άτομα με διπλούς λογαριασμούς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73
  1. #1

    άτομα με διπλούς λογαριασμούς

    το φόρουμ το ανακάλυψα τυχαία από το γκουγκλ γιατί έψαχνα βοήθεια για πραγματικά προβλήματα που έχω... δεν είμαι εδώ ούτε για πλάκα, ούτε για να περάσω την ώρα μου, ούτε για να βρω γκόμενο... τα πρόβληματα μου είναι υπαρκτά όπως επίσης και εγώ και τη βοήθεια που έψαχνα την βρήκα και με το παραπάνω ίσως κάποιες φορές... για άτομα σαν κι εμένα ακόμα και το ότι έχω κάποιον έστω που δεν ξέρω να "ενδιαφέρεται" για εμένα είναι πολύ σημαντικό...
    έχει όμως και κάποια θέματα το φόρουμ που με ενοχλούν και με δυσκολεύουν και παραπάνω στο να είμαι εδώ (μιας και έχω ούτως ή αλλως πρόβλημα επικοινωνίας) το ότι υπάρχουν άτομα με διπλούς, τριπλούς και χιαστούς λογαριασμούς με κάνει να πιστεύω πως ο ίδιος που μου λέει στο θέμα μου Α στο παρακάτω ποστ με άλλο νικ μου λέει Β, έτσι νιώθω κοροιδία...
    η απορία μου είναι γιατί δεν διαγράφονται αυτά τα άτομα και διαγράφεται μόνο το ένα νικ... γιατί μιλάμε για ένα άτομο που έχει μπει εδώ μέσα για να κοροιδέψει ή να σπάσει πλάκα παραβιάζοντας μάλιστα κανόνα του φόρουμ... αυτό το άτομο γιατί να έχει δικαίωμα να είναι εδώ μέσα και να με κοροίδευει έστω και με ένα νικ...
    επίσης επειδή πίσω από τα νικ κρυβόμαστε άνθρωποι.. καλό θα ήταν, κατα τη γνώμη μου, αν κάποιος κάνει διπλοεγγραφή να ανακοινώνεται στα νέα πχ.. "η καθεύτης διαγράφεται γιατί μπαίνει με το νικ καθευτης, και καθρέφτης" ώστε να ξέρουμε πως η καθρέφτης που μένει είναι αυτή που μας δούλευε... και αν πάω να ξανακάνω δεύτερο νικ να μου απαγόρευεται η προσβαση στο φορουμ "στην καθρέφτη απαγορεύεται η πρόσβαση στο φόρουμ λόγω επανειλημένων διπλοεγγραφών"..
    δεν ξέρω αν συμφωνείται με αυτή τη γνώμη αλλά προσωπικά νιώθω πολυ άσχημα να νιώθω πως με δουλεύουν και σπάνε πλάκα με προβλήματα που έχω και νιώθω πως με πνίγουν και δεν θέλω να χάσω την βοήθεια που έχω βρει στο φόρουμ φεύγοντας... εγώ έδωσα μια πρόταση για λύση του προβλήματος που ξέρω πως είναι εφικτή, αν έχετε άλλες προτάσεις ή ιδέες μπορείτε να βοήθησετε κι εσείς σ' αυτό το πρόβλημα πείτε... αν το θεωρείτε βέβαια πρόβλημα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες..Να σου πω την δικη μου γνωμη, φυσικα και εμενα με ενοχλει η κοροιδια αν την παρω χαμπαρι γιατι καποια νικ οπως το προηγουμενο που τρολλαρε το καταλαβα απο την πρωτη στιγμη..Ναι το να μπεις εδω με 5 λογαριασμους για να βριζεις ειναι χυδαιο και προβληματικο , απο την αλλη ομως υπαρχουν και χρηστες που για χ , ψ λογους εχουν αλλαξει "ταυτοτητα" και δεν θελουν να αποκαλυψουν ποιο παλαιοτερο προφιλ υπηρξαν , αυτο για εμενα δεν ειναι μεμπτο απο την στιγμη που σεβεται και δεν ενοχλει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Νομιζω οτι γενικα το φορουμ πασχει στο θεμα moderating.
    11/12/2006

  4. #4
    μνημόνιο δεν είναι μόνο το να βρίζει ή το να προσβάλει... εγώ θεωρώ κοροιδία όπως είπα στο θέμα μου το μνημόνιο να μου λέει "κοπελιά δίκιο έχεις προχώρα" και το μνημονι να μου λέει "οχι κοπελιά κάτσε στα αυγά σου" και ας μιλάει καλά και στις δύο περιπτώσεις και ας στηρίζει και τις δύο απόψεις του.. το ότι δεν της παρουσιάζει με το ίδιο νικ το θεωρώ κοροιδία...
    και αυτό που είπες να αλλάξει ταυτότητα και να μην θέλει να φαίνεται η παλιά δεν είμαι σίγουρη πως το καταλάβα σωστά...
    αν εννοείς όμως το να μπαίνει η καθεύτης σήμερα με τα προβλήματα που έχει και σε ένα χρόνο που θα τα έχει ξεπεράσει και θα έχει στρώσει τη ζωή της να μπαίνει ο καθρέφτης και να κάνει πως δεν τα είχε περάσει ποτέ κι αυτό κοροιδία είναι... όχι βέβαια στο ίδιο μέγεθος και ούτε πρόβλημα δημιουργεί αλλά όπως και θα μπορούσα να το δεχτώ κάπως... αλλά σκέψου να γνωρίζεις κάποιον άνθρωπο και να σου λέει ψέματα για το παρελθόν του, κάπως έτσι το βλέπω... δικαίωμα του θα μου πεις... πάντως εμένα η μυσπ που βλέπω την αλλαγή της και εκτίθεται προσωπικά με βοηθάει με έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο... και την εκτιμώ γι αυτό

  5. #5
    επίσης την δεύτερη περίπτωση μπορώ να την δεχτώ εφόσον έχει σταματήσει να γράφει με το πρώτο νικ και χρησιμοποιεί μόνο το δεύτερο

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2012
    Location
    Στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    μνημόνιο δεν είναι μόνο το να βρίζει ή το να προσβάλει... εγώ θεωρώ κοροιδία όπως είπα στο θέμα μου το μνημόνιο να μου λέει κοπελιά δίκιο έχεις και το μνημονι να μου λέει οχι κοπελιά κάτσε στα αυγά σου και ας μιλάει καλά και στις δύο περιπτώσεις και ας στηρίζει και τις δύο απόψεις του.. το ότι δεν της παρουσιάζει με το ίδιο νικ το θεωρώ κοροιδία...
    και αυτό που είπες να αλλάξει ταυτότητα και να μην θέλει να φαίνεται η παλιά δεν είμαι σίγουρη πως το καταλάβα σωστά...
    αν εννοείς όμως το να μπαίνει η καθεύτης σήμερα με τα προβλήματα που έχει και σε ένα χρόνο που θα τα έχει ξεπεράσει και θα έχει στρώσει τη ζωή της να μπαίνει ο καθρέφτης και να κάνει πως δεν τα είχε περάσει ποτέ κι αυτό κοροιδία είναι... όχι βέβαια στο ίδιο μέγεθος και ούτε πρόβλημα δημιουργεί αλλά όπως και θα μπορούσα να το δεχτώ κάπως... αλλά σκέψου να γνωρίζεις κάποιον άνθρωπο και να σου λέει ψέματα για το παρελθόν του, κάπως έτσι το βλέπω... δικαίωμα του θα μου πεις... πάντως εμένα η μυσπ που βλέπω την αλλαγή της και εκτίθεται προσωπικά με βοηθάει με έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο... και την εκτιμώ γι αυτό
    Δεν διαφωνω καπου καθευτη..Απλα σου ειπα τι πιστευω για την κατηγορια ανθρωπων που θελησαν μια νεα ταυτοτητα στο φορουμ..Ναι ισως και αυτη η κατηγορια συνεπαγεται με κοροιδια!Απλα σου λεω μην μπεις σε αυτο το τριπακι (εχω μπει και εγω και ισως εχω κατηγορισει νεα νικ αδικως γιατι 100% σιγουρη/ρος δεν μπορει να ειναι κανεις αν ειναι διπλοπροφιλο καποιος ή το ποιος ειναι) και φυσικα να μην εχεις πολλες πολλες προσδοκιες απο το φορουμ αυτο.

  7. #7
    τώρα που το σκέφτομαι κι όλας το να θες να αλλαξεις ταυτότητα είναι πιο "κακό" απ' ότι στην αρχή σκέφτηκα... γιατί αν εμένα μου αρέσεις εσύ... και πάω να δω τα μηνύματα σου για να δω πχ από που ξεκίνησες ή ποιο ήταν το θέμα σου και μπήκες... δεν μ' αρέσει που θα μου το κρύβεις... και δεν είναι και έντιμο και απέναντι στο φόρουμ αν το θες το να κρύβεις την βοήθεια που σου έχει δώσει...
    πάντως δίκο έχεις... είναι πολύ άσχημο να μπεις σε αυτό το τρυπάκι και το να απαξιώνεις άτομα που έρχονται να ζητήσουν βοήθεια επειδή νομίζεις... ο άλλος που έρχεται και δεν έχει ιδέα τι παίζει και γιατί εμείς είμαστε καχύποπτοι σκέψου πως θα νιώθει...
    αυτό που λέω όμως είναι πως αυτά τα προβλήματα μπορούν να λυθούν αν αυτό που έκανε ο διαχειρηστής για το παόκι το κάνει για όλες τις περιπτώσεις.. το φόρουμ είναι πολύτιμο για μερικούς ανθρώπους και το να νιώθεις μια υποτιπόδη ασφάλεια εδώ μέσα δεν είναι και τόσο δύσκολο... θέμα διαχείρησης είναι

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μως και κάποια θέματα το φόρουμ που με ενοχλούν και με δυσκολεύουν και παραπάνω στο να είμαι εδώ
    η εχεις θεματα με το φορουμ η δεν εχεις το ιδιο σου κανει ετσι ηταν κ ετσι ειναι

    εγω καποτε ειχα κανει μια πολυ καλη προταση καθε προφιλ να μην ειναι τοσο απροσωπο αλλα να ειναι πιο προσωποποιημενο δηλαδη να εχει γραφικα αυτου που μας μιλα εικονα κλπκλπ οστε να δενετε ο καθε ενας με αυτο οσες φορες κ να συζητιθει αυτο το θεμα θα λεμε τα ιδια κ τα ιδια που δε θα βγαζουν καπου

  9. #9
    αλέξανδρε δεν μου κάνει το ίδιο και το ότι έτσι είναι δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να αλλάξει και μάλιστα απ' την στιγμή που δεν είναι και τόσο δύσκολο... το να θέλουμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα προς το καλύτερο θετικό το βρίσκω και να σου πω απορώ και που κανένας δεν είχε κάνει την πρόταση μιας και βλέπω πως πολλοί ενοχλούνται... επίσης απορώ και για την έλλειψη συμμετοχής στο θέμα... εκτός κι αν τελικά δεν ενοχλεί τους περίσοοτερους και τόσο...

    το να είχαμε μια φωτογραφία κάτω από το νικ μας θα μου άρεσε κι εμένα... ότι φωτό θέλουμε βέβαια όχι αναγκαστηκά της μούρης μας... δεν ξέρω αν θα δενόμασταν ακριβώς παντως σίγουρα θα αναγνωρίζαμε πιο εύκολα το νικ με το οποιο μιλάμε... θα μου άρεσε πολυ να γίνει αυτό

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    το φόρουμ το ανακάλυψα τυχαία από το γκουγκλ γιατί έψαχνα βοήθεια για πραγματικά προβλήματα που έχω... δεν είμαι εδώ ούτε για πλάκα, ούτε για να περάσω την ώρα μου, ούτε για να βρω γκόμενο... τα πρόβληματα μου είναι υπαρκτά όπως επίσης και εγώ και τη βοήθεια που έψαχνα την βρήκα και με το παραπάνω ίσως κάποιες φορές... για άτομα σαν κι εμένα ακόμα και το ότι έχω κάποιον έστω που δεν ξέρω να "ενδιαφέρεται" για εμένα είναι πολύ σημαντικό...
    έχει όμως και κάποια θέματα το φόρουμ που με ενοχλούν και με δυσκολεύουν και παραπάνω στο να είμαι εδώ (μιας και έχω ούτως ή αλλως πρόβλημα επικοινωνίας) το ότι υπάρχουν άτομα με διπλούς, τριπλούς και χιαστούς λογαριασμούς με κάνει να πιστεύω πως ο ίδιος που μου λέει στο θέμα μου Α στο παρακάτω ποστ με άλλο νικ μου λέει Β, έτσι νιώθω κοροιδία...
    η απορία μου είναι γιατί δεν διαγράφονται αυτά τα άτομα και διαγράφεται μόνο το ένα νικ... γιατί μιλάμε για ένα άτομο που έχει μπει εδώ μέσα για να κοροιδέψει ή να σπάσει πλάκα παραβιάζοντας μάλιστα κανόνα του φόρουμ... αυτό το άτομο γιατί να έχει δικαίωμα να είναι εδώ μέσα και να με κοροίδευει έστω και με ένα νικ...
    επίσης επειδή πίσω από τα νικ κρυβόμαστε άνθρωποι.. καλό θα ήταν, κατα τη γνώμη μου, αν κάποιος κάνει διπλοεγγραφή να ανακοινώνεται στα νέα πχ.. "η καθεύτης διαγράφεται γιατί μπαίνει με το νικ καθευτης, και καθρέφτης" ώστε να ξέρουμε πως η καθρέφτης που μένει είναι αυτή που μας δούλευε... και αν πάω να ξανακάνω δεύτερο νικ να μου απαγόρευεται η προσβαση στο φορουμ "στην καθρέφτη απαγορεύεται η πρόσβαση στο φόρουμ λόγω επανειλημένων διπλοεγγραφών"..
    δεν ξέρω αν συμφωνείται με αυτή τη γνώμη αλλά προσωπικά νιώθω πολυ άσχημα να νιώθω πως με δουλεύουν και σπάνε πλάκα με προβλήματα που έχω και νιώθω πως με πνίγουν και δεν θέλω να χάσω την βοήθεια που έχω βρει στο φόρουμ φεύγοντας... εγώ έδωσα μια πρόταση για λύση του προβλήματος που ξέρω πως είναι εφικτή, αν έχετε άλλες προτάσεις ή ιδέες μπορείτε να βοήθησετε κι εσείς σ' αυτό το πρόβλημα πείτε... αν το θεωρείτε βέβαια πρόβλημα
    Καλησπερα φιλη μου καλα λες οσα λες διαφωνω ομως στο οτι εννοειται κ πρεπει να παραμεινεις στο φορουμ ειτε συμμορφωθουν ειτε οχι κ να μιλας με ολους μας κ να μην λαμβαινεις καν υποψιν ποιοι το κανουν αυτο με τους διπλους λογαριασμους δεν θα στερηθεις εσυ το φορουμ για αυτο που κανουν,Ειναι προβλημα ομως δεν ειναι δικο σου προβλημα αυτο πηγαζει απο την δικη τους ανασφαλεια κ επιπολαιοτητα,Ανωριμοι κ επιπολαιοι ανθρωποι υπαρχουν παντου κ το γνωριζεις καλα αυτο μιας κ εχεις ζησει δυσκολες καταστασεις,Εγω παντως διατηρω αποκλειστικα εναν λογαριασμο ειμαι η Μυσπ για το φορουμ κ δεν κρυβω κατι αυτη ειναι η ζωη μου κ η ιστορια μου οπως παρουσιαζω εδωπερα,η μιση μου ζωη ηταν χαλια επεσα παρα πολυ κακοποιηθηκα επαθα καταθλιψη εκανα απειρες βλαβερες φιλιες πιεστηκα σε σημειο να κοντευω να χασω το μυαλο μου να κανω πραγματα που δεν ηθελα τωρα αφοτου βρηκα το αγορι μου που θελουμε κανουμε οικογενεια κ ορισμενες φιλες νιωθω παρα πολυ καλυτερα

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω θα σου προτεινα να οργανωσεις τις επαφες σου κ το να επικοινωνεις με τους αλλους κ απο κει περα δημοσια ας κανουν οτι θελουν.. δημοκρατια εχουμε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Η επικοινωνια με το νετ εχει τις ιδιομορφιες της. Και η τεχνολογια εχει τις αδυναμιες της. Και για μενα φυσικα ειναι εκνευριστικο να μιλαω σε καποιον με πολλαπλα προφιλ ... ακομα και σε αυτους που κανουν πολλαπλα προφιλ προφανως ισως ειναι εκνευριστικο να μιλανε με εναν αλλο με πολλαπλα προφιλ . Δεν χρειαζεται να εισαι γκουρου της τεχνολογιας για να δημιουργησεις ενα πολυπροφιλο και να μην σε παρει χαμπαρι κανενας.

    Προσωπικα εχω μονο ενα προφιλ , και μου αρκει . Ηδη μου καταναλωνει πολυ χρονο το ενα δεν χρειαζομαι και δευτερο. Αλλωστε δεν μπαινω για την πλακα μου και γραφω αυτα που θελω να γραψω , εχοντας πληρη ευθυνη των οσων γραφω.

    Φυσικα πολλοι δεν το βλεπουν με αυτο το σκεπτικο και δεν μπορει πολλες φορες να γινει κατι για αυτο υπο μορφη "μεγαλου αδερφου" απο την τεχνολογια ακομα (ευτυχως ).
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Κ εγώ τυχαία το ανακάλυψα, ψάχνοντας πληροφορίες για 1 συγκεκριμένη διαταραχή, κ πάνω σε αυτήν ήταν το 1ο κ μοναδικό thread που άνοιξα, να ρωτήσω δηλ. αν κάποιοι που στο περιβάλλον τους έχουν άτομο που πάσχει από τη διαταραχή αυτή έχουν έναν ορισμένο τρόπο αντιμετώπισής του. Κ μετά ας πούμε έπεσα κ σε 2 άλλα ενδιαφέροντα θεματάκια κ έμεινα.

    Βέβαια για τα 2πλοπρόφιλα είχα παρατηρήσει εξ αρχής να γίνεται λόγος, πότε άμεσα κ πότε έμμεσα, κ να σου πω δεν μου έκανε κάποια εντύπωση, ούτε ανησύχησα ιδιαίτερα, internet είναι αυτό (άρα παίρνεις εν γνώσει σου τα ρίσκα σου), δεν είναι το μπαράκι που το έχετε κάνει στέκι με την παρέα σου να μπορείς να απαιτείς "σταθερές". Στην πορεία είδα να δημιουργείται ντόρος βέβαια...... αν κ εμένα σόρυ, αλλά ακόμα χαζό μου φαίνεται υπό την έννοια ότι έχει δοθεί στο όλο ζήτημα πολύ μεγαλύτερη διάσταση κ έχει υπερμεγεθυνθεί εν σχέσει με την πραγματική του σημασία. Τί ρόλο παίζει εάν κάποιος έχει 5 προφίλ κ το κάνει για να σπάσει πλάκα ή επειδή δεν έχει ζωή? Σάμπως κ στην πραγματική ζωή δε θα συναντήσεις κ 1 σωρό ανθρώπους που υποκρίνονται, προσποιούνται, κοροϊδεύουν κ εξαπατούν......? Κ εδώ κάτι αντίστοιχο συμβαίνει, απλά πρέπει τόσο στην ιντερνετική όσο κ στην πραγματική ζωή να προστατεύεις τον εαυτό σου κ να προσέχεις σε ποιούς κ κάτω από ποιές συνθήκες ανοίγεσαι.
    Βέβαια άλλο το ζήτημα του να φτιάξει κάποιος πολλά προφίλ επειδή είναι ούφο κ άλλο να υποκρύπτεται πρόθεση εξαπάτησης κ πρόκλησης βλάβης (αναφέρομαι στην ύπαρξη δόλου) σε άλλους, υπό την έννοια της εκμετάλλευσης ή προσπόρισης οφέλους/επίτευξης συμφέροντος........ κ άλλο να μιλάμε για επικίνδυνες ψυχοπάθειες (που βέβαια στην πραγματικότητα επικίνδυνες παραμένουν για αυτόν που τις φέρει), περιπτώσεις δηλ. που το άτομο δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ ζωή, έχει κατασκευάσει 1 εντελώς ψεύτικη κ ιδεατή εικόνα του εαυτού του, έχει φτιάξει πολλά προφίλ είναι συνδεδεμένο 24/7 κ ζει μόνο μέσα από το forum. Στην 1η περίπτωση μπορεί κάποιος πχ "να δηλώνει πιανίστας" που λέει κ ο Άλεξ (σόρυ που του κλέβω τη φράση αλλά τη βρίσω καλή), στη 2η περίπτωση μπορεί κάποιος να λανσάρεται ως παρηγοράκιας, ευαίσθητος κ σοβαρός σε καμμένες/απογοητευμένες γκομενίτσες που μόλις χώρισαν, με απώτερο σκοπό να πετύχει κανένα πονηρό ραντεβουδάκι μαζί τους κ στην 3η κάποια πχ μπορεί να έχει καβατζάρει τα 50, να είναι παντελώς αποτυχημένη κ μόνη κ να έχει φτιάξει το/τα προφίλ μιας γυναίκας 20 τουλάχιστον χρόνια νεότερης με την τέλεια κ αξιοζήλευτη προσωπική ζωή δηλ. εδώ το άτομο αυτό δεν πειράζει σαφώς κανέναν (όπως στη 2η περίπτωση) απλά χρειάζεται βοήθεια.

    Πάντως εγώ με τον καιρό συνήθισα τους μόνιμους θαμώνες κ καταλαβαίνω από το γράψιμο του καθενός το ποιός είναι ποιός, δε χρειάζεται να κοιτάξω αριστερά να δω το νικ, το ύφος κ ο τρόπος γραφής, όπως κ οι απόψεις μη σου πω, τα λένε όλα για την ταυτότητα του γράφοντος....... κ αυτός είναι κ 1 πολύ καλός τρόπος να υποψιαστείς αν παίζει 2πλό προφίλ (ένας Charles Dickens δεν θα γράψει ποτέ σαν τον Oskar Wilde που να χτυπιέται κάτω κ αντιστρόφως). Ένας άλλος τρόπος, οκ ίσως όχι ο 100% κανόνας, παίζει ΠΟΛΥ πάντως, είναι το ποιοί κόπτονται κ ξανακόπτονται κ φτου ξανά μανά τα ίδια από την αρχή για τα πολλαπλά προφίλ. Λέγεται "στάκτη στα μάτια" κ αποτελεί 1 από τις πλέον κλασσικές μεθόδους στο οτιδήποτε αν θες να μπερδέψεις τα πράγματα.....

    Τώρα το τί θα έπρεπε κ τί δεν θα έπρεπε να πράττει η Διαχείριση κ η εκάστοτε Διαχείριση με τα πολλαπλά nicknames, αν το πάμε δεοντολογικά, άστο, δεν θα καταλήξουμε πουθενά...... Κ οι έμποροι ναρκωτικών θα έπρεπε να είναι πίσω από τα σίδερα της φυλακής αλλά δεν είναι, κ οι πλαστά χαρτονομίσματα θα έπρεπε να μην κυκλοφορούν, κ όμως κυκλοφορούν (μέχρι κ οι τράπεζες τα δίνουν). Εμείς απλά οφείλουμε να τσεκάρουμε τί χαρτονομίσματα πιάνουμε στα χέρια μας κ να μένουμε μακριά από ουσίες.Το μόνο πράγμα που μπορεί να κάνει ο καθένας για τον εαυτό του είναι να τον προστατεύει κ να προσέχει......στο μέτρο του δυνατού πάντα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λέει κ ο Άλεξ (σόρυ που του κλέβω τη φράση αλλά τη βρίσω καλή), στη 2η περίπτωση μπορεί κάποιος να λανσάρεται ως παρηγοράκιας, ευαίσθητος κ σοβαρός
    kaταρχην αν αυτο το λες για μενα εγω μπορω να σου παρουασω κ δευτερη πλευρα του εαυτο μου που ειναι οτι μπορει να παρουσιαζομαι σαν ενα ψυχρο παγοβουνο που βλεπει τους αλλους να μιλουν κ δεν ακουει λεξη. το εχω ξεκαθαρισει εξ αρχης οτι εχω δυο πλευρες κ οσο καλος μπορω να γινω με καπιον τοσο ικανος ειμαι να τον ακουω κ να μη με νιαζει καν αν υπαρχει η οχι

    επισης ξαναλεω οτι:

    δεν ειμαι απο τους ανθρωπους που θα κανουν σε κατι τη πρωτη κινηση αλλα οταν βλεπω οτι καπιος πιστευει σε μενα θα θεορισω χρεος μου να ανταποκριθω σε αυτον το σιγουρο παντως ειναι οτι εχω μαθει να πληρωνω τους αλλους με το νομισμα που ιδιοι μου δινουν με θελουν καλο γινομαι καλος με θελουν αναισθητο γινομαι αναισθητος τωρα αν καπιος αποφασισει οτι θελει να δει απο μενα το πιο ψυχρο κ απομακρο μου προσωπο δεν υπαρχει περιπτωση να του χαλασω χατιρι ουτε κ σε αυτο

    επισης ολες οι επαφες που ειχα στη ζωη μου (φιλικες κ μη) δεν ηταν επαφες της πλακας αλλα επαφες που καθορισαν την πορεια της μετεπειτας ζωης μου αφου επειρεαστηκα παρα πολυ απο αυτες σε μονιμο σημειο

    δευτερο τη λεξη πιανιστας τη χρησιμοποιησα γιατι πολες φορες εχω την εντυπωση οτι καπιοι νομιζουν οτι με το να μου λενε διαφορα στα θεματα των αλλων εκνευριζουν εμενα ενω ετσι εκνευριζουν αυτους που ανεβαζουν τα θεματα.

    επισης αντι να ακουω το χαβα 24 ωρες με τα προφιλ αναρωτιεμαι αν κανει καπιος κατι για να βελτιωσει την επικοινωνια που εχει μεσα στο φορουμ

    για παραδειγμα εγω βλεπω το πραγμα με ενα πολυ απλο τροπο δε με ενδιαφερει αν σε καπιον μιλαω με το ενα προφιλ το αλλο η το εκινο αυτο που ειναι σιγουρο ειναι οτι για να το παρω στα σοβαρα θα πρεπει να γνωριζω περι τινος προκειτε αλλιως δε προκιται να ασχολιθω κ πολυ με το θεμα αν τον βλεπω αρνιτικο κ γω στο τελος θα κατσω στα αυγα μου

    επισης

    ολοι σε αυτο το πλανητη εξυπηρετουν τα δικα τους συμφερονται

    για παραδειγμα:

    oi ψυχολογοι θελουν να βγαλουν τα προς το ζην για να ζησουν
    αυτοι που γραφουν στο ορουμ θελουν να βρουν μια λυση στα προβληματα τους
    αυτοι που απαντουν σε αυτους ψαχνουν σε θεματα που τους ενδιαφερουν απαντησεις
    αυτοι που εχουν σαιτ ανεβαζουν διαφημισεις για να βγαλουν χρηματα κλπκλπκλπ

    συμπερασμα?

    ολοι εξυπηρετουν τα συμφεροντα τους

    μηπως υπαρχει καπιος που δε το κανει αυτο? θα ειναι ψευτης αν το πει οτι δε το κανει.

    οπως λοιπον ελεγαν κ οι αρχαιοι σε καθε κακο υπαρχει κ ενα καλο τα παντα εμπεριεχουν κ τη σκοτεινη τους πλευρα

    μηπως ξερει κανενας κανενα αγιο απο αυτους που βλεπουν στους αλλους συμφεροντα? τοτε κ αυτοι για πιο λογο γραφουν στο φορουμ για λογους καθαρης φιλανθρωπιας? δεν υπαρχει καθαρη φιλνθρωπια υπαρχει φως κ σκοταδι καλο κ κακο ισιο κ αναποδο κ οπιος ειναι πραγματικα αληθινος θα το παραδεχτει ενω ο ψευτης θα επικρινει τους αλλους κ θα παριστανει ο ιδιος τον αγιο.

    στη προκειμενη περιπτωση στους μεν ειναι απολυτως ευγνωμων για οσα εμαθα απο αυτους κ για το οτι με βοηθησαν οσο κανενας αλλος να σταθω στα ποδια μου κ να αντεξω τις δυσκολιες της ζωης
    στους δε ειναι απολυτως σιγουρος οτι εκανα πολυ καλα που δε με αγγιξαν ουτε προς το ελαχιστο οσα μου ειπαν.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    still searching for the right place.....
    Posts
    994
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post

    επισης αντι να ακουω το χαβα 24 ωρες με τα προφιλ αναρωτιεμαι αν κανει καπιος κατι για να βελτιωσει την επικοινωνια που εχει μεσα στο φορουμ
    Καλέ μου Άλεξ....... συμφωνώ σε όσα κατάλαβα από αυτά που λες (δεν τα κατάλαβα κ όλα......) κ ιδίως σε αυτό. Τη φράση "εγώ πάντως δηλώνω πιανίστας" δεν τη δανείστηκα με κακή πρόθεση, απλά είχα πολλά χρόνια να την ακούσω κ γέλασα πολύ όταν την έγραψες (μια φορά είχες βάλει κ 1 πιάνο!).

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 18-02-2014, 16:55
  2. Ενορατικά άτομα
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-11-2012, 04:06
  3. ειμαι κι εγω ενα απο τα ατομα
    By kalaptria in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 12-09-2012, 01:47
  4. Πώς διώχνεις άτομα από τη ζωή σου;
    By sad soul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-07-2011, 16:13
  5. Ευάλωτα σε ψυχώσεις άτομα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 41
    Last Post: 02-06-2011, 22:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •