποπτα μερη να προσεχεις το ποτο σου .Με το μπαφο δε νομιζω να παθαινεις κτ

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΦΟΒΙΑ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΛΙΑ ΛΟΓΟ ΜΠΑΦΟΥ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΧΑ ΑΠΟΠΡΟΣΩΠΟΙΗΣΗ Η ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΙΝΥΝΕΥΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΚΙΝΚΥΝΕΥΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΔΗΛΑΔΗ ΖΗΜΙΑ ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΜΗΝ ΠΙΩ ΕΝΑ ΠΟΤΟ ΑΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΙ ΣΥΜΒΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΑΡΑ ΦΟΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλησπερα φιλε μου εγω δεν ειμαι ειδικος ομως ολο αυτο που περιγραφεις μου μοιαζει με ιδεοψυχανασταστικη διαταραχη ιδψ πασχω κ εγω απο αυτο ομως δεν εχουμε τις ιδιες φοβιες κ οταν πασχες απο κατι τετοιο οι φοβιες σου δεν ανταποκρινονται απαραιτητα στην πραγματικοτητα κ προκυπτουν απο συσσωρευμενο στρες,Μιλησε με ειδικο ετσι κ θελεις κ με δικους σου ανθρωπους να σε βοηθανε να βγαινετε μαζι κ οπου πηγαινετε δεν εισαι αναγκασμενος να παραγγελνεις παιρνε νερο η κατι που δεν εχει αλκοολ,τωρα με το να παραμενεις σπιτι δεν κερδιζεις κατι στην πραγματικοτητα γνωριζω κοσμο που επαθε πραγματα κ μεσα στο σπιτι παραπατησε εσπασε το ποδι του επαθε ατυχηματα στην κουζινα κ τα λοιπα,ειναι σημαντικο να βρεις τι ειναι αυτο που φοβασαι εκτος το θεμα με το ποτο κ σιγα σιγα να σε βοηθησουν δικοι σου ανθρωποι να βγαινετε μαζι δεν ειναι ευκολο ομως μπορεις να τα καταφερεις

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    αρα δεν υπαρχει πραγματικος κινδυνος με το να βγω εξω ??? κατι αλλο τι ειναι αυτο το ιδψ? μπορω να τρελαθω απο αυτο ?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    18
    γιατι να τρελαθεις αγορι μου??κριμα εισαι .ιδεοψυχαναγκασμος μηπως ειναι??γνωμη μου, ρωτα τις αποριες στον γιατρο σου.Θα τρελαθεις αν μεινεις μεσα, θα πεσεις ψυχολογικα.Εχεις κληρινομικοτητα με ψυχασθενειες?επισης αυτοι που εχουν προβλημα πραγματικο δε πιστευω καν οτι ειναι σε θεση να πιστευουν οτι εχουν προβλημα.Βγες εξω, ερωτευσου!ισως αυτο σου φερει χαρα και ξεχαστεις

  7. #7
    Μηπως σε εκανε παρανοικο το χασις?Συμβαινει συχνα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Α μελος σε καταλαβαινω! και γω εχω κατι τετοιες γ***μενες, χωρις κανενα βεβαια εδαφος, σκεψεις!! οχι τις ιδιες αλλα παρομοιες.. π.χ δεν εβγαινα απο το σπιτι αν δεν ειχα φαει προηγουμενως γιατι νομιζα οτι θα ζαλιστω και θα πεσω.. απεφευγα τους κλειστος χωρους γιατι νομιζα οτι δεν ειχαν αρκετο οξυγονο και θα με πιανε καμια δυσπνοια!!
    ειναι ολα βλακειες ! να ξερεις!! οπως σωστα ειπε και μυσπ. φοβοι που δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα, σε πραγματικο κινδυνο (γι αυτο αλλωστε λεγονται και φοβιες)
    Απευαισθητοποιηση μελος! βγες! ! βγες!!! σου μιλαω απο προσωπικη πειρα! περα απο την ψυχοθεραπεια η μονη λυση ειναι να βγεις!!
    οσο δεν βγαινεις τοσο οι φοβιες θα μεγαλωνουν και θα ισχυροποιουνται!!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by Xristakos 2 View Post
    αρα δεν υπαρχει πραγματικος κινδυνος με το να βγω εξω ??? κατι αλλο τι ειναι αυτο το ιδψ? μπορω να τρελαθω απο αυτο ?
    Προτεινω να βρεις περισσοτερες πληροφοριες για την ιδψ οχι δεν θα τρελαθεις ομως ειναι παρα πολυ κουραστικο ολες αυτες οι μη ρεαλιστικες σκεψεις,ολοι μπορουν να παθουν κακο οπου κ να βρισκονται εστω κ μεσα στο σπιτι αυτο ειναι η αληθεια ομως οι πιθανοτητες πολυ μικρες κ γινονται μικροτερες ετσι κ εισαι προσεκτικος,Οπωσδηποτε οι περισσοτεροι ανθρωποι που βγαινουν κ διασκεδαζουν γυρνανε μια χαρα σπιτια τους,ηρεμησε κ αντιμετωπισε το με τον καιρο

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βγες! ! βγες!!! σου μιλαω απο προσωπικη πειρα! περα απο την ψυχοθεραπεια η μονη λυση ειναι να βγεις!!
    οσο δεν βγαινεις τοσο οι φοβιες θα μεγαλωνουν και θα ισχυροποιουνται!!
    aυτο που λες ισχυει αλλα θα πετυχαινε πραγματικα μονο με πολυ συμπαρασταση.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    ΟΧΙ το χασις δεν με εκανε παρανοικο αν και το φοβαμαι και αγχωθηκα με αυτο που ειπες ρωτησα την ψυχολογο μου και μου ειπε οτι απλα επειδη ημουν παντα αγχωδης το χασις μου δημιουργησε αποπροσωποιηση και οτι αν ηταν να ειχε παθει παρανοια θα την ειχα παθει την στιγμη που το εκανα αλλα εφοσον δεν επαθα σημαινει πως δεν ειχα καποια προδιαθεση τελος παντων αυτο ειναι περασμενη ιστορια με την αποπρωσοποιηση και μου εχει περασει εδω και μηνες και εκει που ημουν μια χαρα εσκασαν οι κρισεις πανικου ΠΕΡΣΑΝ ηρθε ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ ΠΕΡΑΣΕ και αυτη και τωρα απλα εχω φοβιες του τυπου αν βγω εξω και καπου κανουν μπαφο και μου ερθει η μυροδια και τρελαθω πχ μια φοβια αυτη αν βγω και στο ποτο μου ριξουν κατι και εχω ταχυκαρδια δεν θα ξερω αν ειναι απο το αγχος η αν οντως μου εριξαν κατι και επαθα ζημια με αποτελσμα να μενω μεσα ενω εχω κεφι και θελω να βγω (ευχαριστω ολους για τις συμβουλες)

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    aυτο που λες ισχυει αλλα θα πετυχαινε πραγματικα μονο με πολυ συμπαρασταση.
    Για εναν αφογοροφοβικο δεν θελει συμπαρασταση, θαρρος θελει!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Xristakos 2 View Post
    ΟΧΙ το χασις δεν με εκανε παρανοικο αν και το φοβαμαι και αγχωθηκα με αυτο που ειπες ρωτησα την ψυχολογο μου και μου ειπε οτι απλα επειδη ημουν παντα αγχωδης το χασις μου δημιουργησε αποπροσωποιηση και οτι αν ηταν να ειχε παθει παρανοια θα την ειχα παθει την στιγμη που το εκανα αλλα εφοσον δεν επαθα σημαινει πως δεν ειχα καποια προδιαθεση τελος παντων αυτο ειναι περασμενη ιστορια με την αποπρωσοποιηση και μου εχει περασει εδω και μηνες και εκει που ημουν μια χαρα εσκασαν οι κρισεις πανικου ΠΕΡΣΑΝ ηρθε ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ ΠΕΡΑΣΕ και αυτη και τωρα απλα εχω φοβιες του τυπου αν βγω εξω και καπου κανουν μπαφο και μου ερθει η μυροδια και τρελαθω πχ μια φοβια αυτη αν βγω και στο ποτο μου ριξουν κατι και εχω ταχυκαρδια δεν θα ξερω αν ειναι απο το αγχος η αν οντως μου εριξαν κατι και επαθα ζημια με αποτελσμα να μενω μεσα ενω εχω κεφι και θελω να βγω (ευχαριστω ολους για τις συμβουλες)
    Βρε πεις κανα γαρο να ηρεμησεις!! χααχαχ οκ κομενη πλακα!

    μελος ο μονος τροπος για μενα για να νικησεις μια φοβια ειναι να τις πας κοντρα!! λιγα βηματα την φορα βεβαια.. σιγα σιγα θα δεις οτι θα μειωνεται ο φοβος σου.. οπως ξεπερασες την δ.πανικου και την αγοροφοβια ετσι θα ξεπερασεις και τις φοβιες σου!! απλως να προσπαθεις οσο μπορεις να τις πας κοντρα!! οσο τις αποφευγεις τοσο θα παραμενουν!! κανεις δεν μπορει να τρελαθει αν μυρισει χορτο.. δεν ειναι τοσο ισχυρο ωστε να επηρεασει το μυαλο σου μοιροζοντας το μονο( ενταξει δεν λεω να εισαι πεντε ωρες μεσα σε ντουμανια και να εισπνεεις τον καπνο).. πες οτι εισαι σε ενα εσωτερικο χωρο και μυριζεις χορτο.. σε ενοχλει αυτο οκ.. κατσε κοντα σε καποιο παραθυρο ή αν ειναι τοσο εντονο βγες για λιγο εξω.. ετσι δεν προκειται να παθεις κατι.. οπως επισης αυτο με το ποτο.. εχε το παντα κοντα σου.. κρατα το στο χερι σου για να μην αγχωνεσαι!
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    22
    ετσι ειναι το ξερω και στις κρισεις πανικου πηγα κοντρα και τις ξεπερασα με τισ φοβιες ειναι ομως αλλιως ενω λεω οκ φοβια ειναι τιποτα παραπανω θα βγω το βραδυ μια χαρα οταν ερχεται το βραδυ πριν βγω αρχιζω και φοβαμαι με αποτελεσμα να μην παω πουθενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    Quote Originally Posted by Xristakos 2 View Post
    ετσι ειναι το ξερω και στις κρισεις πανικου πηγα κοντρα και τις ξεπερασα με τισ φοβιες ειναι ομως αλλιως ενω λεω οκ φοβια ειναι τιποτα παραπανω θα βγω το βραδυ μια χαρα οταν ερχεται το βραδυ πριν βγω αρχιζω και φοβαμαι με αποτελεσμα να μην παω πουθενα
    κοιτα το να κρατας το ποτο σου στο χερι σου ωστε να μην αγχωνεσαι και γενικα να το χεις κοντα σου ωστε να το τσεκαρεις δεν ειναι πολυ δυσκολο πιστευω.. επισης μαυρο σπανια θα μοιρισεις μεσα σε μαγαζι.. οποτε ουτε αυτο ειναι τοσο τρομερο.. εκτος αν αγχωνεσαι και με το κανονικο τσιγαρο οποτε εκει ειναι ενα θεμα....
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. φοβια η τελικα κατι φυσιολογικο για πολλους.
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-03-2013, 18:43
  2. θα παθω εγκεφαλικο ι καρδιακο ι και τα δυο??
    By kotsios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 04-02-2013, 23:50
  3. Άρρωστο φοβίες / φοβία ότι θα παθω κάτι...
    By Cookie21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 23-02-2012, 01:36
  4. θα παθω υστερια
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-01-2012, 14:39
  5. τι αλλο θα παθω?
    By kako papaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 30-06-2011, 02:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •