έχοντες(τα προς το ζειν) και μη έχοντες είναι σύμμαχοι ή όχι? Κρίση και σχέσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102

    έχοντες(τα προς το ζειν) και μη έχοντες είναι σύμμαχοι ή όχι? Κρίση και σχέσεις

    Αυτή η κρίση δεν έχει αφήσει τίποτε όρθιο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    Τουλάχιστον τίποτε όπως παραδοσιακά ορίζαμε. Οικογένεια, φιλίες, σχέσεις.........δημιουργούντα� � αντιπαραθέσεις εκεί που δεν το περιμένεις με πολύ κοντινά άτομα και χαλάνε φιλίες ή σχέσεις γιατί απλά βρίσκεσαι σε αντίπαλο στρατόπεδο.............δεν ήθελα να το πιστέψω.........κι όμως γίνεται..........αυτό που μου κακοφαίνεται είναι μερικές καταστάσεις που δεν καταλαβαίνω...Τι έχω να χωρίσω εγώ με κάποιον άλλον που είμαστε σχεδόν σε παρόμοια κατάσταση? δεν πρέπει να συμμαχήσουμε? να βοηθάμε ο ένας τον άλλον? γιατί να κοντράρουμε ο ένας τον άλλον? Γιατί να μην είμαστε ειλικρινείς και να εκφράζουμε τις ανάγκες μας? Ακόμη κι αν έχουμε βρεθεί σε πολύ δύσκολη θέση, οικονομική ή άλλη δεν είναι καλύτερα να το φανερώνουμε παρά να δημιουργούνται παρεξηγήσεις ή κόντρες? π.χ. εσύ είσαι τυχερός.........εμένα με τσάκισε η κρίση.........όμως τελικά όλοι στο ίδιο ζουμί βράζουμε...........υπάρχουν άτομα όμως που βρίσκονται σε πλήρη ένδεια. Ναι εκεί........έχουν δίκιο..........δεν είμαστε στην ίδια θέση.........εκεί χρειάζεται όλοι να βοηθήσουν.......εκεί και μια κουβέντα παραπάνω να πουν δίκιο θα έχουν........ ωστόσο, δεν είμαστε εχθροί.........
    Πολλά έγραψα........καλύτερα να ακούσω άλλους πόσο επηρεάστηκαν από την κρίση........
    Last edited by garifallia; 04-12-2014 at 02:31.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τι ειδους ερωτηση ειναι αυτη ? με κουφανες !!!!

  4. #4
    ναι βρε γαριφαλιά ανοίγεις θέματα και τα πας πρόταση πρόταση... ανέπτυξε την σκέψη σου σε μία ολοκληρωμένη παράγραφο, για να καταλαβαίνουμε κι εμείς τι είναι αυτό που έχεις στο μυαλό σου ή σε απασχολεί και να συμμετέχουμε... γιατί έτσι εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι θέλει να πει ο ποιητής..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,255
    ναι οντως το χεις κανει και σε αλλο ποστ! ουτε εγω μπορω να καταλαβω τι θελεις να πεις :/
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the mousic

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    Καλημέρα! Μου το κόβει το μήνυμα. Είχα γράψει περισσότερα. Δεν ξέρω γιατί. Ήθελα να ρωτήσω αν σας έτυχε να χαλάσουν σχέσεις σας, είτε συγγενικές, είτε φιλικές λόγω του ότι βρέθηκε ένας σε δυσμενέστερη θέση από τον άλλον λόγω κρίσης. Και τι μπορούμε να κάνουμε για να μη συμβαίνει αυτό.......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Νομιζω κοπελα μου οταν μετα απο τελεια δεν αφηνεις κενο κοβεται το κειμενο. Στο ερωτημα σου τωρα η απαντηση ειναι ναι το οικονομικο παιζει ρολο κ εχει αλλαξει τις σχεσεις ολων των ειδων κ ακομα εχουμε να δουμε πολλα!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=garifallia;51448 Ήθελα να ρωτήσω αν σας έτυχε να χαλάσουν σχέσεις σας, είτε συγγενικές, είτε φιλικές λόγω του ότι βρέθηκε ένας σε δυσμενέστερη θέση από τον άλλον λόγω κρίσης. Και τι μπορούμε να κάνουμε για να μη συμβαίνει αυτό.......[/QUOTE]



    Να σταματησουμε την κριση . Σιγα το πραμα .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    ενταξει, παιδια...
    οσο ειλικρινεις και να ειναι οι προθεσεις απο πισω , (αν ειναι), αυτες οι ερωτησεις ειναι τρολαρισμα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    102
    Αυθόρμητη ήταν η ερώτηση........όλα έχουν επηρεαστεί, αυτό νομίζω εγώ.......τα πάνω κάτω........

Similar Threads

  1. Οι σχέσεις σε κριση! Χρειάζομαι Βοήθεια.
    By PanosGrs in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2012, 20:29
  2. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 06-08-2012, 18:58
  3. Ειναι κρίση πανικου?
    By strawberry in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 10-07-2011, 13:27
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Γιατι να είναι τόσο δύσκολες οι σχέσεις ?
    By steve in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-09-2006, 22:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •