Δόση συντήρησης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406

    Δόση συντήρησης

    Γεια σας,ξέρει κάποιος να μου πει ποια είναι η δόση συντήρησης για το Invega;Έκλεισα 2 χρόνια θεραπείας ξεκινώντας με 12mg Ιnvega κ 800 mg solian..τώρα είμαι στα 6mg και 400 αντίστοιχα.Είχα διαβάσει πως η δόση συντήρηςσης είναι το 25-50% της αρχικής δηλαδή όπως μου είπε κ ο γιατρός αυτό που παίρνω τώρα είναι δόση συντήρησης.Ξέρετε αν μπορεί να ελαττωθεί και άλλο;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Βασικά σε ποια δοσολογία είσαι λειτουργικος;;Αυτό εξαρτάται από το άτομο;;
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Εξαρταται στο ατομο και σε ποιο βαθμο ανοχης εισαι λειτουργικος αναλογα με την δοσολογια.

    Εσενα ο γιατρος καλα κανει και κρατησε δυο χρονια θεραπειας σε αυτη την δοση και στο μειωσε σιγα σιγα ωστε να φτασεις στη δοση συντηρησης.

    Αναλογα με το πως αισθανεσαι εσυ στην καθημερινοτητα σου κατα ποσο σε επηρεαζει η συγκεκριμενη δοση και σε συνεργασια με το γιατρο σου κανεις τις οποιες αλλαγες.

    Εμενα ο παλιος γιατρος κρατουσε αυξημενη δοσολογια για ενα εξαμηνο μετα το επεισοδιο και μετα με πηγαινε αποτομα στη δοση συντηρησης, πραγμα που αποδειχθηκε με τον καιρο λαθος.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    170
    εγώ επερνα ινβεγκα των 6 και ο γιατρός μου έλεγε ότι είναι πολύ λίγο εγώ όμως δεν είχα πρόβλημα , μετά από αυτό το έκανα 3 αλλά άκουγα φωνές και το ξανάκανα 6 στο 6 ήμουν μια χαρά αλλά εξαρτάτε και από τον άνθρωπο. σολιαν δεν έχω πάρει ποτέ σε τι βοηθάει αυτό;

  5. #5
    ορισμενοι γιατροι ειναι υπερβολικοιστην δοσολογια,ελα ομωςπου ο οργανισμος συνηθιζει εκεινη την υπερβολικη κ δεν μπορει μετα να δεχτει την δοση συντηρησης...

Similar Threads

  1. Δόση συντήρησης.
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-11-2011, 15:21
  2. Δοση συντηρησης!
    By Karol in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 07-09-2011, 00:33
  3. Ζωή σε μεγάλη δόση..
    By crazy_diamond in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 20-03-2011, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •