Ποτε επανερχεται η λιμπιντο μετα τα αντιψυχωτικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10

    Ποτε επανερχεται η λιμπιντο μετα τα αντιψυχωτικα

    Γεια σας! :)
    Επαιρνα (μονο) ρισπερνταλ 1mg για 5 χρονια και δεν ειχα λιμπιντο.
    Τωρα εδω και 10 μηνες παιρνω (μονο) Geodon 40 mg που υποτιθεται δεν επηρρεαζει τη λιμπιντο,
    και δεν εχω δει καμμια αλλαγη.
    Θα σας ημουν ευγνωμων αν μπορουσατε να μου πειτε μετα απο ποσο καιρο επανερχεται η λιμπιντο
    μετα την αλλαγη του φαρμακου.

    Σας ευχαριστω πολυ!

  2. #2
    παντως 10 μηνες αμα σε ταιριαζε το φαρμακο 'λιμπιντικα' ειναι χρονος υπερ αρκετος...αρα κατα την γνωμη μου σαφως με γκεοντον τουλαχιστον εσυ δεν θα την ξαναβρεις την λιμπιντο ΥΓ αυτο οσο αφορα τα φαρμακα γενικως ομως ψαξτο κ αλλιως με πραγματα που σε ανεβαζουν δλδ κ καμια πονηρη σκεψη κ επισκεψη σε γυναικα ξερω γω κτλ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    352
    Hope η λίμπιντος για να ξυπνήσει μετά από κάποια χρόνια λήθαργου θέλει προσπάθεια και από μέρους μας. Με λίγα λόγια, θέλει για κάποιο καιρό να πέσεις με τα μούτρα στο "ψητό".

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    βασικα Risperdal 1mg δεν ειναι τιποτα σπουδαιο.

    κοιταξε μηπως εχεις και καταθλιψη ή ειναι κατι αλλο.

    βοηθαει πολυ αμα κανεις βαρακια.

    υπαρχει και το Seroquel που δεν επηρεαζει το λιμπιντο οποτε συζητησε το και αυτο με το γιατρο σου.

    ειχα στειλει παλια και ενα αρθρο οτι δινανε Abilify παραλληλα με το κανονικο αντιψυχωτικο για να ανεβασει την λιμπιντο.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,181
    Πάντως εγώ με 50 mg serοquel,μου έχει μειωθεί η λίμπιντος αρκετά εως πολύ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,181
    Quote Originally Posted by Hope5 View Post
    Γεια σας! :)
    Επαιρνα (μονο) ρισπερνταλ 1mg για 5 χρονια και δεν ειχα λιμπιντο.
    Τωρα εδω και 10 μηνες παιρνω (μονο) Geodon 40 mg που υποτιθεται δεν επηρρεαζει τη λιμπιντο,
    και δεν εχω δει καμμια αλλαγη.
    Θα σας ημουν ευγνωμων αν μπορουσατε να μου πειτε μετα απο ποσο καιρο επανερχεται η λιμπιντο
    μετα την αλλαγη του φαρμακου.

    Σας ευχαριστω πολυ!
    Πόσο χρονών εισαι;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    καταρχην εισαι αρσενικο η θηλυκο;

    επισης το ρισπερνταλ ειναι το μεγα αντι-κουκου το επαιρνα 3 χρονια και χαλια
    τωρα με το λεπονεξ ειμαι μια χαρα σε αυτο το θεμα

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    παντως 10 μηνες αμα σε ταιριαζε το φαρμακο 'λιμπιντικα' ειναι χρονος υπερ αρκετος...αρα κατα την γνωμη μου σαφως με γκεοντον τουλαχιστον εσυ δεν θα την ξαναβρεις την λιμπιντο ΥΓ αυτο οσο αφορα τα φαρμακα γενικως ομως ψαξτο κ αλλιως με πραγματα που σε ανεβαζουν δλδ κ καμια πονηρη σκεψη κ επισκεψη σε γυναικα ξερω γω κτλ
    Σ ευχαριστω Δημητρη και ολους σας για τις απαντησεις σας. Δηλαδη μου λες οτι με το Γκεοντον δεν προκειται να επανελθει η λιμπιντο αφου δεν εχει επανελθει ως τωρα.
    Περιεργο γιατι η προλακτινη μου ειναι κανονικη (Ειμαι γυναικα 44 χρονων) ενω με το Ρισπερνταλ ηταν στα υψη. Η αυξημενη προλακτινη προκαλει απωλεια της λιμπιντο. Και βρισκω σε πολλα φορουμ στο ιντερνετ οτι ο κοσμος δεν εχει προβλημα με το Γκεοδον. Να υπογραμμισω οτι δεν ειχα ποτε καταθλιψη, το φαρμακο το παιρνω προληπτικα για τι ειχα παθει ενα ψυχωσικο επεισοδιο πριν 6 χρονια. Κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα ευτυχως.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by maus View Post
    βασικα Risperdal 1mg δεν ειναι τιποτα σπουδαιο.

    κοιταξε μηπως εχεις και καταθλιψη ή ειναι κατι αλλο.

    βοηθαει πολυ αμα κανεις βαρακια.

    υπαρχει και το Seroquel που δεν επηρεαζει το λιμπιντο οποτε συζητησε το και αυτο με το γιατρο σου.

    ειχα στειλει παλια και ενα αρθρο οτι δινανε Abilify παραλληλα με το κανονικο αντιψυχωτικο για να ανεβασει την λιμπιντο.
    Ευχαριστω για την απαντηση Μαus Seroquel επαιρνα στην αρχη και το αλλαξα για τι με νυσταζε αλλα ειχα λιμπιντο, δεν ηξερα ομως τισ παρενεργειες των αλλων φαρμακων, δεν επρεπε να το αλλαξω. Με το Ρισπερνταλ πηρα 20 κιλα και τωρα αν γυρισω πισω στο Σεροκουελ θα παρω κι αλλα και γι῍αυτο δεν το κανω ακομα και προσπαθω με το Γκεοδον.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Το Abilify to εχω δοκιμασει και δεν μου ταιριαζει καθολου δυστυχως, κριμα γιατι αδυνατιζα με αυτο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,710
    το τζεοντον δεν το εχω παρει ποτε.. αλλα εχω παρει πολλα αλλα και ημουν χαλια σ'αυτον τον τομεα.. τωρα επανηλθα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    223
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    το τζεοντον δεν το εχω παρει ποτε.. αλλα εχω παρει πολλα αλλα και ημουν χαλια σ'αυτον τον τομεα.. τωρα επανηλθα
    good news ;)
    ...And in the end we 'll become winners through that disastrous and harsh fight...

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Μπραβο, χαιρομαι πολυ για σενα! Ευχαριστω για την απαντηση. Θυμασαι μηπως ποσο καιρο σου πηρε να επανελθεις, εγω περιμενω 10 μηνες μετα την αλλαγη του φαρμακου κι ακομα τιποτα. Ενας γιατρος μου ειπε οτι κανει περισσοτερο χρονο να επανελθει κανεις απο τα αντιψυχωτικα απ οτι τα αντικαταθλιπτικα. Κι ενας αλλος μου ειπε οτι μεσα στο τριμηνο οι ασθενεις του που αλλαξαν φαρμακο επανηλθαν. Διαβασα ομως κι απο ενα αλλο μελος του φορουμ οτι εχουν περασει 10 μηνες που δεν παιρνει αντιψυχωτικα κι ακομα να επανελθει κι εκεινη.
    Δεν ξερω τι να κανω, να περιμενω να επανελθει η λιμπιντο με το Geodon η να αλλαξω σε Seroquel και να παρω αλλα 5 κιλα τουλαχιστον (εχω ηδη παρει 20 με το Risperdal)...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by εσωτερική_σήψη View Post
    το τζεοντον δεν το εχω παρει ποτε.. αλλα εχω παρει πολλα αλλα και ημουν χαλια σ'αυτον τον τομεα.. τωρα επανηλθα
    Μπραβο, χαιρομαι πολυ για σενα! Ευχαριστω για την απαντηση. Θυμασαι μηπως ποσο καιρο σου πηρε να επανελθεις, εγω περιμενω 10 μηνες μετα την αλλαγη του φαρμακου κι ακομα τιποτα. Ενας γιατρος μου ειπε οτι κανει περισσοτερο χρονο να επανελθει κανεις απο τα αντιψυχωτικα απ οτι τα αντικαταθλιπτικα. Κι ενας αλλος μου ειπε οτι μεσα στο τριμηνο οι ασθενεις του που αλλαξαν φαρμακο επανηλθαν. Διαβασα ομως κι απο ενα αλλο μελος του φορουμ οτι εχουν περασει 10 μηνες που δεν παιρνει αντιψυχωτικα κι ακομα να επανελθει κι εκεινη.
    Δεν ξερω τι να κανω, να περιμενω να επανελθει η λιμπιντο με το Geodon η να αλλαξω σε Seroquel και να παρω αλλα 5 κιλα τουλαχιστον (εχω ηδη παρει 20 με το Risperdal)...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Καμμια εμπειρια με το lyrica κανεις ?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ποτε επανερχεται η λιμπιντο μετα το risperdal?
    By Hope5 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 20-12-2013, 23:56
  2. σεξομανια η ανεβασμενη λιμπιντο?
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 85
    Last Post: 09-06-2011, 14:45
  3. Επανέρχεται...χειροτερα!
    By Chrisgr in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 04-06-2010, 23:02
  4. Mετανιωσατε ποτε που πηρατε φαρμακα ή Μετά.. Νιώσατε? (-:
    By water in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-03-2009, 12:42
  5. Φαρμακα-Λιμπιντο-Καταθλιψη
    By deleted_member in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2008, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •